18351
ATbanner.jpg
  • pyrohun #3717
    VÉGRE! Akkor hívhatnának is :)
  • GregSB
    #3716
    XMSAPR

    elkezdte szállítani az Apple az i7-es iMac-eket!VÉGRE!:)
  • G_ArchAngel #3715
    hozod a magyar halozati kabelt es barmelyik indiai ejjel-nappaliban vehetsz 1-2 angol fontert egy atalakitot...
  • GregSB
    #3714
    Fake.
  • Dzsini
    #3713
    http://mobilarena.hu/hir/kiszivargott_az_apple_islate_specifikacioja.html
    ahogy a specifikációt és a méreteket nézem, akkumulátort kár is beletenni...
    (vagy valami olyat tudnak az Intel procikról és a 7 colos képernyőkről, amit a világon senki más nem)
  • Dzsini
    #3712
    az Egyesült Királyságban ugyanúgy 230V/50Hz a hálózati feszültség, úgyhogy nem lesz gond az átalakítóval, bármelyik megflel.
    Az utazó csomag (nem a felső, a lap alján a világutazó) 13ezer forintért stílusosan megoldja ugyanazt neked, amit bármelyik sima átalakító, amit pár ezer forintért megvehetsz. Igaz, azon van 6 adapter, tényleg mindenhova jó, nem csak a Királyságba.
  • Verseghy
    #3711
    Nem tudom van-e arra idő, hogy Apple boltot keressek.:) Ezt az utazó csomagot nem igazán értem, szivargyújtónak néz ki. Szerintem maradok az átalakítóknál, már csak nm teszi tönkre.
  • Tikal #3710
    utazó csomag :)
    miért kell neked angol csatlakozó? ha kimész majd veszel ott :)
  • Verseghy
    #3709
    Angol 220 csatlakozót keresek MacBook és iPhone toltőhöz, ha valakinek van ötlete honnan tudnék venni vagy van ismerőse aki pl Angliából hoz iPhoneokat és tőle meg lehetne venni az kérlek írjon!:)
    Előre is köszönöm az ötleteket.

    Vagy csak vegyek egy átalakítót, akkor olcsóbban kijövök?
  • pyrohun #3708
    de az natívban meg is jelent osx-re..... ez pedig nem - ha jól tudom.
  • passatgt
    #3707
    nem, a modern warfare is ment osx-en:)
  • pyrohun #3706
    jaa, azt hittem bootcamp + windows combón próbálod :)
  • passatgt
    #3705
    nem indul el, az x11 kell hozzá, ez elvileg alapból van, de próbáltam leötlteni, és snow leo-ra még nincs verzió, azt írja:)
  • pyrohun #3704
    szerintem igen...
  • passatgt
    #3703
    elkezdtem lekapni modern warfare 2-t, kíváncsi vagyok ez menni fog e:)
  • I.C.ram
    #3702
    Tudom, hogy ki lehet, de nem akarom állandóan ki-be kapcsolni. Viszont filmnézésnél zavar, ha világit. Vagy van, amikor a kijelzőre érkezik a fény, és úgy érzékeli, hogy világos van, ezért lejjebb veszi a világítást, ugyanakkor a bill meg tök sötét, mert árnyékban van.
  • Tikal #3701
    biztos hogy nem azért van... szerintem túlmelegedett valami.... az automatikus fényerőt meg ki lehet kapcsolni és akkor nem dönt helyetted :)
  • I.C.ram
    #3700
    Több mint 15 éve vagyok körbevéve Apple gépekkel (viszont a mai napig PC a default gépem, jobban is szeretem), de ilyet még akkor sem láttam, hogy egy gép eldönti helyetted, hogy mi a jó.
  • GregSB
    #3699
    The ex-president of Google China has revealed on his microblog supposed details on Apple's forthcoming tablet:

    "The Apple Tablet looks like a bigger iPhone that sports an awesome UI packed in a beautiful 10.1-inch screen. The tablet combines the functions of both netbook and kindle, an ebook reader. It has virtual keyboard for text entry and a webcam for video conferencing."

    Hirtelen most mindenkinek eszébe jutott infókat szivárogtatni :D

    Nem lepődnék meg ha ezek a "kiszivárgások" az Apple marketingesei által megtervezett lépések lennének.
  • Zsoltika 007
    #3698
    Jöjjön ki az új mac pro fele áron! Tvájsz esz feszt half dö pájsz.
  • GregSB
    #3697
    Meglehet. + sanszos még hogy új bőrtokokat fognak bejelenteni az iPhone-hoz/Touch-hoz.
  • joebacsi
    #3696
    új szivartöltő?
  • GregSB
    #3695
    FOXNews.com claims to have received confirmation from a "source inside Apple" that the company will in fact be holding a media event on January 26th in San Francisco. According to the source, the "big" event will focus on the "mobility space", meaning we'll see something related to the iPhone/Touch product line.
  • Dzsini
    #3694
    üdv az Apple világában :)
    két kötelező:


    DOS Airlines
    A repülőgép csak egyszemélyes. Kényelem semmi. A repülőjegy pénzbe kerül, igaz, nem sokba. Amikor az utas kimegy a reptérre, közlik vele hogy ő kell legyen a pilóta és a stewardess is egyszemélyben. Miután a repülőgépe földhöz csapódott, megnyugtatják hogy semmi baj, a repülőjegye külön ráfizetés nélkül érvényes a következő útra is, feltéve hogy van repülő amivel utazzék, mert az előző felszállása előtt csinált biztonsági másolatot a repülőgépéről...

    Mac Airlines
    A reptér csodálatos, a repülő még ragyogóbb. A legragyogóbb a jegy ára: iszonyatos összegbe kerül! Az összes steward, stewardess, pilóta, hordár és jegypénztáros egyformán néz ki, egyformán mozognak, és ugyanazt mondják. Ha a részletek után érdeklődünk, mindig ugyanazt a választ kapjuk: —Ezt nem kell tudnia, ne is akarja tudni, önt ez igazából nem is érdekli, és minden a legnagyobb rendben megy. És jó lesz, ha mindenki egyformán csendben marad.
    Viszont az út ragyogó, a repülőgép meg is érkezik a céljához, épp csak azt nem tudod hogy miként, mert egész út alatt olyan érthetetlen furcsaságokat művelt a személyzet.

    Windows 95/98 Airlines
    A repülőjegy jó sokba kerül, garancia viszont semmi. Ellenben kikötik hogy a repülőjegyedet nincs jogod másokra átruházni. A repülőtéri épület szép színes, a stewardok és a stewardessek barátságosak. Minden gond nélkül feljutunk a fedélzetre, szinte észrevétlenül felszállunk... Aztán minden előjel nélkül egyszer csak lezuhan a repülő.

    Windows NT Airlines
    Minden épp olyan mint a Windows 95/98 Airlinesnél, épp csak azzal a különbséggel hogy amikor a gép lezuhan, vele együtt lezuhan minden más repülőgép is 1000 km-es körzetben.

    OS/2 Airlines
    Ahhoz, hogy feljussunk a gépre, a jegyet tízszer kell lebélyegeztetni, és tíz különböző sorban sort állni. Utána kitöltünk egy nyomtatványt, amiben megírjuk, hogy hol akarunk ülni és hogy az ülésünk egy hajóéra, egy vonatéra, vagy egy buszéra hasonlítson. Ha sikerül feljutnunk a fedélzetre, és végre felemelkedik velünk a gép, csodálatos repülőutunk van... eltekintve attól, hogy a magassági és az oldalkormányok befagytak. Ebben az esetben viszont bőven elég az időnk arra, hogy felkészüljünk a lezuhanásra.

    Unix Airlines
    Minden repülni szándékozó a gép egy darabkáját magával hozza a repülőtérre. Valamennyien kimennek a kifutópályára, darabról darabra összerakják a gépet. Közben folyamatosan megbeszélik, milyen fajta repülőt is szerelnek éppen össze.

    Linux Airlines
    E légitársaságról valószínűleg a barátodtól hallasz először. Rajzol neked egy térképet is hogy hol találod meg a repterét. Elmész oda, a reptér egy üres mező, csarnok sehol. A mező egyik sarkában van egy rakás repülőgépalkatrész, mellette egy könyv benne a leírással hogy e sok vicikvacakból miként rakd össze a repcsidet. Szerszámként egy szál csavarkulcsot kapsz csak. Viszont mindezt teljesen ingyen kapod!
    Elkezded összerakni a repülődet, sajnos a könyv elég szűkszavú és legnagyobb része különben is angolul van, amit nem értesz. Végre mégis összepakolod a gépet, keresztet vetsz és bátran felszállsz vele. Csodák csodájára ez az összegányolt masina egész jól repül, esze ágában sincs lezuhanni, viszont egy idő után olyan érzésed támad mintha a pilótaülés nem volna egészen kényelmes! A könyvben amit a géphez kaptál egy árva szó sincs a pilótaülésről. Végül nekiállsz hogy a csavarkulcsoddal megigazítsd az ülést; hosszas próbálkozások után ez sikerül is. Ezután csodálatos repülőutad van!
    Hazaérkezésed után mindenkinek a Linux Airlinesről lelkendezel, erre a haverjaid is kedvet kapnak hozzá. Nemsokára egymás után kapod a telefonhívásokat a levegőből: minden barátodnak a pilótaüléssel van baja! Te a tőled telhető legalaposabban elmagyarázod nekik, mit csináltál a magad gépén a pilótaüléssel hogy az jó legyen. S erre kiderül hogy barátaid két csoportra oszthatóak: az egyik felük képtelen megérteni a magyarázatodat; a másik felük megérti, végig is csinál mindent, de rájönnek hogy nekik mégsem jó az ülés úgy ahogy neked, s emiatt ők is kénytelenek végigszenvedni a csavarkulcsos bütykölészést, míg az ülést a maguk fenékméretéhez igazítják!
  • Zsoltika 007
    #3693
    Amerikai piacra szánták :DD
  • I.C.ram
    #3692
    Dejó, hogy ő mondja meg, hogy mikor van rá szükségem...
  • Zsoltika 007
    #3691
    Elvileg ezt akkor csinálja ha úgy érzékeli nincs szükség rá (van elég fény). Mert akkor nem kapcsolhatod be.
  • I.C.ram
    #3690
    Nekem olyat csinál, hogy néha nem lehet állítani a fényerejét, hanem csak bevillan egy jelzés a képernyőn, ami úgy néz ki, mint egy várakozni tilos tábla. Aztán 1-2 órával később meg működik.
  • Tikal #3689
    néha kikapcsol a macbook billentyűzet világítása... pár percig ilyenkor nem lehet visszakapcsolni, aztán egyszer csak visszajön... mitől lehet? túlmelegedik benne valami?
  • passatgt
    #3688
    mégse
  • grizzly21
    #3687
    erdekes..

    http://macosx.com/forums/mac-os-x-system-mac-software/312072-finder-error-36-a.html

    (nem vagy egyedul)
  • passatgt
    #3686
    Windows-on letöröltem a rejtett fájlokat, most jó...:)
  • passatgt
    #3685
    telefont rádugok gépre, megjelenik a belső és a memóriakártya is, viszont másolni nem tudok rá, azt írja, hogy:
    The Finder can’t complete the operation because some data in “I Think We're Gonna Need A Bigger Boat” can’t be read or written.
    (Error code -36)

    Windows-on megy
    Ötlet?
  • Verseghy
    #3684
    Nekem az előző kiadás van és sajnos ezen is vannak:/ De nem annyira észrevehető, többynyire kinyitva használom.:D
  • Tikal #3683
    ne foglalkozz vele, ugyis lesz még rajta...
  • stockhouse
    #3682
    sziasztok
    nemrég vásároltam egy uj plasztik macbook-ot, a legujjabb kiadás, vigyáztam rá csak hát a legjobb helyen is előfordul a baleset ugyhogy lett rajta egy pár hajszálkarc egy ponton, esetleg tud valaki valami olyan helyet ahol helyrehozzák?
    b.k és buék mindenkinek
  • passatgt
    #3681
    most meg 94%-ot ír akksira:D
  • Tikal #3680
    ha folyamatosan rajta van azt is beleszámolja, csak akkor nagyon lassan hoz össze egy ciklust...
  • passatgt
    #3679
    elvielg az új macbookokban van benne ilyen áramkör, de úgy látszik nem ér semmit:)
  • Tetsuo
    #3678
    Az OSX szamolja az ujratoltest v a BIOS?
    Es mi van azzal, ha felig merul csak le es ratoltesz?
    Ill nekem (bar nem alma) folyamatosan halozatrol megy, 1 ev alatt eleg durvan megette az akksit ez a szisztema, pedig egy kis plusz aramkor a tapba es siman védené az akksit.. dehat ma mar a termekgyartasnal nem lenyeges (ill kerulendo) a hosszutavu hasznalhatosag.