18351
ATbanner.jpg
  • mousee
    #15547
    Szerintem meg az emberek használni akarják ezeket az eszközöket, nem pedig polírozni a műszert a specifikációira. Pl én is megvettem a macbook pro-t, mert ez megy 6-7 órát kényelmesen akksiról, amikor dolgozom vele, és az OSX sokkal jobban kézre áll, hatékonyabban tudok vele dolgozni, visszahozza az árát.
    Neked valószínűleg nem ez lenne a döntésed, de hát szerencsére különbözőek vagyunk ugye.

    A droid -szerintem- nagyon jó dolog, telefonból én sose vennék almásat, de tablet téren egyelőre rohadtul le van maradva az ipad mögött. Szép dolog, jó dolog, és szépen lassan kezdi is kiforrni magát, de egyelőre ha én tabletet vennék, az tuti ipad lenne, függetlenül attól, hogy az általad jelzett droidos tablet olcsóbb. Mondom ezt úgy, hogy használok pingvintől kezdve ablakokon át almáig mindent.
  • skinnyman
    #15546
    Uj hirek megvoltak? Ujralehet kicsit kalkulalni a dolgokat.
    Nexus 7 16 GB: 199 USD vs iPad Mini 16 GB: 329 USD
    Nexus 7 32 GB + 3G : 299 USD vs iPad Mini 32 GB + 3G: 559 USD
    Tobb mint masfelszeres, illetve majd duplaja a kulonbseg.
    Telefonnal meg durvabb a helyzet, egy Nexus 4 fele annyiba sem kerul (299 USD fuggetlenul, illetve nagyobb tarhelyes 349), mint egy iPhone 5 (mikozben speckokban kb ketszer jobb).
    Illetve ott a Nexus 10 399 dollarert A15 procival, 300 ppi-s kijelzovel.

    Go figure. Akinek kicsit is szamit az ar, ha racionalisan gondolkozik, igazabol nem kerdes hogy mit vegyen, akar telefonrol, akar 7"-es, akar 10"es tablarol van szo.
  • Botond #15545
    iPad 2 helyett akkor viszont tényleg Mini, ez nem kérdés.
  • GregSB
    #15544
    Meg az se mindegy, hogy 100k vs 150k. Akkor már inkább iPad 2. De mondom, számomra most eléggé a Mini tűnik a legjobb választásnak. Novemberben majd okosabb leszek ha ki tudom próbálni őket egymás mellett, de most papíron a Mini a nyerő.
  • GregSB
    #15543
    Volt már elégszer a kezemben a nagy iPad, hidd el, tudom milyen :) És de, ha sokat utazol, akkor rohadt sokat számít a 308g vs 652g.
  • Botond #15542
    Ezekre sima iPad4 jobb. Nem olyan nagy az. :)
  • GregSB
    #15541
    Amiért én tervezek venni (avagy az ideológiam, ahogy franc0 mondaná):

    netezés, levelezés, céges levelek / fileok elérése amikor nincs nálam gép, jegyzetelés (OneNote / Evernote), ebook, játék, film amikor utazok.

    Ezeket most a 11"-es laptopomon és a szifonomon csinálom, de gondolom nem kell ecsetelni mekkora különbség van mobilitásban a laptop és iPad Mini között (méretben és súlyban). Többek között ezért nem vettem eddig nagy iPadet, mert úgy éreztem az méretben nem lenne annyival kevesebb kompromisszum a notimhoz képest, ez a Mini viszont csábító ilyen szempontból, elfér a kabátjaim nagy zsebében (vagy legalábbis ezt ki kell majd próbálni :), vagy az oldaltáskámban, de nem fogja húzni a vállamat, otthon kényelmesen tudom használni székben ülve, ágyban feküdve (a laptop rohadt kényelmetlen szerintem ha nem asztalnál ülve használod), de nem olyan fárasztó sokat olvasni rajta mint az iPhone 3,5"-ös kijelzőjén. Ebből a szemszögből nézve lehetne azt kérdezni, hogy miért nem veszek nagy iPadet, úgyis csak otthon használnám arra meg az jobb lenne, de mivel nem ott dolgozom ahol családom / barátaim élnek ezért elég sokat utazok hétvégenként (belföldön), a laptopomat ilyenkor rühellem magammal cipelni, szerintem a nagy iPad is nyűg lenne a Minihez képest (652 gramm vs 308! Azért ez nagyon nem mindegy + a mérete miatt sokkal könnyebben elpakolható).

    + ott van az a tény is, hogy munkámból kifolyólag évente legalább 2x repülni is szoktam. Ez az év most ultra szar volt ilyen szempontból, ha összeszámolom akkor az jön ki hogy 8-9x ültem gépre. Tény, hogy ilyenkor viszem magammal a laptopot (mert kell), de még ott nem tartok hogy business classon utazzak :D Economyn meg botrányosan kevés hely van előtted, ha az előtted ülő úgy dönt hogy alszik egyet és hátradönti az ülését akkor a 11"-es laptopot is alig tudod bekuporgatni a lehajtható tálcán az ülés és az öled közé. Legutóbbi utam során pont ez volt, filmet néztem a laptopon, és hát nem volt egy csúcs élmény. Írigykedtem a mellettem ülőre, aki iPaden nézett filmet, és vígan elfért, ha elfáradt egy pózban akkor váltott, nálam ez a szabadság nem volt meg.

    Latolgattam, hogy Nexus 7-et vegyek -e, elvileg azon is meg tudok mindent csinálni, és egy jó 20-25 ezerrel olcsóbb lenne. Ami viszont jelenleg az iPad mellé dönti a mérleget nálam, hogy már rengeteg mindenem van iOS-re amit azon is tudok majd használni. Csomó alkalmazás van, amit megvettem és van iPades verziója is. + figyelgettem az akciókat az AppStoreban, és bár nem volt iPadem, ha valami jó játék vagy progi ingyenes volt 1 napig akkor letöltöttem iTunes-al. Szóval most ott tartok, hogy van több tucat qrva jó appom iPadre részben ingyenes akciók keretében, részben meg azért mert megvettem iPhonera és van 1024x768-ra optimalizált változatuk is. Csomó olyan alkalmazás, ami N7-en (Androidon) csak telefonos széthúzott változata van vagy nincs is rá (játékok leginkább).

    De még nem hoztam végleges döntést, majd ha elmegy a hurrikán bejelentik az új N7-est, remélem November elején meg tudom majd tapizni mindkét készüléket és még rágódom ezen, de mostmár egyre jobban hajlok afelé, hogy vegyek egy mini tabletet a fent ecsetelt dolgok miatt.
  • passatgt
    #15540
  • passatgt
    #15539



    Instant Get
  • passatgt
    #15538
    Steve Jobs közreműködésével készült yacht :)
  • stockhouse
    #15537
    term. eng-hun hun-eng módon is működ.
  • stockhouse
    #15536
    én ezt használom.
  • Dzsini
    #15535
    Kindle szótár?
  • Bercy #15534
    Én mindig netközelben vagyok amikor a laptopom használom, így netes szótárakat használok.
    Tudom ezzel nem vagy kisegítve, de a sztaki szótára elégé megújult az elmlt fél évben és igen jó szótára (csak hát webes)
  • G_ArchAngel #15533
    Senki nem tud ajanlani magyar/angol offline szotart OSX-re?
  • pyrohun #15532
    Ahaigen és az átlag júzer meg majd faszom bootloadert fog törni meg custom romot hekkelni ugye? Na szerintem pihenjél...
  • Tikal #15531
    "Elhiszem hogy ez hihetetlenul hangzik amellett amit az Apple csinal, ettol meg ez igy van."

    hát ez hatalmas :DDD
  • G_ArchAngel #15530
    Az a resze ugye megvan az kozelmultnak, hogy a legnagyobb iOS-en tortent adatgyujtest a Google kovette el sajat App-jain keresztul?
    Ergo rohadt mindegy, hogy iTunes/iOS vagy sem, a Google-hoz mentek az adatok.
  • skinnyman
    #15529
    Arrol szerintem semmilyen info nem volt hogy az eredetileg bejelentett valtozat hany gigas lett volna, sot, siman elkepzelheto az is hogy microSD hely is lett volna rajta, ezzel effektive legalabb 32 vagy 64 gigasnak lett volna tekintheto. De most tenyleg spekulaciokra alapozva akarunk vitatkozni, hogy milyen lett vajon volna? Amit tudunk, hogy Nexus 7-en kb semmi profitjuk nincs, igy annal az otszoros helyett otvenszeres kulonbseget is mondhattam volna es valszeg az is helytallo lett volna. A 249 dolcsis valtozaton egyebkent nemi hasznuk azert van (nem kerul nekik 50 dollarba +8 giga), szoval annal helytallo lehet az otszoros szam.
    Nexus-on elol ugyanolyan specifikacioju kamera van (1,2 MP - amugy vicces hogy a retina iPad 3-ban negyed ilyen minosegu van), hatul tenyleg nincs, de ha nagyon bele akarunk menni, hogy mibe mi nincs: a Mini-ben nincs peldaul se GPS, se NFC.

    #15527: nem ertem a viccelodes targyat. Az ossze Nexus keszuleknek hivatalos uton egy gombnyomasra ki lehet nyitni a bootload-et, onnantol kezdve pedig szo szerint azt raksz ra amit csak akarsz, a legtobb custom ROM-ban pedig alapbol benne sincs egy darab Google alkalmazas sem, opcionalisan tehetoek fel. De gyari ROM-on sem kotelezo belepned sem a Google fiokodba, (es nem kell ajtunszon aktivalnod hogy hasznalhasd :D )igy ott is ki tudod teljesen kerulni oket, ha pedig zavarnak ott az ikonjaik, le is tilthatsz barmilyen appot, igy az osszeg Google appot is ha ugy tartja kedved. Elhiszem hogy ez hihetetlenul hangzik amellett amit az Apple csinal, ettol meg ez igy van.
  • G_ArchAngel #15528
    Mi a legjobb angol/magyar szotar OSX-re? Swift Translate nem elerheto tobbe...?
  • G_ArchAngel #15527
    "ugy is hasznalhatod a tablajukat hogy kozben semelyik Google szerver nem is tud a letezesedrol sem."

  • Botond #15526
    Netezni, játszani (vannak rá komolyabb játékok is nem csak Angry Birds), filmet nézni (gyerekeim néznek rajta mesét). De igazándiból nekem két ok miatt van.

    1. Cégnél egész nap az író asztalnál görnyedek, otthon este már a kanapén vagy az ágyban akarok netezni, játszani.

    2. Gyerekeim 2-3 évesek, sokszor volt, hogy voltunk vhol, reggel volt, nyűgösek, de készülődni kell a lenti reggelihez, de nem jutok be a fürdőbe se, mert meséljek, stb. Ilyenkor jó kirakni egy mekk mester részt eléjük iPadon, és gyorsan zuhanyzás. De ez csak 1 példa, számtalan más helyzet is van, amikor beunja a banánt a két kicsi és mese kell, de pont nem tudok mesélni meg az anyjuk se, mert dolog van.

    Szóval nekem kényelmi szempontok miatt van.
  • Andr0
    #15525
    Kérdés: Ti az iPadot mire használjátok?

    Azért kérdezem mert érveket tennék a mellé hogy vegyek Tabletet.
  • Botond #15524
    Jaja :( és felfelé a szorzatai is x*89 cent lettek. Itt az infláció.
  • GregSB
    #15523
    "Later, during a Q&A, Tim Cook discussed the company's strategy with the upcoming iPad mini, claiming that the company is selling the device at a lower profit margin than it's other products."
  • skinnyman
    #15522
    Es ez egyebkent sem valos erv, mivel egyaltalan nem vagy rakenyszeritve semmilyen szolgaltatasukra, ha akarod, ugy is hasznalhatod a tablajukat hogy kozben semelyik Google szerver nem is tud a letezesedrol sem. Ellenben Apple-nel nincs kibuvo.
  • GregSB
    #15521
    Ne keverd már megint ide a 8GB-os verziót légyszi. A 16-osról beszélünk, és $250 + 25% az $313.

    A proci + kijelző olcsóbb a Miniben, az unibody alu ház legyártása viszont drágább, + sokkal jobb kamera van benne (2 is). Nem lehet óriási különbség a két készülék gyártási költsége között.
  • skinnyman
    #15520
    Mert az Apple szerinted nem gyujt adatot rolad? Csak ok pluszban meg penzt is kernek erte, ez a kulonbseg.
  • skinnyman
    #15519
    Hol lett levezetve? Az N7 eredeti aran lett volna mondjuk akkora haszonkulcs, amihez kepest az iPad majd 100 dollarral dragabb, mikozben egy masfel eves A5 chip van benne egy subhd kijelzovel, szoval nagysagrendre sztem kb realis.

    Mas: :)
  • GregSB
    #15518
    "A Google-e pedig a legmereszebb, de a felhasznalok szempontjabol a legkorrektebb is. Majd meglatjuk, hogy hosszutavon melyik lesz a legcelravezetobb."

    Ezt azért nem írnám így le. Messze ők gyűjtenek a legtöbb adatot rólad, hogy utána célzott hírdetéseket tudjanak eladni az ügyfeleiknek. Mostmár a táblagépeik is követik mire keresel, mit böngészel, mit csinálsz. Lehet mondani hogy ez felesleges paranoia, de azért végiggondolva eléggé ilyesztő mennyi információt adsz 1 cégnek a kezébe a személyes dolgaidról azért cserébe, hogy olcsóbban / ingyen kapj meg bizonyos szolgáltatásokat, termékeket.
  • Tikal #15517
    csak mert ment az aggódás, hogy lejtmeneten a cég...
  • Tikal #15516
    menthetetlen :D
  • Tikal #15515
    A Google-nél te vagy a termék, kár hogy még nem vetted észre :D

    Azért adják a hardwert ilyen olcsón, mert egyszerűen másképp már nem tudnak a piacra lépni, és így a legkönnyebb vásárlókat szerezni... később pedig magukhoz kötnek ugyanugy mint mindegyik másik cég...
  • GregSB
    #15514
    Ember, most lett levezetve hogy az iPad Minin kicsit több mint 25% haszonkulcs lehet, alig több mint amennyit az Asus tett volna az N7-re. Milyen 5x profitról beszélsz?
  • passatgt
    #15513
    .79 euró helyett .89 euró lett az alap ár appstoreban:/
  • GregSB
    #15512
    A lényeg hogy ők nem adhatnak valamit 0 profittal. (Mint ahogy a Samsung, Asus, Acer, Lenovo, stbstb sem) Az egyéb szolgáltatásaikból nem jön be nekik annyi pénz hogy kompenzálni tudnák ezt a kiesést, azok csak azért vannak hogy támogassák, segítség a fő bizniszt, ami a hardver eladás.

    Google-nál és Amazonnál a helyzet pont fordított. Náluk a core business a hírdetések minél több felületre való kihelyezése + felhasználói információk gyűjtése a célzott reklámokhoz (G), illetve az on-line bolt (A). Náluk a hardver-eladás csak egy kiegészítő dolog, ami segíti, kiegészíti a core bizniszüket. Nekik az az érdekük, hogy a szolgáltatásaik minél több emberhez eljussanak, és ezért simán be tudják vállalni hogy 0 profittal adjanak hardvert.

    De ezt mintha egy párszor már keírtam volna itt.
  • skinnyman
    #15511
    Hiaba mondod hogy a fo biznisz nekik a hardver eladas, gyakorlatilag a szolgaltatashoz es ecosystemhez lancolasban (amivel magyarazod hogy az Amazon miert adhatja eloallitasi koltsegert a cuccait) legalabb ugyanolyan agresszivek ok is mint az Amazon, illetve sokkal agresszivebbek is, gyakorlatilag mindent csak magukon keresztul engednek es mindent megvamolnak, amit csak tudnak. Szoval ott tartunk, hogy bizonyos gyartok alapvetoen tenyleg a hardveren szedig be a penzt (Samsung, Asus pl sztem alapvetoen ilyen), valaki a szolgaltatasokbol (Amazon), az Apple viszont mindket helyen megsarcol: azon kivul h saccra legalabb 5szoros haszonnal adja az iPad Mini-t, ezzel meg nem elegszik meg, es cserebe meg jol odalancol az ecosystemukbe ahol folyamatosan fizetsz meg nekik, ha lenyegeben hasznalni is akarod a keszuleket. A miertre persze egyszeru a valasz: mert megtehetik, es amig igy is megveszik, nyilvan igy tudjak beszedni a legtobb penzt. A Google pedig a felhasznalo szemszogebol a legkorrektebb: nincs haszna a hardveren, es a szolgaltatasaihoz sem lancol oda, szabad kezet ad hogy barmi mast hasznalj rajta, de igyekszik olyan jo szolgaltatasokat biztositani, amiket egyebkent is szivesen hasznalnal, igy onszantukbol a legtobben nem is hasznalnak mast, igy vegeredmenyben mindenki jol jar.
    Mindegyik uzletpolitikanak van letjogosultsaga, a rovidtavu profithalmozasra nyilvan az Apple-e a legcelravezetobb, viszont ez a legfelhasznaloellenesebb is, ami hosszutavon visszauthet, persze amig igy is veszik, hulyek lennenek mashogy csinalni. A hw gyartok es Amazon az arany kozeput, akiknel korrektek a feltetelek, es vilagos, hogy mit miert fizetsz meg. A Google-e pedig a legmereszebb, de a felhasznalok szempontjabol a legkorrektebb is. Majd meglatjuk, hogy hosszutavon melyik lesz a legcelravezetobb.
  • GregSB
    #15510
    Akkor jól lőttem be a 25%-os hadzonkulcsot :)
  • GregSB
    #15509
    Az Applenek az iTunes és egyéb szolgáltatások csak kiegészítő pénzek, nekik a fő biznisz mindig is a hardver eladás volt.
  • GregSB
    #15508
    Ez egyébként egy nem elhanyagolható aspektusa az előző vitának sem. Ha az N7 egy átlagos haszonkulccsal került volna piacra (mondjuk vegyünk 25%-ot), akkor a 8GB-os nem $200-ba, hanem $250-ba, a 16GB-os pedig $313-ba kerülne. Ebből az látszik, hogy az Apple egyáltalán nem magasra lőtte be a Mini kezdő árát. Mivel ők az eladott készülékeken lévő profitokból élnek, ezért nem tehetik meg hogy egy bizonyos % alá menjenek.

    Ez persze a tényeken nem változtat semmit: a vásárlók szemszögéből ezek a dolgok nem látszódnak, és akiknél az ár számít az az N7-et fogja választani. Érdekes lesz nézni hogy alakul a jövő, de abban biztos vagyok hogy a klasszikus hardvergyártók, akik a hardveren eladott profitból élnek (Samsung, Acer, stb) most rendesen anyázhatnak a háttérben, mert a Gúgli + Amazon eléggé elkehetetleníti őket a 7" tablet piacon. És ha igaz a hír hogy jön a Nexus 10 hasonló kondíciókkal, akkor lesz itt még anyázás bőven.