18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #8080
    Kérdés: dockon levő mappák GRID nézetében az ikonok méretének csökkentésére van valamilyen workaround?
  • Pio
    #8079
    Futtass OnyX-ban egy font cache törlést.
    Igazából lefuttathatsz egy teljes karbantartást, ártani nem árt, sőt, sokaknál állítólag elég sokat használ.
    Amikor először használtam nálam is érzékelhető volt a gyorsulás, azóta havonta 1-szer lefuttatom.
  • Tikal #8078
    4GB és most épp semmi memoria zabáló nem volt nyitva... csak az Aperture szokta megizzasztani a gépet... ez a probléma meg leginkább safarival van, most láttam először hogy a Mailben is csinálja ezt... lehet valami a font-okkal vagy a helyesírás ellenőrző?
  • Lacee
    #8077
    nekem a firefox szokott megkergülni rendszeresen, ha azt force quitelem, akkor szinte mindig megoldódik a dolog.
  • oroy_
    #8076
    menyi memória van a gépedben? lehet túl sok minden van kinyitva.
  • Tikal #8075
    Mi lehet az oka hogy néha teljesen belassul mikor gépelek pl ide vagy épp egy emailt a Mail.ben? Elkezd pörögni a strandlabda aztán fél percig semmi...
  • neevous
    #8074
    Én tegnap applikáltam rá az enyémre, de majd egy kicsit le kell szedni a vastagságából, mert egyrészt gáz, másrészt nem fogja a mágnes.
  • Pio
    #8073
    Nem gond, csak furcsálltam a dolgot, de aztán leesett, hogy a laptopok 99%ánál van szegély a képernyő körül és esetleg arra gondolhatsz. :)
    Végül is itt is van "szegély", de az ugye része a képernyőnek, csak fekete.
  • neevous
    #8072
    Jó, ezt benéztem. Sajnos ha egész nap idiótákkal beszélgetek, akkor estére teljesen akklimatizálódok:D
  • Pio
    #8071
    Jaaaa, leesett mire gondolsz, arra, hogy akkor a képernyő fekete szegélye lenne "foltos" és az nem zavaró.
    Ahogy írtam, a képernyő "kihasznált" részén a billentyűk (amúgy nagyon halvány) nyoma nem látszik egyáltalán, a fekete szegélyen eleve jobban érzékelhető a foltosodás. Általában a szegély szokta "felhívni a figyelmem" arra is, hogy lassan le kéne takarítani a képernyőt. Főleg felül, ahol nyitásnál/csukásnál hozzá szokott érni az ember.

    Ha viszont esetleg ilyesmire gondoltál volna: macbook pro-nak nincs a monitor körül borító (alumínium) szegély, az egész felső rész egyetlen, összefüggő felület egy 1-2 mm-es peremet leszámítva.
  • Pio
    #8070
    Tipp: talán a képernyő felső sarkainál? :)
  • neevous
    #8069
    ha a képernyő felső sarkaiba raksz, akkor hol hagyna nyomot?:)
  • Pio
    #8068
    ...és lesz helyette két korong lenyomata rajta. :D
    Meg esetleg még a zárómágnes is szétnyílik néha-néha... :)

    Ahogy ICram írta, észrevehetetlen a dolog normális használat közben, csak pont teljesen oldalról akadt a szemem ügyébe a képernyő, miközben telibe sütötte a Nap és feltűnt.
    Nincs az a képernyőfelület, ami nem koszolódna ilyen-olyan okokból kifolyólag, szerintem teljesen mindegy, erre találták fel a monitortörlőket. ;)
  • neevous
    #8067
    Ikea vevőszolgálat...kérsz két szilikon korongot...megtartja a kijelzőt annyira, hogy ne érjen a billbe:)
  • I.C.ram
    #8066
    Látszik az, max nem veszed észre.
  • passatgt
    #8065
    2009-es
  • Pio
    #8064
    De neked még 2008as van, nem?
  • passatgt
    #8063
    :O
    nekem nem látszik rajta
  • Pio
    #8062
    Csak mert a TFT-m matt és sokkal kevésbé foltosodik, mint az előző, üveges felületű tette.
  • Pio
    #8061
    A matt képernyősöknél is így van amúgy? Úgy tudom a 17 colosok már olyanok.
    Ott azért fura lenne.
  • I.C.ram
    #8060
    Sőt, nekem az Asus-omnál is így volt.
  • Pio
    #8059
    Igen, sejtettem, hogy az összesnél így van, attól még érdekes. :)
  • I.C.ram
    #8058
    Összes MacBook-nál így van.
  • Pio
    #8057
    Most nézem csak, erős háttérfénynél látszik, hogy a billentyűzetem lenyomata megjelent a monitoron, látszik minden egyes billentyű. Persze egy picit erőteljesebb törlésre lejön. Érdekes. :)
  • I.C.ram
    #8056
    Közben eszembe jutott, hogy a telszámok google-ről vannak szinkronizálva, szóval, azok tuti megmaradnak remélhetőleg. Ha csak nem fogja szinkronizálni a tök üres contact listet a gmail accommal, és törli ki mindet :D
  • GregSB
    #8055
    Ha csak a telszámok kellenek, akkor szinkronizáld ki őket addresbookba / outlookba, nyomn egy restoret és szinkronizáld vissza. Jb-s backupot nem szerencsés visszatenni felfrissített, gyári rendszerre. Az updatel nem tudom mi a helyzet, régebben azt sem volt szabad rányomni jb-s telefonra. Szerintem szinkronizálj ki minden fontos adatot, nyomj az updatere, aztán ha legrosszabb esetben összeszarja magátv
    a rendszer akkor nyomj neki egy restoret, és szinkronizálj vissza mindent.
  • I.C.ram
    #8054
    Szeretném újra rakni az iphoneom, de JB-s. Ha JBről updatelem, akkor is megmaradnak a telszámok, stbk? Ha nem, akkor lehet valami backup filet csinálni JBs telóról, amin csak a telszámok vannak?
  • Pio
    #8053
    És innen már csak egy lépés lenne a lopásgátló, ami lenyesné a tolvaj kezét (mint a Penge kardja :) ).
  • passatgt
    #8052
    "mondjuk erdekes , mert gyorsulas mero van az iphoneban , ipadban, miert nem tud kinyilni minden sarkon egy gumibutyok eseskor
    siman megoldhato lenne 1dollarbol"

    ez mekkora ötlet lenne:D
  • Pio
    #8051
    Tedd be avatárnak. :D Bár lehet olyan kicsiben gagyi lenne... :(
  • Dzsini
    #8050
  • Pio
    #8049
    :DDD

  • Dzsini
    #8048
    Meier, és ez lesz az, ha jól látom bétafázisban leledzik (többet nem látok belőle, mert nincs facebook accountom)
  • Pio
    #8047
    Jön Sid Meyeréktől a civ facebookra is úgy tudom. :)
  • Dzsini
    #8046
    IPS (akkor mégsem előző generációs ASV volt a Retina) vs. ASV - az alsó, monokróm kijelző jó ötlet, a többi meg ebből nem állapítható meg, szép.

  • Lacee
    #8045
    ez de kemény :O
  • Dzsini
    #8044
    az első felülnézetből volt, a második résztől volt ez az izometrikus nézet - akkor kezdték el készíteni a nyílt forráskódú klónt, amiből a Freeciv lett :)

    a maces grafikát meg inkább az Amigáshoz kell hasonlítani, ahhoz közelebb jártak a képességei (bár civ2 meg már nem készült el rá), az 1. rész tényleg szebb volt, a 2 szemre egész hasonló volt mindkettőn.
  • I.C.ram
    #8043
    Gyakorlatilag ezen nőttem fel :) Ami tök jó volt, hogy sokkal szebb volt MAC-en, mint PC-n. De lehet keverem az első résszel.

    Ugyanez volt a LucasArts kalandjátékoknál is. Szebbek voltak macre.
  • Dzsini
    #8042
    az ma már böngészőből megy :)
  • I.C.ram
    #8041
    Macen mennyit nyomtam a 2-vel.... :D