78923
  • lwb
    #77258
    Kommentben nem jön nyilván annyira át, de nekem az volt a benyomásom, mintha megsértődtél volna pedig csak válaszoltam a kérdésedre. Ha nem így volt, akkor sorry.
  • lwb
    #77257
    Mi? Azt vágod, hogy aki részt vesz az alfában, az nem fogja hamarabb megkapni a játékot? Ha nem veszi meg (nem feltétele az alfának az előrendelés), akkor akár az is lehet, hogy soha nem fogja megkapni?
    Hogy jön ide egyáltalán ez a sorban állós példa? Aki olyan hülye, hogy új telefonért napokig áll sorban, az azért teszi, hogy az övé legyen a telefon elsőnek , mert ... nem tudom? ... presztizs? Ezt tőlük kérdezed meg. Aki rákattint egy linkre, hogy jelentkezzen alfára, az NEM lesz ettől egyenlő a hidegben sátorozó fanatikussal, mert nem jelent tőle semekkora áldozatot sem, hogy egy linkre kattint, aztán vagy bekerül vagy nem. Ha bekerül, akkor kipróbálja előbb. Ha nem, akkor meg nem.
  • Kancsalborz
    #77256
    Te meg írd már le, hogy melyik mondatomból következtettél arra hogy megsértődtem ?
    Egyszerű kérdésemre vártam egyszerű választ mert különbözőek vagyunk, és a "tesztelni vágyók" motivációja érdekelt.
    Látod mások értették a kérdésem, és nem láttak benne semmi "támadást" sem, a sértődött sem én vagyok itt úgy nézem.
    Másnak kösz a választ, te meg vegyél be egy nyugtatót, meg értelmezd a szöveget. Nem ez az első eset hogy gondod akad vele...
  • Kancsalborz
    #77255
    Tökéletesen érthető válasz, erre voltam kíváncsi. Kösz.
  • PiszkosFred
    #77254
    > "Mondjuk engem nem annyira a grafikai felujitas csigazott volna fel, hanem inkabb a jatekmechanika mai szintre hozasa. Pl mindenkinek sajat loot, vagy automatikus penzfelvetel, esetleg uj unique cuccok. Igaz jatszak akkor a modokkal..."

    Hát oké, de akkor a D2-es még mai népes és aktív közössége biztos, hogy meglincseli őket, ezúttal ténylegesen, nem csak virtuálisan, mint amikor Chen rákérdezett a telefonra :)

    A Diablo 2 a gaming szent tehene. Komolyan, kevés játék van a Földön, amelyet ha csak egy picit is megváltoztatsz felújítás közben, már ott a kés torkodon. Még akkor is, ha esetleg QoL feature érkezik. Emlékszel, hogy szegény D3 - ami egyébként egész jól kikupálódott a végére -, mit kapott anno? És nem a csak a RMAH miatt, hanem azért, mert volt előtte egy D2, a D3 meg nem volt az. Bármennyire hülyén is hangzik. Aztán persze megszokta mindenki és most is annyian esnek neki, hoyg szezonok első heteiben csúcsidőben játszhatatlan (mondjuk a DDos támadások sem segítik a performancet, ez tény).

    Anno főiskolás éveim alatt istentelen sok időt öltünk a D2-be, de annyira, hogy az már-már a bulik és a vizsgák rovására ment, pedig mit is csináltunk? Nonstop vonatkoztunk Bhaal meg Cow runokat, orrvérzésig, hogy hátha esik végre az, amit akartunk, hogy aztán ha más porszívozta fel, akkor menjen a kufárkodás. Seggrészegen hajnalban persze a Trónterem előtt trashpack (főleg ha lájtingos volt a nyomorék) rendszerint megszopatott mindenkit, de nyomtuk mint a hülye. Ha nagyon meguntuk, akkor tartották pár hét szünetet, aztán folytattad. Aki fenn volt ircen, de nem csatlakozott be a játékba, az másnap megnézhette a kolis szobáját (értsd: annak romjait) :D Aztán persze elmúlt, de amíg tartott, arra mai napig emlékszünk.

    Az már más kérdés, hogy tegnap néztem pár perces alphatesztes videókat és valahogy megint az a helyzet, mint a gog-os játékaimmal. Máshogy él az emlékeimben és másként néz ki, ha megveszem és felrakom 20-30 évvel később. Picit furcsa volt kívülről látni a D2-t a videókon, de valahogy éreztem a hívó szavát - bármennyire ostobán hangzik ez most az élet B oldalát taposva.

    Szóval nem véletlen, hogy nem változtatnak, ez így klasszikus. És ha mégis változtatnak, azt is csak nagyon de nagyon óvatosan, több hónapos alfa tesztek alatt, időt hagyva a véleményekre való reagálásra.

    Az sem lett volna rossz ötlet, amit te irsz, kvázi D3-as szintre emelni a D2-t és a LoD-t, de akkor azt úgy kellett volna, mint a Tristram eventnél januárban, vagyis speciális pályaként behozni valahogy. Azt elfogadta volna mindenki, duzzogva, de oké. Ha simán a mostani remaster jelenik meg így, mondom, lincselés :)

    (tegnap facebookon rákérdeztem pár régi cimboránál, hogy mik a tervek és szinte mindenkinél ott virít a "zöld felirat" az inaktív install alatt)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.04.10. 14:36:08
  • repvez
    #77253
    aha akkor már mindent értek, hogy a sado mazo része a lényeg és , hogy napokig ne kelljen csinálni semmit arra a kifogásra ,hogy sorba kell állni a telefonért ?
    Vagy helyette leadni a rendelést és kb azonos időbe leszel a tulajdonosa a terméknek mint azok akik végigállták .
  • lwb
    #77252
    Ja, pont olyan rákattintani egy linkre, mint napokig állni sorban a fagyos hidegben az utcán. Teljesen olyan ...
  • lwb
    #77251
    Azért megengeded, hogy én megnézzem a félkész verziót, ha úgy szeretném? Megkérdezed a lenti kommentedben, hogy mi hajt embereket erre, aztán meg felháborodsz, amikor kapsz rá egy választ. :D
    Amúgy meg óriási LOL félkész verzióról beszélni egy arpg esetében, amikor ott folyamatos a rebalance meg a loot átdolgozás. Sok sikert pl. összehasonlítani a dio3 release verziót a maival, vagy a path of exile, ami ráadásul vagy 10 hónapig volt nyitva bárkinek, hogy kipróbálja még 0.9 verzió alatt, release előtt.
  • Wootan
    #77250
    Lineage eternal XD Arról a játékról valamikor 2010 környékén került ki először videó. Azóta se jelent meg...
  • undY1ng #77249
    Külön, mint minden más remasternél (sajnos). Ez a trendi.
  • savior666
    #77248
    En ugy tudom meg kell majd venni.

    Konkurenciak: Last Epoch, Lost Ark, Lineage Ethernal, Path of Exile 2. Vagy pl most jelent meg a Magic: Legends. Hazon belul meg ott lesz a D4.

    Mondjuk engem nem annyira a grafikai felujitas csigazott volna fel, hanem inkabb a jatekmechanika mai szintre hozasa. Pl mindenkinek sajat loot, vagy automatikus penzfelvetel, esetleg uj unique cuccok. Igaz jatszak akkor a modokkal...
    Utoljára szerkesztette: savior666, 2021.04.10. 12:05:35
  • coolpet
    #77247
    Ha megvan eredetibe a D2+kieg, akkor zet is megkapom ingyé?
    Megvan a D3 is az összes kiegével.

    Vagy ezt külön meg kell majdan venni 10K jó magyar valutáért?
  • repvez
    #77246
    tudsz mondani példát , hogy mi a diablo konkurenciája? vagy mi lesz késöbb?
    Nekem nem igen jut eszembe egysem most igy hirtelen
  • savior666
    #77245
    En pl azert szeretek tesztelni, mert:
    - Nem kell honapokig varni a jatek megjelenesere, egybol jatszhatom.
    - Ilyenkor meg mindenki kezdo, ekkor fedezodik fel a jatek, nincsenek akkora kulonbsegek.
    - Szeretem latni, ahogy folyamatosan javul a jatek.
    - Kuriozum bekerulni egy tesztbe es reszt venni rajta.
    - Van hogy a teszt ingyenes, de a vegleges jatek mar penzbe kerulne.

    Ezek jutottak igy hirtelen eszembe.
    Ezek most nem pont a Diablora vonatkoznak, hanem ugy altalaban.
    Talan meg annyi, hogy ennek a D2R -nek is a grafikaja pl most meg elmegy, de 1 ev mulva mar nem lesz nagy szam. (a konkurenciak tudataban mondom ezt)
  • repvez
    #77244
    Ez ugyan az a megmagyarázhatatlan dolog mikor az Iphone fanok egy héttel a megjelenés elött sátoroznak a bolt elött, hogy megvegyék a tulárazott terméket.
    Nem értem, hogy mi benne a rácio, egy hétig kint fagyoskodni , csak , hogy elmondhassa, hogy ö az elsök között vette meg, mintha a megjelenés napja után pár nap mulva nem tudná sorbanállás nélkül megvenni, vagy ma már online megveszi és kb a megjelenés napján már ki is szállitják neki .
  • Kancsalborz
    #77243
    Ki beszél itt a spoilerekről ? És miért a félkész verziót kell megnézni hogy tetszik-e ?
    Ma már a megjelenés után -főleg ilyen népszerű címeknél - max. 24-órán belül nyolcmillió-hatszázezer tesztet, vélemenyt, végigjátszást meg lehet nézni róla, van refund stb...
    Én is várom, mert egyik nagy kedvencem, de mivel nem ez a munkám hanem kikapcsolódásként játszom, a tököm akar vele félkészen játszani, meg tesztelgetni, fejezzék be,teszteljenek ők, és ha kész adják ki. Ha meg "vásárlói visszajalzésre" van szükségük, adjanak ki nyilvános demót tesztelni, vagy fizessenek érte hogy ha én a azabadidőm erre áldozom.
    Így gondolkodom én, és kíváncsiságból kérdeztem a "másik oldalt" hogy nekik mik az indokaik arra, hogy bevállalják az "ingyen tesztet. Ennyit kérdeztem mindössze.
  • lwb
    #77242
    Kíváncsiság? Megnézni, hogy megéri-e majd a végleges vagy ne is foglalkozzak vele? Ez a Dio2, ne csináljunk már úgy, mintha nagy spoilerek lennének benne ... 20 éve végigvihette bárki.
  • mooo
    #77241
    eszembe nem jutna ingyen tesztelni
  • Kancsalborz
    #77240
    Nem csak te. :)
    Éppen meg akartam én is kérdezni mindenféle él nélkül teljes tisztelettel : Mi hajt másokat arra, hogy egy félkész játekot önként ingyen próbálgassanak, pláne ha szeretik ?
    Vagy ez inkább valami státusszimbólum, hogy : "bekerültem az alfába" ? :)
  • PiszkosFred
    #77239
    Detto. Így is megint többszáz órát vesz el majd az életünkből (még az ircet is visszarakom a hangulat miatt), a premierig még elintézek mindent, aztán jöhet a megjelenés.
  • ricsa008
    #77238
    nekem sem jön :/ egyik címre se
  • lwb
    #77237
    Általában én sem szeretem elrontani az élményt félkész valamivel, de ez ugye a Dio2, amit már 20 évvel ezelőtt végigvittem vagy ötször. Szóval nagy meglepetések itt nem lesznek, csak a grafika.
    De egyelőre nem úgy néz ki, hogy beválogattak az alfába. :/
  • undY1ng #77236
    Csak én vagyok ilyen, hogy nem akar félkész produktumokkal játszani, hanem bőven kivárni a tényleges megjelenést?
  • lwb
    #77235
    Én is így tudom. Nincs persze garancia rá, hogy mi is benne leszünk az alfában, de a remény hal meg utoljára.
  • PunkZoli
    #77234
    lehet, viszont ha ez most alpha, akkor lesz még ilyen, de béta biztosan megjelenésig.
  • savior666
    #77233
    En ugy tudom, hogy egyelore csak par streamer kapott kulcsot.
    A mezei jatekosok majd ma 4 ora korul kapjak a kulcsokat.
  • ricsa008
    #77232
    Mármint most hétvégén ?
  • PunkZoli
    #77231
    több hullám lesz itt is, nincs minden veszve :D
  • ricsa008
    #77230
    Ezek szerint már kimentek a kulcsok :( Ez sem jött össze :(
  • Sir Cryalot
    #77229


    Na ez odabasz , Bobby Kotick hülyét csinált mindenkiből (EA "remaster" , grinding gear games, stb.stb.)
  • r4pt0r
    #77228
    Jobb alsó sarokban ott van hogy placeholder. Meglesznek csinálva mai szintre a videók, én várom őket.
  • TBTPumpa
    #77227
    Elindult a Diablo 2 Resurrected alfatesztje. Legalább a videókhoz nem nyúltak hozzá:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2021.04.08. 21:28:03
  • Carmang
    #77226
    Én PC-re akarom, és ténylegesen :)
  • PetruZ
    #77225
    Diablo 2 Carbot Graphics Pack érkezik!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ... WiiU-ra, 2066.06.06-án. :P
  • Terawatt
    #77224
    Upsz teljesen igazad van :) @r4pt0r benéztem, azt hittem bugos az évválasztó.
  • PiszkosFred
    #77223
    Nem tart vissza senkit, de onnantól, hogy beállítja a dátumot, a felelősség már az övé, nem a tiéd.
  • repvez
    #77222
    amugy ennek a fajta szürönek van valami értelme? bárkit is visszatart, hogy más évszámot állitson be mint a valós és igy meglássa a tartalmat?

    sose értettem ezt
  • Zsoltee_a_bator
    #77221
    Amig nem valasztasz evet, honapot, nem jo otlet napokat listazni.

    1-28,29,30 vagy 31
  • r4pt0r
    #77220
    Itt mit kell látni?
  • Terawatt
    #77219
    Remélem a játék jobban fog sikerülni mint az age gate-jük...