18351
ATbanner.jpg
  • franc0
    #15587
    Elsőre:
    Semmi filozófia nincs benne, csak fizika és matek.
    Az üzemidőt 2 dolog határozza meg: az akkumulátor kapacitása és az eszköz átlagfogyasztása. Előre szögezzük le, amiket te mondasz, azok a salesek számai. De fogadjuk el most a számításhoz.
    A tények:
    új iPad akku: 42,5 Wh. Átlagfogyasztás: 4,25 W. Ezt el tudom hinni, de annyira nem értek az ARM procik fogyasztásához (és ugye ott a bivaly screen).
    13 MBP akku: 63,5 Wh. Átlagfogyasztás: 9,07 W. Na ez irreális, ha használod is.

    Második:
    Nem értelek, az új Apple gépek jó része csak IGP-vel jön.
  • Andr0
    #15586
    nálam is ezvolt. Tehát áttértem Safarira
  • Tikal #15585
    a chrome csak 32bites?? Le kellett szednem valami Java-t egy belépéshez, és sírt hogy neki nem jó a chrome csak a Safari..nem is tudtam ...
  • mousee
    #15584
    Sziasztok :)

    Csak pár filózgatós kérdés ugrott be, gondoltam bekérdezek ide, hogy mi a véleményetek.
    Az egyik az az akksiidő. Miért van az, hogy egy MBP 7 óra környékén teljesít, az iPad meg "csak" 10? Igen hogy az elsőben sokkal nagyobb az akksi, de mellé sokkal többet is zabálnak a dolgok, gondolok itt első körben az arm vs x86 procikra. Na most vagy az MBP nagyon jó, vagy az iPad tud relatíve keveset menni :)

    A másik kérdés OSX témakör: Közel egy hónapja használom napi 8 órában a hegyi oroszlánt, viszont lehet hogy én vagyok vak, de semmi olyan hatalmas grafikai feature-t nem láttam benne, ami indokolná azt, hogy ne menjen egy intel GMA grafikával felvértezett gépen, annak fényében, hogy a lion simán elment rajtuk.

    Vélemény? :)
  • GregSB
    #15583
    Engadget:

    "Those comparing this to the Kindle Fire HD will have a hard time, as that's a tablet manufactured to a fixed cost and designed to sell you content. This is very much more. Similarly, the hardware here is much nicer than the Nexus 7 and it offers access to the comprehensively more tablet-friendly App Store, but whether that's worth the extra cost depends entirely on the size of your budget -- and your proclivity toward Android.

    Regardless, the iPad mini is well worth considering for anybody currently in the market for a tablet. Its cost is compelling, its design superb and it of course gives access to the best selection of tablet-optimized apps on the market. To consider it just a cheap, tiny iPad is a disservice. This is, simply, a great tablet."
  • GregSB
    #15582
    De igazad van, túl sok minden dönti a mérleget nálam a Mini felé. A felbontás csak azért zaavrna, mert relatíve sokat olvasnék a készüléken, és a szövegen állítólag nagyon látszik az alacsonyabb felbontás... de végülis a 3GS-en is tudtam olvasniés annak sem volt "retina" kijelzője :)
  • GregSB
    #15581
    iPad Mini review összefoglaló
  • Dzsini
    #15580
    Ezt írtad: " Ami viszont jelenleg az iPad mellé dönti a mérleget nálam, hogy már rengeteg mindenem van iOS-re amit azon is tudok majd használni. Csomó alkalmazás van, amit megvettem és van iPades verziója "

    Ezek után, mivel amúgy nem lett vacak a Mini, szerintem nálad nem lehet kérdés - minek szívatnád magad egy vödör új, hiánypótló app vásárlásával, a rendszerek közötti átjárás kiépítésével, stb.? Már csak a telefon és a pad közötti kényelmes átmenet és kevesebb plusz költés/nyűglődés megéri az árkülönbözetet. Ahogy írtad sokan kinövik azt a korszakot, amikor élvezettel hekkelnek ide-oda az eszközön, használni pedig ezt a kényelmes. Az meg, hogy jövőre lesz nagyobb felbontás - olyan munka/szórakozási eszköznek vennéd, aminél elengedhetetlen lenne a 2048-as felbontás / szélesvászon (el tudom képzelni, hogy az iPhone 5 után a következő váltás a padoknál is a képarány váltás lesz)?
  • GregSB
    #15579
    "It doesn't feel like Apple is racing to some lowest-price bottom — rather it seems to be trying to raise the floor.

    And it does raise the floor here. There's no tablet in this size range that's as beautifully constructed, works as flawlessly, or has such an incredible software selection. Would I prefer a higher-res display? Certainly. Would I trade it for the app selection or hardware design? For the consistency and smoothness of its software, or reliability of its battery? Absolutely not. And as someone who's been living with (and loving) Google's Nexus 7 tablet for a few months, I don't say that lightly."

    Ez a review azért sok mindent letisztázott bennem / megerősítette a feltételezéseimet. Azért a tapizást nem fogom kihagyni, de ezek mellett egy dolog nagyon bassza a csőrömet: tudom hogy az Apple szemrebbenés nélkül képes lesz beletenni a Minibe jövőre egy nagyobb felbontású kijelzőt. Nehéz ügy :)
  • Dzsini
    #15578
    Pont erről beszélek - miért pozitív a tesztelő részéről az, hogy "tartósnak tűnik", ha úgyis tudja, hogy 1 éven belül le lesz cserélve, mert lesz új generáció? Legyen az pozitív, hogy a jól megcsinált ház ütés, nyúzás, karcolódásálló.

    Nem célközönség az a pár elvetemült, aki még most is iPhone 3G-vel mászkál ;)

    az pedig, hogy esetleg kis értékcsökkenéssel tovább lehet adni, elég kétélű dolog, egyrészt kevesebb új terméket adnak el, másrészt viszont növekszik a szolgáltatásokat vásárlók száma
  • GregSB
    #15577
    Kézben tartva olyan érzést kelt mint egy tartós termék != 10 évig fogod használni ;)
  • Dzsini
    #15576
    Nekem is Kindle 3-am van, tudom, hogy nem kötelező váltani - és főleg az iOS eszközöknél azért nagyjából tartják azt, hogy az előző generációk is kapnak új funkciókat pár évig, megkapják időben az új szoftvert, stb. (ahogy pl. a Google referenciatermékek is - Nexus sorozat)

    De akárhogy is, egy bármilyen kütyünél azt felhozni indokként, hogy hosszútávra, tartós terméknek készül... ugyan már, ez nem az a piac. :)
  • GregSB
    #15575
    Én az iPhone 4-emet lassan 2 éve használom. Azóta kijött már 2 új szifon, Lumiák, HTC-k amiket próbáltam és ezek mind nagyon kellemes készüléket, de én még ezek kipróbálása után is imádom minden nap kezembe venni és használni a 4-est, és nem érzem azt váltanom kéne :)

    Lehet hogy évente frissítik a tetmékeiket, de amit megveszel az 2-3 évig ki fog szolgálni és nem fog csalódást okozni.

    Viszont most az iPad Mini esetében jogos kérdés hogy vajon mikor pakolják bele retina kinelzőt. Ha jövő októberben az kellemetlen lenne :)
  • GregSB
    #15574
    "It's easy to become used to how vast and impressive the library is for the iPad, but using the mini reminded me of just how right Apple got this part of their ecosystem. Compared to the Nexus 7 or the Fire HD... well, there is no comparison. The iPad's app selection is an embarrassment of riches, and using apps like the powerful Paper or GarageBand, or playing games like the incredibly fun PunchQuest or Letterpress really makes a tremendous case for why a consumer might spend that extra $129."

    Pontosan ezt mondtam én is.
  • Dzsini
    #15573
    "that's built to last." - arra a ~9 hónapra, amíg az új, tvájsz ez ömézing generációt ki nem hozzák. :)
  • GregSB
    #15572
    iPad Mini review a Verge-ön

    "Moments after I held the iPad mini at Apple's event in San Jose, I hurriedly wrote that it made other tablets in this class feel like toys. Perhaps I was a bit hard on the competition in the heat of the moment, but I will say that there isn't a single product in the 7-inch tablet market that comes close to the look, feel, or build quality of the new iPad. It is absolutely gorgeous to see, and in your hand has the reassuring solidness of a product that's built to last."
  • GregSB
    #15571
    Idézek a legutóbbi pü-i jelentésből:

    "International sales accounted for 60 percent of the quarter’s revenue."

    Már pár negyedéve több bevételük van a nemzetközi eladásokból, mint az USA-beliekből, és Kína még csak most van felfutóban. Persze USA még mindig a legnagyobb piacuk, de látszik hogy a tendencia merre megy.
  • Dzsini
    #15570
    Ebben is van ráció, akkor inkább azt mondom, hogy az elsődleges piacon (Egyesült Államok) az általam említett lehet a csapásirány. Nem tartom valószínűnek, hogy pont az Apple a számukra tengerentúli területeket (EU, Ázsia) tekintse elsődleges piacnak.

    Persze itt lépéselőnyben vannak, soká lesz Magyarországon (vagy akár máshol az EU-ban) Amazon Prime.
  • GregSB
    #15569
    Szerintem meg arra alapoznak, amiről párszor linkelem már be ide cikkeket: a világon ha megnézzük hogy hol kapható a Nexus 7, a Fire HD, és az iPad Mini, + mely orazágokban érhető el AppStore, Zene és film bolt, akkor az Amazon és Google csúnyán le van maradva. Sok országban az iPad Mini lesz az egyetlen alternatíva, rengeteget fognak belőle ezért eladni. Mire a Google és Amazon felzárkózik, és legalább annyi országban fogják kínálni a készülékeiket és szolgáltatásait mint az Apple, addigra már kint lesz a Mini 2 vagy 3 generációja, ami már biztos nem fog hardverben lemaradni semmiben a konkurenciától, valszeg jobb is lesz annyival mint amennyibe többe fog kerülni.
  • passatgt
    #15568


    Ha az apple a samsung termékstratégiát használná:D
  • Dzsini
    #15567
    Nem csak a jobb appok miatt - racionális választás annak is, akinek van iTunes-on pár tonna zenéje, filmjei, stb.

    Szerintem erre alapoz most az Apple, hiszen most egy lakott piacra lépnek be, tehát elsősorban azoknak kínálják az eszközt, akik amúgy is az ő pályájukon játszanak. Olyanokat, akiknek az összes cuccuk a Google-nél vagy Amazonnál van, nem fognak átcsábítani egy meglevő eszközről.

    forrás
  • GregSB
    #15566
    Te meg ezt írtad be: "Go figure. Akinek kicsit is szamit az ar, ha racionalisan gondolkozik, igazabol nem kerdes hogy mit vegyen, akar telefonrol, akar 7"-es, akar 10"es tablarol van szo."

    Ami nem igaz, mert táblagépeknél még mindig racionális választás lehet az iPad a jobb appok miatt.

    A telefonnál meg: a Nexus 4-ben nincs LTE és nem is lesz. Sok racionálisan választó ember mást fog választani emiatt.
  • skinnyman
    #15565
    Most nem ertem miert kellet ebbe ennyire reszletesen belemenni. Csak megemlitettem, hogy mellesleg ezekkel azt is megteheted, mert ebbol is latni hogy mennyire nem vagy az ecosystemukhoz lancolva mint Apple-nel, amit mint egy ervet megemlitettem. Nyilvan valoban a tobbseg nem fog ra Ubuntu-t feltenni, de benne van ez a lehetoseg is. Nagyon jol tudnod kene hogy Nexus cuccon semmit nem kell konfiguralni, dobozbol kiveve rezzenes nelkul mukodik, frissul magatol, stb. Csak ott a lehetoseg is hogy hozzanyulj, ha valamin valtoztatnal, ez csak egy plusz opcionalis lehetoseg.

    Erveltel azzal, hogy a Nexus 7 egyedul a kijelzoben jobb az iPad Mini-nel, kozben megmutattam hogy valojaban ez nem egeszen igy van, azota meg most azzal jossz hogy a hardver nem szamit. Azzal erveltel hogy a Nexus 7 es iPad Mini (majdani) itthoni ara kozott alig van kulonbseg, megmutattam hogy ez sem epp igaz, illetve most ott tartunk hogy az iPad Mini ara legalabb masfelszeres illetve tobb kategoriaban majd dupla annyi mint az N7-nek. Es most azzal jossz hogy mar persze az ar sem szamit, mert hogy ugye ERZESRE kifizetik sokan a dragabb osszeget is. Ebben nyilvan van igazsag, kulonben nem mernek az iPad Mini-t sem olyan aron adni, amilyenen, hogy meg se probaljanak versenyezni a konkurencia araval. Most hogy erzes alatt az anyagminoseget ertjuk (nem mintha barmi gond lett volna vele 2 generacionyi muanyag iPhone soran amik maguktol is megrepedtek), az UI-t ertjuk (amiben szvsz az Android ujabb iteracioi koroket vernek az iOS-re), vagy inkabb csak a hype-ot, abba ne is menjunk most bele.
    Nekem semmi bajom azzal ha valakinek szimpatikusabbak az Apple termekei, mint termekek tenyleg nem rosszak amugy, jol ossze vannak rakva, van egy stilusuk. Csak ne probalj meg olyan erveket is mellemagyarazni (egyedul a kepernyoje szarabb, nem sokkal dragabb, stb.) amik nyilvan valoan nem igazak. Mert azert legyunk oszintek: objektiven nezve, az arukat is beleszamolva kevesebb erv szol az Apple cuccai mellett, ami a reszesedeseken is egyre inkabb tukrozodik.

    De hogy legyen egy kis on is: Scott Forstall nem irta ala a Maps bocsanatkero levelet, ez volt a vegzetes hibaja
  • hurkaur
    #15564
    Nem feltetlenul jo az.. :) Az elkovetkezendo par evben meglatjuk a hatasat ennek a lepesnek.
  • GregSB
    #15563
    Ahogy Tikal is írja nem ő fogja megrajzolni az UI-t két kézzel, arra van egy külön csapat akiket eddig Forstall vitt, mostantól Ivenak fognak jelenteni. Ugyanígy nem minden egyes termék designját ő rakta össze eddig sem két kézzel, van hardver dizájn csapat is, akiket eddig ő vezetett, ő szerintem csak a nagy generáció váltásoknál meg új termékeknél vett aktívan részt a megalkotásban, meg meghatározta az irányelveket, de pl az iPod Nano sokadik generációját már tuti nem ő alkotta meg, csak rábólintott a végleges dizájnra.

    UI terén valószínű csak irányelv meghatározó lesz leginkább, de ami a legfontosabb, hogy mostantól teljesen az ő döntései alapján fog alakulni a termékek dizájnolása, kompletten. Interjúkból kiderül, hogy Forstall és Ive utálta egymást, és nagyon sok tekintetben volt nézeteltérés köztük, Ive pl mindig is ellenezte a skeuomorph Appokat. Kettejük ellentétje mindig is egy gát volt az iOS eszközök dizájnolásában.
  • Tikal #15562
    az hogy ő lett ott a vezető nem feltétlen jelenti azt hogy ő fogja rajzolni a következő UI-t, hanem hgogy ő fogja felühgyelni.. más szemlélet más eredményt hozhat.
  • passatgt
    #15561
    hát nemtom, ő sose volt ui ember, szóval ebből még szar is lehet
  • GregSB
    #15560
    Szerencsére a Google is felfedezte hogy nem mindenki ilyen, és ma már sokkal jobb az Android is ilyen szempontból. Out-of-the box sokkal jobb mint az elején volt, a Play store-al és mindennel ebbe az irányba mentek el és az N7 egy nagyon jó kis küytü ilyen szempontból. De a szoftverek és szolgáltatások még mindig gyerekcipőben járnak az iOS-hez képest, lásd a cikket #15557-ben.
  • GregSB
    #15559
    "Amazingly, it's said that Forstall's coworkers were so excited to show him the door that they volunteered to split up his workload — Eddy Cue takes on Siri and Maps while OS X's Craig Federighi gets iOS. And Ive, who has cemented his reputation as a legendary industrial designer over his two-decade Apple career, gets the opportunity to refresh an iOS user experience that has stagnated over the last several generations."
  • Botond #15558
    Dzsinit se értette ezt se fogja érteni. Ő a tuning ladás, aki nem érti minek vesz vki 20.000.000 ért autót, ha sose fekszik alá hétvégén bütykölni. Nem érti és pont. Mert olyan nincs hogy vki azért vesz autót hogy járjon vele, nem azért hogy hétvégén alatta feküdjön, mert micsoda marhaság is járni az autóval amikor bütykölni is lehet.
  • GregSB
    #15557
    Itt a az emlegetett összehasonlító cikk.
  • GregSB
    #15556
    Szerintem ott van a probléma, hogy te csak a saját igényeid alapján elemzed a helyzetet. A hsz-eid alapján te egy fejlesztő / geek lehetsz, és eből kiindulva neked tényleg az Android lehet a non plus ultra rendszer. Nincs ezzel semmi baj, használd egészséggel, de azt kéne felfognod, hogy rajtad kívül vannak más emberek, akik más szempontok alapján döntenek, és hiába jössz be ide "hittéríteni" a te saját preferenciáid alapján, parttalan vitát vívsz, széllel szemben hugyozol. Dzsini is ezért írta hogy nem érti miért jársz ide vissza állandóan.

    Had fejtsem ki kicsit bővebben: én, és még nagyon sok ember a büdös életben soha nem fog telepíteni Ubuntut a Nexus 7-re, és hiába lenne ott a szabadság / lelehetőség arra hogy ne Google alkalmazásokat használjak rajta, nem élnék ezzel a lehetőséggel, hanem a legegyszerűbb, legkényelmesebb megoldást választanám és a teljesen default rendszert és a Play storet használnám rajta. Pusztán abból az okból kifolyólag, hogy én nem azért venném a gépet, hogy napokig konfigutráljam, telepítgessem, főzött ROM-okat próbálgassak ki rajta, hanem azért hogy használjam hétköznapi dolgokra, amiket már lent is ecseteltem... nekem ezek az érvek teljesen irrelevánsak. És hidd el, nem csak én vagyok ilyen, a felhasználók döntő többsége ilyen.

    Ha tovább megyünk ezen a vonalon, ezért irreleváns hogy milyen proci, RAM, felbontású kijelző van olcsóbban a Nexusokban. Sok ember őket fogja választani az ár miatt, igen, de rengetegen lesznek akik kézbe veszik majd mellettük a drágább HTC-ket, Nokiakat, az iPad Mini-t, és mivel ezeknél az embereknél nem az a döntő érv, hogy Ubuntut tud rá telepíteni, meg hogy milyen proci van benne, hanem az hogy milyen maga a készülék minőségre, színre, ÉRZÉSRE, ők ki fogják fizetni a + árat azokért a cuccokért, amik "papíron" rosszabbak, gyakorlatilag más preferenciájú embereket céloznak meg.

    Én valahol a fent felvázolt két szélsőséges réteg között evickélek. Még ha fizetnének se fordítanék időt arra hogy telepítgessek, ROMokat cserélgessek, Jailbreakeljek, stb. Millió más dolog / hobbim van amit sokkal szívesebben csinálok a szabadidőmben, én azt preferálom hogy ha megveszek egy terméket akkor az out-of-the box csináljon meg mindent, és elégítse ki az igényeimet.
    De emellett még számomra döntő tényezők lehetnek, hogy milyen hardver specifikációi vannak a készülékeknek, engem érdekel a kijelző, a proci, a RAM bizonyos szinten, de pl az Appleben pont azt szeretem hogy annak ellenére hogy nem a legújabb, legerősebb cuccokat szereplik be a készülékeikbe képesek folyékony, gyors renszereket hangolni ezekhez a hardverekhez. A végeredmény tehát az hogy jó használni a cuccaikat és ez is fontos, ezért vannak évek óta már a felhasználói elégedettség felmérések első helyein.

    A lényeg tehát az, hogy feleslegesen próbálod a saját érveid alapján meggyőzni az embereket itt hogy miért az a jó amit te szeretsz. Ez kb olyan mintha arról akarnál engem meggyőzni, hogy a sonkás-gombás pizza a legjobb a világon, amikor én utálom a gombát :D

    "Android-nal alapvetoen nem keszulekekre irsz programot, hanem a platformra, es egy jol megirt program minden keszuleken jol mutat, igy sokkal kevesbe van jelentossege a "direkt tabletre irt" appoknak"

    Jól mutatnak a fenét. Csomó app nem használja ki a nagyobb felületet, csak a telefonos scroll-listet használja pl amikor iPaden teljesen egyedi UI-t kapnak ezek az alkalmazások. Múltkor linkeltem már összehasonlítást a Táblagépek topicba, és ott te is elismerted hogy ez még egy gyenge pontja az Android alkalmazásoknak, és hogy a fejlesztőknek kéne ezen a dolgon javítaniuk.
  • Botond #15555
    Dacia Logan is olcsóbb meg praktikusabb, mint egy Ferrari F50, oszt mégis mindenki inkább az F50-ről álmodik. Ki érti ezt!?
    Jó hogy még vannak ilyen racionális emberek mint te. Nem is tudom hova jutna a világ nélküled...
  • GregSB
    #15554
    Ez érdekes hír. Úgy látszik nem tudták őt tovább elviselni a cégnél, állítólag Jobson kívül senkivel nem jött ki jól. Ami viszont még érdekesebb, és jó hír hogy Johnny Ive lesz mostantól felelős az iOS UI designjáért.
  • skinnyman
    #15553
    A google appok zartak, csak hogy itt nem vagy hozzajuk kotve, igazabol meg az OS-hez sem, hivatalosan azt teszel ra amit akarsz, ezt nemreg kifejtettem. Nexus 7-re van peldaul Ubuntu is, hivatalosan.

    "A több direkt tabbletre írt app már magában megéri a felárat. Mert hát ugye mire használnál egy tabletet, ha nem arra, hogy tabletre írt appokat futtas rajta?"

    Android-nal alapvetoen nem keszulekekre irsz programot, hanem a platformra, es egy jol megirt program minden keszuleken jol mutat, igy sokkal kevesbe van jelentossege a "direkt tabletre irt" appoknak, mint iOS-en, ahol ha nem direkt arra van irva valami, az mindig tragikusan nez ki.
    Egyebkent a kerdesre valaszolva, hogy mire hasznalnad ha nem arra hogy appokat futtass: pl bongeszes, video nezes, konyv/magazin olvasas, ezek pl szerintem onmagaban lazan kiteszik a felet annak amire az ember egy tablat hasznal.
  • G_ArchAngel #15552
    En legalabb mindket rendszert hasznalom parhuzamosan ugyanarra a munkara, igy elsokezbol arulhatom el neked, hogy az OSX olyan, mint egy Land Rover Defender, a Windows pedig egy LEGO Duplo domper.
    Az elso felnotteknek, a masik gyerekeknek valo. Azonos munkat nagyjabol 4x gyorsabban lehet OSX alatt elvegezni, ertve ezt CAD-re vagy kepszerkesztesre.

    A tovabbi kommenteket pedig torlom ebben a temaban.
  • mousee
    #15551
    Az oprendszer egyéni preferencia, nekem ez áll kézre, neked más. Abban is egyetértek, hogy az OSX is fokozatosan kurvul el, egyedül a multitouch gesture-ök miatt upgrade-eltem havasleóról hegyioroszlánra (lion-t csak 1 hétig tudtam kb elviselni, utána downgrade). Lehet hogy más gyártónál jobbat kapnék, de nekem inkább a megbízhatóságon van a hangsúly. Sajna anyáztam már windows miatt bőven, osx alatt tizede annyi bajom nincs. A minőséggel vitatkoznék, pl MBP tapipadja mindent ver. Világ életemben utáltam a tapipadot, használhatatlan szarnak gondoltam, amióta ez van előttem, nem is nyúlok egérhez. Az összerakás minőségével szintén tudnék példálózni, masszív unibody-t bármely más gagyi műanyaggal összehasonlítani..hát, nem tudom :)
    Ami még hatalmas előny, az az akksi. 6-7 órát kényelmesen megy úgy, hogy dolgozom vele, szól a háttérben a zene, és wifin lóg. Ez nekem már megéri a felárat, simán el tudok indulni dolgozni vele töltő nélkül, anélkül hogy félnék hogy félúton elalszik a gépezet. BTW légy oly kedves, és linkelj nekem MBP alternatívát más gyártónál, fele annyiból :)

    Tabletre áttérve: Felbontás... ez mindenkinek a mániája, én nekem még a telefonom 320x240-es kijelzője is bőven jó, nem nagyítóval szoktam nézni, hanem használom. Persze oké, legyen szép és jó, és az apple is szereti hangoztatni hogy így meg úgy retina, de azért valljuk be, nagyon kevesen szokták olyan közelről nézni a telefonjaikat/tabletjeiket, hogy a pixelek zavaróak lennének.
    Az erősebb vas szintén a kit érdekel kategória. Felőlem aztán mókusok is hajthatják, ha folyamatos, akadásmentes felületet ad, és futtatja az összes appomat reccenés nélkül. Mire megyek a hatszor tíz a huszonharmadikon maggal, ha a kutya nem használja ki, és csak az akksit kajálja (tudom, lekapcsolnak, nem kell a szöveg. ismerem.)

    A szabvány csatlakozóban egyetértek, az tényleg szopás, hogy más. Szerintem is marhaság. A vékonyabb/könnyebb szintén egyéni preferencia, szerintem egy bizonyos súly és vastagság alatt már kimondottan zavaró dolog egy ilyen eszköznél.
    A nyílt szoftverrendszer csak félpontos, mert a google appok zártak, csak maga a droid nyílt.

    A több direkt tabbletre írt app már magában megéri a felárat. Mert hát ugye mire használnál egy tabletet, ha nem arra, hogy tabletre írt appokat futtas rajta?

  • skinnyman
    #15550
    MBP egy jol osszerakott cucc, mondjuk ami a hatekony munkat illeti, pont ellenkezo a velemenyem OSX-rol, es nem eppen abba az iranyba mennek vele hogy ez megvaltozzon. Mas gyartonal mondjuk valoszinuleg feleannyibol jobbat kapsz, ugyanolyan minosegben, jobb supporttal (Dell-bol, HP-bol, stb).


    Ja, rohadtul le van maradva tabletben:Link
    Csak joval nagyobb felbontas/ppi, erosebb vas (CPU/RAM), szabvany csatlakozok (microUSB, microHDMI), vekonyabb, konnyebb, nyilt szoftver/ecosystem, es 100 dollarral olcsobb mint az iPad 4. A 7"-es meretben pedig meg durvabb a kulonbseg, foleg arban. Igazabol azon kivul hogy "tobb direkt tabletre irt app van ra", minden erv durvan a Nexus mellett szol. Telefonnal ugyanez, csak ott mar kb ez az erv sincs meg.
  • Tikal #15549
    Koszonjuk.

    Szerintem most mindenki eldobja mindenét es rohan nexust venni mert az milyen olcso lett!!!
  • hurkaur
    #15548
    hmm nocsak nocsak