18351
ATbanner.jpg
  • skinnyman
    #15507
    Ha tenyleg nem szamit a hardver meg a kijelzo, akkor aruld mar el hogy miert allnak minden evben sorba az aktualis uj iPhone-ert, meg uj iPad-ert, miert nem mindenki iPad 1-et es iPhone 2G-t hasznal? Szoval persze, szamit mas is, de azert egy ilyen technikai eszkoznel ezek az egyik legfontosabb tenyezok, ezen kar vitatkozni.

    A masikra: A Google azert egeszen mas, mint az Amazon. Az Amazon azert sokkal inkabb a szolgaltatasaihoz kot a keszulekevel es ebbol nem is nagyon tudsz kijutni, mig a Nexus egy teljes erteku tabla, aminel hivatalosan szabad kezet adnak, hogy barmit felrakj ra, barmilyen szolgaltatast hasznalj, stb.
    Egyebkent az Asus sem adta volna sokkal dragabban: 249 dolcsi lett volna az eredeti ara (bejelentes januarbol itt), es nehany dologban jobb is lett volna, lett volna benne pl hatso kamera is. Persze tobb dologban pedig jobb is lett. Meg ugye annal is olcsobb lett 50 dolcsival, ami egy ilyen arkategorias cuccnal talan kb pont a profitjuk lett volna.
  • I.C.ram
    #15506
    Ezt úgy mondod, mintha az Apple nem keresné degecre magát az iTunes-ból, App Store-ból. Kb 10% lehet szerintem az árbevételének az iTunes.

    Az Apple egyetlen okból áraz így: mert megteheti. Rohadtul nem az árérzékeny fogyasztók terméke az Apple. Luxuscikk.
  • GregSB
    #15505
    Azért azt ne felejtsd el, hogy a Nexus 7-en bevallottan 0 profitja van a Gúglinak, kb annyiba kerül nekik 1 db mint amennyiért árulják (45-50K) Az a 20K amivel többe kerül itthon a készülék az az állambácsi sápja + a kereskedők / értékesítők zsebében landol.

    Tudom hogy ez a vásárlók szemszögéből tök mindegy, de az N7 árazása mesterséges, csak egy alapvetően nem hardver-eladásból élő cég mint a Google vagy Amazon engedheti meg magának hogy ilyet csináljon, akik máshonnan befolyó profitokból kompenzálják hogy ilyen olcsón kínálják a készülékeiket. Biztos lehetsz abban, hogy az Asus nem kevés kompenzációt kap a Gúglitól ezért a nyomott árért, mert ők bizony hardver eladásból élnek, és ők önszántukból ilyen olcsón soha nem kínálnák az N7-et.

    A lényeg hogy ne hasonlítsuk az okostelefonok árait egy ilyen készülékhez szerintem, ha a N7-et simán csak az Asus dobta volna piacra az ő saját haszonkulcsával, akkor bőven 100k körül lenne itthon az ára, nem 73.
  • R0zs0máK
    #15504
    Galaxy S3 az mostmár bőven 110-130 között van :) (+ tudsz vele telefonálni, tablettel meg nem :))
  • Tikal #15503
    Ez azért van mert a telefon egy MUST HAVE, azt ugyis megveszed, kifizeted, a tábla még csak beetetés szinten megy :D
  • Dzsini
    #15502
    bizzzzztos a 3G telefonmodul ilyen drága :)

    amúgy ezért nem érdemes összehasonlítani más-más termékkategóriák árát, a kereslet és a verseny ezeket nagyjából egymástól függetlenül mozgatja
  • franc0
    #15501
    Az iPhone-iPad árazás nagyon igaz, ráadásul az Apple üzleti modellje miatt nehéz kiszúrni.
    Általánosságban elmondható, hogy a telefonokkal rohadtul lehúzzák az embert.
    Androidos példán egyszerűen látható. Nézzünk itthoni árakat:
    Nexus 7: 73K
    Galaxy S3: 150K
    Szerintem nem kell kommentár.
  • Andr0
    #15500
    [URL=http://www.marketwatch.com/story/10-things-apple-wont-tell-you-2012-08-07?pagenumber=1] 10 dolog amit az Apple "Won't tell you"[/URL]
  • GregSB
    #15499
    Igazán kedves tőled, hogy ilyen szép szavakkal vezetsz rá pontatlanságomra, és arra hogy rosszul tudtam néhány dolgot. Továbbá mélységes hálával tartozom azért, hogy bár nem érdemelném meg, de mégis oly kegyes voltál és még részletekbe is mentél hibáim kijavításában.

    Egy igazi úriember vagy, ha buzi lennék feleségül vennékek.
  • GregSB
    #15498
    Elismerem hogy nem voltam up-to-date a Nexus magyar árazásával kapcsolatban.

    Ettől függetlenül a véleményem változatlan: hiába mondod hogy a Mini "a legtöbb dologban rosszabb", ezek a dolgok max 10 éve voltak relevánsak a PC geekek körében, és biztos lehetsz abban hogy vásárlók 90%-a aki Nexus 7-et vesz az nem azért veszi, mert tisztában van azzal hogy a benne lévő processzor mennyivel magasabb óra jelen ketyeg, meg hogy a képernyő felbontása hány képpont, hanem azért mert árérzékeny és a $200 sokkal jobban belefér neki, mint a $330. Aki meg az iPadertfogja választani, az valószínűleg el lesz ragadtatva az alumínium háztól, vagy a hozzá kapcsolódó szolgáltatásoktól amit mondjuk az N7 nem kínál neki az ő országában (a te szemszögedből ő a birka vásárló)

    Mit fog ez jelenteni hosszú távon? Valószínűleg a N7-ből és a Fireből több fog fogyni mint a Miniből. Probléma ez az Applenek? Nos, úgy tűnik hogy ez őket a legkevésbé sem zavarja, mint ahogy az sem hogy jóval több fogy olcsóbb Androidos telefonokból mint iPhoneból. Ha zavarná őket, akkor sokkal olcsóbbra csinálták volna Minit és direkt versenybe szálltak volna velük a 7" gépek low-budget kategóriájában. Ehelyett a ketegória prémium szegmensében lőtték be a készüléküket (ár szerint), és azt fogják csinálni amit már évek óta mindenhol: a szegmens profitjának nagy %-t ők fogják zsebre tenni. Vagy legalábbis meglátjuk képesek lesznek -e rá, de az árazásukkal egyértelműen ezt az utat választották.



  • mousee
    #15497
    Sziasztok,

    Elkezdett érdekelni a 3D modellezés, grafika, meg egyéb ilyen marhaságok, és szeretnék beletanulni :) Ki is néztem magamnak két programot (elég alapok, de kezdetnek szerintem bőven elegek lesznek), ezekről szeretném a véleményeteket kikérni.

    Az első, kis mini PS, Pixelmator néven fut. Nézegettem róla videókat, (kövezzetek meg, de lewarezoltam), kipróbáltam, tetszik. Olyan szinten, hogy köv fizunál meg is veszem szépen appstore-ból. A kérdésem az volna, hogy valaki használja-e a progit, mik a tapasztalatok vele, ütközett-e már esetleg valami fájdalmasabb hibába, ami miatt nem érné meg a cucc az amúgy tudásához képest vicc kategóriás árát? Én eddig mindent meg tudtam csinálni vele, és nagyon kényelmesnek tartom :)

    A másik, cheetah3d néven futó cucc. Ez se drasztikusan drága, és elsőnek tanulni bőven elégnek tűnik. Erről is nézegettem videókat, letöltöttem a trialt (nem lehet benne menteni), ez is egész jónak tűnik, kézre áll, pöpec.

    Ez a két progi együtt lenne árfolyamtól függően egy huszas (55€+24€) magasságába, ami szerintem nem pénz ezért a két progiért. Ettől függetlenül szeretném kikérni a véleményeteket a dologról.

    Előre is köszönöm a tanácsokat :)
  • G_ArchAngel #15496
    terrat sehova, de most is van 2db 1 TB-s vinyom.

  • Dzsini
    #15495
    [kötözködik]a terra az a föld, a bájt pedig tera- [/kötözködik] :)
  • Botond #15494
    Hova backupolsz 1 terrát? :D
  • Dzsini
    #15493
    Azt nem értem, hogy téged mi hajt abban az elhatározásodban, hogy egy olyan topicban, ahol többé-kevésbé rajongók és/vagy érdeklődők vesznek részt azzal töltsd az idődet, hogy mások által leírt pontatlanságokat (te szavaiddal: csúsztatásokat) javítgasd.
    Mi a célod vele? Minden más topicban is ahol hozzászólsz ez a célod? Miért nem nyugszol bele abba, hogy vannak olyan emberek, akik jól érzik magukat abban a világban, amit maguknak felépítenek, és nem akarnak (bár tudnának) utánanézni dolgoknak? (azt, hogy esetleg az "emberiség jobbátétele" a célod, azt neveztem hittérítésnek)
    Továbbra sem értelek.
  • skinnyman
    #15492
    En sehol nem csusztattam (epp az ellenkezojet csinaltam: kijavitottam a te csusztatasaidat). Inkabb az a baj, hogy te csusztatsz mindenhol, meg ebben a kommentedben is, es teves infokat irsz, es kozben epp engem vadolsz csusztatassal. Ez azert igy egyutt osszeadva nem amator dolog :) Nem tudom hogy ez a tudatos trollkodasnak valami uj formaja, vagy csak tenyleg ennyire tajekozatlan vagy es arra is lusta vagy hogy fel perc alatt utananezz a tenyeknek.

    Szoval: egy 3 honapos origo cikk szerint valoban 90 ezer forint lett volna az itthoni 16 gigas Nexus 7 ajanlott hivatalos ara. Ez valoban igy tortent. (mellesleg ebben a cikkben irtak arrol is, hogy a 199 dolcsis 8 gigas modell viszont nem jon ide)
    Akkor vazolom hogy azota mi tortent, mert ugy tunik innen nalad kepszakadas van: eltelt 3 honap, a Nexus 7 mar kb 3 hete kaphato Magyarorszagon, es az elozetes becslesekkel szemben 79k lett az ajanlott fogyasztoi ara, ennyiert adjak minden nagyobb boltban (Saturn, MediaMarkt, stb - ezek is gondolom szurkeimportosok :D). Edigital-on is ennyi, iPon-on pedig meg olcsobb (76k). Ja es egyik sem szurke, mind teljesen hivatalos, 2 ev gyartoi vilaggaranciaval.

    (Mellesleg a kulfoldrol behozott Nexus 7-ek garija is vilaggari, es ervenyesitheto itthon is, meg Amerikaban behozott N7-eknel is hallottam ilyet, ezzel fenyevekkel elorebb jarva mint pl az Apple support a lokalis 1 eves garijaval. (Samsung pedig meg elorebb jar aki ugy ad 2 ev garit, hogy szervizfutart is kikuld ingyen ha barmi baj van, es 1 napon belul megcsinaljak, ki sem kell mozdulnod))

    Egyebkent nem ertem mit hihetetlenkedsz az aron a 79k-s itthoni ar majd 50%-al dragabb, mint a kinti 249 dollaros ar. Ha ugyanilyen arannyal lenne dragabb az iPad Mini, akkor annak az ara majd 110 ezer forint lenne itthon.

    A 199 vs 329 dodoval a legolcsobb N7 arat hasonlitottam ossze a legolcsobb Mini-vel. (65%-al dragabb). De ha ugy szimpatikusabb, veheted a 16 gigas modellt is, ugy pedig 249 vs 329 dodo. A lenyegen ez sem valtoztat: jelentosen dragabb az iPad Mini (mikozben a legtobb dologban rosszabb). Tovabba ne felejtsd el, hogy 4 nap mulva lesz Google rendezveny (meg mielott az iPad Mini megjelenne), es azt csiripelik a madarak, hogy 32 gigas Nexus 7 jon 249 dollarert a regi helyere (es a 16-os ara lemegy 199-re). Ha ez igy tortenik, azonos tarhely eseten a 16 gigas valtozatoknal 65%-al lesz dragabb, a 32 gigas valtozatoknal pedig 72%-al lesz dragabb (249 vs 429 usd) az iPad Mini, ez a masfelszerestol is messze tobb lenne, majd duplaja.
  • franc0
    #15491
    Hazudsz/tudatlan vagy mint a szar.
    Látom, ebben a topikban a helyzet változatlan.

    Csak hogy okosodj, leírom (bár nem érdemled meg):
    - iPonos cuccra nem igaz, amit írsz
    - hétfőtől 200 dollár a 16 gigás Nexus7
    - iponon a 8 és 16 gigás között 3-4 ezer forint van, nem gyanús?

    Mindazonáltal kurvajót röhögök azon ahogy megideologizálod magadnak, hogy olyan marha fontos, hogy gariztatni tudd a fos tabletedet a last-minute/kuponos nyaralásodon...
    (mert ugye business tripen ki nem szarja le a tabot, úgyis subnotival mész)
  • GregSB
    #15490
    Az a baj hogy csúsztattál több helyen is.

    "A Nexus 7 80k vagy az alatt van kb minden hivatalos helyen, tobb helyen be lehetett szerezni 70k-ert is, hivatalosan, ujonnan, 2 ev garival."

    "Hivatalos" helyek amiket említesz azok szürkeimportosak (edigital, ipon, 220volt és társaik.) Ezeken tényleg megveszed 75-80-ért, de ezek nem hivatalos helyek. Ezek is biztos jók, meg adnak garanciat, de az tuti hogy ez a gari nem emzetközi, tehát ha épp külföldön vagy és elszaródik valami a cuccon tuti nem tudod érvényesíttetni. Hivatalos helyeken a 16GB-ős verzióért 90.000-t kérnek (ha akarod akkor linkelem az erről szóló Origos cikket)

    "Amugy sem az itthoni ara a mervado, hanem a kinti, ami ugy all, hogy 200 dolcsitol van N7 (az a valtozat itthon nem is kaphato), 330-tol iPad Mini. Jocskan tobb, mint masfelszeres arkulonbseg."

    Megint csúsztatsz. $200 a 8GB-os N7, a $330-as iPad 16GB-os. Talán a 16GB-osat kéne az iPad mini mellé tenni, és rögtön nem másfélszeres lesz a különbség.

    Ezért kár volt bejönni, és ezeket a hibákat "kijavítani" lol.
  • Bercy #15489
    oooo anyam
  • G_ArchAngel #15488
    en azt akarom kideriteni, hogy rafizetessel tennenek-e bele nagyobbat, mondjuk 2TB-t
  • passatgt
    #15487
    szóval nem másolják rá vissza ami volt, hanem neked kell szopnod még az osx telepítésével is?:D
  • skinnyman
    #15486
    Nem irtam explicite hogy hatrany, csak hogy az is lehet, legalabb szoveget tudnal ertelmezni :) nvm
  • G_ArchAngel #15485
    Oh, yeah!

    iMac 1TB Seagate visszahivas, termeszetesen beleesek! :)


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Dear iMac owner,
    Apple has determined that certain 1TB Seagate hard drives used in 21.5-inch and 27-inch iMac systems may fail. These systems were sold between October 2009 and July 2011.
    Our records show that you have an iMac with an affected 1TB Seagate hard drive. Apple will replace your hard drive with a new one, free of charge, under the iMac 1TB Seagate Hard Drive Replacement Program.
    Please choose one of the following options to get a replacement hard drive.
    
    Apple Retail Store - set up an appointment with a Genius.

    
    Apple Authorised Service Provider - find one here.
    
    Apple Technical Support - contact us for local service options.

    Apple recommends replacing your affected hard drive as soon as possible. Before you go in for service, please back up your data. Learn more about backup options.
    Additional Information
    You will need to have the original Mac OS installation discs that were supplied with your iMac in order to reinstall your operating system, other applications and any backed up data after your hard drive is replaced.
    This worldwide Apple programme does not extend the standard warranty coverage of the iMac.
    Apple will replace affected 1TB Seagate hard drives, free of charge, for three years from your iMac's original date of purchase or until 12 April 2013, whichever provides longer coverage for you. Apple will continue to evaluate service data and provide extensions to this programme as needed.
    We apologise for any inconvenience.
    Sincerely,
    Apple Inc.


  • mousee
    #15484
    Megint loptok az eppültől! :)

    Ohh wait.

    Mekkora beteg jóság :)
  • G_ArchAngel #15483
    Szerintem a Nexus7 es iPad Mini is egy kalap szar, igy nem kell rola a tovabbiakban vitatkozni. Lepjetek tul rajta.
  • Bercy #15482
    A 15453 ban irtad hogy a vekonyabb haz hatrany. Legalabb arra emlekeznel miket irsz :))))
    Amugy biztos jo termek a Nexus nem vitatom, sot nekem a kindle fire hd egyenesen egy igen vonzo termek (az is androidos), de az ipad mini is jo kutyu. Teljesitmenyben gyengebb? Rendben. De ertsd meg, hogy egy szorakoztatoelektronikai termeknel a felhasznaloi elmeny nagyon fontos es abba az apple meg mindig jo.
  • skinnyman
    #15481
    En nem ertem hogy mit nem ertesz.
    Szerinted az hit kerdes hogy pl mennyi az ara valaminek? Targyi tevedeseket javitottam ki, a tobbit csak te latod bele, ha ez neked hitterites, az teged jellemez.
  • Dzsini
    #15480
    Továbbra sem értelek.
    Hittérítő vagy? Életcélod az emberiség felvilágosítása?
  • Tikal #15479
    Aha, jobban alszunk. Neked is azt kene, mert ugy laom itt egyedul te vgy az aki nem alszik jol ha nem irogathat ide :)
  • skinnyman
    #15478
    Itt vannak az osszehasonlitasok amik elhangzottak roviden kielemezve, viszonylag korrekten: Fact-checking Phil Schiller on iPad Mini vs. Nexus 7
  • skinnyman
    #15477
    Pedig ha visszanezed, semmi mas nem tortent. Greg tobb targyi tevedest irt le a Nexus-sal kapcsolatban (aratol kezdve folytatva az olyan kijelentesekkel, hogy egyedul a kepernyoben jobb), amiket kijavitottam. De ha attol tenyleg jobban alszotok hogy marpedig alig van arkulonbseg (mikozben 199 vs 329 dollar) vagy marpedig mindenben jobb, akkor inkabb nem zavarok ossze senkit a tenyekkel. Csak eleg zavaro tud lenni amikor itt megy az altudomanyoskodas es ugy csinaltok mintha racionalisan meg tudnatok magyarazni valamit mikozben nyilvan valoan abszolute halvany fogalmatok nincs a dolog egyik oldalarol, mikozben nekem itt pihen az asztalon.

    passatgt: Es ez most hogy jon ide? Mondtam hogy egyetlen elonye sincs? Egyebkent valoszinu attol a plusz 32 grammtol fog lerohadni a kezed amikor egeszen eddig mindenki vigan rohangalt a kilos iPad-ekkel. Es eloben nem lattam, de amugy mint elottem is irtak: siman elkepzelheto, hogy ez a vekonysag mar inkabb hatrany.
  • Dzsini
    #15476
    Speciel az iPod Touch kézbe véve nekem zavaróan vékony, már-már éles volt, az is olyan 7-8 mm körül van.
  • passatgt
    #15475
    nexus 7 340 gramm és 10.45mm vastag
    ipad mini 308 gramm és 7.2mm vastag

    de gondolom ez is hátrány
  • Tikal #15474
    :)
  • Dzsini
    #15473
    Én már hónapok óta azt nem értem, hogy mi a pék fülének jársz egy dedikáltan rajongói topicba igét hirdetni?
    ("tényeket teszek helyre" - ez a legjobb álca minden ilyenre, nézz körül csak a neten hogy indulnak az anyázások - "én csak a tényeket írtam le") - mi ez, ha nem győzködés? Mit akarsz elérni? Nem alszol jól, ha tudatában vagy annak, hogy bizonyos emberek nincsenek minden létező tény tudatában? Netalántán bizonyos "tényekről" más a véleményük? Fáj, hogy vannak, akik jól érzik magukat úgy, hogy nem azonosak a nézeteik a tieddel?
    Nem értelek.
  • Andr0
    #15472
    jó ezek az app támogatási problémát csak közvetve az Apple és a Google hibái. Persze valamivel ösztönözni kell a fejlesztőket hogy csináljanak kulturált appokat, de nem csinálhatják meg helyettük. Egyszerűen úgy alakult hogy az Androidos appok "picit" elmaradnak megjelenést illetően. De ha Google nem hülye akkor ezen lehet változtatni.

    Maradjunk annyiban: mind az iOS, mind az Android több sebből vérzik. A fő oka ennek amúgy ez az örökös patent háború. Amiatt a hülye levédések miatt nem tud egyik-másik normális javításokat, újításokat csinálni.

    egyelőre nem látom, hogy mikor tudna fejlődni az iOS vagy az Android, amíg ez a patent rendszer van életben... Ez tényleg gátolja az innovációt és ebben a dologban nem vagyok kiegyezve az Apple-el.

  • skinnyman
    #15471
    En ugyan nem gyozkodok senkit, csak tenyeket teszek helyre, bar egyre nyilvanvalobba teszitek hogy olyan mintha a falnak beszelnek.

    "Mokas ahogy a vekonyabb hazat, a minosegibb anyagokat es a kivalo szoftwares hatteret is hatrenykent probalod beallitani."
    Vekonyabb hazat fogalmam sincs honnan veszed, szo nem volt rola, nem is lehet tudni meg szerintem. Minosegi anyagon ha az aluminiumot erted, akkor ha kicsit is tisztaban lennel a technologiakkal, tudnad hogy egy ilyen eszkozon szamtalan dologban tenyszeruen sokkal rosszabb, mint egy gumis/muanyag haz (suly, tapintas, karcolodas, radiojelek blokkolasa). Hogy a kivalo szoftveres hatteret pedig hol probaltam hatranykent beallitani, azt meg mar meg se kerdezem.

    Botond: hogyne, teljes kepernyos. Hogyne. De ha ranyomsz a 2x-esre, akkor se lesz teljes kepernyos, mert tok mas a kaparanya, es alul-felul megmarad a fekete keret, az okadek minosegrol ami a kinyujtas miatt nem is beszelve, ami miatt az egesz kep egysegesen ocsmany lesz, meg a szovegek is.
  • Andr0
    #15470
    Android rendszerre elfér a vektor grafikus app... ezerféle átmérő és felbontás létezik arrafelé...:D
  • VRSDM
    #15469
    supporting multiplen screens android developer
  • Bercy #15468
    Minden app vektor grafikus az androidon? Vagy, hogy van ez? Mert elég impresszívnek hangzik.