120
Cigányzene
  • Alexease
    #40
    Hogy a cigany es ciganyzene mennyire Magyar, az mar mas kerdes. Mindenhol vannak ciganyok. Bar a hiresebb cigany zeneszek "Magyarok":)

    Es egyaltalan mi a ciganyzene?! Valami sajat kulturalis, hagyomanyos, stb., vagy ami csak azzal kapcsolatos;)

    Ez most mi:
    - ha ilyen linket adok, valszeg a tobbsegnek talan tetszik (zene, eloadas, stb.): http://www.youtube.com/watch?v=wmoUZf2h3ec&feature=related

    - de ha ilyet, mar nem biztos hogy bejon: http://www.youtube.com/watch?v=RIZtcIn58H4&feature=related

    De teny, hogy a "ciganyzenet" nemzetkozileg elismerik. De mint olyan, a ciganyzene, elsosorban a cigany zeneszekhez kapcsolodik, mint eloadok, vagy a zene, zeneszerzes is az ovek, azt mar nem tudom?!:)

    De az is teny, hogy a zene itthoni azonnali megitelese, elsosorban a negativ tapasztalatok miatt van. Es nem is csodalom:) Altalaban senkit nem utalok, nem altalanositok, de en is ruhelem az utcan uvoltozo, kopkodo egyedeket. Persze, amit manapsag hallgatnak, valszeg eleg messze van a "zenetol" es az igenyestol;) De ugyanilyen messze van az Audiban ulos, "feher", kopasz, kigyurt, maffia, karomkodos, "RAP" szar is... Emberkent is ugyanolyan gusztrustalan, csak mas;)

    Talan ha lenne itt valaki a Zemenuveszetirol - ott sok cigany tanul - az talan tudna mondani valami ertelmeset is. Addig szerintem a "cigany" szonal mar elakad a dolog;D
  • Beast Machine
    #39
    Éttermi vendég a pincérhez:

    - Van cigánypecsenyéjük?
    - Van, de akkor nem lesz élőzene :|
  • Ars3nal
    #38
    "amíg zenél addig nem az ember zsebében turkál" by nemtudommárkimondta:D

  • Lacee
    #37
    Szilvási Gipsy Folk Band - naggyon jók :)
    youtube

    némileg kapcsolódik, hogy mostanában jelent meg egy lemez, Budapest Bar vol.1 címmel, amin régi idők dalait adja elő egy "klasszikus" magyar cigányzenekar kiváló muzsikusokkal, kitűnő és ismert énekes kedvencek - Kiss Tibi (Quimby), Frenk (Hiperkarma), Keleti András (Colorstar), Kiss Erzsi (Egy Kiss Erzsi Zene, Erik Sumo), Kollár-Klemenz László (Kistehén Tánczenekar), Lovasi András (Kispál és a Borz), Németh Juci, Rutkai Bori (Specko Jedno), Szalóki Ági és Szűcs Kirsztián (HS7). Lemezbemutató koncert december 19-én lesz a Katona József Színházban.

    első klip: Szívemben bomba van
  • SHADOWEYES7
    #36
    Rasszizmust kerülni.
  • zoolee
    #35
    Mondok jobbat..-.-
    Multkor megyek haza suliból..Megyünk el CSP előtt, és romagyerek kipattan az 1 es golfból, felcsavarja a haverja a zenét a kocsiba és az meg el kezd táncolni a járdán..:D
  • haxoror
    #34
    Ez és ez jó zene amire büszke lehet mindenki.

    A cigányzenének semmi köze ahhoz a szarhoz amit linkeltél legfeljebb csak annyi hogy egy cigány énekel benne több-kevesebb sikerrel.
  • cucmalajmc
    #33
    győzike új számja nincs meg valakinek amit az utolós adásban énekelt stúdióban?
  • Brolly28
    #32
  • Csesza
    #31
    Váradi Roma Café tényleg nagyon hangulatos kis zene, annak ellenére, hogy nem az én műfajom :)
  • plas
    #30
    Jah az tényleg jó... Meg ami még hallgatható a Besh'o'Drom [bár igaz h világzene - de sokesetben vannak benne romazene elemek]
  • TIBI
    #29


    [nem szereti a cigányzenét]
  • G_ArchAngel #28
    nem szeretem a klasszikus és bulizós roma zenét, de a Váradi Roma Café dalait szívesen hallgatom Jazzy-n...
  • blackgamer
    #27
    azt én nem hallgattam amit írt, nem is vettem észre
    én a Monti csárdásra gondoltam és a többi igényes műre
  • karajjj
    #26
    csenyétéről tudnék mesélni, nagynénnyém ottvolt ovónő...
  • plas
    #25
    A csenyeteti czigányzene fő célközönsége [két sör után]:
  • karajjj
    #24
    úgy imádom, mikor a busz hátuljában az ócsó zenélős-szonierikszonon a kicsihangfallal a nyakukban nyomják a leggatyibb cigózenét...
  • ColdFire
    #23
    nem hinném hogy a témaindító a külföldön, hivatalos helyeken hallható, minőségi cigányzenékről beszél, bár én azt sem hallgatom meg :)
  • plas
    #22

    Én ezt hallgatom ; eredeti DVD-n (koncertfelvételek, interjú a sztárokkal és persze a dalok - csak pár kivételes helyen lehet kapni) Kocsiban nagyon állat...
    [bocs a kép kicsit nagy]
  • leho94
    #21
    Győzike is cigányzenésznek számit??
  • CoR Zolly
    #20
    Te valamivel kevered barátom!
  • Csesza
    #19
  • CoR Zolly
    #18
    Ja, elég sok ban lesz itt cigányozások miatt. :)
  • Csesza
    #17
    Ternipe - Murosavo
  • Rage47
    #16
    de nem ez a fajta zene, amit a #2-ben is linkelt
  • Barney Tech
    #15
    Zárni kell a topikot, mert a későbbiekben úgyis csak rasszista megnyilvánulások lesznek belőle.
  • blackgamer
    #14
    a magyarországi cigányzene nemzetközi viszonylatban is híres, szal így kéne hozzáállni a témához
    nem mobilos huligánokról beszélni
  • autoszimulator
    #12
    én előveszem a kardot.
  • Zizou5
    #11
    na azt kifejezetten utalom, amikor felszall kb 5 fos roma tarsasag a buszra, gecikemenyek, osztanak mindenkit, ok a menok, azt telorol nyomjak a mittomen mien mulatos zenet, es enekenlek a buszon -.- olykor kicsiket feltolom a hangerot es hallgatom a muzsikamat.: D
    [ezzel nemazt mondom, hogy bajom lenne a romakkal]
  • Beast Machine
    #10
    hádrágá istén árrá kírlék
    ámíg ílék hádd zeníjjek, á kázéttámát mind mekvetyééteeeeek
  • armageddon666
    #9
    énakartam beírni ^^
  • PJack
    #7
    hát mitmondjak, nemvagyok oda érte.
    egyedül Goran Bregovic muzsikája jön be, de láccik is rajta, mivel nem magyar, és azoknál sokkal jobb, mer van egy hangulata.
    de osztom Coldfire véleményét, mert ezektől énis hányok.
  • ColdFire
    #6
    hát remélem az sgsek igényes zenéket hallgatnak, nem ilyet...
    szájba tudnám vágni a gyereket, aki nyomja a telefonján ezt a szart, és még táncikál rá...
  • Olcsóvér
    #5
    the tsok üdzenet
  • Olcsóvér
    #4
    :D
  • Neoncsoves
    #3
    soma le romaléééé xD
  • Olcsóvér
    #2
    http://odeo.com/audio/17135003/players Dögös Robi: cigánybáró
  • Olcsóvér
    #1
    helló ide várom a cigányzene kedvelő embereket és a számokat is