3567
digi
  • tommygear
    #3044
    de lehet
  • Plum
    #3043
    Megoldva!
    Be telefonáltam a Digihez és azt mondták hogy új gép akkor új mac cím, bent átpötyögtek valamit és kb 5 perc múlva ment a net. Vicc... :) A lényeg hogy megoldották.
    ui.: Akkor diginél nem lehet több gépet ráakasztani a netre??
  • Plum
    #3042
    Minden automatán van, semmit nem állítottam külön. A router is utoljára T-online netre volt dugva automatán, semmit nem állítottam rajta. Amikor áthoztam a digi-hez itt is egyből felismerte és ment. T-online -nál amikor ment a gép akkor Cisco router/modem és abból switch kábellel, és ment flottúl!
  • BIZ0906
    #3041
    A routerbe van beállítva? Vagyis wifin vagy lanon másik gépnél megy a net?
  • Plum
    #3040
    nem állítottam PPPoE-t mivel nincs név és jelszó. Ha ekkor is kell PPPoE akkor hogy állítom be a Digi-t ?
  • BIZ0906
    #3039
    PPPoE kapcsolatnál a Digi van beállítva vagy a T?
  • Plum
    #3038
    Sziasztok!

    Egy problémám van, nem tudom mennyire egyedi, de itt a fórumban eddig nem találtam hasonlót, sem máshol.

    Tehát a lényeg: A napokban összeraktam egy totál új konfigot, amelyre Windows7 került. Ezt nálunk raktam össze és mivel nálunk T-online net van itt hibátlanul működött, ment a windows update, ment minden pikk pakkra. Amikor kész lettem átvittem a végleges helyére de ott már Digi net van, és azt mondja hogy nincs net. restart végtelenszer, a hálózati adapter tiltása, majd engedélyezése, az IPv6 tiltása, majd engedélyezése újra, a hálózati driver ujra rakása (bár mint mondtam nálam T-akony netnél hibátlan volt), router-el is próbálkoztam, mert itt irta vki hogy azzal megy. A router felcsatlakozott a netre, de a win7 akkor sem tudott a netre menni. Próbáltam Tűzfal kikapcs, avast kikapcs, ekkor sem történt változás. Minden próbálkozásom sikertelen volt. Közben gondoltam kipróbálom a laptopommal is a netet, amin XP van. Rádugtam és pákkkk egyből van net. Na itt már óriási kérdőjel volt a fejem felett. Gondolkoztam hogy kihívom a digit, hogy nézzék meg, de mivel jel meg net van kitalálják hogy nálam van a hiba, holott szerintem nem.
    A kérdésem tehát, hogy valaki találkozott már hasonló problémával? :)
  • BIZ0906
    #3037
    Munka van! xD
  • mycso
    #3036
    Na, ez viszont jó hír, én ezt meg sem néztem...van egy vodás USB modemem, az függő, pedig jól jött volna már párszor t-s adatkártyához....de akkor ezek szerint ez a digis nem függő.
  • Gery85
    #3035
    Jaja, én is olvasom a híreket, remélem jó lesz.
    Érdekesség gyanánt: a Digi által adott modem, független, bele tettem a t-mobile net kártyámat és simán ment vele,csak be kellett állítani a csatlakozást a programban és már ment is.
  • mycso
    #3034
    Ez teljesen jó, egyébként meg sajnos az köztudott, hogy a Telenor mobilnet szolgáltatása a leg gyatrább a 3 szolgáltató közül, bár remélhetőleg ez talán még az éven javulni fog, mert valami hatalmas beruházásban, hálózatfejlesztésben vannak benne.
  • Gery85
    #3033
    Otthon így megy a Digi mobilnet:

  • Gery85
    #3032
    Köszönöm, szereztem közben én is egyet,mert anyáméknál Gyálon elég szar a UPC, oda kellett volna,de náluk nem megy, csak GPRS-t talál,vagy azt írja,hogy ismeretlen, pedig a telenoros telefon fullos térerőt mutat.
  • mycso
    #3031
    Amit tudni érdemes: hívást nem tudsz sem fogadni sem pedig kezdeményezni ez csak egy sima adatkártya amit a digi ad. Sms-t viszont fogadni lehet vele, már amennyiben ki tudod deríteni a telefonszámát a kártyának, mert azt sem ad hozzá a digi. Egyébként nekem a legkisebb csomag van, napi szintû netezésre használom egy tablettel és eddig még mindíg sikerült kijönnöm az 1gb-bol, még egy kis youtube is belefér. A Telenor hálózatát használja, tehát a sebességek/hálózati módok a Telenor hálózata szerint elérhetőek: a 3g szinte mindenhol elérhető, de sok helyen létesít HSPA kapcsolatot is, én teljesen meg vagyok vele elégedve.
  • Gery85
    #3030
    Másik kérdésem az lenne,hogy ma váltották át a csomagunkat topra, de azóta össze vissza ugrál a sebesség még alacsonyabb értékekre is lemegy, mint a startnet, esetleg kell valamit beállítanom?
  • Gery85
    #3029
    Mennyire stabil, lehet e vele rendesen böngészgetni,vagy lassan jönnek be az oldalak?
  • mycso
    #3028
    Van 1GB-os csomagom mi a kérdésed róla????
  • BaliBoy
    #3027
    Hmmm.....
    Nálam is Firefox alatt. Viszont Explorer alatt jó. Pedig semmit sem változtattam rajta. :S
  • tommygear
    #3026
    most bejött csak szét van esve az egész :\
  • Gery85
    #3025
    Senkinek nincs?
  • BaliBoy
    #3024
    Úgy látom törölték a tárhelyet. Este fel pakolom máshova.
  • tommygear
    #3023
    bannerrel miújság?
  • Gery85
    #3022
    Digi mobilnettel valakinek van tapasztalata?
  • gabi89
    #3021
    Érdekes Kecskeméten meg minden a legnagyobb rendben. Legalábbis én nem tapasztaltam semmi lassulást,kiesést ...
    Pest környékéről viszont sokan jelentettek hibát.
  • tommygear
    #3020
    már itt is jó
  • El Protector
    #3019
    Nálam Dunaújvárosban tegnap, tegnapelőtt végig voltak gondok, de ma egyszer sem.
  • BIZ0906
    #3018
    Ugyan ezt tapasztalaom. Ne basszanak már ki velünk :P
  • Revans85
    #3017
    Nálam is ez volt reggel, de már rendben van.
    Azokon az oldalakon, ahol gyakran járok (4-5 ilyen van) az Adblock Plus szűrőt feloldottam. Még nem kapcsoltam vissza, de lehet, hogy úgy is működne...
  • tommygear
    #3016
    továbbra is szar nálam is
  • Stefling
    #3015
    Hm, most nekem is elkezdte megint.
  • Stefling
    #3014
    Igen, én reggel tapasztaltam ilyet legfőképp, azóta mondjuk nincs ilyen gond, bár a feltöltésem nem az igazi, de atöbbivel nem igazán van gond most legalábbis. Reggel pl csak többszöri újratöltésnél töltötte be az oldalakat. Lehet csinálnak valamit.
  • tommygear
    #3013
    tegnap délután óta rengetegszer szinte minden oldalon "A kiszolgáló nem található" hibaüzenetet kapok, majd párszor ráfrissítek és bejön az oldal, más tapasztal iylet??
  • sznorbi2
    #3012
    Debrecen egyes pontjain ez nem újdonság csak itt időponttól független a netszakadás!
  • VLB
    #3011
    nem tapasztaltatok diginet használók a közelmúltban este 8-9 óra körül laggokat, netszakadásokat?
  • TomBond
    #3010
    Ez érdekes. Akkor velem kivételeznek. (Vagy tényleg változott valami náluk május óta.)
  • Gery85
    #3009
    Azt mondta az ügyfélszolgálat is,hogy minden változtatás csak a jövőhónaptól válik aktívvá.
  • Gery85
    #3008
    Felhívom őket. és megkérdezem
  • TomBond
    #3007
    Azt nem tudom én sem, de előkerestem a módosítást. Május 23-án voltam bent, és május 24-én már az emelt sebességgel kaptam a netet.
  • Gery85
    #3006
    Hát akkor nem tudom mi változott...
  • TomBond
    #3005
    Nekem (szolnokon) másnapra megcsinálták a váltást.