78965
  • yesname #70781
    Nem az őrök intézik el. Az is sokáig tartana. Be kell csalni a faluba. Védett hely, azonnal kinyiffan.
  • Lokker
    #70780
    őrök elintézik
  • yesname #70779
    Akkor valamit rosszul csináltál. Nem kell leteríteni.. :D
  • TBTPumpa
    #70778
    49-ről 55-ös paragonra húztam fel a profilt, de meguntam. Kész rémálom Torment 6-on leteríteni azt a Mothert.
  • Frank99
    #70777
    hehe, hiányzik 40 milla xp crusi 70-ből, mindgyá meglesz így

    :-)
  • Zenszkij
    #70776
    nekem kiesett egy jade cipő és csókolom
  • McHaals
    #70775
    nem tudom hogy vagytok vele, de nekem mostanában rohadtul nem esik plan... a jade harvesterről nem is álmodok :(
  • McHaals
    #70774
    oldie but goldie, amíg nem nerfelik... anno megjelenés után így húztam fel a 60-as karaktereimet
  • TBTPumpa
    #70773
    Gyors fejlődési lehetőség
  • mkfdd
    #70772
    Haunt 4000% damage, locust swarm meg 1500% damage utolsó rúnával. Jade harvester 6os bónusz soul harvesttel rásebzi instant az összes dotot a mobra. Elég fasza wd endgame gear. Mondjuk amik halnak instant azok halnának egyébként is a dottól, csak így pl elitekre rögtön tudja rakni a következő adag dotot.
  • Sunrider924
    #70771
    Van egy olyan elmelet hogy most mindent szabad mert igazabol a Blizzard minden exploitot meg akar talalni, mielott kijon a ladder/sezonokkal.
  • McHaals
    #70770
    a cuccai elég sokat dobnak rajta... ha megnézet a set bónuszt, meg asszem amit az amulet ad, hogy lefelezi a dot idejét
  • Carlos
    #70769
    Egyetertek!!!
  • who am I 7
    #70768
    érdekesek.DH nagy sztár a 10 perces shrine-al.A wd-t meg nem tudom, nem játszok vele, lehet skill lehet set bonus, hogy 1 mp alatt leugrik az elitek hp-ja is 60-80%-ot.Gondolom nerf gyanús a jövőben...a skill, akkor mindenképp, mert elég vicces így.
  • Sunrider924
    #70767
    @mkfdd - a blizzard mindig csak az UTAN csinalt barmit is, amikor mar tomeges elvandorlas tortent a nepszeru huzasaik kovetkezteben, mint amikor a javitasi koltseget felvittek az egekbe pedig konyebb volt megdogleni egy enrage timeres elite pakkon mint lenyomni elsore.
    Azt nezd mar meg, hogy a Blizzard mindig elobb nerfel mint hogy buffol vagy balance-ol. Erdekes modon elojott azzal, hogy a kevesbe hasznalt skilleket felbuffolta arra a szintre hogy valasztasi alternativak lehessenek, akkor a fegyvereket/proccokat miert nerfeli(they are overperforming)ahelyett hogy a tobbit buffolnak ugyanarra a szintre? Az eredmeny ugyanaz csak mashogy izlik.
    Barmennyire is nem tetszik, a Blizzardnak nagyon elszallt az agya es meggyozodesuk hogy a jatekosok nem tudjak jol. Hiaba tortenik meg ujra es ujra, hogy a jatekosok ugyanazokbol az eszkozokbol sokkal hatekonyabbat kihoznak, mint amire a Blizzardos teszterek valaha is gondoltak, ok akkor is jobban tudjak.
    A Blizzard nem hallgat a visszajelzesekre. A Blizzard enged a nyomasnak amikor kezd sullyedni a hajo. A ketto nem ugyanaz.
  • Sunrider924
    #70766
    Mi lenne ha utananeznel a Shard of hate koruli nerf ceconak es akkor levonnad magadnak is a kovetkeztetest?
    Mi lenne ha visszagondolnal az elmult 2 ev vanila>PTR>loot.20>RoS intervallumra es nem a kis piszlicsare hibakat hanem az egbekialot marhasagokat mint teszem azt az AH aukcioknak a user windows orajahoz valo igazitasa te is vegiggondolnad?
    Mi lenne ha hagynad te a fenebe az en arroganciamat, helyette sebessegbe tenned a sajat szurkeallomanyodat? Engem a te szandekos butaskodasod hasonloan zavar, na akkor?
  • Lokker
    #70765
    Szerintem nagyon messze van ez a kieg a jótól. Adventure mód elment fogjuk rá. Rift halál uncsi volt, 7-8 szintet mentem mire meg lett a 100%. Nem értem mire ez a nagy hájp a kieg körül. Egy újabb közepes alkotás.
  • Lokker
    #70764
    Nem unjátok már? 2-3 oldal óta csak ez megy, uncsi már ez a vergődés. inkább kérek vanila d3-ba encsantert.
  • mkfdd
    #70763
    Beteg T6 wd és dh:

  • Tatyla
    #70762


    néha mákom van 5 cache egyszerre
  • mkfdd
    #70761
    Én nem értem miért mondjátok hogy a blizzard nem hallgat a visszajelzésekre. Szinte a kieg 90%-a játékosok visszajelzései alapján lett összeollózva.

    - panaszkodtak az atmoszférára -> csináltak egy a többinél darkosabb act-et
    - panaszkodtak a storyra és a komolyan vehetetlen főbossokra (Azmodan minden sarkon elmondja a tervét) -> csináltak egy titokzatos főgonoszt, aki csak azért jelenik meg hogy a fülünkbe suttogja hogy megdöglünk
    - random dungeon ötlete játékosoktól jött
    - legendaryk érződjenek legendarynak/legyen nagyobb build diverzitás -> build-változtató legek (két legyet egy csapásra) mondjuk nem mindegyik érződik még tényleg legendarynak úgyhogy ezen van még mit csiszolniuk de az irány az jó
    - mindenki panaszkodott a story mód monotonitására -> adventure mode
    - nincs progress 60 után -> paragon
    - a többség 2.01 előtt panaszkodott az AH meglétére és a botrányosan szar loot rendszerre -> Kivették AH-t annak ellenére hogy ez így nekik bevételkiesés, és ennek megfelelően buffoták a dropot. Panaszkodtok hogy AH hiánya miatt hagyják abba sokan a játékot. Meg kell csak nézni hogy mennyien játszottak loot 2.0 előtt és után. Ha a régi AH és drop rendszerrel vágtunk volna neki a kiegnek, és nem is biztos hogy megvettem volna. F*sznak lett volna megint kedve ahhoz hogy minden patch után 1 hétig jöjjön a loot és utána a fél életem bele kelljen ölnöm a játékba hogy fejlődjön a karakter. Szerintem az AH-t kizárólag azok sírják vissza, akik RMAH-n próbáltak pénzt keresni. Senki másnak nem hiányzik.
    - A BOA-n és a trade hiányán lehetne vitatkozni hogy mennyire hasznos, de a spammerek és 3rd party oldalak működését elég hatásosan kinyírta. Mondjuk elég szélsőséges a megvalósítás, ezen lehetne vitakozni. Biztos vagyok benne hogy csinálnak majd vmi korlátozott trade lehetőséget idővel (pl régóta friendlisten lévőkkel, bizonyos feltételekkel klántagokkal stb).
    - játékosok nyomásárra jönnek a ladderek és a tiered riftek is (megintcsak játékosok ötlete volt)


    Lehetne még sorolni bőven. Az meg hogy nem tartják a közvetlen kapcsolatot a játékosbázissal (nem chit-chatelnek mindenféle jött-ment baromságról a fórumokon) az érthető. Milliók játszanak a játékaikkal, nem tudnak olyan döntéseket hozni, ami egy játékosbázis egy rétegét nem ösztönözné felháborodásra, és meg kell gondolniuk hogy kommunikálnak mikor fansiteok egész hada cincálja ízekre minden egyes kék postot amit írnak.

    Kisebb fejlesztők megtehetik hogy szinte teljesen bevonják a játékosokat a fejlesztés menetébe, de egy blizzard méretű cégnél ez ár szinte kivitelezhetetlen. Ezzel szemben a blizzard szerintem egyik éllovas visszajelzések figyelembe vételénél a nagyobb fejlesztők között. Csak hát ahol sok a játékos, sok a síró száj, és általános tendencia, hogy a hivatalos fórumokat azok látogatják főleg akiknek valami baja van (akinek nincs, az inkább játszik a játékkal), és mivel folyton sírással van tele a hivatalos fórum, azt hiszik hogy a többség velük ért egyet.


    Ha úgy gondoljátok hogy a fejlesztés rossz irányba halad, csak meg kell nézni hogy mennyien játszottak 1.08 vége felé, és mennyi az aktív játékos most. Én ne akarom feltétel nélkül védeni blizzardot mert bőven van még csiszolniuk a dolgokon, de amikor nekem annyi bajom van egy játékkal mint pl sokatoknak itt, egyszerűen fogom magam és szépen csenben lelépek zöldebb mezőkre. Teljesne telített a játékpiac. Feleslegesen minek kínozzam magam valamivel, ami nem tetszik.
  • cleric
    #70760
    Engem az zavar (és ebből pattant ki a vita), hogy mérhetetlen arroganciával írsz mindenről. Ez is milyen már:
    "kiderul mennyire nem ertenek az altaluk tervezett jatek mukodesehez"
    "hulyeseg hulyeseg utan omlik ki a Blizzard konyhajabol"
    Ezeket azért erős túlzásnak érzem, még akkor is, ha te meg vagy győződve erről. És ez a bicskanyitogató stílus nem idevaló.
  • dantor7
    #70759
    Csupán annyit mondok, hogy mióta világ a világ, és blizzard a blizzard, EZ VAN!
    Kezdve a Diablo1-től, amikor sorcerer mana shielddel halhatatlan volt,
    D2-ben nem emlékszel a poison-os itemekre? minden kis szar charm egyre OP-bb sebzést nyomott, hónapokig nerfeletlenül.
    A sok-sok használhatatlan build, mikor láttál spear-azont?
    Vagy a nagyon durva pierce-kombók amazonnal, legyen az javazon bocipályán vagy a guided arrow-os. Tűzfal sorci ami 6-7 castból ölte players 8 hell baalt?
    Warcraft 3-ban is patch patch hátán, mire sikerült elérni a balance-t.

    Igen, ez volt, nem tudom miért nem emlékszel :)
  • skinnyman
    #70758
    Csak eppen gondolom csak ugy tudod megvenni, ha a rendezvenyre is jegyet veszel, ami meg 2500 forint. Jol latom? :)
  • sz4bolcs
    #70757
    még pár hét, és én is beeuházok rá.. lol
  • TBTPumpa
    #70756
    Diablo 3 akció a PlayIT-en:
  • steweee
    #70755
    vmit olvastam hogy jött ki vmi kiegészítője. reaper of souls vagy vmi ilyesmi
  • TBTPumpa
    #70754
    DLC? Miféle DLC?
  • steweee
    #70753
    kijött már a DLC+peccselt verziója ?
  • MalusDarkBlade
    #70752
    Kis kiegészítés, nekem viszont nagyon hiányoznak az immune monszták, iszonyat nagy baromságnak tartom pl, hogy a barbárom rend skillje sebzi az élőhalott csontvázakat. Ha már rpg, akkor ilyen apróságokra igazán figyelhettek volna, de hát konzolra is ki kellett ezt adni a sok fogyatékosnak.
  • MalusDarkBlade
    #70751
    edios : a D2 felbontásához, csúnyaságához, volt olyan ahhoz is hogy multires, külső program, átteszi az egész D2-őt tetszőleges windows felbontásba. Multinál nyilván nem lehetett használni, max LAN-nál, mert ugye nem akkora területet látsz be 640*480ban mint 1680*1050ben.
  • Sunrider924
    #70750
    A nezetkulonbseg abbol szokott adodni, hogy az alkalmi jatekosok a vilagert nem ismernek el hogy az o nezopontjuk/a jatekba fektett ido/ a szerzett tapasztalat es ugy altalaban az idointervallum amiben elhelyezzuk a dolgokat nem egyezik meg egy olyan jatekoseval aki az emlitett szempontokban 10x tobbet tesz oda-ugyanabban a vitaban.
    De ami a legboszantobb, hogy veszelyeztetve erzik a jatekelmenyuket csak mert valaki egy vitaban olyan dolgokat mond, ami nem egyezik az o velemenyukkel.
    Lehet egyetnemerteni azokkal amiket szoktam irni, de akar tetszik akar nem attol meg ott van az oka is, csak mar annyira nincs kedvem mindig idezgetni, hogy pl esz nelkul nerfelik a Shard of hatet es kiderul mennyire nem ertenek az altaluk tervezett jatek mukodesehez, mekkora vicc hogy szetnerfeltek a berserkert es a perma archont, de a jelenelgi dominans specc T6on Alkaizernel a WW, Avoid perma Archonba nyomja Unityvel stb stb stb
    Ehez kell hozzatenni, hogy van aktiv feedback a jatekosoktol, nem az alkalmi siras, hanem komoly dokumentalt feedback es ennek ellenere hulyeseg hulyeseg utan omlik ki a Blizzard konyhajabol.
    Es en vagyok a hater. Hat legyen, utalom oket hogy 10 eve amiota megvannak felepitettek egy legendat es az utobbi 3-4 evben le is romboltak, de nem am csak ugy hogy vannak alkalmi elegedetlenkedok, hanem ugy, hogy egy ket "rajongo/elegedett jatekos" kivetelevel tomegesen fordultak el az emberek toluk, a 3 stabil franchisebol 2nel tobb mint 60%al(sajat becsles a forumok bongeszese alapjan) visszaesett az elofizetok szama, ez azt mutatja hogy nagyon nagy a baj a Blizzard haza tajan.
    Nem kell ketsegbe esni, remelhetoleg a kieg nem lesz roszabb mint most, es ahogy a vanila eseteben is vegul engednek a jatekosoknak, ugye bejelentettek a rendszeres heti csutortoki theorycraftot, mas kerdes mi lesz belole, de hatha.
    Es meg valami, a TLDR, nekem nem okoz oromet ez a sok okorseg, amivel rontjak a jatekelmenyemet, epp hogy bosszant, ha az alkalmi jatekost nem zavarja, rendben, oruljon neki, de ne akarja nekem megmagyarazni hogy ami most van miert jo, mert egyaltalan nem az, meg akkor se ha neki ez meg belefer.
    Lattam, hogy tudnak jobbat es latom hogy ahoz kepest ez milyen keves.
    Ilyenkor nem tudok orulni egy olyan infonak hogy Bobby bacsi tavaly 9 millot kapott premiumnak...
  • natalyel
    #70749
    Félig off, és bocsánat, hogy ismét felhozom, de aktuális, látva a jelenlegi vitát/vélemények egymásnak feszülését. Bocs, kicsit hosszú lett.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Előrebocsájtom, mindkét oldalról vannak olyan tények, amelyet igaznak érzek, és vannak, amelyeket kissé túlzónak. Én is játszom a kieggel, bár egyre kevesebb lelkesedéssel és egy cseppnyi csalódottsággal, de még az élvezeti értéke nem csökkent le annyival, hogy teljesen felhagyjak vele.
    Viszont azzal egyetértek, hogy bár időnként vannak bluepostok és patchelgetnek néha, olyan az egész, mintha egyáltalán nem figyelnének a játékosbázisuk véleményére, kívánságaira.

    " Vagy veszel egy játékot (hogy ne menjünk messzire), melyik az, ahol neked beleszólásod van a játékmenetbe, a skillekbe, a sebzésbe, a tárgyakba? Mondj példát!"

    Példa: Gazillion Entertainment - Marvel Heroes
    (csak tisztázásképp: ez nem MMO, sokkal inkább hack n slash mmo elemekkel fűszerezve. Free to Play, NEM Pay to Win, csak a Quality of Life elemekért lehet real money fizetni, de az sem szükségszerű. Teljes tartalom elérhető, single és multi stílust preferálóknak egyaránt.)

    David Brevik (volt Blizzard North President és jelenlegi Gazillion President):
    http://www.diablowiki.net/David_Brevik
    és
    http://en.wikipedia.org/wiki/David_Brevik
    és
    http://www.linkedin.com/pub/david-brevik/3/793/470

    Fórum:
    http://forums.marvelheroes.com/
    http://forums.marvelheroes.com/categories/generaldiscussion
    https://www.marvelheroes.com/

    Ne értsetek félre, nem reklámozni akarok, semmi érdekem nincs, én tök jól elvagyok vele és avval az egyre bővülő és elégedett közösséggel, akikkel nap mint nap együtt játszunk és egy nagy fantasztikus közösséget alkotunk, csak jelezni szeretném, hogy van ilyen. Én már épphogy túl vagyok a negyvenen, elhihetitek, hogy a fél életemet végigjátszottam commodore-tól mostanáig, zömében pc-n, minden játékstílust és minden nagy nevet végigtoltam/tunk és kijátszottam, sok játékfejlesztő céget közvetetten és közvetlenül megismertem, és egy éves MH-s "létem" óta még mindig meglep a David Brevik által fémjelzett cég hihetetlen odafigyelése a communityra. Gyakorlatilag a játék nagy része immár a játékosok visszajelzései, ötletei alapján újult meg és változik folyamatosan. Még egy olyan viszonylag jelentéktelen ország jelentéktelen játékosa is mint én is tudott hozzá tenni valamit. Persze nem agyatlanul dobálnak bele mindent, fejlődik a játék, van koncepció.
    Ebben a játékban sokkal több reward és hosszú távú progression van, az istennek sem tudom megunni, pedig néha szeretném :).

    Összhatását tekintve egy új szintje a hack'n slash kategóriának, nekem ez jelenti a Diablo2 utáni új kis lépést, nem a Diablo 3, az inkább egy mellékszál a játékok fejlődésében az én szememben.


    Persze tudom, kicsit más a két dolog, főleg üzleti szempontból, de azért egy Blizzard-tól a jelenleginél kicsit több figyelem elvárható lenne a játékosbázisuk irányában.
    Én egy kicsit többet vártam a kiegtől. Nem rossz, de nem is az a nagy megújulás. De nem f*kázom, mert nyújt szórakozást, leginkább partyban, de félek, a közeljövőben eljön az idő, mikor már nem lesz olyan vonzerő benne, hogy belépjek.

    De ne vesszetek már össze egy szerencsétlen játékon, értelmes emberek vagytok, hasznos infókat is írtok rendszeresen, ne durvuljon már el a nézetkülönbség.
    :)
  • RatBaG #70748
    nem mondtam, hogy egyet is értek vele vagy ilyesmi. :)

    #70747
    ne tévesszen meg senkit, ez csak egy random gipsz jakab theorycraftja.

    mondjuk linkelhettem volna a reddit postot is, van ellenvélemény is bőven.
    http://www.reddit.com/r/diablo3/comments/23fpy9/leg_droprate_explained_interesting_read/
  • Frank99
    #70747
    és ez él már?
  • dantor7
    #70746
    Ez brutál, ha így van!
    Az, hogy minimum droprate van, az totál jó.
    De hogy maximalizálják is, hát, azt egyáltalán nem kellene...
  • Sunrider924
    #70745
    Ugye tudod hogy most ezert teged se fognak itt szeretni? De ha en mondtam akkor en hater vagyok.
  • RatBaG #70744
    http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/12504871619?page=1
  • Aspyrin
    #70743

    (ha jól emlékszem, conviction aurával húztuk le az immunitásokat a monsztákról)
  • Dani271
    #70742
    Immune: lauch után infernón (még a nerf előtt) az invu minion-vortex-horde-molten kombó mindent vitt :D:D