1632
  • Gyöször
    #1272
    Ha 30cm re hajolsz, már kimegy 1 led a képből, akkor mi van, ha még nézelődni is szeretnél? :)
  • koreny20
    #1271
    nem a felbontás a fontos hanem hogy kiszűrd a fölösleges fényeket csak a ledek látszódjanak erősen, meg ahogy az input output fps 30 legyen legalább
  • koreny20
    #1270
    Sajnos nem, pont ez a problémám most hogy ha 30cm-n belül hajolok akkor eltűnik az egyik led, kimegy a képből, de meg lehet oldani, hátrébb kell tenni a webcamot.
  • Ombika
    #1269
    HAt most hogy ez a microsoft HD 5000 , szeles latokoru e vagy sem ,jo kerdes?!
  • Gyöször
    #1268
    640x480 sztem bőven elég, ha alapból nagylátószögű a cucc.
  • Ombika
    #1267
    MEg ugy is eleg FreeTrack proginak, ha leveszed?
  • koreny20
    #1266
    Ha nagyfelbontásra állítod akkor gondolom valamennyire az de pl trackerrel mikor használom leveszem a beállításokat minimumra és akkor olyan mint bármilyen egyszerű webcam
  • Ombika
    #1265
    Mennyire CPU zabalo?
  • koreny20
    #1264
    Srácok elkészültem a házi trackerrel, USB-ről működik, és át lett alakítva a váz, a középső led 10mm-rel el van tolva a többitől horizontálisan. képeket dobok nemsokára :)
  • koreny20
    #1263
    bocs kicsit nagy lett :D
  • koreny20
    #1262
  • koreny20
    #1261
    nekem ez van
    Microsoft lifecam hd 5000 tökéletesen jó vele a free track 2.2
  • SnyperD
    #1260
    Hali :)
    Gondolkodom én is egy ilyen kütyün :)
    A kérdés: Van e olyan kamera amihez van szoftver és működik win7 64 bit en? A PS3 kamera megy emellett? + Melyik ps3 eye az eredeti? Mert elvileg 2 fajtája van. A válaszokat köszi előre :)
  • Ombika
    #1259
    Ezt nekem is meg lehet oldani,h megveszem es ha nem jo visszaviszem. DE megis melyiket probaljam ki, aminek jo gyors a frssitese es jo felbontast is tud?!
  • Gyöször
    #1258
    Nehéz így megmondani. Mikor nekem kellett újat venni, akkor ismerős boltba bementem, megkértem a srácot, hogy dobjuk már fel a webkam szoftvert meg a freetrackot egy működő gépre és próbáljuk ki. Végülis valami nem sikerült, mert csak 10FPS-t mutatott a freetrack (és lassan is mozgott a kép), de a windowsban meg szép gyors volt. És abba egyeztünk meg, hogy kifizettem, elhozhattam, kipróbálhattam itthon, csak arra lettem megkérve, hogy nagyon óvatosan csomagoljam ki, mert ha nem válik be visszaviszem és választhatok mást. Persze picit drágább volt mint megvenni egy tuti webshopban, de annál meg olcsóbb mintha 2-3at vissza kéne küldenem.
    Végülis egy logitech c200, de nem ajánlom, vannak a szoftverrel problémák, régen használtam már, de asszem a 2.2es freetrackkal nem is megy, mikor elindítom kiírja, hogy biztos be akarom zárni a freetrackot? Hát persze azért indítottam el :) Erre más is panaszkodott.
  • Ombika
    #1257
    Hopp a link lemaradt:

    WebCam Lista
  • Ombika
    #1256
    Szerintetek innem mit lenne erdemes megvenni WebCam-ek kozul, a FreeTrack progihoz?!
  • big
    #1255
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni a Colin Mcrae: DIRT játékhoz, freetrack honlap szerint támogatott, de nem sikerül sehogy se beállítani. Ha részletesen valaki leírná mit kell beállítani, telepíteni nagyon megköszönném!

  • Kapido
    #1254
    Nagyjából ennyi, de kell egy megfelelően működő bluetooth adapter és hozzá egy működő BlueSoleil (IVT.BlueSoleil.v6.4.249.0.
  • sakkay
    #1253
    Sziasztok. Van egy teljesen jól működő free trackem, vx1000 kamerával,de kicsi a érzékelő szöge, (sajna nem tudom túl távol rakni) és azt érzem sokszor, hogy kevés a 30 fps.
    Éppen ezért ha vennék a kamera helyett wii remote-ot,csak felrakom a webkamera helyére és felismertetem, vagy ennél azért bonyolultabb a dolog. Ja,és amúgy infra ledes a mostani cucc.
  • refa
    #1252
    Ezt tudom ajánlani, nekem szépen működik, 30 napos próba verzió, lejárta után csak újra kell telepíteni.TOSHIBA Bluetooth Stack
  • Gyöször
    #1251
    Nem szeretem ajánlgatni a piaci multimétereket, mert láttam már belőlük olyat ami teljesen fals értékeket nyomott, de van nekem is kettő, teljesen jól mérnek DC-ben, azért vettem, hogyha leesik nem baj, talán 1500 körül és attól fölfelé már kapsz.
  • Balumann
    #1250
    Sajnos az a baj, hogy nincs semmilyen mérő műszeretem, tényleg jó lenne megmérni a dolgokat. Szerintem az lesz tényleg, hogy veszek pár dolgot és próbálkozok, ha más nem akkor megpróbálom zöld vagy piros LED-ekkel is, de először lehet azt a másik infrát. Amúgysem árt gyakorolnom a forrasztgatást, ha már villamosmérnöki karon vagyok :D
  • Gyöször
    #1249
    Ennek a lednek 1,35 van írva nyitó fesznek, szerintem rakd sorba őket és akkor nem kell procihűtőt tenni az ellenállásra :)

    Egyébként én is pont ilyen leddel kezdtem, én nem reszeltem meg, hanem váltottam a perceptesre. Ez a TSAL6200 így alapból használhatatlan. Kíváncsi vagyok milyen lesz reszelve.

    Meg ha van multimétered, mindenképp érdemes kimérni, hogy ténylegesen mekkora áram folyik a körben, mert a te ledednek 1,35van megadva tipikus és 1,6V max nyitófesznek. És az sorosnál nem mindegy. Mondjuk nem ilyen 50 forintos lednél, a perceptesnél inkább. De amit Flexes kolléga #1232 ben írt, azt nagyon kipróbálnám, 26Ft ért 120 fok az elég baráti.. Túl nagy fényerő nekünk nem kell, mert akkor a webcam akkora pontot lát, hogy sok pontnak érzékeli és nem működik.

    A forward voltage-t nézd csak, a reverse voltage sztem azt jelenti, hogy ha fordítva bekötöd, mekkora feszülség fölött pusztul el a led.
  • Balumann
    #1248
    Nah az első próbálkozásom megvolt, de nem igazán vált be a dolog. Egyrészt elég kicsi a fényerő, másrészt az ellenállás kb. 4 másodperc alatt olyan meleg lesz, hogy nem lehet hozzányúlni :|
    Közben már rávilágítottak, hogy a teljesítményt is figyelembe kellett volna enni, 0,4W -os az ellenállás, nálam meg 213mA*5V -> 10,65W lett.

    A következő próbálkozás szerintem az lesz, hogy mindegyik LED (párhuzamosan) kap 42Ohm-os ellenállást (0,6W -ost XD ), így a ledek 81mA -t kapnak elvileg. Vagy nyugodtan adjak nekik kicsivel többet? (100mA a max elvileg). ((led)
  • flexes
    #1247
    hát most az 30 forint,egy próbát megér,meg két plusz forrasztást,

    mondjuk én wiimottal hasznélom,amit direkt infra források érzékelésére fejlesztettek ki,hogy a kamera mennyire érzékelné,azt nem tudom,azért írtam hogy érdemes venni különböző ledeket ,és kipróbálni melyik a legjobb.én 3 fajtást vettem,és ez a 100 fokos a tuti


    azt azért hozzáteszem hogy a forumba korábban volt belinkelve a perceptor kft által gyártott nagy teljesítményű led,amire azt írtéák hogy a legjobb

    az sg keresóbe ,az oldal alján írd be hogy PERCEPT,ott olvashatsz infókat róla,csak az sajna 600 huf
  • Balumann
    #1246
    Majdnem megkértelek, hogy csinálj egy képet róla hogy világít XD Az a baj hogy nagyon próbálkozni nem szeretnék, de igazad van, hogy a látószög is elég fontos, lehet ugyanott vagyok "fényerősségben" ha megreszelgetem a led végét, és az nem is lesz olyan egyenletes. Lehet akkor tényleg ez lesz, köszi a tanácsot.
    Mostmár csak idő kellene valamikor, amikor meg tudom venni és megcsinálni :D
  • flexes
    #1245
    ha már mész a hestoreaba,mindenképp vegyél ilyen ledet is

    http://www.hestore.hu/prod_10024646.html

    1 darabot próbának,hidd el jobb lesz az 50 fok,ha esetleg a teljesítményt keveslelled,akkor mondom én 1,2 mW-os ledet használok,és tökéletesenm működik,úgy,hogy az érzékenységet állító csúszka kb 2/3-ad részben van feltekerve (tehát még ennél gyengébb leddel is működne,mert még érzékenyebbre tudnám még húzni)
  • flexes
    #1244
    xp alatt nem működik a feltörője
  • LeonSilver
    #1243
    Ezt keressétek PB és társai oldalán : IVT.BlueSoleil.v6.4.249.0
    Ez tökéletes!
  • Lebowski
    #1242
    Ettől féltem. nekem win 64 bit alatt nem akar összejönni a dolog...
  • flexes
    #1241
    ja igen,neked nem infra kell,én meg abban gondolkozom


    látószögön lehet javítani,hogy lereszelsz a led kupolájából


    Lebowszki:az op rendszerem win xp professional 32 bites, service pack 2,


    a blusoleil működik,meg a trackom is,csak az a baj hogy licenszes,és nem találok sehol egy nyamvadt törtet:(

    de jó lenne bármi más megoldás is,csak mást meg nem tudok mint a bluesoleil
  • Balumann
    #1240
    Az a baj, hoy a Wii mote az ugye csak az infrát érzékeli, míg a webkamera az minden mást is, sőt valószínűleg az infrát szűri ráadásul valamilyen mértékben (valamelyik kamnál még ki is kell operálni az infra szűrőt :D ). Látószöggel szerintem nem lesz gond, megizélgetem a LED végét, akkor jobban megtörik rajta a fény, vagy rárakok valamit.
    Most jön az a probléma, hogy hogyan csinálom meg az elrendezést, meg honnan szerzek valami sapkát, de remélem megoldom :DD
  • Lebowski
    #1239
    MÉg egy kérdésem lenne: milyen oprendszer alatt használod?
  • flexes
    #1238
    én ilyet vennék a helyedbe,a 30 fokot nagyon kevesellem.Ez 50 fokos:

    http://www.hestore.hu/prod_10024646.html

    Az érzékenységet lehet állítani,nem tudom hogy a kamera milyen érzékeny,én wiimottal használom azt a 100 fokos ledet,az pedig akkora mint egy gombostűnek a feje,és mégis tökéletesen működik.
    Kameráról majd valaki más nyilatkozik hogy milyen led kell neki.
  • Balumann
    #1237
    Köszi mindenkinek!
    Az a baj, hogy nekem Microsoft LifeCam VX-1000 -em van, szerintem ez a LED gyenge ahhoz, hogy ezt jól lássa, vagy nem?
    Hogyha viszont az USB nem korlátoz 100mA -re, akkor szerintem veszek 3db ilyet, kapnak egy 18 ohmos előtétellenállást (párhuzamosan kötöm a ledeket), így elvileg kapnak ~65 mA -t (100mA a max ha jól látom, 10mA a nyitó, grafikon alapján, táblázatból ezt nem tudtam kideríteni).
  • flexes
    #1236
    egy ilyet vettem,

    http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_asztali_szamitogep_alkatresz/kommunikacios_port_usb/mini_bluetooth_adapter_dongle_usb_2_0_legolcsobban_1504304327.html

    a ti bluesileitek verziószámát nem tudjátok megmondani,vagy pontos linket?mert ilyen torrent oldalakat már én is néztem,letöltöttem vagy 10 féle-t,de mind licenszes,illetve nem tudom "megkrekkelni"
  • Lebowski
    #1235
    Milyen bluetooth adaptered van?
  • DummyBoy
    #1234
    Sok sikert a mókoláshoz :)

    Az USB 5V-ot ad le és max 500mA-t. Úgy tudom ez a szabvány része.

    A LED-eknél pedig ami fontos lehet az a szükséges és a max áramerősség, ezek közé érdemes belőni az előtét ellenállást, valamint a nyitófeszültség, ezeket megtalálod a LED-ek adatlapjain.

    Utána itt meg tudod nézni mekkora ellenállás kell.

    @BlueSoleil: Mivel maximálisan a tiszta legális szoftverek mellett vagyok, ezért nem fogom itt a pájretbéjt és társait emlegetni, meg kell venni
  • flexes
    #1233
    de vehetsz ilyenből is 1 darabot,kisérletezni,én is azt tettem,

    ez 50 fokos,1.2 a feszültsége, kíváncsiségból vettem hogy ez milyen,ezzel is ok

    http://www.hestore.hu/prod_10024646.html