120
Cigányzene
  • Gunnersboy
    #80
    erről egy linket adjatok már
  • SHADOWEYES7
    #79
  • Hajnalcat
    #78
  • Balumann
    #77
    Ezt úgy értettem, hogy KEVESEN VANNAK a sulimba cigányok. Akiket ebbe a suliba felvettek tudnak, és szeretnek is zenét tanulni, zenélni. Az most más kérdés, hogy általános ("közismereti") tantárgyakra nem tanulnak, de sulinkba kevés gyerekre lehetne mondani, h tanul, sok délutáni zeneóra miatt kevés az idő. Én például csütörtökön reggel fél 8-tól délután 6-ig bennvagyok, szinte szünet nélkül.
    Régebbi iskolámba is volt egy roma származásu, ő meg most az egyik legkeményebb gimnáziumba jár, mellette még a Bartók konzervatóriumba (a legkeményebb zeneművészeti szakközépbe) jár, és rengeteget tanul, és ő mondta, hogy ott sem ő az egyetlen.
    És a mi sulinkba egyáltalán nincs megkülönböztetés ilyen szempontból, ugyan azokat a lehetőségeket kapják mint mindenki más.
  • Hajnalcat
    #76
    lol :DDDD
  • Barney Tech
    #75
    AZ háccálári bombá! Nmepiedig áccálári.
  • _Atti_
    #74
    nem eszek többet sgolvasás közben..fulladásveszélyes:D
  • CoR Zolly
    #73
  • Olcsóvér
    #72
    LL.Junior most nem is tudom melyik részre tartozik
  • Olcsóvér
    #71
    jah
  • banborg
    #70
    mindennek megvan az oka, de ez a topic ugye nem erről szól;)
  • Olcsóvér
    #69
    mindenhol elnyomják a romákat meg nem engedik őket dolgozni
  • Olcsóvér
    #68
    én
    és az Dögös robi:
    Bomba
  • banborg
    #67
    " nagyon kevés cigány tanul"
    ez nem csak a te iskoládra jellemző
  • Balumann
    #66
    Én zeneművészeti szakközépbe járok és nagyon kevés cigány tanul. Évfolyamomba 2 van (illetve volt még 2 de őket még 1. osztályba kitették), én most vagyok 4.-es.
    Most volt nemrég a szalagavató, legényest (csürdöngölő vagy mit) táncoltunk, és ő hegedült, tehát élő zenét játszott, és nagyon jól.
    /egyébként egyikük se hallgat mulatós zenéket/
    Egyébként szerintem ez nem attól függ h cigány-e valaki, hanem hogy milyen közegekbe van, milyen szülei vannak. Ha szülei és szomszédai is egész éjjel nyomatják ezeket a bulizós zenéket max hangerőn, persze h a gyerekek is ezt fogják nyomatni telójukon.
    Környékünkön is nagyon sok cigány van. Bár mondhatni, jobb ha zenét hallgatnak és nem egymásra ordibálnak meg egymást verik szét. És környékünkön sztem 99%-uknak fogalmuk sincs, hogy mi az igazi cigány zene egyáltalán, és h mik azok a hangszerek...
  • CoR Zolly
    #65
    na ez az.
  • karajjj
    #64
    ott a pont! erre céloztam énis
  • CoR Zolly
    #63
    Hát te nagyon elvagy tévedve! Amiről te irsz, az Magyar zene, csak cigó előadókkel. Amit te cigó zenének akarsz hívni, az a tejeskanna, két kanál, pár csörgő és esetleg egy gitár.
    Muzsikus cigók és a cigó zene közt eszméletlen nagy a külömbség. Muzsijus cigók kőzé lehet sorolni a 100 tagu cigó zenekart is, amiben azért vannak nem cigó születésü Magyarok is.
    Anno 92-en voltam katona veszprémben. Volt jónéhány cigó is akkor ott. Közöttük volt nem is egy, aki a zenével kereste akkor a kenyerét. Az egyik pösti, asszem Sarkadinak hívták, zene akadémiát végzett. Gitár művész volt. Ismert sok cigó notát. De inkább latin zenét játszott. Oszt volt egy, ha jól emlékszem Sihell Ferenc volt a neve, ö inkább a mulatós zenét játszotta. Oszt volt pár, aki a kimondottan cigó zenét. Na náluk van az amit ök szájbasszusnak hívnak.
    Továbbá: Vannak hirős énekes és muzsikus cigók, pl bangó margit vagy hogy hijják, ök ötvözik a kimondottan cigó zenét a Magyar zenével.
  • banborg
    #62
    Cigányzene ,mint olyan nem létezik.
    Általában átveszik az adott ország zenéjét, mint nálunk a 100tagu, a spanyoloknál a flamenkot. Ezek a művészek minden országban megvannak becsülve mert kb ők az egyetlenek akik továbbviszik a zenei hagyományokat.
    A többi cigányról nem beszélek mert már az első mondatom bant érdemelne
  • zotja
    #61
    ki ismeri az Áccálári Bombát ? :D :D
  • banborg
    #60
    nem dzsukel?
    de lehet zorallok de ako kajakra ők is cinbálo evők
  • Olcsóvér
    #59
    zorallok
  • banborg
    #58
    Ötuccaiak a csúcs ha dzsipszi zenérő van szó
  • autoszimulator
    #57
    úgy akartam folytatni, hogy aztán magambabököm
  • Olcsóvér
    #56
    azok habik szégyenek
  • SHADOWEYES7
    #55
    Aki a #36 -hsz nem vette figyelembe most reszkessen!

    Még burkolt fomában is tilos!
  • Tuvok #54
    vegyétek inkább a lemezem, már arany ! :)

  • Barney Tech
    #53
    Még nem zárták be!?!?

    #52: Még minding jobb.
  • Olcsóvér
    #52
    hallgassá inkább japán rockot
  • Olcsóvér
    #51
    nem kell idejönni b+
  • fradista91
    #50
    igénytelen sz*r
  • Speedway
    #49
    ez kell
    áááá
    magyarország= na milyen ország?
  • tommyg
    #48
    én nem csak a zenét
  • Paranoia
    #47
  • odex
    #46
    Utálom a cigány zenét
  • vmvr
    #45
    rosszul fejeztem ki magam, a mulatós zene cigánykiszerelésére gondoltam:D
    és még odaírhattam volna a sok cigányrappert:D meg hasonlókat.

    az igazi cigányzene viszont a hegedűs, cimbalomos cucc szerintem, meg persze egy gitár sem hiányozhat. több kategóriája van annak is. viszont én nem nevezem cigányzenének a sok cigányelőadót, győzit és társait.
  • karajjj
    #44
    a mulatós nemfeltétlen cigányzene, és a cigányzene sem csak a cimbalmos hegedűs cucc...
  • tommyg
    #43
    ZSÁMÓ
  • simirizsa
    #42
    Sajna ez átlagosnak mondható Csepelen főleg CSPnél én minden nap ott járok láttom az ilyeneket
  • vmvr
    #41
    itt sokan nincsenek tisztában a mulatós, és a cigányzene fogalmával.

    van a mulatós, amit a cigányok is hallgatnak, telefonon nyomatják stb:D

    meg van a cigányzene, ami teljesen különbözik a mulatós borzalmaktól. a cigányzene a cigányok hagyományos muzsikája, tudjátok: citera, cimbalom, nagybőgő stb. és az nagyonis igényes, jó zene, csak én nem szeretem:D
    de még ez is megtalálható modernebb kiszerelésben, lásd: boban markovic, lajkó félix.