1632
  • repvez
    #1472
    Már maga a kamera képén nem látni hogy világit csak ha 1cm-re az optika elé tolom , ezért már a programon belül sem látni.
    Ha nagyon bűvészkedtem a beállitásokkal akkor volt hogy 20cm távolságból látszódtak a ledek ,de olyan csengén, hogy nem volt képes a program követni. meg amugy is 20cm -ről nem is lett volna értelme ugy nem lehet használni.
  • macleody
    #1471
    Freetrack progi nem látja vagy maga a kamera ha nézed az élő képet? Nekem 2 PS3-as kamerám van de mindkettő látja.
  • repvez
    #1470
    azt hogy érted, hogy nem eredeti? IPON.hu-ról rendeltem . az FPS értékeket hozza és sokkal jöbb képeket ad még monitorfénynél is mint az előző microsoft VX800as. Csak az a gondom, hogy a VX800as bár látta a ledeket ,de nem tudta folyamatosan mozgatni a nézetet , ez meg tudná ,de nem látja a ledeket .

    Már nem tudom, hogy mit probáljak ki. A mobilteló Vakuját ha bekapcsolom és a floppyt a kamera elé tezsem akkor stabilan látja és követi is, de 3 olyan látható fényü leddel nem lehet a lakásba megmaradni esténként
  • z0ty4
    #1469
    sajnos passzolom mi lehet a bibi.
    olyanok a gondok vele mintha nem eredeti hanem utángyártott lenne.

    viszont találtam egy videó a ledes webkamera + fényvisszaverős dologra.
    videó látszik, hogy nem kell sötétség ahhoz hogy jó legyen és a webkamera sem drága. itt 3200ft
  • repvez
    #1468
    Valakinek ötlete, hogy hogyan kéne beállitani a freetracket vagy a PS3eyet, hogy érzékeny legyen az infrára? A szürő kivétele nélkül.Mert jelenleg amilyen ir ledet használok azt szinte nem is látja még ugy sem ha nem rakok floppy lemezt elé, ugy meg főleg nem.
    Van valami befolyása , hogy milyen hullámhosszú az IR led? 940est használok most.
    Gondoltam, hogy kicserélem az 1w-os IR ledre,de ha azt sem látja akkor felesleges.

    Mobiltelefonnal szépen látszik a fénye,de a PS3 meg nem látja. Már azon is gondolkodtam, hogy veszek egy gyári TrackIR clipet,de ha azt sem látja a kamera akkor az is kidobott pénz.
  • repvez
    #1467
    Esetleg még kipróbálhatod az opentrack nevű progit is ! abban van egy olyan hogy aruco követés. ekkor egy QR kódhoz hasonló mintát kell kinyomtatni és azt követi a kamera.
    Még nem probáltam,mert nincs nyomtatóm.
    Sajnos ezzel is az a gond, hogy sötétbe nem biztos hogy müködik,de lehet a monitor fénye elég hozzá. generator
    opentrack
    Ugyan ugy müködik a ledes cuccokkal is.
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2014.09.24. 11:07:31
  • z0ty4
    #1466
    volt ps3 eye-m és imádtam. de azon nincs led. nekem meg ledes kell.
    de lehet megveszek egy ledes kamerát vmi nagyobb hypermarketben, ott van asszem a 3 napos visszavásárlási garancia.
    ha nem jön be visszaviszem és a lóvét visszaadják.

  • macleody
    #1465
    Nem ismerem azt a kamerát de szinte biztosra veszem, hogy nem lesz jó. Neked is csak azt tudom ajánlani, hogy Sony PS Eye kamerát vegyél. Én 8000-ért vettem egy webkamot ami kalap szart nem ért. Egy héttel később linkelte valaki a Sony-t, 2900 HUF volt akkor darabja, rögtön vettem is kettőt. Ég és föld volt a különbség a 8000-es meg a Sony között, és nem a drágábbik javára. 30fps volt írva a dobozára, de még a 20-at se tudta. A Sony meg simán vitte a 60-at.
  • z0ty4
    #1464
    de ez megint az a kategória, hogy valakinek meg kell csinálnia. a sima freetrack-et is azért hanyagolom mert nincs aki megcsinálja.
    mondjuk jó lenne ha a sok sima led nem világítana a pofámba mert az gondolom zavaró, de istenem ez van, meg kell szokni :)
    gondolom még mindig nincs freetrack készítő szakember a fórumban
    Utoljára szerkesztette: z0ty4, 2014.09.23. 19:29:15
  • repvez
    #1463
    Egy ilyennel egy normális kamera mellett sztem többre mész mint azzala 6al.
  • z0ty4
    #1462
    gondolom ilyenben senkinek nincs tapasztalata.
  • repvez
    #1461
    Mármint passziv fényvisszaverőt használnál? Mert sztem akkor jobban jársz ha egy sima infra fényszorót teszel a kamera mellé,mert sztem ez igy gyenge lenne vagy a kamera nem hozná a kivánt értékeket.
    Illetve azt sem tudom, hogyan lehet csak azokra a csikokra redukálni az érzékelést,mert lehet,hogy az infrafény iatt a szemek vagy egyéb más is tükröződni fog.
  • z0ty4
    #1460
    srácok. ha ilyennel szeretnék jáccani, ahhoz milyen webkamera kell? vásárlásnál mit nézzek?
    innen kéne válogatni
    Trust SpotLight Pro-val szemezgetek.
  • repvez
    #1459
    Hát nem igazán ,mert itt még az 5.1es CL driverről irnak nekem a z 5.3as van fenn,de ezzel sem jó még.
    ÉS a manuális frisités meg inaktiv . és nem is tudom, hogy milyen drivert kéne letölteni hozzá aamire ki tudnám cserélni, hogy amikrofont kezelje.
  • DummyBoy
    #1458
    Sorry, nekem nincs ilyen kamerám, viszont guglizgattam kicsit. (Az a tapasztalatom, hogy amikor nekem van bajom valamivel, akkor sosem találok megfelelő eredményt a guglin, de ha másoknak, akkor valahogy egyszerűbben jönnek a válaszok :) )

    Nem vagy egyedül a problémáddal, állítólag valamilyen FW update hozta magával ezt a bugot, és nem nagyon javították még. Van akinek sikerült manuálisan update-elni az USB drivert valamilyen standard USB audio device-ra és az megoldotta, de részleteket nem írt.

    Bár elég öreg topik volt: PS eye mic initialization
  • repvez
    #1457
    Na senkinek nincs ötlete, hogy miért nem müködik a microfon a PS3eye kamerán? Probáltam rákeresni neten, de mind régi hsz volt és olyan válaszok, hogy telepitsem a drivert vagy engedélyezzem alapértelmezésként. Ezeken már tul vagyok ,de nem hall a másik fél.
    Haa tálcán a hangszóró ikonon a rögzitőeszköznél kiválasztom a microfont és a felvétel fül/tulajdonság oldalon a jelszinteknél 0.0db-en áll a csúszka , gondolom ez lehet a baja,de a probléma az hogy nem lehet a csúszkát mozgatni,nincs leszürkülve egyszerüen nem reagál az egérre és kézzel sem lehet növelni az értéket.
    Jó lenne ha valaki tudna segiteni,mert más mikrofon nincs most és igy a komunikáció eléggé nehézkes. Esetleg ujabb CL driver? Bár már fizetős ahogy látom.
  • repvez
    #1456
    USB camera B4 09 név alatt ismeri fel mint mikrofont a skype alatt és minden hol ki tudom választani, hogy ezt használja,de nem mozog a hangerő csik hogy érzékelné a hangot, a probahivásnál sem sem éles hiváskor sem volt hang, kép az van rendesen, akár 180 fps-ig is fel tudom huzni,de hang nincs, már nincs rádugva beviteli eszközként, egy füles van 3,5-es dugajba meg a hangszórók optikai kábellel és a PS3 USB-n ami a médiához kapcsolódnak.

    Eszközkezelőben megfelelő müködést ir.
  • z0ty4
    #1455
    devices-nél gondolom ott a pipa. Skype, TS sem látja ?
  • repvez
    #1454
    Egy kicsit off, de tudja valaki hogy lehet müködésre birni a PS3EYE kamerában a mikrofonokat?Mert be van állitva mint USB-s microfon,de semmi hangot nem vesz fel és nem hallanak ha beszélek.

    ÉS persze TIR beállitások is jöhetnek hozzá
  • Musicking
    #1453
    Nullázd a beállításokat, a kamerát húzd oldalra a clippel egyvonalba majd innen kezd a kalibrálást. Ha a ledek nagyon kilógnak az arcprofilod vonalából (karvalyorrúak hátrányban :) ) akkor nagyobb sugárban fordulnak így nagyobb az esély rá hogy nagyobb mértékben közelednek-távolodnak, tehát akaratlan zoom veszély. Esetleg ha van lehetőséged cseréld ki a ledeket más tipusúakra, hátha más szórású lencsével változik a dolog.
    DCS-ben én is találkoztam a túlzoomolással, levettem majdnem 0-ra a zomm érzékenységét + zoom tengely finomhangolása megoldotta a problémát.
    Arra figyelni kell ha a center gombot a vezérlőeszközre teszed, akkor a következő freetrack indításkor a nem csatlakoztatott vezérlőeszköz hiányában hibaüzenetek sorozatával kiakadhat a program (004AD288).
  • NIBI
    #1452
    A kamerával és a LED-ekkel és azok érzékelésével sincs semmi gond ezt (szinte) tuti. 3 zöld pötyöt lát sosem pirosodik be szóval stabilan látja a LED-eket extrém fejelforgatásnál is.
    Ezt a jobbra nézek közelít, balra nézek távolít dolgot még nem szűrtem ki mitől van, de arra már rájöttem hogy miért nem áll vissza a játékokban a nézet, miközben a FT-ban mindig stabilan középre állok vissza. ez a közép eltolódás akkor van, ha nagyobbat zoomolok, vagy fordulok mint amennyit a játékban megy a kép. Pl a játékban a max elfordulás 180°, de ha én elfordítom a fejem 200°-ot akkor a középállás eltolódik 20°-al abba az irányba (vagy zoomolásra) amerre túlfordultam. Ha ezt megteszem a másik irányba is pontosan 200°-al akkor pont jó marad a középállásom. :D Bár a War Thunder-ben mint ha nem csinálta volna ezt, de ott nem teszteltem annyit mint a DCS-ben amiben előjön ez a "hiba". Persze a center gomb sok használatával ez a hiba kiküszöbölhető vagy módosítható csak hát extra gombot kell így nyomogatnom. :D Ráadásul a centerezés a zoom elkalibrálódására nincs hatással. :S Ha egyszer túlzoomoltam akkor az úgy is marad, és akkor meg vihetem a fejem hátrább mint amit a kép megy hogy visszajöjjön középre a zoom nézetem. Remélem érthetően írtam le. :)
    Szal kissé maceráska. :D Pedig nagyon tetszik a dolog. :)
  • Musicking
    #1451
    Először wiimote-s verziót akartam összerakni, de jobban utána olvastam és maradt a ps3 eye. Először én is ir szűrővel használtam, úgy voltam adok neki egy hónapot ha nem fexik meg akkor kiszerválom a szűrőt belőle. A ps3eye nagyon jó érzékenységű és minimális a hardverigénye, igaz max csak 640*480as felbontást tud, de legalább stabilan tartja. Aztán mindez cirka 3 ezerért simán megéri, még éb 6ért vettem, de mikor először beroffentettem vele a FC2-t már akkor tudtam hogy megérte.
    Mindenképp teszteld különféle látható fény szűrésésre alkalmas cuccal, érzékeny a kamera, de ha nem érnéd el a kívánt hatást akkro ki kell venni a szűrőt.
    A kamera szétszedése-összerakása nem bonyolult a net tele van ezzel foglalkozó videókkal és képes leírásokkal. Jó kemény hegyes és éles penge kell a szűrőhöz és sérülésmentesen ki lehet szedni, amira oda kell figyelni nehogy megsérts a szűrő alatti első lencsét.
  • bardocz
    #1450
    Vagy egy flopi.
  • z0ty4
    #1449
    nem kell szétszedni, az a srác így csinálta meg. ötletes.

    kép1
    kép2
    kép3
    kép4
    kép5

    másik megoldás
    asszem elég egy fotó negatívja is elé. de nem bizti.
  • repvez
    #1448
    A PS3eye ha nincs kiszedve az IR szür menynire használható IR ledekkel? Mert a mostani VX800asom látja az ir ledeket viszont nem tartja stabilan a 30fps-t ezért cserélném, de nem szeretném szétszedni a PS3ast , hogy normális webkamként is használhassam.

    Meg amilyen szerencsém van nem sikerül a szétszedés ugy hogy utána müködöképes legyen és mehet a kukába.
  • Musicking
    #1447
    A kamera tulajdonságainál ne legyen semmi automatán, led beállításoknál látható min-max finomhangolás.
    A zoom érzékenységet vedd le, a többit állítsd érzékenyebbre a csillapítást 60-150 közé, esetleg a nem szüksége stengelyeket kapcsold le, (roll, zoom).
    A kamera steam-jét hiába állítod infra tartományra akkor se lesz olyan jó mint egy IR szűrő nélküli, látható fényszűrővel ellátott darab. Ráadásul akkor nappali fényviszonyok mellett is normálisan lehet használni. Az ir-szűrő nélküli PS3 eye kamerámon egy floppy lemez- és egy negatív film darab szűri a látható fényt.
  • NIBI
    #1446
    LED-eket tuti jól látja mindig, mert hát nem is kell rá világítaniuk a kamerára mivel mint fényforrást bármilyen szögből látja. Mivel más fény nincs a szobába amit láthatna... Pláne I420-as strem-ben igazán jó.
    Sajna akármit állítok akkor is pl ha felnézek vagy jobbra nézek akkor zoomol is. :S Balra nézésnél nem, úgy tök jó minden. :) Elfordulásoknál is de az egyik irányba jobban mint a másikba. :O Fene se érti. :D

    Model posicion résznél kb bármit állítok akkor is bugyuta marad. :D
  • DummyBoy
    #1445
    Hmm ...

    Közelít és távolít? Nincs az a tengely túl érzékenyre állítva? :)

    Valamint ha "leszabályoz" az lehet amiatt, hogy nem elég nagy szögben látszik a LED, vagy az a tengely is el van állítva ...

    Ha már a kis koponya rendesen követi a fejmozgást, utána érdemes eltölteni egy kis időt a tengelyek finomhangolásával és pár alap billentyűkombináció beállításával ...
  • NIBI
    #1444
    Kicsit még pontosítottam a cuccon, most oldalra nézéseknél nem zoomol, így egész frankó. Viszont felnézéskor közelít, lenézéskor távolít de mondjuk ez annyira nem zavar. :D
    Viszont azt nem értem hogy a FreeTrack-ban mindig középre áll vissza a fejem, de a programokban pár nézegelődés után elcsúszik a középpont...
    War Thunder-ben meg nem is tudom beállítani hogy az egeret kezelje a FreeTrack. Nagyjából jó de nem tudok teljesen kinézni oldalra mert valamiért leszabályoz úgy 45 fokos elfordításnál. Pedig még mikor szarabbul működött a FT-om akkor ezzel nem volt gondom. :D
  • repvez
    #1443


    A camera orientácio fülön elvileg ezt tudod állitani, hogy a ledes cucchoz képest milyen pozicioban van a kamera.

    Ha ezek után sem müködik normálisan akkor

    Próbáld ki a FacetrackNOIR progit, ugyan azt tudja mint a Freetrack csak azt jobban fejlesztik.
    facetrack noir
  • NIBI
    #1442
    Vagyis vízszintesen vagyok lejjebb. :D
  • NIBI
    #1441
    Az nem lehet problémája hogy a LED-ek nincsenek (függőlegesen) egy síkban a kamerával?
  • NIBI
    #1440
    Megadva a helyes méreteket az eredmény ugyanaz, ha bármerre elfordítom a fejem akkor azt hiszi hogy távolodom is.
    Mondjuk így már legalább kiszámítható a viselkedése és fejjel tudok ellene tenni, de messze van a tökéletes érzéstől. :D
    Smoothing-al már nem remeg az jó lett. Bár nagyobb elfordulások után a progikban rendszerint nem áll vissza középre a kép. Centerezésekkel ez is meg van oldva csak mégis fura, hiszen a LED-eket minden körülmények közt jól látja (bármekkora fejelfordításnál is), stabil 30 FPS-el, és folyamatosan zöldbe lévő (0-6 közti) JPS-el.
    Szóval úgy érzem ennél többet hardveresen nem tudok tenni, és sajnos szoftveresen se tudom hogyan lehetne frankóvá tenni.
    Esetleg megépítem a 3 clip-es módszert is, hátha abból rájövök valamire, vagy ha mákom van az jó is lesz. :P Bár az elhelyezésileg annyira nem tetszik.
  • repvez
    #1439


    A ledeket mindenkép p érdmes átnézni, hogy egyforma erősen világitsanak és a kamera beállitásnál az auto exposuret kapcsold ki az nagyon eszi az FPSt.

    A remegésnél még azt teheted hogy az érzékenységi görbéknél adj neki az elején pár egység dead zonet, igy nem kell majd játékban sem mereven tartani a fejed
  • NIBI
    #1438
    Tresholdot hiába állítom akkor is remegés van. Ez a progiban is tapasztalható sajna. Mondjuk mint ha régebben nem lett volna, talán próbálkozok másik LED-ekkel.
    A leírás segít valamicskét bár nem a sapis megoldáshoz írja, így kicsit bonyibb lefordítani hogy mi mihez micsoda. :)
    Annyit elértem hogy már 20 FPS helyett 30-on megy a VX-1000-es camom. :D
    Kicsit ki kell cselezni és máris 30-on megy, nem szeret világosban dolgozni. :P Bár egyelőre ezen kajak semmi nem múlik mert eléggé szeleburdi a Samum. :D Nem tudtam még betörni. :D
    Na majd még próbálkozok a napokban aztán mondom a fejleményt, csak jutunk valamire. :)
  • repvez
    #1437
    Ez segít talán még angol tudás nélkül is kitalálható, hogy mit merre

    A zizegést meg próbáld ugy megszüntetni, hogy ahol kiválasztod a webkamerát afölött van egy treshold nevű csúszka azt addig módositsd mig kellően kicsi de minden irányba stabil pöttyök látszódnak csak
  • NIBI
    #1436
    Ezeket nem állítottam nem is igazán értem hogyan kell. Illetve a LED-ek egymáshoz viszonyított értékeit megadtam de a kamerától való távolságot meg mittomén mi van még ott (na ezeket nem értem), azokat nem.
    A másik gondom hogy kicsit remegős a dolog, nem fix helyen érzékeli a fényeket hanem kicsit remegve, egyszer itt, másszor egy irinyó pirinyóval arrébb. De igazából a LED-ek nem mozognak, sőt még a képen sem látszik csak hogy a kereszt remeg, és a Samu (:D) is szép lassan elkezd fordulni vagy felmenni fix fejtartásnál is.
    Szóval vannak gondjaim amiket sajnos nem értek így kiküszöbölni se tudom. :(
    Pedig tetszik a technológia. :P
  • repvez
    #1435
    A freetrakck progiban beállitottad a pontos méretét a ledes eszközödnek, ledek távolsága stb...?
    Meg ott van valahol egy olyan is, hogy mennyire van távol a forgástengelytől, ha jól tudom.
    Sztem itt lesz a gondod.
  • NIBI
    #1434
    Hát én sokféleképpen próbáltam összehozni, de mindig oda jutok, hogy ha elfordítom a fejem akkor a progi szerint zoomolok is. :S Ha jobbra fordulok akkor közelít ha balra, akkor távolít. Nem tudok rájönni mi a probléma. Leginkább a 3 points cap megoldás érdekel, sima LED-ekkel tolom, jó méretekkel is. Szépen fel is ismeri őket a freetrack. Stabil 20 FPS-el megy a kamera azzal nincs gond.
    Hasonló gondja volt már valakinek? Hátha tudna segíteni...
    Kezdek úgy lenni én is hogy enélkül nincs értelme a repcsizésnek. :P Csak ilyen fosul nem ér sokat. :D
  • L Viper #1433
    Bocs, de mostanában ritkán jelentkezem be, most válaszoltam az üzenetedre.