18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #8000
    igazad van, a pro-nál a táblázatban "maximum 6.6 lbs"-t ír, az meg nem a 13-as :) bocsánat a félretájékoztatásért
  • Pio
    #7999
    Részletkérdés, mert alig van különbség, de a pro könnyebb kábé 4-5%kal (9 dekával). :)
    Csak azért emlékszem, mert pont nemrég volt ugyan ez a téma itt.
  • passatgt
    #7998
    64bites verzióval nekem is látszik:C
  • Gabor1990
    #7997
    Nekem nem látszik, úgyhogy valamit elállítottál:)
  • Tikal #7996
    Ha full képernyőre rakok egy youtube videot, fenn látszik az OS menubar, ez mindig így volt, vagy elállítottam valamit? el lehet tüntetni??
  • franc0
    #7995
    Ja és hamár beléptem: a vatera olyan az ebayhez képest, mint az iwiw a fácséhoz képest. Fos.
    Én mindig a hardveraprón hirdetek, és jó.
  • franc0
    #7994
    Mindenképp érdemes szerintem az alura rámenni. Idővel úgyis 4 gigára fogod bővíteni, ez pedig nem lesz olcsó. Az Apple ugyanis sosem 1 modulban adja a memóriát, azaz bővítésnél dobhatod ki (azaz adhatod el apróban) a gyári memókat. 22 papír a 2x2 giga, ebből lejön amiért eladod majd a 2x1-et (ami nem sok).
    Szóval így máris kisebb a difi, ennyit pedig bőven megérnek az előttem felsorolt dolgok.

    Azt azért hozzátenném, hogy mióta a fehér MB is unibody, már sokkal kevésbé van jelen az említett sárgulás meg repedés. (én még nem láttam egyet sem)
  • Zsoltika 007
    #7993
    "International signed for" akart lenni.
    Vagy megadhatod azt is hogy pl csak eu-n belül akarod csak eladni. Akár országra lebontva.
    De ha nagyobb drágább dologról van szó akkor szerintem is a futárszolgálat a legbiztonságosabb.
  • Zsoltika 007
    #7992
    Akkor internation signed for-al (ajánlottan) hírdeted meg.
  • Dzsini
    #7991
    üdv a futárszolgálatok szép világában :) nem sokkal drágább, főleg csomagoknál.
  • I.C.ram
    #7990
    Igen, de eladni teljesen más. Nekem nincs kedvem postán feladni egy 60*70*40-es dobozt, ami X kg. Aztán azon izgulni, hogy a postások hol nyúlják le itthon.
  • Zsoltika 007
    #7989
    Mit számít az ki vásárol? Nekem 8 lenne csak fizessék ki. Én mindent ott veszek és eddig egyetlen egy xbox360 gamem tűnt el de a srác tényleg feladta mint kiderült itthon csórta el egy jóravaló postás (nem a helyi). Ami ugye bármikor megeshet a vaterás cuccal is mert a gyenge láncszem mi vagyunk... Nekem az ismeretségi körömben csak ebay-en vásárolnak. A posta költség is megjelenik fixen és általában meg is adják. Néha még választani is lehet hogy ajánlottan vagy csak simán küldjék.
  • passatgt
    #7988
    a sima macbook műanyag, picit vastagabb, nincs sd olvasó, nincs háttérvilágításos billentyűzet,
  • Gabor1990
    #7987
    Meg a karcolódásra:S
  • I.C.ram
    #7986
    A műanyag hajlamos a repedésre, elszíneződésre.
  • Dzsini
    #7985
    azt te döntöd el :) ha neked megéri, akkor megéri.
  • ddany7
    #7984
    köszi, akkor azt a különbséget,nem éri meg az az árkülönbség?
  • Dzsini
    #7983
    a Pro-nak alumínium háza van, a simának polikarbonát (műanyag)
    a Pro-n van SD kártyaolvasó és Firewire port
    a Pro-nak háttérvilágítás van a billentyűzetén
    a Pro egy kicsit nehezebb

    és persze az ár.

    kihagytam valamit?
  • ddany7
    #7982
    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni,hogy :
    A "MacBook 13'' (2.4 GHz)" és a "MacBook Pro 13'' (2.4 GHz)" között mi a különbség pontosan? Azon kívül, hogy a Pro-ban 4GB ram van?

  • grizzly21
    #7981
    igazad van tenyleg van ebay-en is jutalek, en sem tudtam mert nem adtam meg el semmit. Sot ahogy latom nem is keves:
    http://pages.ebay.com/help/sell/fees.html
  • I.C.ram
    #7980
    Egyébként ja. De amúgy az ebay is jutalékos, ha jól tudom, bár még nem adtam el ott semmit.

    Vatera viszont valami brutális jutalékot kér. Kb 6%ot.

    Nem is értem, miért nem jön be az ebay. Lengyeleknél is van már pár éve.
  • grizzly21
    #7979
    nem .hu-s domain, nincs benne a koztudatban, senki nem hasznalja ezert semmi ertelme magyaroknak eladni dolgot rajta.
    Onnantol hogy nincs kulon .hu-s resze, ha rakeresel valamire, akkor szinte 0 esellyel talalsz meg pont magyar feladotol barmit.

    Amugy nem ertem mitol lehet sikeres itthon a vatera, szanalmas szerintem hogy jutalekot nyelnek be minden eladas utan...annyi kene hogy az ebay bejon magyarorszagra, masnap lehuzhatnak a rolot
  • Tikal #7978
    én expresszen szoktam hirdetni meg hardverapro-n.... vatera-ra még regisztrálni is körülményes, és sosem volt szimpatikus a cég, a honlapjuk is egy gány...
  • I.C.ram
    #7977
    Be volt írva, hogy nincs rá garancia. Ebay-jel meg az a baj, hogy nem sok magyar vásárol rajtuk a vaterához képest.
  • Tikal #7976
    ebay magyarul
  • neevous
    #7975
    Miért ne lenne? Jah, hogy nem .hu-s a domain? Értem.
  • grizzly21
    #7974
    de az nincs itthon
  • Zsoltika 007
    #7973
    Legközelebb oda kell írni ezt is a termék leírásához. Amúgy vateráról sok rosszat hallottam én is. Egyértelműen ebay ha már aukciós portál.
  • I.C.ram
    #7972
    Pfff...

    Végén még én leszek a köcsög, hogy pénzt merek kérni azért a cuccért, amiért régen nem kevés pénzt fizettem ki, és gyakorlatilag hibátlan állapotban továbbadnám. Igazad van, miért nem adom neki rögtön ingyen, és adok mellé örökgaranciát meg 24/7 telefonos customer support-ot. Vagy esetleg dobjam ki inkább a kukába? Miért ne lehetne eladni azt, amire az embernek már nincs szüksége, de egy másik ember meg örömmel használná.

    Egyértelműen leírtam, hogy NINCS rá semmilyen garancia, de jófejségből még fel is ajánlottam neki, hogy pár napig kipróbálhatja otthon, ha beszarik, akkor visszaveszem.

    A stílusról meg annyit, hogy ha te is a 945. olyan emberrel beszélsz, aki képtelen felfogni, hogy nincs csere, nincs garancia, stb, akkor egy idő után te is idegessé fogsz válni.
  • Pio
    #7971
    Ja és még annyi, hogy lássátok, hogy ilyen is van még a világban:
    Ha valóban az a helyzet, hogy valaki szabályos licitben előre megadott feltételekkel nyert és utána elkezd pofátlanul pluszfeltételeket szabni, akkor vissza is szívom az első postomat és elnézést érte, azt hittem, hogy ott is apróhirdetések vannak és valaki jelentkezett az egyikre.

    Annyit viszont fenntartanék mindettől függetlenül, hogy a stílusra azért próbáljunk odafigyelni, ez nem gumiszobás topik.
  • Pio
    #7970
    Ezt mondjuk tényleg nem tudtam, nem vaterázok, szerintem aki a használt vackait próbálja rásózni másokra az egy "fillérb*szó majom", aki "két forintért meg....ná a saját anyját is", ha már ez a stílus dívik manapság. :)

    Viszont ha tényleg így működik a vatera, akkor látatlanban is csatlakozom passatgt-hez. :)
  • passatgt
    #7969
    passz, én vaterát már megutalátam a sok csaló meg balfasz user miatt, inkább ebay, még ha drágábban is tudok beszerezni valamit...
  • GregSB
    #7968
    És itt most nem arról van szó, hogy valaki ezt követeli, és úriasan elhajtod. Vaterán leütötte, köteles vagy neki eladni, és elkezd ilyen feltételeket megszabni, kihasználva a helyzetét. Én sem lennék úrias vele, elhiheted.

    Tényleg, erre van valami a Vaterán / Ebayen? Leütés előtt nem volt a feltételek között a gari, akkor ő ezt utólag nem követelheti, vagy igen?
  • GregSB
    #7967
    Azért, mert aki ezt követeli, az egy fillérbaszó majom :D

    Attól függetlenül, hogy milyen termékről van szó.
  • pyrohun #7966
    Pióka, fejezd be a saját magadat hülyének-tettető stílust. DIREKT leírtam, hogy nyilván nem mindenki engedhet magának meg drága cuccokat, de EMBER: egy 6 éves, HASZNÁLT cuccra SENKI NE KÉRJEN garanciát, mert igenis ez filléreskedő, undorító, fasz magatartás. PONT.

    És nem érdekel, hogy Apple, vagy nem Apple. Nokia telefonra se kérjen és játékvasútra sem. Baszki, ha egy magánszemély elad valamit használtan, jóval a gariidő lejárta után, akkor igenis van benne rizikó, ezt mindenki tudja. És a rizikót a vásároló vállalja, mint ahogy minden normális boltban, ahol garancia nélkül vásárolsz pl. használt terméket, szintén. Nem tudom, ebből te hogy a francba jutottál arra a hülye következtetésre, hogy "nektek" (nekünk?) a bőrünk alatt is pénz van... -.-
  • Pio
    #7965
    Nem a garanciaadásról beszélek, hanem a stílusról.
    El lehet ezt intézni úgy, hogy megírod neki, hogy "boccs, nincs garancia, ha nem tetszik viszlát" és el is felejted a dolgot vagy lehet jönni az esgére "fillérb*szó majmok"ozni.
    Ez utóbbiról beszélek és nem a garanciáról.

    Tényleg nem értem, miért akarjátok a számba adni azt, hogy én úgy gondolom, járna a garancia, hisz nem is említettem a dolgot, de mindegy, ez van, szerintem lapozhatunk is akár... :)
  • Tikal #7964
    És most azért mert épp egy apple cuccról van szó, adjunk garanciát? :) Ez a termék se más mint a többi...
  • GregSB
    #7963
    De fogd már fel hogy ez nem az Apple-ről szól. Bármi más használt tech cuccot ha eladok akkor kinevetném aki garit kérne tőlem. Az hogy az a cucc éppen hány heti fizetésébe kerül meg magas ívből tojnám le. Egyéni szoc. problem.
  • Pio
    #7962
    Nem rémlik, hogy olyasmit állítottam volna, hogy fel kéne ajánlani garanciát...

    Lehet, hogy erős volt az utolsó mondat, de felhívnám a figyelmet arra, hogy abban se írtam, hogy igazuk lenne ezeknek az embereknek, de az biztos, hogy az ilyen jellegű szövegek nem tesznek túl jót az "imázsunknak". :)
  • Tikal #7961
    az utolsó mondat nem kellett volna....

    szerinted mégis milyen garanciát kellett volna adnia egy magánszemélynek? vegyen használt boltból, ott talán kap garanciát...

    egyébként eddig akármilyen cuccom adtam el, amihez nem volt már garancia, mindig felajánlottam hogy ha pár napon belül valami problémát észlel hozza vissza... ez általában megnyugtatja a vevőket, én meg ugy is tudom mit adok, nem lesz vele probléma...