18351
ATbanner.jpg
  • Lacee
    #8040
    király!

    egyébként valamelyik oldalon láttam már egy wineskin portot is a civ5-ről.
  • Verseghy
    #8039
    Jeeeeeeeee!:)
  • Dzsini
    #8038
    tényleg, mindegyik teljesen pont úgy néz ki... (not)

    nézegetem az elmúlt 4-5 évben a mobilarena-t, láttam az összes lényeges telefonról tesztet, elvétve van 1-2, amelyik hasonlít (és nem kínai klón), meg 4-5 ami kicsit. Ez a kicsit kategória.

    viszont abból, hogy van egy böszme érintőképernyő, felül egy hangszóró, lent egy mikrofon és 1-3 (ritkán több) gomb, abból nehéz úgy nagyon egyedit alkotni, hogy az még kényelmes is maradjon. Persze, lehetne szögletes, hegyes sarkot csinálni rá, amivel ki lehet bökni valakinek a szemét, vagy lehet fémkeretet adni az egésznek, amitől marha kényelmetlen lesz. Maradt designelemnek a telefonok hátlapja, ahol viszont egészen változatos dolgokat sikerül alkotni (bár nem mindig erőltetik meg magukat). Kezelhetőségben igen, designban nem lett igazodási pont az iphone.
  • Tikal #8037
    Galaxy az egyértelmű koppintás, a többieknél azért simán van eltérés...
  • Pio
    #8036
    A közeljövőben megjelenő készülékek képes listája.
  • pyrohun #8035
    "És volt már szinte gombnélküli érintőképernyős telefon az alma előtt is :)"

    Igen, de nem lehet mégsem összekeverni az iphone-nal.
    Pl: miért kerekítenek mindent őgy, ahogy az iphone-t? Lehetne szögletesebb dizájn, a fémes vagy fehér színről már nem is beszélve :) Eddig is volt a piacon kb. 1000 féle telefon, mégis azért valamennyire egyedinek lehetett őket mondani, de amióta van iphone, gyakorlatilag fél méterről már megkülönböztethetetlen (külsőleg) telefonok tömkelege árasztotta el a piacot.
  • passatgt
    #8034
    :D

    és még mindig ott van?D:
  • franc0
    #8033
    Ez OFF lesz, de telefonos sztoriban szerintem mindent visz:
    Rionál vártam valakit, bagózás közben felraktam az Omniámat az autó tetejére. Persze rajta is felejtettem, de erre csak akkor jöttem rá, amikor leparkoltam az Arena pláza alagsorában. És baszki nem hiszem el a mai napig sem, de ott volt még mindig a tetőn!
  • neevous
    #8032
    Elvileg akkor cserélik, ha a gari alatt 50% alá esik, de majd rákérdek.
  • Dzsini
    #8031
    nehéz ám egy nagy képernyő köré túl sok fantáziát alkotni... ilyen alapon az érintőképernyősök előoldala 80%-ban koppintás. A hátulja meg 0%-ban.

    És volt már szinte gombnélküli érintőképernyős telefon az alma előtt is :)
  • pyrohun #8030
    Nem az a koppintás, hanem a kinézet természetesen. nagy fekete valami, ugyanúgy lekerekítve, ugyanolyan hangszóróval ugyanott. Egy gomb alul :)

    Pl. a többi gyártó helyében meglovagolnám, hogy nincs fém színű, alúminium burkolatú iphone, vagy fehér sincs. Nem igaz, hogy nem lehetne újítani, mert lehetne. De a többi gyártó MIND az apple után megy dizájnban (tisztelet a kivételnek) - és fogadnék, hogy az emberek többsége (70% legalább) nem ért annyira a telefonhoz, hogy mondjuk tudja biztosan, hogy amit esetleg a kezében tart az egy apple iphone-e, vagy egy samsung galaxy s például. Ezt használják ki.
  • Dzsini
    #8029
    igen, azokban már akkor 240x320-as kijelző volt, amikor a 128x160 jónak számított :)
  • Pio
    #8028
    Ismerősömet 75%ossal elhajtották, hogy melyik szervizből azt nem tudom, de gondolom erről is egységes a döntéshozási rendszerük.
  • passatgt
    #8027
    nekem gx20 volt, de bant volt a nadrágom zsebében, a nadrágom meg a kinyitott csomagtartóra szélére volt rakva, és ahogy lecsuktam a csomagtartót, nem vettem észre hogy ott van, aztán ripityára törött:D
  • Tikal #8026
    Volt egy sharpom 5-6 éve talán, flippes, nagyon szép kijelzője volt, a GX sorozat....
  • Dzsini
    #8025
    inkább úgy a pontos, hogy az ASV a képernyőtechnológia neve (mint a Super-AMOLED meg a többi), és a Retina Display az az Apple számára exkluzívan gyártott előző generációs ASV neve.

    amúgy mi rajta a koppintás? egy Androidos telefon egy saját gyártmányú kijelzővel, ami felbontásban azonos az iPhone-éval? Ilyen alapon minden 240x320-as képernyőjű telefon annak a koppintása, aki először legyártotta? (az is a Sharp volt mellesleg, és az első 480x640-es is...)
  • Tikal #8024
    és akkor most ezt úgy fogják hívni hogy retina kijelző? vagy ezt a nevet nem az apple találta ki? :)
  • pyrohun #8023
    újabb iphone koppintás, köszönjük sharp :)
  • Dzsini
    #8022
    nem, ugyanígy 960x640-es (vízszintesen és függőlegesen is duplája az előzőnek, hogy fenntartsák a kompatibilitást)
    forrás
    egyetlen japán LG telefon van a listában, ami sűrűbb képpontokkal rendelkezik, egy Sony Ericsson meg megközelíti...
  • I.C.ram
    #8021
    Retina 1024-es felbontású, nem?
  • passatgt
    #8020



    A nokia kezdi érezni, hogy okostelefon kategóriában kezdi lehúzni a rolót, illetve a többi cég is mind az apple-t akarja:)
  • stockhouse
    #8019
    én is hasonló gonddal küzdök mert 187 ciklus és 86% az akku health ahoz képest hogy 1000 ciklust ígérnek, gondolkoztam hogy bevigyem e, szerintetek nem érdemes akkor?
    2009 late macbook
  • Bercy #8018
    Aha. 2008 márciusa környékén ha jól emlékszem.
  • neevous
    #8017
    Újonnan vetted?
  • Bercy #8016
    Én amikor vettem a macbook-omat alapból döglött akksi volt benne.
    Egyből cserélték is, azóta ez elég jól bírja. Olyan 2,5 éves a laptop és az akksi heathje 95-100 % között mozog (érdekes, hogy volt, hogy lement 95 ra majd vissza 100-ra, nyilván a kalibráció miatt).
  • neevous
    #8015
    Rendben, megfogadom. Köszi.
  • Dzsini
    #8014
    úgy néz ki lejárt a Retina Display exkluzivitása, és azóta tovább is fejlesztették: Sharp IS03
  • Pio
    #8013
    neevous nem aktuális állapotról beszél, hanem az aksi saját diagnosztikájából származó adatokról, amik amúgy szintén becsült értékek, szóval nem pontos értékként kezelendőek, de azért olyan +-4-5%os pontossággal bírnak.

    neevous: szerintem akkor kezdj el aggódni, ha tovább esik rendszeresen, a 82% még nem az a cserélendő kategória, el kell fogadni, hogy esett a kapacitás ennyivel és kész.
    Ha esetleg vettél +3 év garanciát, akkor elnézhetsz vele hozzájuk, de szerintem olyan 60% alattig nem nagyon fognak vele foglalkozni.
    Illetve ha jól olvastam volt egy hibás akkuszéria, ha a Tied is abból származik azt cserélik ha jól emlékszem 2 éven át akkor is, ha csak 1 éves a garanciád. Viszont akkor szerintem látványosabb lett volna a romlás.
    Mostantól pedig figyelj oda arra, ha legalább hetente 50%nyit merüljön az aksi. Nem kell, hogy egyszerre történjen meg, csináld mondjuk 2 részletben és mindig olyan 60-75%ig használd töltő nélkül a gépet.
  • neevous
    #8012
    A healthről van szó,
  • passatgt
    #8011
    össze vissza írja ez, felesleges nézni, úgyis bírja addig ameddig használod, én le is vettem a % mutatót fentről mert csak idegeskedek miatta, hogy megint csökkent 2%-ot 10 perc net után(közbe ebben az ütemben az 8 óra akksit jelentene, csak megleődik az ember hogy -2% omg, mivan:D)
  • Tikal #8010
    nálam 92% és 267 ciklus
  • neevous
    #8009
    Jah és tavaly júniusi a gép 150 cycle-lel.
  • neevous
    #8008
    Megcsináltam a kalibrálást, sajnos újabb 1%-ot csökkent a healt az iStat szerint...bosszantó.
    Két hete még 88%-os volt, most 82%-os. Mindig kikapcsolva töltöttem, ha napokig nem használtam az aksit, akkor 50% körül hagytam és a gépet konnektorról használtam.
  • I.C.ram
    #8007
    Azt azért ne felejtsd el, hogy kevesebb gomb van rajta. A hosszú i hiányzik.
  • Pio
    #8006
    Sajnos nem IPS van a 13-as proban sem, szóval ugyan az a TN paneles, LED háttérvilágításos, glossy felületű mindkettő.
    Talán a 17-es prok felülete matt, de nem vagyok benne biztos.
  • GregSB
    #8005
    Pro-nak nem jobb a kijelzője? Nekem úgy dereng, hogy a műanyag MB-nek kissebb volt a betekintési szöge. De ez lehet már nem igaz az unibodRa?
  • Lacee
    #8004
    ha már szóba került: jön az ebay, igaz herélt verzióban :)
  • Pio
    #8003
    Valaki amúgy használja a magyarítást...? :)
    Azt hallottam, hogy nem kevésbé dilettáns munka, mint a magyar billentyűzet, amiről ugyebár lefelejtették a speciális karaktereket (csak hogy ma is borzoljam a kedélyeket egy kicsit... :) ).
    Mondjuk ez utóbbival már 100%osan megbarátkoztam.
  • Pio
    #8002
    Privátban válaszoltam arra, amit ott kérdeztél, itt válaszolok arra, amire ott még nem:

    A karaktertáblák ugyan úgy megtalálhatóak benne, tehát a szoftverben beállíthatsz magyar billentyűkiosztást, sőt, például egy Ukelele nevű programmal akár teljesen saját billentyűkiosztást is csinálhatsz (valójában persze a nélkül is).

    Az oprendszer magyarítását pedig letöltheted INNEN. Alapból amúgy a magyar boltban vásárolt is angol.
  • ddany7
    #8001
    még annyit szeretnék kérdezni,hogy ha az apple honlapjáról rendelek pl. egy macbook-t, akkor az ugyanaz a gép lesz mintha az itteni apple kereskedésben vennék egyet? Gondolok itt a nyelvre leginkább. Azt hogy lehet állítgatni? vagy csak angol van-e? ilyenek.

    köszönöm