1632
  • z0ty4
    #1432
    keresd meg L_Vipert priviben, nekem is ő csinálta. hátha....
  • Matusy
    #1431
    Sziasztok!

    Sajnos nem vagyok vmi ügyes házibarkácsoló és felszerelésem sincs hozzá. Esetleg nem tudtok olyan boltot v személyt aki foglalkozik ilyenek készítésével? Egyet szívesen vennék mert a szimulátorokat szeretem.
  • Gyöször
    #1430
    Ugyan csak 100 fok de nekem bevált, hűteni se kell.
    Percept
    HIGH POWER INFRAVÖRÖS LED 0,5W
    Meg mondjuk nem 5 db hanem 1, ezt most néztem, hogy 5öt veszel ebayról ennyiért :)
  • L Viper #1429
    Persze, ha jobb lesz simán váltok rá én is. Ki szoktam próbálni az új dolgokat, de eddig még minden progin szépen muzsikál a FreeTrack is, amikkel időnként repkedek.
  • repvez
    #1428
    A következő kiadásu facetrack a leirás szerint eléggé jónak tünik a , uj aktiv ledes követő plugin lesz hozzá,meg az arcfelismerő rendszert is átdolgozzák .
    Remélem mire kiadják már én is használni tudom.Márcsak azért is lenne jó,mert ezt folyamatosan fejlesztik mig a freetrackot már nem és win8al vagy a későbbi játékokkal már lehet nem lehetne használni.
    facetrack
  • L Viper #1427
    Próbáltam azt is, de csak ledessel. Be tudtam azt is frankón konfigolni. Próbáltam az arfelismerést is beállítani, de nem vesződtem vele sokat, mert akkor már volt aktív cuccom, azzal meg szépen ment.
    Viszont a FreeTrack vezérlő progija lényegesen jobban finomhangolható, sokkal profibb szerintem maga a vezérlő szoftver. Én tolom az FS9-et is, abban például 6 DOF támogatást nem tud, a FreeTrack viszont igen, ezért maradtam annál. Ritka jó dolog, csak ajánlani tudom. Ma már el sem tudnám képzelni a szimulátorozást a szabad nézelődés nélkül.
  • repvez
    #1426
    És facetracknoir-al is próbáltátok vagy csak ledes pointerrel? Jól müködik ugy is ha nincs semmi eszköz csak az arc felismerés?
  • L Viper #1425
    Én 352x288-ban használom. Próbáltam más beállítással is, de nekem ez nagyon bevált.
  • macleody
    #1424
    100 fps fölött csak 320x240-ben tud, ettől nagyobb felbontást szoktak javasolni ha jól tudom. Nálam 320x240 van meg 640x480. 640-nél már csak 75 fps a max.
  • repvez
    #1423
    igen ezeket a megoldásokat olvastam,csak az érdekelt volna,hogy valaki találkozott e olyan leirással ami esetleg valami más különbséget is ir a 2 fajta kameráról,mert valahol olvastam,hogy az egyik szériánál egyenes a lencse a másiknál domboru,és nem tudom,hogy melyik az aminél ha ugy adódik akkor könnyebben ki lehet szedni .
    De ha enélkül is minden progival stabilan tudja a 100 fps fölötti értéket akkor annyira nem érdekel.
    Sztem a jővőhéten rendelek egyet.
    Mert MM-ben néztem hogy 3990ért volt,de igy iponon rendelve még postával is jobban jovok ki ha 2t rendelek.
    Ebayon néztem power IR ledet ,600ft 5 db csak nem tudom,hogy azokhoz kell e hűtést használni vagy magukban is elvannak mint a hagyományos ledek. Mert 140fokos szórásuk van igy nem kéne félni töle hogy nem ad jelet ha forgatom a fejem. :)
  • L Viper #1422
    Ha nem akarod kivenni az IR szűrőt (én sem venném ki), bevált módszer, hogy régi floppy lemezből, vagy előhívott fotónegatív elején található fekete képkockából készíts egy előtét szűrőt a kamera elé.
    A "kinti" fórumon vannak erre tippek.
  • macleody
    #1421
    Jaja :) Vettem is kettőt nemrég, ha esetleg ki kell vennem az iR szűrőt, a másik megmarad rendes kamerának. De működik buhera nélkül is.
  • z0ty4
    #1420
    mikor még én hirdettem 6 körül volt :)

    akkor viszont nem érdemes használtan venni
  • macleody
    #1419
    Azért annyira nem.
  • z0ty4
    #1418
    Annyi az ára. én is 3ért adtam el.
    újonnan bazi drága.
  • repvez
    #1417
    A PS3Eye kameránál kell valami sajátosságot nézni ami szügséges,hogy jól müködjön a freetrackkel? Mert olvastam,hogy 2 fajta létezik belüle és az egyiknél könnyebb kiszedni az IR szürőt.De ha nem modositom a gyárit azzal is müködik és sima webkamként is jobb lesz mint egy hagyományos webkam képfrissités szempontjából? Mert láttam,hogy van már 3k környékén és elgondolkodtam,hogy beszerzek egyet.Csak nem akarok mellélőni ,hogy hátha itt is van olyan mint a wii-nél,hogy az olcsó az nem jó hozzá,mert nem eredeti.Elvileg ez gyári lenne,de az árak elég nagy szórás mutatnak a különböző boltok ajánlatában.
  • GaBika6
    #1416
    Köszönöm szépen az nem generál problémát és müxik! :) A korábbiakkal próbálkoztam és azzal nem engedett be ezért írtam...
  • Leon77
    #1415
    Szia. Ha a 3.0.14-es TS3 progi fut nálad, keress rá egy előző verzióra és azt használd (pl. 3.0.13.1).
  • GaBika6
    #1414
    Segítséget kérnék! A TS3 elindítását követően a program azonnal kilép és a windows további információkat gyűjt a problémáról, de nem történik semmi, ha elindítom a freetrack programot, amit wii controllerel használok Bluetooth-on keresztül. Ha nem megy a freetrack csak a bluetooth kapcsolódik a wii controllerhez nincs hiba, de ha megy a freetrack, akkor kilép. Ha a freetrack demo módban fut, akkor nincs probléma. Korábban működött ezekkel a beállításokkal nem volt semmi probléma. Valakinek esetleg valami ötlet, hogy mi ütközhet?
  • seitec
    #1413
    Infraledet használok,az érzékenység állitására való csúszkát sem tudom beállitani,hogy legalább lásson valamit.
    Kipróbáltam a tv távirányitóját,de azt sem látja.
    Tehát sajnos nemhogy kettő,de egyetlen ledet sem lát.
  • macleody
    #1412
    Úgy tudom az utángyártott wiimote csak két pontot tud követni. Azt jelölted be a modelnél?
  • repvez
    #1411
    Milyen ledet használsz? Meet lehet csak IR ledet látja a simát nem . a másik meg hogy a freetrack progin belül a csuszkával probálj játszani ami az érzékelhető pontok nagyságát szabályozza, a neve nem jut eszembe most .
  • seitec
    #1410
    Sziasztok!
    Én is megépitettem ezt a 3point-os modellt bsaseball sapival,wiimottal.
    Sajnos valamiért nem akar működni a dolog.A wiimote
    kapcsolódik a Pc-hez,a Freetrack elvileg vesz is valamit mert 190-200fps-t ír,de a Jitter is majdnem ugyanannyi.
    Semmi mozgást nem érzékel.Szóval olyan mintha "vak" lenne a wiimote.
    A giroszkóp működik,mert amikor forgatom a Freetrack fekete téglalapja -ahol a pontoknak kellene lenniük - fordul.
    Már két wiimote-ot kipróbáltam,de mindegyik ugyanazt produkálja.
    Talán az lehet a hiba,hogy utángyártott wiimote-ot használtam?
    Eddig ugy tudtam,hogy csak a követhető pontok számában van különbség az eredeti és utángyártott között.
    Szóval olyan mintha "vak" lenne a wiimote.
    Tanácsot kérnék,hogy mit tehetnék,hogy működjön rendesen.
    Előre is köszönöm!
  • parlucci
    #1409
    Hello!

    Valaki használ még Wii kontrollert FreeTrackhez? Próbálnék építeni egy ilyen konfigot, de a szoftveres része nem áll össze. A bluesoleil 10 bt driver nem hajlandó feltelepülni win 8-ra. Win 7-re csak laptopra ment fel, pc-re már nem (nem tudom miért). Egy .msi file olvasásával van problémája...

    A laptopra nagy nehezen felküzdöttem, sikerült a Wii kontrollert is felismertetni a bluesoleil-el, de a FreeTracknél szürke a start gomb (A source át lett állítva WiiMote-ra)...

    Működik még ez a fajta megoldás vagy hagyjam a fenébe és próbáljam meg a kamerás verziót?
  • Musicking
    #1408
    1. Told fel újra az alaplap usb driverét vagy keres újabbat és úgy próbáld.
    2. Feltételezem hogy az usb-s TPlink az wifi adaptert jelöl, annak is érdemes lenne megnézni az illesztő programját, esetleg firmware frissítést.
    3. A BT szoftver is kavarhat, ha az előzőek ellenére semmi sem változik akkor pakold vissza az utolsó normálisan müködőt.


  • sakkay
    #1407
    Köszi.
  • repvez
    #1406
    DE ennél is ki lehet választani a led köetés modot , azt viszont nem tudom, hogy a wii kamerát felismeri e, ki kell probálni
  • sakkay
    #1405
    Csak wii kamerám van.
  • repvez
    #1404
    FacetrackNOIR progival nem probáltad , hogy azzal is akad problémája?
    Ugyan azt tudja mint a freetrack.
    facetrack
  • sakkay
    #1403
    Srácok kellene egy kis segítség. Több éve free tracet használok wii kamerásat. A gondom most kezdődött, sajna nem tudom mi lehet a kiváltó ok, mivel egy jó hónapja nem használtam.Ha szimulátorozni akarok, és bekapcsolom a toshiba bt után a fretarck progit, akkor szinte azonnal lelövi a netet. Azonban ha kikapcsolom a freetrack progit, máris visszajön a netem. Mind a két eszköz usb-ről üzemel
    , tehát valahogy ezért akadnak össze. Soha nem volt előtte ilyen. Illetve pontosabban akkor áll le a net, ha elindítom a fretack programot. Mindkettő usb-a net is a tp link miatt meg a free tarck is a bt stack miatt)Érdekes mert ha bekapcsolom a net sebesség mérőt, és aztán a freetrack progit, azonnal látszik, hogy megy össze sávszélesség, és ha nem nyomom ki időben el is veszti a jelet. Mi lehet ez?
  • sztoky
    #1402
    Ja rendszergazdába indítok mindent..win7
  • sztoky
    #1401
    Sziasztok! Megcsináltam a freetrack kütyüt (Wii verzió). Működött is addig amíg fel nem raktam a bluesolei 8 helyett a 10-et. Most már nem tudok a freetrack progiban a start gombra nyomni, mert szürke. Ilyenkor mi van?
    Előre is köszi! üdv!
  • Musicking
    #1400
    Gzoltan84, mindenképp kell szűrni kell az erős látható fényt, mert elég érzékeny a cam, lejjebb leírtam az alternatívákat. A LEDek nagyságától függően a Freetrack point size menüpontja alatt is lehet redukálni a zavaró fénypontokat.
    Ha nem kaptad ki belőle az IR szűrőt akkor valamennyivel nehezebben érzékeli az IR ledeket világos fényviszonyok mellett.
    Playstation 3 Eye Camera ű Removing IR Blocking Filter
    A szűrő-t frankón beleragasztották így nem a legegyszerűbb a sérülésmentes eltávolítása (de nem lehetetlen), viszont a szűrő mögötti lencsére jobban vigyázz mert ha azt megkarcolod akkor bukott a mutatvány.
  • z0ty4
    #1399
    ez volt már? az árak rubelben vannak :)

  • z0ty4
    #1398
    szia. az infra ledet az eye nem látja az ir szürő miatt.
    nézd át a fórumot hátha látsz megoldásokat.

    nézd meg az utolsó két képet

  • Gzoltan84
    #1397
    Sziasztok!

    Én is beleugrottam a nagy Freetrack-ba. Sony Eye cam-ot szereztem be drivert sikerült feltelepíteni és működik a freetrack szoftver is. A következő problémákkal találkoztam. Ha világos van akkor mindig talál sok pontot amit lednek érzékel. Amit felszereltem sapkára 3 ledet meg alig akarja megtalálni, pedig infrás ledet vásároltam. Lehet másfajta ledet kellett volna vennem? Esetleg valamit rosszul csinálok?
  • balazsgigi
    #1396
    Írtam privit.
  • z0ty4
    #1395
    Eladó Freetrack
  • z0ty4
    #1394
    feltettem ide

    benne van az eye driver, freetrack + az eye patch

    Do these steps in Exact order or it will not work.
    Make sure everything is done as administrator
    Make sure the camera is unplugged
    Install the Playstation eye driver
    Plug in the camera
    Open cl-eye test and verify it works then close program
    Install Freetrack 2.2 but DO NOT OPEN YET.
    Copy files from eye patch to the freetrack dir and overwrite.

    You must do the following every time you open Freetrack or you will get errors.
    Open Freetrack as administrator.
    Click stream then OK. click camera then OK.
    click start.
  • repvez
    #1393
    Köszi a gyors választ esetleg a drivereket fel tudnád tenni valami más elérhető helyre,mert a 72nd-nél nem vagyok regisztrálva vagy csak már nem jó a link,de onnan nem tudtam letölteni.vagy a Falconosokhoz is belinkelheted.