3567
digi
  • BaliBoy
    #3084
    Tévedsz. A szolgáltatók nem vásárolnak meg "egyedüli sugárzási jogot".
    A rendszer úgy működik, hogy a szolgáltatók fizetnek ügyélfélszám alapján valamennyi díjat a csatornáknak. A Digi pl. azért nem sugározza az MTV Networks-ös csatornákat mert a csatorna valószínűleg túl sok pénzt kért érte.

    A mondandód második fele igaz. Jó sokáig nem lesz még olyan, hogy egyenként össze lehessen válogatni csatornákat.
    (Megjegyzem, hogy egyik jogosító rendszer sem támogat ilyet.)
  • Misi az ezredes
    #3083
    Igen , sajnos a csomagos rendszer nem mindig kedvező az ügyfelek számára. Személy szerint én is elégedetlen vagyok, de tisztában vagyok miért nincs XY csatorna a Diginél míg az UPS-nél vagy T-HOME-nál van.

    A válasz egyszerű, megvásárolták az egyedüli sugárzási jogot. Ez szemét dolog de versenyképes marad így a csatorna.

    A csomagokra azért van szükség, hogy ne menjenek csődbe a csatornák. Hisz a befizetett átlag díjból XY összeg megy a csatornák sugárzási jogának a térítésére. Ha te választhatnád ki, melyik csatornát szeretnéd nézni akkor valószínűleg XY csatorna kevésbé lenne nézett vagy nem lenne nézője (Lehet most sincs, de kapnak pénzt azért hogy a csomagban benne vannak), azaz csődbe menne mert a reklámokból befolyó összegek nem térítenék a kiadásaikat.

    Elnézést ha itt-ott nem vagyok pontos vagy valami eltér a valóságtól, csak igyekeztem nem feltétlenül pontos tényekkel rávilágítani a rendszer működésére és arra, hogy mi lenne ha!
  • bertino
    #3082
    egyszer biztos eljon ennek is az ideje

    de lehet, hogy mi mar azt nem eljuk meg.
  • ChaosTeam
    #3081
    Örülnék neki amúgy, ha egyszer eljutna oda a tévézés "világa", hogy mindenki magának választhatná ki milyen csatornákat szeretne nézni és ezek alapján fizetne és nem ilyen "csomagok" alapján.. ja és ha nem szolgáltatótól függene, hogy milyen csatornákat lehet nézni, mert most eléggé idegesít, hogy bizonyos csatornákat UPC-nél lehet nézni itt meg nem és van amit itt lehet, ott nem lehetett..
  • ChaosTeam
    #3080
    Nem csak a saját igényeteket kellene nézni, nagyon sok ember sajnos hazaér munkából leül a TV elé és nézi a "valóság show" néven futtatott rendkívül igényes műsorokat. És bizony az ilyen emberek vannak jelentős többségben.

    Az, hogy van, akit jobban érdekelnek az ismeretterjesztő csatornák és azok esetleges HD verziói, az más kérdés. Én is örülnék, ha minél több ilyen csatorna lenne ( Discovery, Spektrum, Natgeo) - és lehetőség szerint magyarul, nem úgy, mint a netgeo HD és a Natgeo Wild HD esetében....

    Viszont nekem a TV-vel nincs semmi gondom Digitális Kábel vétel esetén, képhiba nem jelentkezett nálam az elmúlt 2 hétben 1-1 képhiba 1-1 másodpercre megjelenik, de más gond nálam nem volt a tévével sem. Az internet meg bőven jó, a 80-as helyett az új routerem óta általában 88mbit/s körüli sebességet mérek és letöltésnél is volt több, mint ami 80mbit sávszél mellett lenne a max....
  • Petko
    #3079
    ja, fasznak kell az a trágya
    helyette a spektrum lenne jó HD-ba, erre lenne igény
  • Revans85
    #3078
    Nekem ugyan nem fájna, ha kivennék a retek klubot a kínálatból!
    Mocskos egy csatorna!
  • gabi89
    #3077
    4:3 is marad mert az RTL szánalmasan pénzt kér érte amit a Digi nem akar kifizetni.
    Szvsz teljesen jogosan mert már rég meg kellett volna lépni (amcsiban 2003óta 16:9 van) és ezért akarnak pénz kérni :S

    Év elején a HD -ért is + pénzt akartak kihúzni az emberekből.
  • TomBond
    #3076
    Nálam is ugyanez van sajnos!
  • Stefling
    #3075
    Nekem már kezd elegem lenni a digiből, tv terén. A HD csatornákkal egyhuzamban, a sima digitális adások is úgy bepixelesednek és akadnak, hogy szörnyen idegesítő, arról már nem is beszélve, hogy az rtl még mindig 4:3-as és a forma 1 közben is nagyon bosszantó... Ráadásul nem nálam van a hiba, mert minden tv-n rossz, már megnéztem, de legalább már 1 hónapja, ha nem több... másnak is van ilyen problémája? A nettel nincs gond, de ha bemegyek szólni és nem tesznek valamit, megy ek vissza a UPC-hez, mert tv terén ők nagyon jók, a digi csak net témában űberel. :/
  • Szolnokboy1
    #3074
    köszi!!
  • Golyo69
    #3073
    nekem 80/25 van és minden ok :d annyival jön amennyivel kell neki :D
  • Golyo69
    #3072
    20/10 Mbit = 2560/1280 kb/s
    40/20 Mbit = 5120/2560 kb/s
    80/25 Mbit = 10240/3200 kb/s
  • BIZ0906
    #3071
    ossz 8-al.
  • Szolnokboy1
    #3070
    A DIGI csomagoknál a 20/10, a 40/20 és a 80/25 milyen max letöltési és feltöltési sebességet jelent kilobyte/s-ben? kösz
  • gabi89
    #3069
    Kecskemét Digi LAN-os net és tökéletesen bejön az oldal.
  • underthelake
    #3068
    Sziasztok,

    Diginet-em van és nem tölt be a Demonoid.me. Fehér marad a képernyő. Lefuttattam a tracert-t és jónak látja.....

    Másnál is van ilyen vagy működik rendesen? Persze a Diginet-es hálózaton.....

    Köszi.
  • Gery85
    #3067
    http://digi.hu/lakossagi/internet
    Itt nyomj a megrendelés gombra és válaszd ki a címedet, ha nincs benne,akkor nem elérhető
  • tobias88
    #3066
    Kertes házban t-t és Internetet szeretnénk, de valahogy a digi honlapról nem jött le, hogy nekem mit lehet választani na meg hogy az mennyibe is kerülne. Egyáltalán a 2700as 20mbites net elérhető?
  • tommygear
    #3065
  • ChaosTeam
    #3064

    Az új Asus routeremen keresztül... korábbi routeren keresztül csak 40-50Mb/s volt a max. mért eredmény.
  • scs17
    #3063
    Köszi az infókat!
    Közben sikerült megoldani a problémát.
    Alaphelyzetbe állítottam a routert, újraindítottam, és most már bejön. Érdekes, nem tudom mitől lehetett.
  • BIZ0906
    #3062
    Nekem bejön XI.ker
  • tommygear
    #3061
    nálam is bejön az oldal
  • scs17
    #3060
    Hali!

    Tegnap óta elérhetetlenek a pte.hu oldalai (etr, coospace, modulo), a lakásban egyik gépen sem jönnek be. Többi szaktársamnak UPC vagy más netük van, és nekik megjelenik minden gond nélkül.
    Holnap viszont tárgyat kéne felvennem...
    Mi lehet a probléma?

    Választ előre is köszi!
  • Golyo69
    #3059
    azért ez nem rossz :D:D

  • tommygear
    #3058
    és ez a lényegen mit változtat? vmi gáz van egyből rádfogják h a te géped szar
  • Misi az ezredes
    #3057
    A lekoppintós szöveg azért van, ugyanis a diszpécser az a hardveres problémákat nem tudja kiküszöbölni. Sem kiszűrni, némi tanácsot tud adni mit próbálj meg és a jobbik féle diszpécser javasolja is, ha a hiba továbbra is fent áll akkor hívja újra.

    A szerelők pedig 3 napon belül kötelesek kijönni szóval paff paff :D
  • FMassa
    #3056
    ok, köszi a segítséget:)
  • tommygear
    #3055
    ez a "nálad van a hiba" szokásos lepattintós dumájuk, hívd fel őket újra, hogy küldjenek ki egy szerelőt
  • FMassa
    #3054
    sziasztok!
    olyan problémám lenne, h egy jó ideje a modem mintha újraindulna magától. Kiírja h hálózati kábel nincs bedugva utánna meg rögtön csatlakozva van és vissza is jön a net. Már telefonáltam be nekik újraindították a modemet bentről.3 óráig nem volt net aztán visszajött. De ez az újraindulós probléma csak maradt. Azt mondták, h át kellene nézni a beállításokat. Nem szórakoztam vele, újratelepítettem az xp-t. De csak nem akarja az igazat:D Ha valaki tudna segíteni, annak nagyon hálás lennék :)
    előre is köszöntem :)
  • Twinseen
    #3053
    sziasztok! azt kérdezném tőletek, hogy tudtok-e esetleg ajánlani egy olcsóbb wifis routert 5000-6000ft magasságban, amit kedvel a Digi is és két gép illetve egy iPhone3G közé jó lenne?

    Előre is köszi
  • Misi az ezredes
    #3052
    Elég tré :) De azt hiszem ez mindenkivel megesik (néha). A lényeg, hogy most már a falban nincs kósza net xD
  • Revans85
    #3051
    Kifogtál egy szakembert
  • isi
    #3050
    a gond megoldódott. A szerelő átlyukasztotta a kábelt 2 helyen is U szöggel.
  • Misi az ezredes
    #3049
    Akár a számítógéped is okozhatja a lassú internetet, de a modem vagy routher is hibás lehet benne. Érdemes minden külső elemet újraindítani, kihúzni pl a routhert 10-15 mp-re majd visszadugni. Ekkor az adatokat amiket eltárolt magában azokat elfelejti és az internetgondok megoldódhatnak. Nálam ilyen probléma volt még régebben, így sikerült megoldani a problémát. Amennyiben nem oldódik meg a gond hívd fel őket és kérj távsegítséget. Első néhány lépés az lesz amit én mondtam ők is ezt fogják tanácsolni vagy jelezni fogja ha épp valami szervizelés van a környéken ami miatt nincs megfelelő szolgáltatás.

    Remélem segítettem ha gond van kérdezz ha tudok segítek.
  • isi
    #3048
    Sziasztok!
    Ma kötötték be a Digi "csomagot" TV+NET+TELEFON. Minden jó csak a NET iszonyat lassú nem tudom miért? Letöltés 500KB/s !!!! feltöltős 9-10MBIT/S ez micsoda?? nyíregyházi vagyok fogalmam sincs mit a gond? Esetleg az időjárás vagy mi a gond? A közepes csomeg a BaseNetre van előfizetve ami elvielg 40/20 as lenne.
  • mycso
    #3047
    Nálam jónak mondható...hspa esetén 4.1m le és 1.7m fel.
  • OssianFan
    #3046
    Másnál nem lassú a Digi Move? Tegnap óta nálam eléggé gyatra, 200kb/s körül van,de nem hiszem hogy túlléptem volna a forgalmam,5gb-s csomagom van és nem használtam túl sokat.
  • Gery85
    #3045
    Ott ahol van kihelyezve modem ott így működik, ahol csak lan kábel van ott megy simán is.