846
Ide rakhattok be a kutyáitokról képet, illetve a másét dicsérni stb.
  • chhaya #726
    Nyuuuuuuu!!!
  • morcosqtya
    #725


  • commissioner
    #724
    "Hónapok óta arról ÉBREN álmodozok hajnali 3-kor, hogy fogok tőle megszabadulni."

    Ez így nem jó. Ne megszabadulni akarj tőle, hanem épp ellenkezőleg, engedd magadhoz közel! Az a kutya, ha ennyire ingerlékeny, akkor minden bizonnyal szeretethiányos. Hát, szeresd őt úgy, ahogy még senki mást nem szerettél e világon!
    Nyugodt perceidben - akárhol is légy -, gondolatban beszélgess el vele, naponta többször is! Mondd el neki, hogy az éjszaka az alvásra való, és úgy a tisztességes, ha nem zaklatjátok egymást. Te sem nyilazod felé a negatív gondolatokat, ő sem zavarja álmodat, és valójában nagyon jó barátok vagytok, csak az utóbbi időben nem értettétek meg egymást.

    A legfontosabb: szeresd őt, de ne érdekből - úgy nem fog menni -, hanem teljesen önzetlenül. Ez a nagy feladat, nem a Holdraszállás :)
  • Tinman #723
    Rendben! Megpróbáljuk, aztán majd elmesélem, hátha hasznos lesz másnak is.

    Béluska74:

    Az a baj, hogy a Német juhászom RETTENTŐ irigy! Ha a szomszéd kutya kaját kap totál begerjed és rágja a kerítést szinte. Iszonyat irigy kutya (jó kis közhely), de egyben rendkívül okos és imád engem :-D

    Már egy ideje nem is nagyon kell kommunikálnom a kutyám felé, mert fejmozdulatokból és jelekből is (tanítás nélkül!) ért.

    Bár csak a másik is ilyen lenne... de az ilyen tacskó meg pokoli démon keverék lehet, fura a külleme is. Kicsi, de iszonytató zajos darab.

    Szóval a lényeg: Szerintem a kis szomszéd kutyát, ha áthoznám seperc alatt széttépné. Erős, jól kifejlett kan kutyám van, rengeteget szoktam vele "edzeni".
  • Béluska74
    #722
    Vedd meg tőlük a kutyát és kezd el nevelni te. Tudom,hogy baromságnak tűnik de mi is így csináltuk (már jó régen) a szomszéddal. Egy felnőtt német juhászról van szó, kb. 3 hét alatt odaszokott hozzánk és már nem is akart "hazamenni". Megszokta az új családot meg a másik nevet amit kapott.
  • w77d
    #721
    akkor jön a hatóság, nincs mese.. ha elhajtanak, ne sajnáld őket
  • Tinman #720
    Párom is ilyesmiben gondolkodik, megpróbáljuk... de ha nem jön be és elhajtanak (van elég bajuk :-/ ) akkor tényleg nem tudom mit tegyek.
  • w77d
    #719
    akkor viszont normális emberek lehetnek. menj át, ülj le és mond el a problémád és hogy már kritikus. Hidd el, ők hamarabb meg tudják oldani a problémát, mint te. Vagy zárják be estére magukhoz, vagy kezdjék el nevelni...
  • Tinman #718
    "Ha a kutyát teszed el láb alól, akkor neked is hasonló sorsot kívánok"

    Engem ez a verzió is érdekel. Dobjátok össze a lét egy bérgyilkosra és nyírjatok ki, nagy szívességet tennétek. Semmi értelme úgy élni, hogy nem tudok aludni és ezt a legkomolyabban mondom.

    Az állatvédőkkel annyi a bajom, hogy SAJNÁLOM a gazdáit... a férfi félig béna agyvérzése lehetett valamikor, a nő meg olyan szegény, mint a templom egere, abból élnek, amit a kertben megtermelnek, meg némi segély.
  • w77d
    #717
    én a helyedben állatvédőket hívnék ki, akik a lánc és egyéb körülmények miatt elvinnék a kutyát menhelyre. Ha a rendőröknek szólsz, ugyanott vagy mert ők is menhelyeseket hívnak ki és elvitetik a kutyát, amennyiben nem változik a helyzet.
    Ha a kutyát teszed el láb alól, akkor neked is hasonló sorsot kívánok. Inkább a gazdáit fenyítsd be, ha nem akarsz hivatalos utat.
    Amúgy ha az állatvédőket megkened egy kis lével, tuti találnak olyan tényezőt, ami miatt elviszik a kutyát, de akkor a nagyobbnak is mennie kell...
  • Tinman #716
    Segítséget kérek!

    A szomszédban évtizedekig nem él senki, a ház gyakorlatilag az ól szintjén tendál mégis megvette 2 szerencsétlen ember.

    Viszont hoztak 2 kutyát. Kutyatulajdonos vagyok én is (Német Juhászom van) a kutyám egész nap szaladgálhat egy meglehetősen hatalmas zöld területen, mindenhol kerítés soha nem szökött el és nem is volt vele semmi gond. Este viszont szépen behívjuk az egyik melléképületbe, mert elég sokat ugatott hajnalok hajnalán is, de nagyon szépen hozzászokott, hogy este be, reggel ki, rendkívül jól viseli, néha ki sem akar jönni, csak lustálkodna.

    Mi a gond?

    A szomszédba 2 kutya érkezett kb. 3/4 éve.

    Vagy magammal végzek vagy a szomszéd kisebbik ebbel. Nem bírom tovább.

    Mind a 2 kutyát egy kb. 3 méteres láncon tartják 3/4 éve. Valahol értem, hogy azért, mert olyan szegények, hogy 2 oldalt kerítésük se nagyon van, így a kutyák világgá mennének, amit maximálisan meg is értenék.

    A nagyobbik kutyával semmi gond nincs. Néha ugat, néha nem, de akkor sem sokáig. Átlagos kutya, semmi gond vele.

    De a kisebbik az maga a SÁTÁN!

    Hónapok óta arról ÉBREN álmodozok hajnali 3-kor, hogy fogok tőle megszabadulni. Képtelenség tőle aludni, mert minden apró zajra reagál és legalább 5-10 percekig ugat, aztán amikor 2 percre abbahagyja, újra elrepül egy madár, elmegy egy autó, huhog egyet egy bagoly és újra elkezdi. Az a szerencsétlen még a saját gazdáit is folyamatosan megugatja, ha kimásznak a düledező viskóból.

    Tegnap-ma összesen 3-4 órát tudtam aludni, általéban 10 órát melózok és 100-200km-t vezetek/nap... nem bírom már... ez így meg hosszú hónapok óta! EGYSZERŰEN NEM BÍROM TOVÁBB!

    Mit tegyek?

    1. Verjem agyon a gazdát? Börtön... sok, hosszú, fájdalmas nemi élet.

    2. Verjem agyon a kutyát? Szerintem nem a kutya a hibás, nem megoldás, de tény, hogy azonnali és hatásos.

    3. Végezzek magammal? Ebben az esetben a családom többi tagja továbbra sem fog tudni aludni.

    4. Jelentsem fel őket? De hát nincstelenek!!! Nem fogok szerencsétlen emberek nyakába 10-20 ezres bírságokat rázúdítani. Meg rögtön rájönnének, hogy mi voltunk és lehet, hogy megmérgeznék a kutyámat, akkor pedig rájuk gyújtom a vityillójukat az k. élet!

    5. Vegyek méregdrága kutyariasztót? És ha nem válik be? Nem olcsó. Olvasgattam véleményeket és kb. 50-50%-ban hatásos, van aki bánja a kidobott pénzét, van aki boldog.

    6. Vegyem meg tőlük a kutyát és adjam be menhelyre? 3 méter láncnál csak jobb lehet ott az ebnek nem?
  • w77d
    #715
    Gubát, a kutyámat megmérgezte valami utolsó senkiházi. Összeesett, rángatózott és elvesztette az eszméletét.. ezt a rohamot túlélte, de elég szar állapotban van, a doki szerint nem kizárt, hogy még nem vagyunk túl a nehezén. Hogy lehet ez? Hogy visz rá valakit erre? Ember az ilyen? A Guba a légynek sem árt, csak annyi a bűne, hogy van és szeret...


  • Béluska74
    #714
    Voltunk nyaralni... DIA és HÉRA a két folyóparti fenevad...



    És íme DIA amint éppen "pózol".

  • commissioner
    #713
    le kell lassítanod a szívverését!
  • Atiz
    #712
    Sziasztok!
    Azt szeretném megérdeklődni, hogy hogyan lehetne a kutyánkat a pórázhoz szoktatni.Nagyon nem jött be neki, minden áron meg akart tőle szabadulni.A nyakörvvel nincsen semmi problémája, de a póráztól megkergül.
    Valami jótanács?
  • Kokesz02
    #711
    Ha esetleg szeretne valaki egy édes 5hetes keverék lány kiskutyát akkor írjon rám
  • Béluska74
    #710
    Ismét Dia a fenevad. Három hónapos ,de még mindig kupit hagy maga után...de IMÁDOM a kiskutyámat.
  • commissioner
    #709
  • Poros
    #708
    hűű ő nagyon csinos, szagolgatnám a szőrét az biztos közben simogatnám
  • Poros
    #707
    jó kis g astra
  • morcosqtya
    #706
    Nem buzi hanem egy hölgy.. :)

  • pamparampa
    #705
    buzi e vagy?megláttam a csajt és nem tudok lejjebb görgetni már 10 perce.
  • chhaya #704
    Fájdítjátok a szívem szebbnél szebb kutyákokkal. :(
  • morcosqtya
    #703






  • macleod2005
    #702
    Na teszek én is
  • chhaya #701
    Jujujuj
  • Roger6
    #700
    Joey

  • berlinboy6329
    #699
    Ötlet arra,hogy miért megy ki állandóan a kutya?Hosszú kutya,tacskó-labrador,átmászik az 1,60-as kerítésen minden nap,mikor nincs otthon senki/nem figyelünk rá(pl. alvás).Úgy jár,mint az előző kutyánk,lebénul,lerágja a saját lábujját,maga alá pisál állandóan,aztán el kell altatni (~6/7 éves volt).Ő most 3.Hiába viszi el az ember sétálni,játszik vele,akkor is elmegy.Nyüszít,vonyít egy kicsit,aztán megy.Ha bent alszik,akkor zavaró,mikor pontban hajnali 4-kor rákezd.Nem vészes,nem az az igazi,csak kicsi,de minden baja van.Kiengedem,játszok vele,mert akar,de viszafeküdni már nem tudok,mert sose unja meg,mindig simogatást akar.ha meg ott hagyom, elmegy.Mióta kitavaszodott ezt csinálja.mikor elhoztuk pár napra rá kezdte el ősszel,télen nyugi volt.most megint jó idő van.Múltkor is, az egyik vizsgám napján kettőkor ő nyüszög.kiengedem.Leül a betonra azztán nyüszög tovább,meg se mozdul semmire.Hallgatja,h ugatnak a kutyák,nyüszög..Fél óra után is ott ült.Kiengedtem.Hogy lehetne elérni,h ne menjen,de inkább ne AKARJON kimenni.Kerítésen.A lépcsőzést sem ajánlják a tacskóknak,nemhogy a kerítésmászást.Tönkre fog menni a háta.
  • Béluska74
    #698
    Dia megint...

  • morcosqtya
    #697
    Ja, igen, én a hátsó jobb lábára gondoltam..
  • chhaya #696
    A szomszédunkban régen volt egy kutyus, amelyik ugyanígy szétcsapta az első lábait, de még hátsókat is... úgy kiterült, mint egy vasalt béka. Szerintem irtó édes az a fekvés. :D
  • morcosqtya
    #695
    Folyamatosan néz. :)

    A lábát mindig így tartja, ezt az anyjától örökölte.. :)


  • chhaya #694
    A harmadikon haláli. :D
  • morcosqtya
    #693
    A szeme egyértelműen Beagle. A fültő állása is.
    Mivel rajzos, sokan csak a színe miatt nézik német juhász keveréknek szerintem.
  • Béluska74
    #692
    Tacskó+Beagle,de kiskorában mindenki német juhásznak nézte. Az állatorvosnál volt is ebből "gond" mert nem hitték el,hogy ez bizony kis termetű kutya.
  • morcosqtya
    #691
    Milyen keverék Héra?
  • Béluska74
    #690
    Majd igyekszek sűrűn képeket mutogatni. Mert nagyon gyorsan növekszik,egy hete még szinte elfért a tenyeremben ma meg akkora mint a másik kis termetű kutyám HÉRA:

  • Béluska74
    #689
    Zabálnivaló mindegyik!
  • morcosqtya
    #688
    Penny növöget. :)









  • w77d
    #687
    jéé ő olyan mint az én Gubám, csak még nagyon gyerkőc :D