26
  • Sanyix
    #26
    Ventik azért rohadnak le, mert idióták rakják össze a cuccokat. A venti a tengelyen lóg(mert a videokártyákat ugye fejjel lefelé lehet beszerelni, ami nagyon ötletes megoldás azt nézve, hogy a meleg levegő száll fölfelé, és a hideg le...), és ezért szépen elkopik, mert fordítva kéne lennie. Örültem is amikor a márkás, nemolcsó tápom második ventije, ami szintén lefelé lóg a tengelyen először megszólalt (brutális zörgés), szerencsére ha benyúlok és fölfelé nyomom a ventit(mert kb már 1 centit tud csúszni föl meg le a tengelyén), akkor bekussol de ha meglököm a gépházat, újra lecsúszik a venti, és naponta egyszer a gravitáció is elintézi ezt. Persze a szokásos helyen is van ventije, aminek semmi baja, mert vízszintbe van így nem lefelé lóg a venti.
  • Bitman
    #25
    Nekem 3 MSI lapom volt/van itthon kb 4 éve. Sebességileg meg vagyok vele elégedve.
    Kb 2 éve volt egy gépcsere, és így a régi gépben lévő msi 845e-max átkerült anyum gépébe. Kb fél éve halt meg, de valami alkatrészt próbáltam ki benne, így ez saját hibámnak is mondható (pontosan nem emléxek, bár mintha a kipróbált alkatrész mégis működőtt volna ezekután, na mind1, különös halál).
    2 éve az új gépbe egy 915P Combo került, Prescott magos procival, meg voltam vele elégedve, amíg most nyáron egyszer csak azt mondta egy lefagyás után, hogy helló. Garis volt még, eprsze nagyker garilevél nem lett meg azóta se, pedig az összes papírt gondosan, egy helyre elteszem.
    Vettem bánatomban egy 945P Neo 2-t. Ezzel is meg vagyok elégedve, még semmi gond nincs vele, remélem még jó sokáig így lesz.

    Az utóbbi két szegény alaplap nonstop megy, amikor itthon vagyok úgy is mindig gépezek, felesleges kapcsolgatni.. Ahhoz képest sztem egész jól bírják... :D
    Passzív cpu hűtés (ninja scythe), házat normálisan szellőztetem 12, 8, 8 centis ventikkel (hátul, oldalt, elől). Rendszeresen karbantartom, mármint portalanítom, stb.

    Sztem jól bírják, bár a portalanítás és az "odafigyelés" sztem alap dolog, ha hossszútávó működést várunk. Rendszergazdánál melózok, sok ügyféltől fél-1 év után visszakerül a gép mindenféle hardver hibával: memória, alaplap, táp, processzor (kb ebben az előfordulási sorrendben). Igaz egy iylen bedöglött gép házának felnyitásakor nem is szoktam csodálkozni, hogy megdöglik benne valami. Cpu, táphűtőn áll a por, alaplap chipset hűtőbordán szintén rohad a dzsuva, videókártya hűtő természetesen áll egy helybe.

    OFF: Vga hűtésen szoktam kiakadni. Oké, hogy low-cost pár e ft-os vga kártyáknál bedöglik a ventilátor, de amikor valaki vesz egy 40-50-ezertől a csillagos égig kategóriájú kártyát, akkor azért elég gáz sztem, hogy hűtő meghal mindegyiken. Történt ez nálam is egy Gecube x700Pro-n, pedig én aztán havonta kifújom porpisztollyal, tehát nem elfogadható a poros volt, és beragadt, és így aztán persze tönkrement dolog. Nálam a 2 éves állandó működés teljesen kikoptatta a csapágyát, és megszorult a forgó rész... Ennyit erről, szervíz persze közölte, hogy nem cserélnek hűtőt, komplett kártyacsere.. Na itt mondtam, hogy valami gyárilag izmos passzív hűtésűt, ~ ugyanilyen teljesítményűt veszek, és teszek rá egy 8 centis ventit, és boldogan megy évekig..
  • RealPhoenixx
    #24
    Tinman: egyetertek veled.

    Ettol fuggetlenul Asus, MSI, GIAGABYTE lapjaim voltak szinte csak es kizarolag, bar masnak tettem ossze foxos lappal is gepet, a lenyeg, hogy en inkabb igy latom: az asztali felso kategorias (35e feletti erteku uj lapoknal, de sokkal inkabb ertem azt amit irok a 45-50e feletti uj lapokra) altalaban akkora gebaszok nem szoktak lenni.
    A GIGABYTE tenyleg kiba modon hajlamos a garancialis hataridon tuli tonkremenetelre, olykor meg a felso kategorias asztali lapok eseteben is :)
  • Mentrid
    #23
    Amugy alaplaptol eltávolodva... Tudjátok menyi nokiát legyárt naponta hazánkba foxconn és egybe sincs beleírva hogy foxconnba gyártoták, és a motorolák nagyrészét is ő gyártsa mondjuk azt nem magyarországon... Foxconn már a spájzba van, igazat bevalva már lasan ővé a spájz..
  • Inquisitor
    #22
    Hát mondjuk Apple cuccok pont Asustek szerintem.
  • Inquisitor
    #21
    A Foxconn "szar"? Persze, azért használják az alkatrészeit 1,5 évtizede a márkás gyártók az alaplapokhoz, meg ezért gyártja majd az összes GF8-at a "nagy márkáknak", mert szar??? Lol.
    Egyébként érdekes a cikk eleje, úgy tudtam már 2006 óta a Foxconn a legnagyobb alaplapgyártó ...
  • 2097
    #20
    Én sosem csinálom win alatt föleg mióta haveromnál is kiakadt az MSI BIOS törlés után, csak neki még ment a gépe, de amikor megpróbálta újra elinditani a flash-elő prg-t akkor azt mondta nincs BIOS és ezzel a lendülettel ki is lépet. Sajna P5B Deluxe-omon nem volt kivehető a BIOS chip.
  • Yv@n
    #19
    Én a P5WD2 Deluxe-omban flasheltem félre vista alatt a biost, nem kevés vidám percet szerezve ezzel magamnak :)

    Teljesen hazavágta, crash free bios ide, EZ recovery oda. Mázli volt hogy volt ugyanilyen lap az ismeretségben így azzal egy hotswap után visszaflasheltem a hazavágott chipbe a jó biost, és azóta megy hibátlanul :)

    Az első bios reset előtt azonban dobott a lap egy olyan feature-t, hogy ha áramot kapott a gép, akkor felkapcsolt kb 5 másodpercre, midnent maxon megindított, majd lekapcsolt...ilyet előtte és azóta sem láttam.
  • 2097
    #18
    Nekem eddig sok ASUS lapom volt. PL a P4B533-am még mindig üzemel akinek eladtam; P4C800-am hamar feladta a harcot; P4P800-am most halt meg uncsi tesomnál; P5WD2 na igen néha percekig tartott mire átléptük a BIOS képernyöt mikor beleraktam Pentium D 930-at, sima P4-el jó volt; P5B Deluxe (BIOS CRASH FREE EH!) BIOS törlése után kifagyott és mondanom se kell többet nem indult el (mondjuk volt valami gondja a déli hidnak AHCI-ben nem volt valami stabil); Commando ezzel jelenleg nincs semmi bajom.
    De sajnos a szerviz tapasztalataim szerint ASUS-ból adunk el a legtöbbet és arányos nézve ez a legmegbizhatóbb.
    Lehet a sors ironiája, hogy az enyém mindig valami hibás .... !
  • RecoPhile
    #17
    Nekem eddig ASUS lapom volt. Van is egy ami vagy 4 lassan 5 éves és kiválóan működik. Eddig csak vga és 1 winnyót kellett kidobni.
    Most a konfigomban (mert a régit apámnak adtam) ASUS M2N-E SLI. (AMD procival) Eddig nekem nem volt bajom, majd egy bios frissités után kiderül. :)
    Én mondjuk foxconn-t nem ismerem, de még hallani is most hallok. :D
  • Mentrid
    #16
    Foxconn nem szeretem. Amugy dell, ibm, apple, sony, hp termékek nagyrészét ö gyártsa nem kicsike cég...
  • sanner011
    #15
    Nekem 4 évig volt egy Soltek lapom, régen. Semmi baja nem volt.
    Az utóbbi két alaplapom mindkettő ECS, és a jelenlegi is, szintén remekül mennek.
    Bár lassan érik egy csere a jó öreg egymagos P4-ről, (ez az ECS még nem visz többmagost) ezért most Gigabyte lappal szimpatizálok, nem nagyon írnak róla rosszat.
  • Magnificat
    #14
    A komolyabb gépek körét én is ASUS alaplappal kezdtem (A7V333X), kersztanyámnak A7V8X-e van mai napig. Sajna 1-2 év után az enyém feladta, lett helyébe Abit NF7-S2, ami megintcsak nem bírta túl sokáig (bár ezt lehet a táp ölte meg, mert teljes alaplap-proci-táp csere lett belőle). Utána MSI, ezt most lecseréltem, mert az MSI bár Athlon64-et hajtott, de csak agp-s volt, amitől most megváltam. A boltban két alaplap között lehetett hirtelen választani ami kellhetett nekem ár-típus alapján: gigabyte és ASUS... gondoltam visszatérek a gyökerekhez, így az ASUS lap és ASUS EN8600GT mellett döntöttem... Hazaérve és jobban utánanézve a dolgoknak + fórumozók (PH + asus honlap) mindenhonnan az jött, hogy ez az ASUS már nem az az ASUS, ami régebben a v333-x-em környékén még volt... Ezek már búgnak, nem a legjobb alkatrészekből építik őket, a tervezésük sem a legjobb, stb... mondom nem kockáztatunk, így felhívtam a céget, hogy inkább akkor maradjunk a gigabyte alaplapnál és a gainward videókarinál... mondjuk ezek még csak egy hete vannak meg, de köszönik jól vannak, a videókari már tuningolva is van... lehet hogy nem lett volna gondom az asus lappal sem, de hamár ennyien lebeszéltek róla, akkor nem kockáztatok...
  • Tinman #13
    Asrock egy érdekes eset. Egyes szériák agyonüthetetlenek, másokkal meg csak orál van, nem is kevés. Tipikus hiba, a "tegnap még semmi baja nem volt, ma már be sem kapcsol".

    DE! Mivel olyan cefet olcsók, ezért simán megéri az árát. Azt szoktam mondni, hogy vigyél kettőt, aztán ha az egyik tönkremegy mehet bele a másik, míg gariban van a lap. 2 év gari sem rossz, ennyiért.

    Ehhez képest pl. pont az Asus P5K volt indulóban 35k körül bruttó. Ennyi pénzért azért nem várna az ember bosszantó hibákat, de van, főleg a fekete dobozossal. A mostani kék dobozzal érkezőkkel már kevesebb a gond jóval, nem véletlen, hogy rev2.
  • Tinman #12
    Távol álljon tőlem, hogy kötekedjek, de az általad említett P5K az Asus egyik szégyene, ajánlom ph fórumait telesíró hszek böngészését, no meg a hivatalos Asus fórumot. Az, hogy neked szerencséd van vele, még nem sokat jelent. Asus VGA-kal valóban nekünk sincsennek rossz tapasztalataink.

    Szervizesként szerintem tapasztalod, hogy P5K-t nem sokan vesznek... apropó, próbáltad már "márkás" Kingston HyperX 1066-os ramokkal hajtani azt a lapot, RAID kötetettel próbálkoztál már vele?

    Becs szó tényleg nem kötekedés, de a szerviznek semmi köze a vízhez.
  • Gipsz75
    #11
    A rambus korszak óta csak Asus alaplapjaim vannak, Asus VGA-val, és márkás ram-okkal, és semmi gondom nem volt velük. Jelenleg 1 P5K-m van és 1 EN8600GTS , és tökéletesen működnek. Ha jó cuccokat veszel melléjük szvsz a legjobb választás...mondom ezt 8 éves szervízes háttérrel...
  • Darth Sith
    #10
    Sok alaplappal volt már tapasztalatom, de eddig nálam a legjobban az Asus-ok bírták. Az MSI és Gigabyte lapok se rosszak, bár hozzájuk csak kevés közöm volt, hosszabb-rövidebb időre, de ismerősökön keresztül hallom, hogy velük sincs gond, szinte kifogástalanul működnek. Egyedül a P35-ös szériával voltak gondok, bár ott több gyártó termékeivel is. Nekem spec a mostani az elmúlt tizenX év alatt a 3. Asus alaplapom, és eddig egyikkel sem volt gond, mindig csak teljes gépcsere miatt váltam meg tűlük. Eddig egy ideiglenes Aopen lappal volt gond (olcsó volt, office-ra kellett második géphez), amelyben elég hamar meghalt az IDE vezérlő, de még pendrive-al megoldottam a telepítéseket, aztán egy idő után valami kondenzátor probléma lehetett, mert egyszer csak nem akart bekapcsolni :)

    Amúgy ne lepődjünk meg ezen, hogy pár év alatt gajramennek, hiszen fogyasztói társadalomban élünk, nem éri meg nekik minőségi, hosszúéletü dolgokat gyártani, garanciát épp élje túl, és utána vegyed meg a következőt jó drágán...
  • djw
    #9
    mi eladtunk kb 200 asrock alaplappal szerelt gepet... egyikkel se volt semmi gond alaplap miatt. Asust adtunk el 5 db-ot 2 ev alatt es csodalatos modon mind az 5 visszajott garis cserere... vicces :)

    de tegyuk hozza, hogy az Asus P5B alaplapja remekul mukodik es 6!!! sata csatlakozoja van!
  • M0RN1NGST4R
    #8
    És akkor még azt gondoltam, hogy az én régi gépemben lévő noname mercury alaplap a szar, ami 5 év után is kifogástalanul működteti a gépet :D
  • Rotcsa
    #7
    Nekem 2 msi 945 pl neo-m ment tönkre 1.5 éven belül. az egyik egy évig, a másik fél évig bírta.
  • 1hengeresVmotor
    #6
    1.volt egy Abit lapom anno annak recs lett gondoltam elég lesz a legolcsóbb alaplap Asrock nah arról semmi jót nem lehet mondani gondotlam beruházok egy normális gépre MSI modnom jól cseng P965NeoF lap melett döntöttem.már a 3. lap is kezd tönkre menni kezdve ott hogy 1. beindítástól kezdve alapból ne mműködött a CPU hőmárséklet figyelő stb stb ... már nem merem visszavinni a bolba ahol vettem mert 4. re nem akarok ugyan ilyen gány lapot kapni meg 1 hónapi gép nélkül elég necces ha dolgom lene nap mint nap a gépen... egyszóval a servíz is mondhatni igen lassó 1 hónap min. ezek után miylen alaplapot érdemes venni ????igaz hogy fogyasztó társadalomban élünk de kicsit jobban oda kellene figyelni a gyártóknak a minőségre legalább a gari lejártáig működhetne a lap ... áhhh
    jótanács veszel egy gépet vegyél mellé még eggyet tartalékba
  • MuldR
    #5
    2 ASUS alaplapom volt, mindketto 2 even belul tonkrement.
    ASUSSux. Viszont a videokarijuk jo.
  • fade2black
    #4
    ugyanez a véleményem, mondjuk nálunk a külön rendelésre hozott kb 5db foxconnal nemvolt gond.
  • Tinman #3
    Ebben a "jó/rossz" dumában már rég nem hiszek.
    Szakmában dolgozva csak tényeket tudok mondani, Foxconnt nagyon, nagyon ritkán vesznek, ahhoz képest mégis sok vele a gond.

    Asusból raklapnyi megy el, ahhoz képest kevésnek mondanám a hibát, viszont bosszantó bugok vannak, különösen a P35-el szerelt lapoknál /igénytelen sata vezérlő, rossz helyre tett vezérlő, raid csaki esatával, 1066-os ramok nagy százaléke nem megy 1066-on Asus lapban, Jmicron bugok, integrált VGA-s lapoknál int. vga hibák, stb./

    MSI-ről azt tudnám mondani, hogy olyan mint egy sprinter, megy, gyors, sokáig semmi baj vele, aztán 2 év vagy 1 év után totál halál minden előzmény nélkül.

    P35-re visszatérve az abszolut győztes a Gigabyte! Kegyetlen gyors, kiváló tuningbarát, megbízható, kevés bug, jól megírt BIOS.
    Ezt úgy írom, hogy évekig Asus párti voltam.
  • Sanyix
    #2
    Asus is, mégis azt mondják az a "jó".
  • Ravkin
    #1
    a foxconn az valami iszonyat szar