1632
  • Gyöször
    #1152
    feltehetnéd ide is, engem is érdekelne!
  • koreny20
    #1151
    akkor az jó mert ami nekem van az sztem tök jó megoldás privibe elküldöm a képeket
  • LeonSilver
    #1150
    Elsősorban a rögzítés ami gázos, de annak nem is fontos pont ilyennek lenni. A lényeg a ledeket befoglaló rész volna.
  • koreny20
    #1149
    én vmi egyszerűbbel kezdeném, de később akár komplett cucc is lehetne belőle, kérdés hogy ki az akinek készen kell, ki az akinek elég ha megvan a váz és utána összerakja. Ez ami a képen van elég bonyolult és drága kialakítani.
  • LeonSilver
    #1148
    Meg kellene néznek a Naturalpoint TrackClip pro szerkezetét, ha van esetleg ismerősnek akkor IRL és olyasmit kellene gyártani.
    Nem teljesen ilyent de valami hasonló igen kelendő lehetne szerintem

  • koreny20
    #1147
    Sziasztok, unokatestvéremnek műanyaghegesztő cége van, multkor megkértem ahogy csináljon egy szerkezetet a közismert méretekkel, géppel van kivágva, és tökéletesen tartja a méreteket,akár otthon is kivágható egy 5 milli vastag műanyag táblából oda is adta és sztem nagyon tuti, ha valakit érdekelnek képek, msnen megtalál, [email protected], ha igény van rá, akár tudok is csináltatni vele többet, ez ugye csak a váz, magyarul, pár száz forint lenne, de ha valaki úgy kéri akár kompletten összerakatom és készen beállítva megveheti

    üdv
  • LeonSilver
    #1146
    Lófüttyöt.

    A:What are the advantages of using the 4 point model?

    Q:None, it was the first tracking method in FreeTrack and remains for compatibility reasons.

    http://forum.free-track.net/index.php?showtopic=413
  • lac coo
    #1145
    Elvileg vagy gyakorlatban is :)

    Másik kérdés: jól gondolom, hogy illene megcsinálni az adót, hogy a ledek ne tudjanak elmozdulni egymás viszonylatában? Tehát mondjuk ha szívó szál elhajlik akkor már mások a méretek ...
  • Kapido
    #1144
    A 3 ledesnél is tökéletesen működik a közelítés, bólintás és a "roll" funkció is.
  • Kapido
    #1143
    Elvileg a 4 ledes pontosabb.
  • lac coo
    #1142
    OK, köszi !
  • kifli
    #1141
    4 pontos annyiban jobb, hogy már nem használják :D

    3 pontosnál működik minden...
  • lac coo
    #1140
    Most leltem rá erre az okosságra, és rádöbbentem srácaimnak van itthon WII ...:)

    Egy láma kérdésem lenne: miben jobb a négypontos konstrukció a 3 pontosnál ? Illetve hogy a fej közelítés mindegyiknél működik-e ?

    THX !
  • Kapido
    #1139
    Ingyen kaptam egy régi "pendrive" kinézetűt (X-MICRO),de bizonyos BT adapterekhez gyárilag adnak régebbi verziójú BlueSoleil programot.
    A Mediamarkt-ban találkoztam ilyennel!
  • Lebowski
    #1138
    milyet vettél, mert nekem delock van ami nem igazán megy...
  • koreny20
    #1137
    szeva a kérdésem hogy ledeket hol tudok venni újpesten vagy dunakeszin? tud vki pontos szaki bolt címet? előre is köszi
  • Kapido
    #1136
    A bt adaptert cseréltem.
  • kifli
    #1135
    én azt veszem ki belőle, hogy a bt adaptert cserélte le.
  • Lebowski
    #1134
    vettél helyette egy másikat? vagy másik programmal csináltad?
  • Kapido
    #1133
    Köszönöm már tökéletesen működik!Lecseréltem a bluetooth-omat azt nem szerette a régebbi Bluesoleil!
  • Kapido
    #1132
    Az a problémám, hogy a régebbi verziók nem találják a hardware-emet!!!
  • kifli
    #1131
    keress valami régi verziót, az még ingyenes volt!
  • Kapido
    #1130
    Nem tud valaki egy ingyenes bluetooth programot Wii motion és Pc kapcsolathoz, mert a gyári csak részben ismeri fel.

    Tökéletesen működik a freetrack-em a DCS: A-10-zel és Black Shark-kal is, eszméletlen jó és nem is egy nagy dolog összerakni!!! Csak egy próbaverziós BlueSoleil-om van az pedig 2MB-után megszakítja a kapcsolatot a Wii motion-nal. Esetleg helyette vmit?!

    Előre is köszönöm!
  • Lebowski
    #1129
    sziasztok!
    bármilyen elemet rakok bele a wiimote-ba 00 a bettry és nem is tudok a startra kattintani. miért lehet ez??

  • Gyöször
    #1128
    Hát ja. :) Én egyébként nem tudom, nekem jó még a webcam. De nem is nagyon üzöm mostanában.
  • sakkay
    #1127
    Na most néztem lentebb..hááát.
  • sakkay
    #1126
    Hali. leon ajánlotta , hogy itt érdeklődjek. Fél éve sikerült Dummy leírása alapján alkotnom' egy tack ir. Vx 1000 kamerát használtam , nagyon fasza, de néha kevés talán a 30 fps.
    Leon mondta ,hogy itt néhányan használtok web kamera helyett ps 3 Kamerát(?vagy mi van neki) vaterán már van 4-5 ezerért.
    Arra lennék kíváncsi,hogy elég megvenni és kicserélni a web kamerával? Vagy ennél azért cselesebb a dolog?
    Azért nem mertem wii kamerát venni, mert ott tudom , hogy csak az eredeti jó, meg valami átalakító is kell...vagy mi. Kösz ha visszaír valaki.
  • Blackdog
    #1125
    Közben rájöttem, hogy a szaggatás akkor jön elő, mikor az Output lapon bekapcsolom a FS2004 támogatást. A késleltetésre még nincs ötletem.
  • Blackdog
    #1124
    Már kikapcsoltam, levettem az exposure-t annyira, hogy csak a ledek látszódjanak. Sajnos a 1 másodperces késleltetés így is megmaradt.
  • repvez
    #1123
    probáld ki az auto exposure-t kikapcsolni a fényviszonyokra igy nem fog bezavarni remélhetöleg.
  • Blackdog
    #1122
    Sziasztok!
    A tegnapi nap folyamán nekem is sikerült csinálnom egy ilyen FreeTrack-es sapkát, a 4 ledes verziót választottam. Eléggé tetszik a működése, már amikor hajlandó rendesen működni.
    Egy Microsoft HD 5000 webkamerám van, ezzel próbálom használni. Mikor elindítom a webkamerát, rendben működik minden (29-30 FPS), azonban ahogy átváltok egy másik alkalmazásba a FreeTrack-ről, lemegy a webkamera FPS-e 7-8-ra és kemény 1-2 másodperces késleltetés van a valóság és a webkamera képe között. Van amikor nem is kell ablakot váltani, szimplán fényviszonyok változásakor is eljátssza. Hiába állítgatom a webkamera beállításait, semmi változás. Ez mitől lehet?
    A webkamera színmodelljei között YUY2 és RGB24 van csak, mindkettővel ugyanazt produkálja. Felbontást 352*288-ra szoktam állítani.
    Talán összefüggésben van, hogy amint elindítom a kamerát, a rundll32.exe folyamat proci használata 40-50 % lesz.
    Eléggé elkeseredtem, mindent kipróbáltam, ami eszembe jutott, de semmi javulás. Hálás lennék, ha valaki tudna segíteni. Előre is köszönöm!
  • L Viper #1121
    Raktam fel egy másik testvideót. Az FS2004-el így szuperál.

    Simán Fraps-el vettem fel, (nem FS recorder után). Egy hangyányit gépzabálóbb így készíteni a felvételt, de még így is bőven használható.
  • kifli
    #1120
    normális, hogyha gyenge vörös fényt látsz :)
  • repvez
    #1119
    Na ma összeépitettem egyet,de majd még csinositgatni, kell a kinézeten és a profilt, de valamit még mindig nem értek, hogy még mindig nem egyforma a fényereje a 3 lednek a középsö erösebben világit és mindegyiknek látom a piros fényét középen, pedig IR ledek és mikor a 4 ledes verziot csináltam meg sorbakötve akkor nem volt látható fényük ugyan ezeknek a ledeknek, vagy lehet azota már látom az IR fényt és ezért tünik fel.És nagyon gyengén pislákolnak .A webkameránál az exposure értéket -4 re kell vennem csak igy van 30fps-em ha nullára vagy automatára állitom akkor csak 5 fps érték van viszont nagyobb a látható pont a tracknél.
    2db AAA aksi van benne párhuzamosan kötbe 10 ohmos ellenállással.A hobbielektronikás progi szerint 8 kéne bele, de olyanom nincs.
  • Gyöször
    #1118
    Vagy rossz a profil, vagy global beállítás rossz
    Kulcsszó szerintem a SENSITIVITY csúszka lesz. Húzd feljebb. Mindenhol, minden irányra.
  • DummyBoy
    #1117
    http://www.pcpilot.hu/hardware/freetrack-fejmozgas-erzekelo-hazilag.html

    Ezt nézted?
  • kifli
    #1116
    Azt nemtudom :)

    1103:
    A 40 ohma sok :)
    hobbielektronikán nézd!
    Hogy 2 vagy 3a az mindegy.

    1108:
    2db ceruza aksi sorba kötve szerintem nem elég a 3 ledhez


  • Lebowski
    #1115
    sehol sem találok egy épkézláb leírást gyökereknek :)
  • Lebowski
    #1114
    nem tudom miért, de egyszerűen nem akar mozogni a fej. pedig most megvan a 30 fps, 3 zöld pöttyöm van és alig-alig mozog a fej, mélységben viszont egyáltalán nem.
  • Lebowski
    #1113
    természetesen, megint abban az 5 percben találom meg, miután írtam :)
    Itt van amire gondoltam, hátha később jó lesz valakinek :)