85
A Paradox 2008-ban várható játéka
  • Although
    #85
    Ilyenre nem emlékszem azt hiszem ki kell választani csak amit fejleszteni akarsz és onnantól a terület képviselőinek szintjétől függ az eloszlás. Legalábbis az eurpe universalis rome ilyen. De te szerintem az Europe universalis III. kiegről beszélsz. Azt nem ismerem. :)
  • PanzerRommel
    #84
    sziasztok

    in nomine-ban hogy kell beírni az invest technologyt, folyton azt írja ki, h invalid technology.
    milyen formában kell beírni?
    előre is köszi
    mindenkinek jó hódítást
  • Montanosz
    #83
    akkor az a baj))
    én a cdgalaxiban vettem az fut normálisan
  • koj
    #82
    A Gold verziót tettem fel
  • Montanosz
    #81
    probáljátok a gold verziot
  • Brambilla
    #80
    Pont ma próbáltam volna ki és nálam is ugyanez történt 64 bites Win7-en:(
  • koj
    #79
    Sziasztok! Nekem az a problémám, hogy a főmenü után kiválasztom mikor akarom kezdeni a játékot, és miután betölti kiírja hogy a windows hibát észlel és leáll. Eddig minden Paradoxos játék ment szóval nem tudom mit kell csinálni.
  • Montanosz
    #78
    magyarítás
  • PanzerRommel
    #77
    sziasztok

    van egy nagy problémám: Angliával vagyok és meghalt a királyom örökös nélkül és vazallusa lettem Burgundiának perszonálunióban. aztán lett királyom, de még mindig függő vagyok, és ha rámegyek más országoknál h declare var-azt írja ki h először ki kell harcolnom a függetlenséget, de amikor a burgundokkal harcolnék azt írja ki h dissolve alliance először de azt se lehet. kérdés hogy tudnék végre megszabadulni
    előre is köszi
  • senators1988
    #76
    csá ha valaki feltené ennek a játéknak a magyaritó patchét sehol sem találom elöre is ezer hála
  • EMO Heccsat
    #75
    HY. Először le kell győznöd a barbárokat, majd 1 szomszédos provinciának muszáj h a népessége elérje a 10et és a civilizációja az 50et.
  • Paddy
    #74
    hogy kell tartományt kolonizálni a játékban
  • ChuckYeager
    #73
    megjelent!!!magyarul!!
    CD galaxis.
    Várom a reakciókat, nekem még nincs meg, érdemes megvenni?
  • Pluskast
    #72
    Válasz: Paradox oldalon megveszed, Gamers Gate-ről pedig letöltöd. Én is úgy szereztem be.
  • Montanosz
    #71
    kölünben van egy hasonló játék ahol i.u: 350-től 1066-ig játszhatunk, vagyis a "sötét korszakban"
    GREAT INVASIONS: The Dargages 350-1066 AS


  • a.carkey
    #70
    Biztos az egyoldalas magyar nyelvű kézikönyvet fordítják már három hónapja, mint a War Leaders esetében. :(
  • goldhunter
    #69
    Sziasztok!

    Hol lehet megvenni a játékot? Én egyik "szak"boltban sem láttam...

    Köszi!!!
  • McCartman
    #68
    ezt nem ide akartam bocsi..:)
    ha feltelepited a játékot felpeccseli magától.
  • McCartman
    #67
    Tudna valaki linkelni nekem egy oldalt ahol az angol levelek formai követelményei , valamint bevezetési / elköszönési formulái vannak feltuntetve?
  • realik
    #66
    sziasztok!tudnátok egy linket adni ahhonan elérhető az 1.1-es patch?
  • Lorgem
    #65
    Hogyan lehet képet lopni, simán printscreen?
    Amúgy nem moddal nyomom, hanem sima 1.1-el, de rájöttem h előbb kell "védelmi pénzt" kérni tőlük, ha ez megvan már szövetségre lépnek, bár egyenrangú országokkal még ígyis közel lehetetlen szövetkezni.
    Viszont a vallások túlságosan is befolyásolnak mindent, ez főleg a kereskedelemnél idegesítő, Karthágóval semmi konfliktusom nem volt, mégsem kereskednek velem :(
  • McCartman
    #64
    Rómával szörnyen unalmas volt már , ezért elhatároztam , hogy inkább újra felélesztem azt a hires-hirhedt spártai katonai szellemet..
    a kezdés elég siralmas , de majd meglátjuk mi sül ki belőle..
    Lorgem: ezzel én is találkoztam .. moddal játszol? ha nem akkor sürgősen orvosold ezt a problémát, sokkal élvezetesebbé teszi.
    aztán mesélj , hogy alakul.. (képek!)
  • Lorgem
    #63
    Leszedtem a játékot, foltoztam is kapásból, aztán elkezdtem az Akháj Ligával. Először többnyire békésen próbálkoztam, de az lett az eredménye hogy a makedónoktól semmit se tudtam csinálni. Újrakezdtem agresszívebben és kapásból megtámadtam őket, el is foglaltam az egész Pelopponészoszi félszigetet, de mindig nehéz helyzetbe kerülök mert nem tudok erős szövetségeseket szerezni, bármilyen jóban is vagyok az alannyal. A makedónoknak megy...
    Csak azokkal tudok szövetségre lépni akik maguktól felajánlják, másnál esélyem sincs, ez hardcoded a kisebb államoknál vagy mi?
  • McCartman
    #62
    0.35b-vel jatszom. (illetve mar csak jatszottam..)
    min változtat?
  • BlackShadow
    #61
    szedd le a rome enhanced mod-ot az sokmindenen változtat :) most már 0.4 verzió is van
  • McCartman
    #60
    hát..
    a punoknak már vége.. ->kép
    a makedónoknak az előző háborúban roppantak össze.. annektálásra kerültek.
    babdoy pontok az egekben.. 'we are hated throughout the entire world..'
    nem nehéz ez a játék ..sőt.
  • SirHiggins
    #59
    Most kipróbáltam, hogy nem az elejéről kezdek neki, hanem a szíriai kampánytól, ahol már a punok gyengébbek stb ez egyszerűbbnek tűnik. Az Ibér félszigeten terjeszkedek, meg most gondolkozok egy illírek elleni háború megindításán, majd kiderül mi lesz.
    Én a tízezer körüli légiókat rendszeresítettem, 7nehézgyalogos,2íjász,1velites, esetenként még egy lovasíjász cohors(ill. a lovasságnál ala). Ezek elég ütőképesek összevonva, de lehet, hogy hódításokra még feltöltöm kb ötezer emberrel a légióimat- a makedónok stb ellen nem hiszem, hogy elég lenne a tízezres légió.
    Azt nem tudom, hogy egyiptom vagy pl a szeleukidák ellen hogy fogok szerepelni, elég kemény meccsnek tűnik.
  • feamatar
    #58
    huhh, én még nem patcheltem de buggal sem találkoztam. Egyelőre én inkább a békés terjeszkedést részesítem előnyben, egyszer kellett háborúznom csak Macedóniával, mert Epirus befoglalta Helvetiat az pedig nekem kellett. De viszonylag hamar sikerült lerendezni a nézeteltérést... Én inkább kevés ultranagy sereget tartok, pénzem hihetetlenül sok van, pár 20ezres sereg sok problémát megoldhat(persze ha nem figyelek oda és a generális fellázad akkor az ciki :P)
  • SirHiggins
    #57
    Hát nehezebb lett mint az EU3 az biztos, kitört a háború -fagyás nélkül végre- a punokkal, próbálkoztam először az ibér félsziget irányából támadni de nem jött össze, aztán 8 légiómmal -mindegyikben 7nehézgyalogos,2íjász,1velites cohorsszal- áthajóztam Észeak-Afrikába, röviden összefoglalva sz@rrávertek:s
  • SirHiggins
    #56
    Az tök jó, egy AAR-ben, amit 1.1-es játékkal nyom az ürge, még azt írta hogy mindíg bugos...
  • McCartman
    #55
    'Research bug corrected'
    korrigálták..
  • SirHiggins
    #54
    A paradox fórumán azt olvastam, hogy 1.1-ben is bugos a római tech tree, nem lép 1-esre egyik tech sem, csak egyre jobban kitolódik az előrejelzés. Ezt ti is tapasztaltátok ill. a Rome Enhanced mod-ban javították?
  • feamatar
    #53
    az pech, nekem eddig stabilan futott mindig
  • SirHiggins
    #52
    Ez kezd idegesítő lenni, most akkor fagyott ki amikor két flottámat akartam összevonni...
  • McCartman
    #51
    Ha a common/defines.txt -ben növeled a 'MDEF_LAND_DAMAGE_MODIFIER_' előtti értéket , nagyobbak lesznek a veszteségek , elkerülendő a 'ping-pong' csatákat.
    De ajánlom , hogy rakjatok fel modokat, mik javitjak a jatekelmenyt. Attol fuggetlenul h nemrég jelent meg vannak már szép számmal..
    ajánlom elsősorban
    ezt (de van itt egy másik is amit nem probaltam ki.)
  • SirHiggins
    #50
    Hát az a tech-es fejlődés elég lassú...
    Én -nem könnyen ugyan- de lenyomtam a dél itáliai görög városállamokat. Aztán északon elfoglaltam pár provinciát az Alpokig. Felállítottam összesen 8 10.000 főt légiót és most készülök Karthagó ellen.
    Ill egyszer hadat is üzentem de akkora volt az összevisszaság a forumon, hogy kifagytam:) Én azt vettem észre, hogy elég nehéz legyilkolászni az ellen seregeit, 3-4x meg kell ütközni, hogy meg is semmisüljön, addig rohangálás oda-vissza. Kíváncsi leszek mi lesz a punok ellen.
  • feamatar
    #49
    ahogy fejlődnek a techek úgy válnak elérhetővé események, amik között vannak olyanok amelyek ha bekövetkeznek új épületekhez jutsz. Szóval csak türelem.

    Valakinek volt már nagyobb háborúja? Nincs nagyon időm játszani,és most kivételesen csak normalon tolom, de ahogy észrevettem az mi is inkább kolonizál minthogysem direkt konfliktusba kerüljön mással...
  • SirHiggins
    #48
    Hmmmmm ez jó:)
    Azt mondja már meg valaki legyen oly drága, hogy építkezni mitől tudok majd,mert itt az elején még minden lockolva van. merci
  • BlackShadow
    #47
    elvileg lehet direkt ip-n keresztül játszani de nekünk nem ment :\
    viszont hamachival működik, ha a hamachis ipre csatlakozunk.
  • hNeo
    #46
    én most tettem fel.
    hogyan lehet ezzel multizni?
    még kezdő vagyok ebben, de szivesen csatáznék ugy