1632
  • Lebowski
    #1112
    nem tudom, hogy ide lett-e beliknelve, vagy egy másik topikba, de nem találom, hogy hogyan aplikáljunk wii-moteba usb-t. google-n is kerestem, de épkézláb leírást nem találtam. ha valakinek megvan, hogy mire gondolok, legyen szíves belinkelni!
    köszönöm!
  • DummyBoy
    #1111
    @Lebowski - várj, akkor azzal nem lehet gond ... a Laca féle cucc működik tuti, hiszen ő is kipróbálta, csak TIR-el :)

    @repvez: nem kell ledenként rakni ellenállást, elég 1 is ... Ne a FreeTrack oldalán lévőt nézd hanem ezt:

    http://www.hobbielektronika.hu/segedprogramok/?prog=led_elotet_parhuzamos
  • Lebowski
    #1110
    megadtam neki a távolságokat igen. az, hogy milyen kapcsolás nem tudom, mert Laca ajándékozta nekem ezt, és ő csinálta, de holnapra megtudakolom :) ha meg lejjebb húzom a treshold-ot akkor meg egy hatalmas piros paca lesz az egészből. lehet, hogy dupla réteg flopit kéne a lencse elé raknom?
  • repvez
    #1109
    páhuzamos kapcsolás, de nem minden led után raktam ellenállást hanem egyet a szétválás elött.
  • DummyBoy
    #1108
    Nos akkor sorban: a piros pöttyök túl nagyok, vedd lentebb a treshold csúszkát.

    A Model résznél asszem, be kell adni a ledek egymáshoz való távolságát, azt megcsináltad?

    Lehet hogy a ledek kis fényereje (kevés táp, kicsi áramerősség ..) miatt van ez. Vagy mert a nyílásszögük kicsi ...

    Milyen kapcsolás? (soros - párhuzamos) Mekkora az előtétellenállás? Mekkora a tápfesz?

    @repvez: soros vagy párhuzamos kapcs?

    Bocs urak, most szar heteim vannak ... nem tudok mindig benézni ... de ahol tudok segítek :)
  • Lebowski
    #1107
    na igen. az össze vissza ugrál. a finomhangolás alatt a ledek szögét érted, vagy valami csúszkák tologatását?
  • Harbonah
    #1106
    Az jó ha 3 piros pöttyöt látsz, de a kép alapján még kicsit finom hangolnod kéne a cuccot, mert a 3 ból csak egyet lát rendesen. A Jobb alsó sarokban 3 zöld körnek kell lennie, nálad meg csak 1 piros van perpill
  • Lebowski
    #1105
    amúgy szerencsének köszönhetően hozzám került egy vx-1000-es kamera, amit átalakítottam, ahogy kell. Ennek ellenére egyáltalán nem úgy néz ki a ft, ahogy azt a tutorial-okban a képeken látom. Konkrétan három vörös pöttyöt látok (kép), és a koponya sem mozog úgy, ahogy az én fejem :) na meg a 30 fps-t sem érem el, pedig letöltöttem a vistaenabler-t és ki is tudom szedni a pipát az auto exposure mellől.
    Mit csinálok rosszul? :)
  • Lebowski
    #1104
    tehát ezek közül egyik sem az? :)
  • repvez
    #1103
    Nem a távirányitóbol szedtem, ki csak mondtam hogy olyan mint abba.A neten ráeresve hasonló 5mm-es IR ledre 1,25 v és 50mA adatot dobott ki, a freetrak oldalán ezt beirva a generátorba 40ohmot irt ki, de arra nem jöttem rá belöle hogy ledenként vagy összesen.
    Ehhez képest a 2,7ohm nagyon kicsi .
    A 3 A-s akksikkal mi a helyzet azzal is ugyan olyan jó mint a 2A-s ceruzákkal?Mert akkor a hátsó biciklilámpa áramkörét felhasználva mobillá tudom tenni a szerkezetet plusz vezeték nélkül.
    A kérdés az hogy a benne lévö ellenállás jó lesz e az IR ledekhez is, vagy hogyan lehet azokban csrerélni mert valami fekete "paca" alatt vannak
  • kifli
    #1102
    sime mezei infraledhez régen én 1db 2,7 ohm-ost használtam. 3db ledet vettem és két elem működtette. Term párhuzamos kapcsolással volt...
  • kifli
    #1101
    eredeti controller jó csak, utángyártott nem!
  • Harbonah
    #1100
    Ezt akárhogy nézem ugyan az mind a kettő :)

    A kérdé az ezzel a Wii remote-tal, hogy van a motion plusos javít-e valamit a kamerán amiből lehet profitálni a freetrackben
  • Harbonah
    #1099
    Nézd meg esetleg a távirányítóban, hogy mi volt elékötve, vagy hátha a pcb-n van valami írás szerintem máshogy nem lehet, ha nem tudod a LED pontos típusát.
  • repvez
    #1098
    azt hogyan lehet megtudni hogy egy IR led milyen tulajdonságokkal rendelkezik?Mert valahogy ki szeretném mérni hogy mekkora ellenállás kellene a 2 AA elemhez a 3 ledhez,de nem tudok róluk semmit.
    A sima 5mm-es távirányitos IR led.
  • Lebowski
    #1097
    sziasztok!
    Ez vagy ez jobb nekem??
  • Harbonah
    #1096
    Jah még annyit, hogy a mikrofon része win7 szerint működik, a hangszint jelzők a hangkeverőben szépen ugrálnak ha beszélek bele a kamerába, de erősíteni nem tudtam, illetve a teamspeak sem látja, ezen részének még utána kell járnom.
  • Harbonah
    #1095
    A kamera a maszek driver felrakása utána a teszt programban tökéletesen működött, szép képet adott, másban nem próbáltam.

    Nekem IR szűrő eltávolítása nélkül nem volt jó, gyengék voltak szerintem a bontott LEDjeim. Először én is úgy terveztem, hogy nem módosítom, meg nemis tudtam, hogy amit sikerült venni az a kettőféle közül melyik típus lesz, szerencsére a szétszedhetőt fogtam ki.
  • repvez
    #1094
    IR szürö eltávolitás nélkül is ugyan ugy használható ?A sebessége ugyan ugy megvan és win alatt rendesen lehet használni teljes értékü webkamnak is?Mert láttam pár oldalt, hogy van hozzá maszek driver, akkor alapbol nem müködik megfelelöen?
    Csak mert lehet hogy veszek egyet de ne modositom , hogy mindenre tudjam használni
  • Harbonah
    #1093
    Az #1089-es postban van egy link a "két féle kamera" szövegen, ott elég sok kép van hogy miből tudod megállapítani melyik kamera melyik. A dobozán sajna nem látszik. Mégegyszer a LINK csak most ;)

    Ha fordítva kötöd be a LEDet akkor semmilyen fényt nem szabad kibocsájtania, a diódákon csak egyik irányban folyik az áram. Nem értek nagyon az elektronikához, de lehet neked olyan IR LEDed van ami bocsájt ki látható fényt is, mintha a lépcsőházi térfigyelő kamerákon láttam volna már ilyet.

    Nekem most hogy kint vagyok a windowsba, és mozgatom a fejem 7-10 CPU terhelést mutat a feladatkezelő
  • pointer4
    #1092
    Itt és a fórumja.
  • repvez
    #1091
    azt hogyan lehet megtudni hogy melyik kamerábol lehet kiszedni és melyikböl nem?Mert mondjuk se a boltba sem a vaterán nem azzal foglalkoznak általában hogy hogyan lehet szétszedni egy müködö dolgot.
    ÉS müködés közben mennyi eröforrás igénye van a kamerának?MErt a facetracknoir progi az teljesen jol müködik csak mondjuk több mint 30% CPU-t eszik igy meg a játéknak az FPs-e lesz kevés, nem a kamera képfrissitése.

    És arra valaki tud megoldást, hogy kevés vagy sok az ellenállás vagy mondjuk a polaritása rosz a lednek ha az infraled láthato piros fényt bocsát ki és melegszik ? még mindig nem jöttem rá mi okozza ezt pedig elvileg minden jol van kötve.
  • Lebowski
    #1090
    felhívtam őket, de nem tudják megmondani, hogy ez az a verzió-e amiből ki lehet operálni a szűrőt..
  • Harbonah
    #1089
    Én a ps3 kamerát 4500 ért vettem vaterán (használt), IR LEDjeim voltak, de nem valami erősek, ha veszel erős IR LEDet akkor lehet nem kell babrálni a kamerával, csak egy floppyból szűrőt csinálsz a lencse elé. Nekem ki kellett szednem az IR szűrőt (#1083-ban link)

    Konzolstúdiónak van használt ps3 kamerája 7000 ért, de vigyázni kell vásárlásnál mert két féle kamera van és csak az egyikből távolítható el a szűrő.

    Lehet még próbálkozni Wii remotetal, azt nem kell buherálni 3-4 ezerért szintén lehet kapni használtat 100fpsel mintavételez csak kicsi a felbontása (128x96), és ha nem válik be használhatod távirányítónak :)

    Ma még módosítok kicsit a sapkán mert nem látja rendesen a kamera a LEDeket ha forgatom a fejemet, kicsit megreszelem őket, meg szerzek pár új lEDet ha tönkretenném őket :D
  • Lebowski
    #1088
    Igen infrás a fejes. amúgy ezt a ps-eye-t 9000 környékén árulják.. ezt amúgy már nem is kell buherálni?
  • LeonSilver
    #1087
    Az infrának ugye meg van az az előnye, hogy abszolút nem tükröződik a monitoron, míg egy mezei lámpás megoldás igen zavaró lehet. Ahogy nézem 4 ropi az a kamera. Lehet érdemesebb lenne egy ps3 kamerát beújítanod. Harbo a tied mennyi volt?
  • Harbonah
    #1086
    a leírás alapján tudja ugyan azt mint a vx-1000 (30fps), kérdés hogy az IR szűrőt mennyire nehéz eltávolítani, már ha infra LEDes fejdíszt csinálsz

    kamera táblázat
    http://en.wikipedia.org/wiki/FreeTrack

    Esetleg a fórumon olvass utána:
    http://www.free-track.net/english/hardware/webcam.php
    http://forum.free-track.net/index.php?showtopic=39
  • Lebowski
    #1085
    Sziasztok!
    Az első cikkben, amit Leon belinkelt írták, hogy sokan a Microsoft Lifecam VX-1000-es kamerát választották. Az a kérdésem lenne, hogy ugyanennek a szériának, a 2000-es változata (itt) ugyan olyan megfelelő lenne-e?
  • LeonSilver
    #1084
    Elküldöm a blog linkjét Sanyo kollégának, hátha kiteszi a flyonline.hu-ra. Fasza kis leírás Harb!
  • Harbonah
    #1083
    Elkészültem a kütyüvel, és mivel SG-re nem lehet képet betenni imageshackról, így blogba írtam a szöveget

    Freetrack + Playstation 3 Eye

    márcsak ki kellene próbálni élesben :)
  • Harbonah
    #1082
    Gondoltam, hogy berakom kedvencek közé ezt a topicot is, és látom Papu már írta, hogy éppen dolgozok a ps3eye+freetrack projecten ^^

    Holnap teszek be képeket a munkafolyamatról, most megyek kicsit shift 2-zni, kifárasztott a kamera szétszedése, megizzasztott, hogy el ne törjem ^^
  • LeonSilver
    #1081
    Ja. Szerintem valami kifelejtettél. Elküldöm azt az emilt amit én írtam nekik és szinte azonnal jött is a válasz, ráadásul írta valamelyik admnin, hogy tökéletes volt a mél. Fészbúkon, izenetben küldöm.

    **--**

    Akkor rögtön álljon itt, hogy én támogatom, hogy Dummy legyen a házigarázda!
  • LeonSilver
    #1080
    Jaja. Majd kíváncsi vagyok mit mond ha elkészül vele.
  • DummyBoy
    #1079
    Ezt?

    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1198862638&no=1045]#1045[/URL]

    :)

    Sajnos a házigizdás mélre azóta sem kaptam választ, különben mehetnének ezek a dolgok a fejlécbe :(
  • LeonSilver
    #1078
    Vaterán vette ha jól emlékszem.
  • repvez
    #1077
    én is néztem hogy hátha valahol ebayen ráakadok egy olcsó darabra,de nem találtam olyat ami megérte volna
  • LeonSilver
    #1076
    EGy cimborám most csinál és ő a ps3 kameráját vette meg hozzá. Állítólag qrva jó cucc.
  • DummyBoy
    #1075
    Ha bármi kérdésed lesz ezután is akkor ide jöhet nyugodtan :)
  • sandor72
    #1074
    LeonSilver nagyon köszönöm a gyors választ ennek alapján megpróbáljuk megcsinálni.
  • LeonSilver
    #1073
    http://riseofflight.hu/freetrack-fejmozgas-erzekel-hazilag.html?start=1

    http://www.pcpilot.hu/hardware/freetrack-fejmozgas-erzekelo-hazilag.html

    A 4 led teljességgel felesleges, elég a 3.