78965
  • McHaals
    #70741
    korrekt wall of text, kb minden szavával egyetértek.
    lol a staminát már teljesen el is felejtettem... sosem értettem miért volt rá szükség
    meg az immune monszták is, hát azok sem hiányoznak túlságosan
  • edios
    #70740
    Sziasztok!

    Szeretnék félcasual szemszögből beleokoskodni a témába: szerintem a D3 jó, sőt, ma sokkal jobb játék, mint a D2.
    (Tehát abba a témába nem megyek bele, hogy melyik volt jobb a maga idejében, mert a tizenakárhány év alatt elég erősen megváltozott a környezet. Játszott órák száma: D3 180, D2 3-400. D2-t ráadásul kb. 12 évesen kezdtem. Tudom, hogy újszülött vagyok, de szóltam előre!) Vigyázat, döntően pozitív D3 élmények következnek, remélem nem túl nagy offolás ez itt.

    A legfontosabb a gameplay.

    Én D2 talent tree-től mindig teljesen kikészültem. Eleve nem értem, hogy hogy volt képük kiadni (az übertáp istenként kezelt Blizzard North szent embereinek) egy ilyen rendszert, ahol kb. vakon kell skillt választanod, és ha választottál egyet, akkor az már örökké megváltoztathatatlanul beleégett a karakterbe. Nem beszélve arról, hogy ha esetleg mellényomtál talentezésnél.. Én szeretem, ha a döntéseknek van súlya, és pl. a WoW-ban bevezetett instant 90-es szint, dual talent stb. lépésekről már az a véleményem, hogy jobban rombolják a szerepjáték hangulatot, mint amennyivel könnyítik a játékot. Viszont az, hogy a D2-ben a fejlesztők szerint a két mondatos leírásokból kellene eldöntenem, hogy milyen skillt használjak a kövi párszáz órában a kipróbálás lehetősége nélkül, az egy szép nagy elcsúszás a másik irányba. Azt hiszem csak patch formában (ráadásul nem is olyan régen, már a gonosz emberekkel feltöltött Blizzard csapattól.. ) érkezett a nehézségi fokozatonként 1 retalent lehetőség (+a farmolással több), ami részben javítja ezt. De a kipróbálást továbbra sem ösztönzi. De leginkább nem is ad rá lehetőséget.

    D2 health, mana, reju potionok töltögetése, nyomogatása! Ááá. ÁÁÁÁÁÁÁááááá!! Ez már szinte önmagában ok arra, hogy D3-at válasszam D2 helyett. Aki kitalálta ezt, mint komoly gameplay elemet, annak bűnhődnie kellene.

    D2 Stamina. Gondolom mindenkinek nagyon hiányzik D3-ban.

    D2-ben a hetek alatt összegyűjtögetetett pénzem egy kiadósabb wipefest után nagyjából elszivárgott. Nem javítattási költségre, hanem csak úgy levonódott büntetésként. Persze még mindig jobb volt, mint D1-ben, ahol multiplayerben a ruháim is szivárogtak időnként.. :)

    D2 hellt azért egy kis odafigyeléssel meg lehetett oldani nem túl sok farmolással. Rendes endgame tartalom konzolos parancsról volt elérhető. :) (Sry ha rosszul emlékszem, de mintha monster levelt csak konzolból lehetett volna állítani.) Adventure mód pedig ugye egyáltalán nem is volt.

    D2-ben azért az endgame nagyon sokaknak kimerült a boss runokban. Ami a monotonitás egyik lehetséges csúcsa. Pandemonium event mikor is jött? Szerintem az sem épp Blizzard North korszakban.

    Bár el tudom képzelni, hogy ez csak noobságom miatt volt (remember: casual szinten vagyunk), de D2-ben többször is volt olyan helyzet, hogy sorcival ott kellett hagynom egy mobot, vagy akár map-et, mert pl. coldra specceltem, és szinte mindenki immune to cold volt. Azt hiszem paladin pl. tudott tenni valamit immunitások ellen, sőt, lehet, hogy valami speckó tárggyal van rúnaszóval is rá lehetett segíteni, mindenesetre nekem ilyen formában hibásnak tűnt az egész játék.

    D3 paragon szerintem egy bár egyszerű, de mégis jó kiegészítés. "Örökké" tartó fejlődés.

    D3 treasure goblinok és társaik megint nem egy forradalmi jelentőségű funkció, de mégis megtörik a monotonitást.

    Szerintem a 10+ év alatt felhalmozott D2 karaktereim közül már lehet, hogy egyet sem tudnék előkaparni. 10 évesen még nem voltak begyakorlott backup módszereim, az az 1-2 kari amelyik closed bneten van pedig kitudja, hogy egyáltalán még létezik-e, vagy valaki más lefoglalta már a neveiket. D3-ban ha létrehozod, akkor úgy tudom addig él, ameddig ki nem törlöd, valamint plusz macera nélkül bármelyik gép elé odaülhetsz és játszol a saját kariddal. Ez azért hasznos feature.

    D2 a mostani gépemen is beszaggatott. Nem tudom, hogy csinálták, de képes volt lelassulni néha. Anno is ezt csinálta, a köztes gépeimen is, és a legutolsón is. D3 SSD-vel folyamatosabban, szebben fut, mint D2. Képtelen vagyok magyarázatot adni, lehet, hogy csak a sprite-ok használata miatt tűnt ilyennek, mindenesetre D3 simább, folyamatosabb érzést kelt.

    Egy kis trivialitás, de nem hagyhatom ki, mert szinte az egyik legfontosabb szempont:
    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én D2-vel már 1-2 éve nem tudok játszani, mert gyakorlatilag kiégeti a szemem a felbontás. Ez nyilván nem D2 kritika (bár asszem már 2000 környékén is gáz volt a 800*600), de praktikus okok miatt ez is szempont ha a mai formájukban hasonlítom össze őket. Ha diablozni akarok, akkor vagy szerzek egy régi crt monitort valahonnan, vagy D3-azok.

    A D3 nagyon szép. (Tehát nem grafika, hanem art.) Bár meg kell hagyni, hogy nem ismerem nagyon jól a klónokat, a kijelentést PoE, Titan Quest, Sacred (Torchlight lol) ismeretében tettem. Elég profi művészek dolgoznak arrafelé, és ezt is értékelni kell. (De azért érdemes megfigyelni, hogy utolsó pontként említem ezt.)



    A végén a korrektség kedvéért azért felsorolom, hogy szerintem miben nem jobb: (továbbra is a D2-höz hasonlítva)

    Történet. Diablo 2-ben egész kreatív volt a narráció, nekem a Marius-os szál miatt kifejezetten tetszett, pedig azért nem egy sztoriorientált játékról van szó. Tetszett, hogy nem voltak Warcraft 3-at idéző elnagyolt rajzfilmes hatást keltő ingame átvezetők, amik ráadásul mindig megtörik a játékmenetet. Az pedig főleg tetszett, hogy Diablo 2-ben nem öltek meg egy ilyen során egy rendkívül fontos szereplőt.

    D2-ben nem volt Error 37. És Error 3006. Meg a többi. Ha rákényszerítenek a szervereik használatára, akkor azoktól elvárható, hogy működjenek.

    Zene. D3 inkább aláfestő, amit észre sem veszek, D2 viszont jellegzetesebb témákat használ.

    D2-ben nem spórolták ki a kiegészítőből sem az endgame rendervideót.. RoS-ban ezt még mindig nem tudtam feldolgozni.
  • Tatyla
    #70739
    ma megnéztem,670+ órám van a játékban,elveteműlt kockákhoz képest kevés,más játékokat nézve nagyon sok...
  • Lokker
    #70738
    de este szar ala fos a szerverpark, esetek 99%-ban sajnos csak este érek rá játszani olyan 8 óra környékén és cseten látom, hogy nem csak nálam foscsi. meg a vanila d3 eléggé el lett hanyagolva, 3 óra alatt nem esett semmi, mondom még a garantált leg se jött meg aztán villant két csillag a térképen és jót röhögtem milyen "imba" loot esett :D blektorn és valami varázspálca
  • PsyhoApu
    #70737
    Nem keveset játszottam anno a Diablo 2-vel. (Na meg az elsővel is természetesen) Ott volt olyan rúna vagy cucc, amit soha nem találtam. A Diablo Hellfire-ben is volt egy rakás arany cucc amit csak képen láttam. A játékban soha... Ehhez képest a mostani drop isteni :)
  • Lammer
    #70736
    szerintem a geped kornyeken(router/halokartya stb) es/vagy a szolgaltatoddal van a hiba... nalam csutka jo, miota modemet csereltettem a szolgaltatoval :)
  • Hosszas
    #70735
    Egyetertek veled!
  • Sunrider924
    #70734
    Annyira szeretem amikor flavor of the month forumozok kioktatnak, aztan amikor megunjak az altaluk annyira dicsert jatekot lelepnek a fenebe...
  • Lokker
    #70733
    Egyéb hitbox hibákról nem is beszélve.
  • Lokker
    #70732
    Én megbékélnék a játékkal ha nem lenne online. Az embernek a kedve elmegy mikor 5 percenként hatalmas lagspikeok vannak (999ms). Meg javítanák az ezeréves bugokat is pl. waller mob alám nyomja a falat és beleragadok.
  • Carlos
    #70731
    +1
  • dantor7
    #70730
    Annyira... durván el vagy tévedve.

    Figyelj, én, aki szinte csak olvas, ezt látom:
    1: szidod a blizzardot, hogy régen jobb volt, hallgattak a playerekre
    2: szidod őket, mert szar a drop rate

    namost 1+2-t kombinálva, Diablo 2-t szeretted (hisz a blizz régen jobb volt), és régen jobb volt a drop rate.
    Ajánlok figyelmedbe egy oldalt:
    http://dropcalc.silospen.com/item.php

    Itt pl, egy 8 playeres partiban, 500 MF-el, egy Windforce kiesési esélye:
    1:636634

    Ezt érzékeled? Hogy rettenetesen sokat kellett gyikolni ahhoz, hogy egy kurvajó item kiessen?
    Meg hogy d2-ben "magatalálós" karakterekkel simán végig tudtad ütni hell-t is akár? Tehát nem is volt *szükséged* jó cuccokra.
    Nyomtuk mind a bal és jobb gombot mint a hülyék, mert _AKKOR_ az volt ami lekötött.

    Most sokakat ez köt le, és frankó csicsás a D3, baromi jó vele grindelni, élvezni ahogy szétrepkednek a szörnyek... És ha esik valami upgrade, örülünk.
    Ha esik valami Torment-only set, vagy valami amin brutál bónusz van (barátnőm wizardjának esett olyan 1kezes, amivel 1 helyett 4x robban az explosive blast. előtte sosem használta a spellt, most a kedvence, nyílván), akkor meg ismét új lendületet kapunk.

    Ezerszer jobb a D3 mint a D2 volt.
    De mára már akkora a piac, annyiféle stílus van, annyi mindennel *jó* játszani, mivel pár fejlesztő is frankón felnőtt a blizzard szintjére, és az embernek meg egyre kevesebb ideje van, nem kell leragadni évekre egy játéknál.
  • mikromanus
    #70729
    Vegyes a felhozatal. Simán nyomok ugyanannyit soloban is es partyban is. A Drop soloban se szarabb látványosan. Kadala meg ugyanúgy adja a lomot soloban is mint csapatban. Arra tuti nem hat. Cache farmra mondjuk tényleg hasznos a split farm, de nyitásnál megint mindegy. Kadala nagyon változó: kb minden 25-50. Item a legendary.
  • Sunrider924
    #70728
    T1en 25% T6on 50%
  • zsotesz
    #70727
    key wardenektől a kulcsok dobásának esélye függ a nehezségi szinttől?
  • andorr1984
    #70726
    Sziasztok!
    Witch Doctornál a Spider Queen, az Petnek számít?
    Van egy Legendary sisakom, ami ad 80valahány % sebzést a peteknek.
    Ez megnöveli a Pókkirálynőét is?
    Vagy ez csak a zombi kutyákra, a melákra és fetishkékre vonatkozik?
  • Sunrider924
    #70725
    Amikor te valakivel vitatkozol a problema abbol adodik hogy te 4 emberes partyba tolod ahol az itemeket adjatok veszitek egymas kozott, de akinek irsz az lehet hogy soloba tolja szivesebben es akkor mar nem ugyanarrol beszeltek.
    Kadala meg egy nagy fos, de itt a reszletes elemzes:Gambling drop rates
    Ahoz kepest hogy arra szantak hogy a 70es set cuccok kozott filler szerepe legyen hat ugyanolyan vacakul dobalja mint a mobok a nagyvilagban. Most nem azert de miert ad egyaltalan feheret meg kek itemet?
    Masik dolog, ahogy mar hetekkel ezelott is irtam, a gearelodesi gorbe elso idokben meredekn felugrik aztan ellaposodik innentol kezdve a jatekelemny is. Nem nagy dolog 1milla dmg-et kirakni akar sargabol de egy ertelmes buildhez a hozzavalokat, na a random kaosz istene legyen veled...
  • jazzy
    #70724
    Nekem kiegészítőket írjál, azzal talán alátámasztod.

    Írtál 7 sort, nem sikerült. Tehát your argument is invalid.
  • mikromanus
    #70723
    Ja. Nem stimmel. Kölyökszöcske vagy a vöröshangyák közt. Türelmetlen, peches és lusta vagy. Miért kellene elsőre mindennek jónak lennie? Szépen lassan minden lecserélhető legendre (mondjuk gyűrű-amu lehet rareban is versenyképes é sha nem tűz ágon nyomulsz, akkor esetleg a kesztyű). Amelyik karakterrel aktívabban játszok azt simán tudom is upgradelni. Kadala-gamble, cache, dropok, meglévő más kasztos itemek enchantja (fegyveren ment ez is). Sima ügy. A rare csak átmeneti pótlás amíg nem jön a kívánt legendary sok-sok plusz statponttal és extra jellemzővel. A drop meg olyan amilyen. én a rare elitnél a nulldropot szeretem. Néha előfordul. A sárga item az nálam most már csak gold forrás (vendor), a kék craft alapanyag, a fehér meg csak becsúszik, vagy kell a legendary crafthoz. Nem olyan veszett összetett ám a játék. 6-12 karaktert tuti full set és legendaryba öltöztetni viszont elég sok idő lenne. Egy-két főbb karakter emberi időben megvan. Nem tudom mit csinálhatsz másként. Elég kevés aktív haver akinek nem jut idővel jobb legend/set a legtöbb slotra...
  • cateran
    #70722
    Vicces gyerek vagy..de legyen :D (persze kiegek nem jelennek meg olyan gyakran MINT FULL JATEKOK, AMIKHEZ VISZONYITVA IS KURVA DRAGA (es nem dlc-k, ahogy a masik zseni irja 1 kommenttel feljebb..altalanos iskola nuku?)

    Egyszerusitsuk a dolgot: En mutattam uj AAA+ jatekokat egyazon vagyon olcsobb arban..kerlek mutass kiegeszitot (ha mar annyira lovagolsz rajta) ami nem Blizzard es egyazon arban vagy dragabban van?

    Amugy meg szvsz nem a farm monoton (ez H&S az isten szerelmere) hanem a reward rendszer szar(loot 2.0? my ass...amikor kiesik a wizardomnak a crusi set gatya, akkor elmehet a budos p..ba a rendszer...amikor t4-en a boss vagy a goblin dob 2 sargat meg 1 keket...hat basszak meg...amikor a crusim craftolt legendary es set gearjet lecserelem sargakra lvl 70-en, mert koroket ver ra...ott valami nem stimmel..)
  • Culram #70721
    Találkozott már valaki olyannal hogy nem updatel az app? Nem tudok miatta játszani. Tudna segíteni valaki?
  • Lammer
    #70720
    engem most az frusztal, de ribanc modon, hogy harmadik napomat teszem bele a lelekolo normal splitbe... (minden nap 10+ ora) es NEM dobja sem a kesztyut sem a szetminuszolo ringet... ROHADJON mar meg, komolyan!

    WDmnek egyik reggel felmentem, 1 nagy karika, bummm... hulye rng
  • Sunrider924
    #70719
    Hat persze, de mi lenne ha kiprobalnak? tudod azok a franya mutatok/eladasok azok jeleznek azert valamit.
  • cleric
    #70718
    Nem tudom, hogy én hogy csinálnám az ő helyükben. Nálunk nem így megy, de kis cég vagyunk, teljesen más helyzet.
    Én csak túlzónak érzem az elvárásokat, sokszor a hivatalos fórumon a játékosok sem tudnak megegyezni, hogy egyáltalán hogy kéne.
    Lehet, hogy régen más volt, de ma sok a játék, sok az alternatíva, és nem gondolom azt, hogy a Blizzard hosszú évekre tervez egy nem havidíjas játék tuningolásával. Meg is értem egyébként. Tegyük fel megcsinálnak minden kérést, de még akkor is lesznek, akiknek máshogy kéne, rengetegen meg lelépnek másik játék irányába, mert kevesen tolnak bele akár annyit is, mint annó a d2-be. Mert ez már nem az a világ.
    Erre mondom azt, hogy nem létezik, hogy minden Blizz vezető síkhülye, egyszerűen nem kifizetődő ma az, ami évekkel ezelőtt még bevált.
  • who am I 7
    #70717
    Igazándiból itt a feedback a problémás, h eddig a blizznél prioritást élvezett..jó..régen.. :D
    De, ha logikusan végig gondolod...ha neked lenne egy céged, akkor néznéd a véleményeket a szolgáltatásodról avagy a termékedről?És ha látnád, hogy sokan negatív hsz-eket gyártanak és esik az eladás, akkor mit csinálnál?Hallgatnál netán olyan userekre, akik építő jellegű kritikát mondanak, vagy azt is leszarnád és tolnád tovább?a marketingbe ölt pénzt és a nem túl népszerű változtatásokat?
    A grafika csak egy a sok közül egyébként, mivel már készen kapták meg a userek a játékot, így az egész átírásához túl sok idő kellett volna.Dark mod sokat segít, hogy ne csöpögjönek a cuki neon színek a monitorodból, nem mondom úgy már vissza adja kicsit a feelinget, de az art grafika szubjektív megítélés alá tartozik.Egy kis bumppal megdobhatnák.De mind1, ez vszínű számottevően nem jelentkezne az eladásokban egyébként sem.
  • cleric
    #70716
    Igen, azt valóban kifelejtettem, hogy nem az zavar elsősorban, amit írsz, hanem az agresszív, pökhendi, lekezelő stílusod. Valószínű, hogy így még az értelmes kommentjeid is más színben tűnnek fel.
    A béta nem arról szólt, hogy téged megkérdezzenek arról, hogy milyen legyen a játék. Azért nem, mert te nem értesz hozzá, ők meg igen. Megmutatták, hogy hol tartanak, hogy kedvet csináljanak. Ha nem tetszik, nem veszed meg. Így nem azután csalódsz, hogy megvetted.
    Tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy attól, mert itt szarozod a játékot, attól a Blizzard jobban, vagy máshogy fogja csinálni.
    Továbbra sem értem, hogy ha ennyire nem tetszik, akkor miért foglalkozol vele... Én nem szeretem a paradicsomlevest, nem is eszem. De nem megyek a paradicsomleves fórumra osztani az észt, hogy mindenki hülye aki szereti.
    Miattad aztán nem leszek gyomorbajos, mellesleg nem szoktam mínuszolni (pluszolni sem), úgyhogy ha kapsz, azokat nem tőlem kapod.
  • Sunrider924
    #70715
    Te nagyon erolteted, szoval en nem latom a kerdeseidet,lassuk te mit latsz. Van ugye az az alapszitu amikor alpha fazisba kijonnek egy nagyjabol kesz dologgal megmutatni mi hogy fog kinezni, akinek megmutatjak(a jovobeni vasarlo) az jelzi, ember ez nekem nem tetszik, Blizzard reakcioja: na menj te a picsaba mi jobban tudjuk.
    Ezt igy megerted vagy probaljam meg jobban?
    Ehez tapsolsz te kemenyen.
    Miert varom el a Blizzardtol hogy legyen megint A Blizzard? Igazabol jo kerdes, de en legalabb nem adom fel hogy egyszer eszbekapnak, te meg jol elleszel barmi is tortenik, neked jo ez a kozepszeru akarmi is amit a regi hirnevuk arnyekaban arulnak.
    Ami a konstruktiv kommentjeimet illeti, igazan eloashatnal mar TE valamit, mert szerintem EN vagyok az, aki class kerdesekben a kezdetek ota velemenyt mondok, forrast mutatok, hireket mutatok.
    Es igen, a Blizzard North megszun(tet)esevel eltunt a hoviharbol a sziv es a kreativitas, egy suket tucatjatekfejleszto lett aki a marketingen kivul nem sokat tud felmutatni.
    Ha ennyire zavar a velemenyem ott az a kis nyilacska, batran kattingassal, mivel ugyis boki a csorod amiket irok igy megsporolod magadnak a gyomorbajt.
  • Lokker
    #70714
    Meg nem is a készítésről van szó hanem a MINŐSÉGRŐL.
  • Lokker
    #70713
    Elvileg pár korai hozzáférésű játéknál van beleszólásod a játékba valamilyen szinten, de ezt nem tudom alátámasztani csak amit steamen olvastam. Ha jól emlékszem talán pont a Planetary Annihilation volt az.

    Amúgy meg ne a blizzard mondja már meg nekem, hogy én mit szeressek. Épp az hogy neki kéne törnie magát hogy minél több embert szerezzen magának (rajongót). Ehelyett homlokegyenest mást csinál. Eléggé el vagy tévedve. Ennyi erővel bemész étterembe és megmondják, hogy mit egyél mert te még nem főztél.

    Szerintem meg Sun-nak több építőjellegű hozzászólása volt itt mint ahány fizetett hirdetésed neked itt a játék indulása óta.
  • cleric
    #70712
    Az én látásom szelektív, de te nem láttad meg a kérdéseimet. Melyik játékfejlesztő cég olyan, ami aszerint gyárt játékot MA, hogy te hogyan szeretnéd? És miért várod el ezt a Blizzardtól?
    Felfoghatnád, hogy a gyártó jobban tudja, hogy mit kell csinálni, mint te. Nem csak a Blizzard, nem csak a játékgyártók, minden gyártó.
    Mert neked például halvány fogalmad sincs a játékgyártásról. Vagy készítettél már játékot?
    És hát, megint csak: ha a hányás vesz elő a csilivili színkavalkádtól (már a béta alatt is), akkor miért játszottál vele 3000 órát???
    Melyik átlagos játéknál fújt ki hamarabb, erre is mondhatnál példát.
    Be akarok szólni, hogy a francba ne akarnék ember! Nem gondoltam álcázni pedig. A tököm tele van azzal, hogy ahányszor ideböksz valamit, az mindig ócsárlás, egy konstuktív, pozitív kommented nincs. Kíváncsi lennék a motivációidra ezzel kapcsolatban, mi a frász tart még mindig itt.
  • Sunrider924
    #70711
    Az egyik dolog amitol a Blizzard regen jobb volt minden mas jatekfejlesztonel az a feedback volt, ezt hajitotta ki az ablakon az uj korszak kezdeten.
    Kismillioszor ideztem de neked szelektiv a latasod is, WE KNOW IT BETTER, ezt szajkoztak allandoan, de halistennek te meg osszes tobbi lelkes rajongo vidaman tapsoltatok a D3 darkmodhoz, holott a rajongok mar a closed beta elott is elmondtak, hogy ettol a csilivili szinkavakadtol a hanyas veszi elo az embert par ora utan, de lemehetsz whymsyshirebe is.
    A Blizzard magasrol tesz barmifele feedbackre, irhatsz nekik latastol mikulasig hivatalos forumra de meg beta feedbackre is mert magasrol leszarjak.
    WE KNOW IT BETTER
    Az eladasaik meg a nepszerusegi indexuk zuhanasa is igy mutatja, tenyleg.
    Neked meg annyit mondanek csak igy mindenki elott, ha be akarsz szolni akkor azt csinald, ilyen alcazott okoskodassal csak magadat nevetteted ki.Itt ment egy eszmefuttatas a jatekrol, hogy miert tart ott es miert fujt ki a legtobb altalgos jatekosnal ennyi idot alatt. EN ehez sozltam hozza, neked meg az volt a fontos hogy leostobazz. Ugyes vagy, gratu.
  • cleric
    #70710
    Hát ezeken felröhögtem, komolyan :D

    "Amikor egy diablo3 jatekos panaszkodik az a Blizzard szegyene."

    A fórumok a béta kezdete óta picsogással vannak tele! Gondolod, hogy tudna olyat csinálni a Blizzard, hogy ne ez legyen?

    "Nem lehet mindenkinek a kedvere tenni, ez igaz, de olyant eddig meg nem lattam, hogy en venni akarok valamit, de az elado megmondja nekem hogy mi a tuti, mert o jobban tudja."

    Ez is tuti! Mondj már egy példát, ahol ez NEM így van! Ha veszel egy processzort, akkor az olyan amilyennek TE akartad, vagy olyan, amilyennek a gyártó kitalálta? Vagy veszel egy játékot (hogy ne menjünk messzire), melyik az, ahol neked beleszólásod van a játékmenetbe, a skillekbe, a sebzésbe, a tárgyakba? Mondj példát!

    Totál elvakult haterek vagytok, fel sem tételezitek, hogy nem mindenki hülye a Blizzardnál, mert ti aztán jobban tudjátok. Jelentkezzetek hozzájuk game designernek a fasza ötleteitekkel, meglátjuk mi lesz. Persze attól, hogy itt az sg-n osztjátok az észt, ahelyett, hogy megírnátok nekik, hogy mit kéne csinálniuk, attól aztán jó sok minden megváltozik...

    Ha meg egy ennyire szar játékba (és visszanézheted a hozzászólásaidat, mennyire szarnak tartod) beleraktál 3000 órát, akkor mazohista vagy ostoba vagy.

    Azt már nem is mondom, hogy olyan játék is tök sok van, ahol pénzt kereshettél a játékkal, olyan pénzt, amiből tankolhattál az autódba vagy pizzát vehettél rajta.
  • Laza
    #70709
    Akik Steames játékokkal üzletelnek. Megkérdezem a forrásom van e még aztán megírom priviben.
  • Laza
    #70708
    Nem kell aggódni, engem sem köt le, 2-3 hét után már elkezdtem a héten mással játszani, nagyon be se léptem ... és mikor megjelent a sima D3 akkor is pár hónapig nyomtam, talán utoljára augusztusban léptem be, aztán megjelent a Dark Souls PC-re :) és onnantól nagyjából a kieg előtt egy hónappal kezdtem el megint játszani ... és így is összesen van benne kb 300 órám (lehet kevesebb) ... de én nem akarok ennél többet játszani ezzel, mert miért ismételgetném a végtelenségekig ugyanazt egy játékban ... már a WoW-ban is a hátamon állt a szőr az egész estés ugyanazt ismételgető raidelésektől :)
    A Borderlands 2-ben legalább a baromi sok DLC-vel van annyi tartalom, hogy 150-200 órát el lehet lenni úgy, hogy nagyjából nem kell tartalmat ismételned ... 150-et biztos. Na, az az Én játékom, csak ott ugye mindenért külön kellett fizetni, nem kétszer ... mondjuk így se került 20eFt-omba, mint a WoW ... de ott pl nincs alatta szerverpark meg semmi, matchmaking van saját hostolással, aztán helló.
    Egy szó mint száz, nekem a pénzemért kapott első 50-60 óra magával ragadó volt a D3-ból ... onnantól meg már értékén felül időzöm benne.

    Szerintem inkább az van, hogy a régi nagy évekig játszó D2-esek túl nagy elvárást támasztottak a D3-al szemben .... de halló, azok elenyésző részét képezik a 12millának :)

    A legendary droppal kapcsolatosan meg igen, ezek tényleg nem legendásak ... na de gondolj már bele, hogy lehetne ezt kordában tartani? Ha minden legendás lenne, akkor két hét alatt csúcson van a játék és vége, ha meg ritkán esik, az lesz mint az alapban, az egyszeri játékosok nem látnak belőle, a nonliferek meg megint tele lesznek ... meg lehet nézni már most azokat a nonlifereket akik a megjelenés óta nyomják, olyan cuccokban szaladgálnak olyan mennyiségű dmg-el, amit hónapok alatt se tudnék kifacsarni, előbb kötném fel magam az unalomtól :)
  • MrStokes
    #70707
    Annyiert en is vennem. Steam-es trader alatt pontosan mit kell erteni?
  • who am I 7
    #70706
    Na még mielőtt überkockának hiszel, 200 órát nem tettem volna bele, ha nincs AH, sőt lehet meg sem vettem volna :D De mivel, egyébként szeretem a diót, meg az eur-t, így elég jól jött, h szórakozással is tudtam keresgélni, minden mellett... :D Kivéve az utsó fél-3/4 év, az lootra már szörnyű volt, szal konkrétan nem játszottam, csak biznisz.Pénz szempontból jó, játék szempontból nem fair és unalmas.Ezért is mondtam, h mi lenne jó, h változna, lehet blizznek kellett volna mondani :D
    Az én esetem más am, szóval úgy nézd, hogy én heti pár alkalomszor pár órát, csak úgy ülnék már le, ha kapnék cserébe új dolgokat..szerintem egyre többen lesznek így amúgy, mivel még1x említem 2014 van.Egy 14-16 évest lehet leköt egyébként (vagy atom fanatikokat) a játék több időre csak játékként, non-profit állapotában, de változatosságra vágyó, idősebb arcokat kötve hiszem.
    Így nem jósolok neki túl nagy jövőt egyébként, és nem azért mert rossz, mert nem rossz a kieg csak KEVÉS, motivációra/innovációra is és "matériára" is.Ennyi..nekem kb 2 hét elég volt, elértem egy jó szintet, amivel t5-ön is elbohóckodok, ha kell, de a továbbiakban nem motivál sajna.Ha a száraz tényeket nézem, 2 hétért nem érte meg a 9k pénzben.
  • Sunrider924
    #70705
    Vannak ezek a szavak hogy lenyugozo, varazslatos, magaval ragado, lehet hogy a mai jatekosoknak elcsepelt/kozhely de valamikor a Blizzard jatek egyet jelentett ezekkel a szavakkal. Nem csak egy masik jatek hanem A jatek volt, ha azt a Blizzard adta ki.
    Az a 12 millio ember aki megvette a vanila Diablo3at az valojaban ezt akarta, nem egy szepen csicsaba becsomagolt de valojaban kalap szart amit kapott.
    Nezd meg Blizzard Entertainment Missio Statement, ha erted, akkor rajossz hogy amit muveltek a vanila jatekkal az ennek a megcsufolasa.
    Amikor egy diablo3 jatekos panaszkodik az a Blizzard szegyene. Nem lehet mindenkinek a kedvere tenni, ez igaz, de olyant eddig meg nem lattam, hogy en venni akarok valamit, de az elado megmondja nekem hogy mi a tuti, mert o jobban tudja. A blizzard pontosan ezt muveli gyakorlatilag minden franchiseba es szepen esik is a mmegbecsulese a jatekosok koreben ennek megfeleloen.
    Visszaterve az alap kerdesre, mit varok en 3000 ora jatek utan? Ugyanazt amit a 3000 ora jatek alatt mindvegig, hogy hol van mar az a telibebaszott LEGENDAS DROP!
    Nem ez a(fos)narancsszinu locitrom, hanem A legendas, az amitol kiugrok a szekbol hogy vegre megvan, a jatekelmenyt varom, ami nincs, dogunalmas grind van jutalom nelkul.
    Az uj paragon portrek, hat letettem azt a nem tul sok hajamat, latva mekkora erofeszites volt es mekkora eredmeny.Belemerulhetnenk meg sokmindenbe, hogy vajon szandekosan cseszett el mindent a developer team, vagy megint csak tesztelnek valamit, mint az AH-t a Titanhoz? De miert kell ehez elrontani egy jatekot amiert meg penzt is kernek? Annyi miertet lehetne kerdezni csak eppen felesleges, mert ma mar mindenki kozonyosen elkonyveli, hogy mi a francot akarok meg ha 2-3 napig lekotott a jatek, ma mar ez is hihetetlenul nagy eredmenynek szamit...
  • Laza
    #70704
    De ez nem egy havidíjas játék, nem tudom mit vársz tőle. Ha van benne 3000+ órád akkor bőven kijátszottad azt ami benne van, nem tudom mit akarsz még :) tipikusan annak az esete, mikor a nonliferek és az egyszeri, heti pár alkalommal 2-3 órát játszó embereket is ki kell szolgálni, és valamelyik fél elégedetlen.
    Ha itt 2-3 havonta adnák a tartalmat 5-10 eur összegekért az szétszabdalná a játékot, akkor meg az lenne a baj.
    Egyébként abból a 12+millió emberből elég kevesen vannak akik ilyen mennyiséget játszottak vele. A többség nagyjából végigvitte normálon és letette.
    3000+ órával sokszorosan kijátszottad ami jár, 2 éven keresztül átlag napi 4+ óra, mit akarsz még? :D
  • sata75
    #70703
    ja, remélem én is. ha lenne "normális" pvp akkor kezdődne az idióta blizzard féla kaszt balanszolás aminek soha nincs jó vége. sőt soha nincs vége... lásd wow.
  • kigyi
    #70702
    Remélem, hogy letettek róla!

    Félre ne érts jó lenne, de ezzel a hozzáállással jobb, ha nem csinálják meg, mert attól csak a bosszantó problémák száma fog nőni....
    Vagy eladják valamelyik másik kiegnek egyszer, de akkor már nem akar majd játszani vele a kutya se :D