846
Ide rakhattok be a kutyáitokról képet, illetve a másét dicsérni stb.
  • chhaya #686
    Jaj de hogy tud nézni *_*
  • morcosqtya
    #685

    Imádnivaló tündér!!!
    Kis fehér cipőcskéi vannak.. :)
  • Béluska74
    #684
    Dia még egyszer...

  • morcosqtya
    #683
  • Béluska74
    #682
    Dia
  • oneal1
    #681
    Zsömi
  • Béluska74
    #680
    Sajnos a tavalyi évben elpusztult hűséges kutyám és eddig a hétig váratott magára az új családtag.
    Csak az a furcsa,hogy napközben sokat alszik,olyan este 7 körül "felébred" és nincs megállás 11 óráig.
    Telefonos kép+házfelújítás közben sikerült.

  • morcosqtya
    #679
    Az enyém is eszi a bogarakat de elszedem tőle ha látom.
    A gumipulykáján/csirkéjén viszont ma reggel agyműtétet hajtott végre. :)



  • ronihun
    #678
    Sziasztok! Nem tudom mennyiben off itt, viszont a másik kutyás topik kihalt. Van egy németjuhászunk 2 éves kb és mostanában elég sok cserebogarat eszik, van hogy hány is emiatt. Azt hallottam valahonnan hogy ártalmas rá, és ki is száradhat ha sokat eszik belőle. Valaki akinek volt már dolga hasonlóval, vagy tud segíteni, le tudná írni ez mennyiben igaz? Én személy szerint nem hiszek ebben, de azért nem szeretném ha baja lenne emiatt, eddigi kutyáinkkal nem volt gond a cserebogarak miatt. köszönöm a választ előre is
  • morcosqtya
    #677
    Konkrétan az, hogy Ő behány az egyedi dolog, nem szükségszerű, inkább egy korábbi sokk / rossz tapasztalat lehet az oka, ami pszichológiailag rögzült nála, ettől utólag nagyon nehéz megszabadulni, legértelmesebb dolog amit tehetsz, hogy minél kevesebb ilyen helyzetnek teszed ki az állatot.
    (terápia a helyzetbehozás és egy pozitív inger kapcsolásán alapul, de magadtól ne kezdj bele csakis szakemberrel, mert tovább ronthatsz is a helyzeten).
  • berlinboy6329
    #676
    De ennyire,hogy behány tőle?érdekes,volt más sok kutyánk de egyiknél sem vettem észre h félt volna a mélytől.
  • morcosqtya
    #675
    Igen, mert más hangtartományokra fókuszálnak mint az emberi fül.
    Lefelé kb. azonos a frekvenciahatára a kutya hallásának (40-46 hz, ember: 16-20 hz), míg felfelé az emberi fül számára hallhatatlan (20khz felett) ultrahangokat is hallja, egészen kb. 46khz-ig). Pontmeghatározásuk rosszabb azonban: míg az ember 1,8 fok iránykülönbségben képes kettéválasztani két hangforrást, a kutya csak nagyobb szögben tud egyértelműen különbséget tenni.

    A kutya a vadászathoz általában a magasabb hangtartományokat pásztázza (más állatok által kiadott hangok és neszek), míg az erős mélyek a természetben ritkábbak és egyértelműen abiotikus veszélyforrásokkal párosulnak, azt jelzik nekik (földmorajlás, zivatar, stb), ezért félnek tőlük ösztönösen.
    Kondícionálhatóak azonban a mélyhangok tűrésére, figyelmen kívül hagyására, kérdés, hogy mennyire kell ez?.. (repülőtéri keresőkutyáknál, mentőkutyáknál stb. indokolt lehet)

    Az én kutyám anyja pl filmezéskor a hangfalaim hangjától összetojja magát.. :)
    Penny már nem annyira, mert szokja...
  • berlinboy6329
    #674
    Kutyák gyakran félnek "mély" dolgoktól?

    Repülő hangja,dörgés.....Miénk állandóan remeg,ha elszáll egy repülő felettünk..Minél hangosabb,annál jobban remeg..A másik,az még rosszabb..A dörgés...Nemrég voltak viharok az országban,ide is jutott,de csak a hangjából...Szóval nem az az igazi,ablak is beremeg ksül a szemed olyan közel volt,csak így a távolban..Néha-néha kicsit hangosabban,10-es skálán a leghangosabbat 4-re értékelném..Mégis úgy be volt fosva..2x be is hányt.
  • Forrest Gump
    #673
    Nah, szóval ő.:)

  • morcosqtya
    #672
    Nem, inkább nyüszög, meg nagyra nyitogatja a szemét és közben "nyammog" a szájával.. :)

    De tudom miről beszélsz, az anyja tüsszög. Veszélyes az eleje.. :)
  • chhaya #671

    Ő nem tüsszög, ha a hátára fordul? :D
  • morcosqtya
    #670
    :-)
  • morcosqtya
    #669
    Ingyenes képfeltöltőket keress, oda rakd fel!
    noob.hu stb stb
    régebbi képek forrását nézd meg lentebb, vannak benne feltöltők is.
  • Forrest Gump
    #668
    Ilyen kicsi képem nincs , amit enged a fórum:S
  • Forrest Gump
    #667
    Tavaly szeptemberben elment a 14 és fél éves labradorunk.:(
    Eddig bírtuk kutya nélkül.
    Itt az új jövevény.:)

  • morcosqtya
    #666
  • morcosqtya
    #665






  • morcosqtya
    #664
    Csak a hátsó része szokott.. :)
  • cenobite
    #663
    Vigyorog alvás közben. :) Hmmmm... talán csak nem "füstölt" el valamit? :)))
    Amúgy nagyon aranyos, jópofa kis kutty!
  • w77d
    #662
    de aranyos :D
  • morcosqtya
    #661
  • chhaya #660
    * simi simi simi *
    üzenem neki :)
  • morcosqtya
    #659
  • chhaya #658
    az nem baj, kölyökkutyával együtt jár :))
  • morcosqtya
    #657
    Harapdálná a kezedet, nagyon pajkos ám! :)
  • chhaya #656
    dögönyözniakaroooom
  • morcosqtya
    #655
    Penny (a legalsó kép a jelen állapota): :-)





  • Panzermeyer
    #654
    Itt vannak a kis pupákjaim rosszalkodás közben.



  • OrioN the S
    #653
    felkeltettem :D
  • MR ME
    #652
    morcos arca van :)
  • OrioN the S
    #651

  • OrioN the S
    #650
    fainak :)
  • MR ME
    #649
    jó arcok :D
  • Panzermeyer
    #648
    Bocsánat, nem június, hanem július 20, tehát most 5 hetesek :)







  • Panzermeyer
    #647
    Tarának kölykei születtek 2011. június 20-án. Szeretném, ha gondos, jó gazdihoz kerülnének. Az almot 3 szuka és 3 kan kölyök képezi. Nagyon elevenek, játékosak, már önállóan is esznek. A kicsik legkorábban 8 hetes korukban vihetők el, ami azt jelenti, hogy szeptember 14-e után. A kicsik megtekinthetőek minden hétköznap 17.00 után és hétvégéken egész nap Kisszálláson (Bács-Kiskun déli része). Aki a Kiskunhalas - Szeged - Baja háromszög környékén lakik, annak van a legközelebb, de jöhettek távolabbról is. Akit érdekel, az küldjön privát üzenetet. Sajnos ide csak 4 képet tudtam feltölteni, de van még több is. És íme egy kis videóanyag: Tara kölykei 20110826