1632
  • gsg16
    #1312
    a ppjoy-os megoldással használja valaki a wii kontrollert?sikerült feltelepítenem egy működő verziót win 7 64bit-re,teszt üzemmódban futtatva a windowst,de sehogy sem tudom összehozni a freetrackkel úgy,hogy az A-10C-ben működjön.van valakinek ötlete?
  • gsg16
    #1311
    a hivatalos freetrack oldalon leírják azokat a kamera típusokat,amikkel jól megy a FT,ha jól emlékszem.
  • Razor18
    #1310
    MS Lifecam VX-800-al tapasztalata valakinek? Próbáltam a keresést, de nem hozott fel semmit...

    Kösz
  • Panzeradler #1309
    Face track noir-t hogyan kell működésre bírni nfs shift 2 alá? egy lepésről lépésre segítséget szívesen vennék.
  • whiteskull
    #1308
    Nagyon szépen köszönöm! :)))
  • gsg16
    #1307
    ITT a link.ha az aktiválás végén azt írja ki,hogy nem sikerült aktiválni,nem kell vele foglalkozni,mert akkor is sikeres volt az aktiváció.
  • DummyBoy
    #1306
    Szerintem linkeld be ide, sokaknak jól jönne.
  • whiteskull
    #1305
    Azt nagyon szépen megköszönném én is. :)
  • gsg16
    #1304
    találtam egy bluesoleit nagy nehezen,aktivátorral együtt.és megy win7 64bit-en is.ha kell,tudok datás linket adni
  • DummyBoy
    #1303
    Sajna nem, jó ideje nem használom az FT-t, sikerült TIR-t szereznem meg sajna nem repkedek mostanában ...

    Anno én is BlueSoleil-t használtam, nagy nehezen találtam valami működő verziót és az volt fent mindig.
  • gsg16
    #1302
    segítettél,köszi.esetlen nem tudsz egy olyan bluetooth kezelő programot,mint a blusoleil?mert most az van fent,de nem tudom aktiválni.a 8.037-es van a gépemen.eddig egyedül ez indult el win 7 alatt,viszont folyamatosan aktiválni akarja magát a neten,és a kód,ami volt hozzá,nem jó
  • DummyBoy
    #1301
    Sokat nem segítettem :) De szivesen :)
  • gsg16
    #1300
    megoldódott a dolog.tápegységet cseréltem rajta,és mindjárt jó lett.most már jól működik,köszi a segítséget.
  • DummyBoy
    #1299


    Itt a tresholdot próbáltad? Elég nagy nyílásszögűek a ledjeid? Valamint sajna a Wiimotenak nem mindegy milyen hullámhosszú infra Ledeket használsz ...
  • gsg16
    #1298
    elindult nagy nehezen.viszont most meg alig látszanak a led-ek,
  • DummyBoy
    #1297
    Elvileg mennie kell, nekem nem is volt soha 32 bites W7 a gépen ...

    Próbáltad rendszergazdaként indítani? De sajnos egy ideje nem FT-zem, ez a topik sem nagyon pörög, lehet valamelyik szimes topikban nagyobb szerencsével járnál :)
  • gsg16
    #1296
    Üdv!
    wiimote-al szeretném megoldani a freetrack-em,de 64bites win7 alatt nem nagyon akar futni a freetrackfeltelepült,de indításnál ezt írja ki:"error creating dummy process".
    amikor leokézom a hibaüzenetet,elindúl a freetrack,de a kameralistában nem lehet rákattintani a wiimote-ra,pedig halványan ott van.tudna valaki egy lépésről-lépésre leírást adni,hogy mit kellene csinálni?a windows látja a wiimote-ot.64bit-es win7-em van,DX11-el.Köszi a választ előre is!
  • Nyiri
    #1295
    http://facetracknoir.sourceforge.net/manual/knownissues.htm
  • samsung123
    #1294
    hali facetrack ről mit tudtok? elvileg jól működik, de én feltelepíteni se bírom win7 64bitre....valaki próbálta már?
  • Danecay
    #1293
    Köszi, közben megoldódott, végül is ugyan ezzel a módszerrel, igaz én nem másoltam be a játék főkönyvtárába, hanem csak elindítottam onnan ahová letöltöttem játék indítása előtt, + annyi, hogy a Free Track mappájába be kellett másolni egy TrackIRHaiku.ini file-t mert addig nem indult el a játék. Utóbbi mondjuk jól meg is szívatott, mert 2x raktam újra a játékot, végül az összes mentésemet is töröltem, mert nem tudtam, hogy mi lehet a baj.
  • blackshark
    #1292
    Válasz a 1288-as bejegyzésre:
    Csak egy egyszerű Fixer szoftver kell. Úgy hívják, hogy TrackIr Fixer.
    Innen tudod letölteni: http://naturalpointofview.blogspot.com/p/trackirfixer.html
    Általában az újonnan megjelenő Track támogató játékokhoz szükséges. Fontos, hogy tedd be a játék .exe file mappájába, majd rendszergazdaként futtasd! Ezután már rájössz.
    Ekkor lefog dobni egy ablakot a FreeTrack, hogy írd be a használni kívánt játékprofil nevét, majd mindennek tökéletesen működnie kell...
    Egyedül a DCS BlackShark-hoz kell régebbi verzió, mert az újjal már nem működik!
    Egyébként feltétlen állítsd be a sapkád adatait mm-re pontosan!
    Ezt a //Model// fülnél tudod megtenni. Ha már megtetted BOCS csak megemlítettem, hiszen nekem is akadt emiatt lekövetési hiba.
    További jó napot!
  • Danecay
    #1291
    rFactor alatt egyébként hiba nélkül megy.
  • Danecay
    #1290
    A kamera igaz, hogy csak 25 FPS-t tud, de Free Track alatt teljesen jól látja a sapkára szerelt ledeket, és teljesen jól mozog a fejmozgást imitáló koponya is, alul pedig zold a 3 led státuszát visszajelző állapotjelző. Az infraszűrőt nem távolítottam el, mert nem infraleddel készült, hanem magasfényű LED-ekkel, amik a szoftverben a kemeraképen is jól elkülöníthetők.
  • Nyiri
    #1289
    Milyen kamerád van? A ir szűrőt kivetted?
  • Danecay
    #1288
    Sziasztok!

    Csináltam én is egy ilyen kütyüt, kamera és 3 db. led megoldással. A software látja rendesen és le is követi a fejmozgást. Mi a teendő ha játék alatt nem működik, nálam legalább is nem, míg pl. youtubeon láttam olyan videót ahol elvileg igen. Gondolok itt konkrétan az F1 2011-re. Igaz először a FreeTrack telepítése után még a játék sem indult el, persze ez az összefüggés nem derült ki elsőre, de meglett a megoldás, de játék alatt mégsem megy. Kell még valamit állítani játékon belül is esetleg?
  • Nyiri
    #1287
    Gagyi Trust Live WB1300N. Szerintem ha gond lesz későbbiekben ez lesz a ludas. Olvasatom szerint akkor lassul be a Free Track ha nem látja rendesen elkülönítve a LED-eket, mert akkor sokat kell számolni ilyenkor kezd szaggatni. Valószínűleg fogok rátenni egy szűrőt ami mindent szűr kivéve az IR fényt. Első kőrben megpróbálom a régi floppy lemezt (bár azt írják hogy nagyon erős). Meglátom milyen lesz.

    Sok mindent lehet állítani a kamerán de mégis jobb lenne fizikailag szűrni.

  • Lebowski
    #1286
    Milyen kamerád van?
  • z0ty4
    #1285
    Mennyire veszi igénybe a freetrack progi a gépet? webcam milyen tipusú?
  • Nyiri
    #1284
    Hát nem tudom, de én tegnap csináltam meg a 3 pontos infra LED sapit hozzá. és a 2.2 FreeTrack progival minimális konfig után határozottan jó tapasztalataim vannak. Úgy lőttem be a kamerát hogy csak az infra LED-eketlássa és úgy simán megy FS2004-ben. Mondjuk olyan Infra kellett volna aminek csapott a vége emiatt én levágtam a LED elejét és elpattant az egyik és szórja picit a fényt. Azt még ki kell cserélnem és utána szerintem sokkal jobb lesz. Eddigi költségeim. 1120 Ft. Én USB-ről hajtom meg a cuccot. Nagyon primitív az egész. Gyors csatlakozókat forrasztottam a cuccokra így bármikor szét tudom szedni.
  • whiteskull
    #1283
    Köszönöm!

    Ezzel tökéletesen működik. :)))
  • z0ty4
    #1282
    "Olcsó húsnak híg a leve!"

    Akkor erre nagyon igaz.

    Köszi a választ.
  • DummyBoy
    #1281
    Van, az eredeti 4 pontot mozgását tudja lekövetni, az utánygártott 2-ét ... a headtracking-hez pedig 3 kell ...

    Ez volt anno ... Lehet le kellene tesztelni, de szvsz ezek nem jók.

    FAQ-ot szerettünk volna anno ... de nem lett.

    Itt van egy kissebb szösszenet:
    Fejmozgásérzékelő házilag - pcpilot.hu

    @laCiSajt: Én anno a Smoothnessel játszogattam:





  • z0ty4
    #1280
    Head Tracking-hez.

    Amúgy nem kellene egy FAQ részt csinálni, csak hogy ne kelljen egy dolgot 1000-szer kérdezni.
  • Ombika
    #1279
    Mihez akarod hasznalni?
  • z0ty4
    #1278
    hali.

    Van különbség eredeti és után gyártott Wii Remote között?

    Ezen az oldalon csak 3900-
  • koreny20
    #1277
    Át kell rakni kicsit hátrébb aztán jó :D
  • big
    #1276
    Sziasztok!

    Játszott már valaki az Operation Flashpoint Red River játékkal freetrackkel, ha igen árulja már el, hogy kell elindítani ajátékot. A trackirfix listájában benne van, elvileg működik.

    Segítségeteket előre is köszönöm!



  • laCiSajt
    #1275
    Sziasztok!

    Megosztom real tapasztalataimat amit sacc 2,5 hó alatt gyűjtöttem össze head tracking ügyben.
    Nem térnék ki a részletekre , mivel nem akarom éppen a tapasztaltaktól elvenni a drága időt.
    Megosztásom egyben jajveszékelést is jelent , mert elakadtam és kérlek benneteket ha tudtok segítsetek. Köszi. Kérdés legalul...

    1 Verzió:
    WIIMOTE (WII remote controller) +MSI 2.0 usb blue tooth adapter + 3 ir ledes (880nm 120 fok) + FSX illetve APACHE air assault.

    Némi bénázás után (1hónap :) ) rájöttem hol kell állítani deadzone-t, ami wiimote -nál úgy látom baromira kell mivel nekem rettenetesen remeg Samu koponyája. (ledes és szoft. variálásokon túl vagyok, de ha tudtok valamit írjatok pls.) Úgy látom a hiba a felbontásban van merev fejtartás mellett is ugrálnak ide-oda //nagyon enyhén// azok a kis "köcsög pöttyök" , és Samu ezt ctrl+c -zi :(
    És ezzel az összes hátrányát ki is merítettem a wimote-nak. FSX-hez ez így egyszerűen használhatatlan (próbálj meg basszamágolás nélkül belökni a virtual cockpitban egy heading-et).

    2 Verzió:
    Ócó webcam (640*480 low /nem tudom mennyi/ FPS) + FSX illetve APACHE air assault. FreeTrack-ben ez a verzió szépen finoman ám rendkívüli "dezsavűvel" (késleltetéssel) működött //15 FPS !!!! //
    Bár az utálkozva manuálozott proc. fogást nem tapasztaltam a feladatkezelőben, én mégis a wiimote-t szeretném használni.
    NADE ÍGY?
    És most jön a kérdés:

    Lehet -e valamit tenni az érdekében hogy a wiimote -tal úgy működjön a FT. , mint webcammal (tehát finom mozgások ugrálás nélkül stb..) de a wii FPS-el???zdulatokra.
  • laCiSajt
    #1274
    teszt
  • Ombika
    #1273
    Hala istennek engem nem fenyeget, mert masfel meterre ulok LCD TV-tol, de meg mindig nem mertem rabolintani erre a kamerara!!