9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • wednes
    #6336
    "Egy szaros 4magosított X2 55-ös proci mellett 2 giga rammal és egy 1 gigás 5770-essel 1080p-ben gyönyörűen fut hardcore grafon...Néha oldalrafordulásnál röcög a vsync miatt,ennyi."

    És lehet még csak nem is akad a játék. Az előző részeknél oldalra fordulásnál nekem is úgy tűnt mintha beakad a játék, pedig csak "elkenődött". Aztán mikor kikapcsoltam a menüben az elmosódás effektet akkor teljesen megszűnt ez a jelenség.
  • Maxtreme
    #6335
    A este folyamán sikerült befejeznem a cuccost nekem is. Vegyesek az érzéseim, de inkább pozitív irányba billenik a mérleg. :)
    Egy kis rövid szösszenet tőlem:

    Kezdeném rögtön a játékmenettel. Látszik hogy sokat dolgoztak vele a srácok, mert (ahogy előttem is írták) nem egy összecsapott agyonscriptelt szemetet kaptunk kézhez. Ez mindenképp pozitívum. .. Viszont..itt jön a DE. Nekem valami hiányzott belőle. Nem tudom megmagyarázni mi. Hiányzott valami ahhoz, hogy azt mondjam, igen ez az ez piszok jó lett. A hangulatot nem sikerült 100%-osan eltalálni a fiúknak.
    A másik dolog a sokat emlegetett szabadság érzet. Khhm. Hát ja. Lehet a „betondszungel” érzi azt az ember hogy az előd bizony sokkal nagyobb „teret” adott a játékosnak. Pedig valójában tényleg nem. Ott sem lehetett mindenfelé elmenni. (ettől függetlenül nekem az első rész felépítésileg, megvalósításilag sokkal jobban tetszett)
    A grafika egyértelműen „butult, ahogy a fizika is. Az előbbit köszönhetjük főleg a rengeteg lowres textúrának.
    Bár a fényhatások erősebbek, de NEM jobbak mint az elődben. Tény hogy helyenként bámulatos kép tárul elénk (főleg a realtime átvezetőkben) de hogy őszinte legyek, én nem estem hasra a grafikától. (viszont amit ettől függetlenül kiemelnék, azok a modelek, főleg az arcok. Nos, azok tényleg ütősek)
    A fizika téren még rosszabb a helyzet. Emlékszem az első részben szinte porig lehetett rombolni az épületeket. Na itt iylen lehetőségünk nincs, (tudom, játsszak a redfactionnel :) ) max az átvezetőkben borul össze „1-2 dolog”.
    Az Ai is ostobább lett. Számtalanszor tapasztaltam olyat hogy elkezdett rám valamelyik ellen lőni (közvetlen a pofámba) aztán egyszer csak fogta magát, hátat fordított, és elsétált. great :)

    A portolás viszonylag jól sikerült. A gépigény nem igazán magasabb a mai átlag játékokénál, ezzel szerintem nincs baj. (e-téren fejlődött a program. De hát ja, cserében elbúcsúzhattunk 1-2 effekttől)
    Bugok viszont vannak rendesen. Előttünk 2 centivel megjelenő objektumok (főleg az árnyékok és feliratoknál feltűnő) kilépés után elveszett xp pontok, „falba ragadó” Ai, stb..
    A történet nem egy nagy durranás (ezért is hagytam viszonylag a végére a megemlítését) de a Crysis-tól szerintem senki nem várt történelem könyvet. Szóval jó ez így ahogy van. :)
    A játékidő mai viszonyaltokat nézve átlagosnak mondható, 6:30 alatt sikerült végigvinnem normal fokozaton.

    Nálam ez 7.8/10

    Végezetül pár kép tőlem (próbáltam olyanokat válogatni amik nem spileresek :) )






















    u.i: A multit remélem rendbe hozzák, mert a jelenlegi állapotában 1 FOS.
  • Gabe18
    #6334
    Engem csak a rengeteg bug idegesít. A néha 5 méterre megjelenő tereptárgyak, vagy pl. az imént lelőtt helikopterben roncsban ott marad térdelve a lövész és hasonlók.
    A grafika még így is kiemelkedő, hangok, zenék szintén.
    Valahogy benne van hogy igy kell kinézni 2011-ben egy fps-nek, és most a "kinézni-t" nem csak a grafikára értem, hanem úgy az egészre. Csak sok kis aprósággal sikerült ezt lerontani némileg.
  • Skynet
    #6333
    Azért megkérdezném,mi ebben a játékban az okádék?:)
    Egy szaros 4magosított X2 55-ös proci mellett 2 giga rammal és egy 1 gigás 5770-essel 1080p-ben gyönyörűen fut hardcore grafon...Néha oldalrafordulásnál röcög a vsync miatt,ennyi.
    A játékmenet pedig az elmúlt évek COD részeinél és agyonelőrescriptelt eseményeinél és álmesterséges intelligenciájánál még ígyis messze tovább mutat...
    A kedvencem pedig amikor kifejtik páran hogy hol a szabadság ami a Crysis 1-ben volt...Nos a Crysis 1-ben sem volt semmiféle szabadság,volt 1-2 terület ami SZÉLESEBB volt de a lényeg mintdig ugyan az, A-ból B-be eljutni,és a pályák mindvégig CSŐ pályák voltak...Ugyan ez itt is megvan,csak kevésbé széles pályákon...
    Maga a hangulat és az akció pedig végre nem techdemo szinten mozog mint a Crysis 1...
    Ja hogy nincs dx11 meg egyéb rinyálás van? :)
  • Fpocok
    #6332
    Ilyet nekem is írt ki. Hagyd a fenébe azt a patchet. Indítsd el launchert, akkor magától pepecsel.
  • Berguson
    #6331
    Sziasztok!

    Nemtudok patchelni. Valaki segítsen pls.
    Ez a hibaüzi: crysis2 could not be located on your system. re-install crysis 2 and then run this patch again.
    Köszönöm a segítséget!
  • Fpocok
    #6330
    Trainer? Én nem használok ilyet. Sőt, sosem használtam
  • kill3r21
    #6329
    igy jár az aki trainert használ xD
    extra sensory: vicces csávó vagy... xD
  • Fpocok
    #6328
    Olyanom nincs. Ez reflex sight.
  • Pepsi Twist
    #6327
    reddot sight-ot honnan sikkasztottál? :D
  • Fpocok
    #6326
    Hmm.. van Replay a mission. Megnézem.
  • Fpocok
    #6325
    Hmm.. a képet megjelenítette. Elnézést.
    Mindenestre a spoileres részt jelöljétek ki a kép alatt és felett.
  • Fpocok
    #6324
    Na remek, eszem faszom megáll. Úgy elakadtam, hogy elölről kell kezdenem az egészet, vagy ha tudtok segítsetek.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szóval beszéltem a goauldal a szobában, utána ugye ránktörtek. Na itt mentettem. Nem kellett volna. Beléptem, és ez fogadott:

    Nem nyílik az ajtó :D Bármit csinálok csak ott vagyok a liftben. Semmi nem történik, beragadtam, ajtót semmivel nem tudtam kinyitni. Próbáltam rakétával a földet lőni, hogy meghaljak, de átment a padlón. GG Szép kis csapda.

  • Gabe18
    #6323
    Ja meg egy Videoton Color Star tv se ártana. A robbanások teljesen 3D-sek lesznek. Legalábbis az egyik...az utolsó.
  • Gabe18
    #6322
    Aláírásodban lévő gépet fejleszd fel legalább egy Amiga 500-ra, egyből csodás lesz a grafika...
  • Gabisan
    #6321
    Erdekes,hogy nalam 1920x1200 Hardcore ,es kibaszott gyonyoruen fut 50-60 FPS/sec.Ugyhogy a hiba az ON keszulekeben van!!!
  • Fpocok
    #6320
    Mármint a normális vagy max felbontásra gondolsz? Csak mert nekem most 1280*1024 ben van és ennyi is a max.
  • extra sensory
    #6319
    Megrendeltem én is feltettem és elkezdtem vele játszani... már rögtön az elején itt-ott csúnyácska textúrák fogadtak és ötlettelen pályarészek.
    Pedig higgyétek el, nem abakuszon játszom. És minden maxon van.
    Ez a rész még a Warhead szintjét sem nagyon éri el, a graf ronda egy az egyben. Egy ilyen game-től ami a grafikájáról volt mindig is híres, sokkal többet várna a kedves pléjer.
    Olyan old school érzésem volt játék közbe, mintha valami évekkel ezelőtti gammát vettem volna le a polcról és nosztalgiából újrajátszottam volna.

    10/6
  • Pares
    #6318
    800x600-ban nyomatod? Mekkora a natív felbontása a képernyődnek? :D
  • Fpocok
    #6317
    Ja nem... csal átállítottam 800ra
  • Pares
    #6316
    ŐŐŐ. Igen, és mi volt a baj?
  • Fpocok
    #6315
    Na így már sokkal jobban megy. 70fps felett.
  • Pares
    #6314
    Jó ég, üresjárásban? Há hol volt a géped? Sütőbe? XD
  • kill3r21
    #6313
    hát mit mondjak túlélte....belegondolva hogy üresjáraton volt annyi....
    aztán rájöttem, betojtam, kiporoltam újrapasztáztam, és most olyan 45fok üresbe :)
  • Pares
    #6312
    Ejj... Az egészségtelen... Nagyon egészségtelen... Nem éreztél még füstszagot? Tudod, a gép arra működik, és ha kijön belőle...

    Nekem ha már 80 fok környékén van, akkor elkezd "kockásodni" meg "mozaikosodni" a képernyő, belassul, néha restartol... Szerencsére a Rivatunerrel tudom irányítani a ventit, mert az eredetileg hozzá adott program természetesen nem működik. 70-80%os ventilátor eddig mindig untig elég volt. 80%-ot is csak pont a Crysis 1-nél kellett használnom, az megizzasztotta rendesen.
  • kill3r21
    #6311
    nekem eccer volt 139fok is a vidkarim.....:D csomoszor lefagyott mire észrevettem :)
  • Pares
    #6310
    Igen, mert a 9800GT az kb. olyan, mint a 8800GT. Itt most a második számon van a hangsúly.

    8600GTS<8800GT=9800GT<8800GTS<... Vagy valahogy így. Bonyolult. Ma már máshogy vannak számozva.
  • Pares
    #6309
    Attól függ. Mondjuk az én 2 magos athlonom üresjárásban 30-40 fok körül van, a grafikus kártyám üresjárásban 50 fok körül. Terheléskor mind a kettő úgy 10-20 fokkal nő meg (max.). Ez még tűrhető. A grafikus kártyának nem nagyon szabadna 85-90 fok környékén futnia, mert akkor már komoly gondok történhetnek.
  • kill3r21
    #6308
    hát nemtom csak azt tudom, hogy a 8600GTS mondjuk vitte a crysis1et mondjuk 30fps-el x beállitáson, megvettem a 9800GT-t és kb 45-50-re emelkedett....szal nagyon erőteljes volt az emelkedés
  • Pares
    #6307
    Az megint jóval gyengébb, mint a 8800GTS.

    Ám vigyázni kell. A 8800GTS-ek körül anno nagy gebasz volt. Az öregebb G90-es architekúrát használó 650 meg 320 megás kártyák elég gyengén szerepeltek, aztán rá fél évre jött a G92-es 512 megás, ami meg a 3x drágább GTX-el teljesített egy szinten...
  • Fpocok
    #6306
    És a rivatuner-ben mennyi foknak szabad lennie a procinak meg a vganak?
  • Pares
    #6305
    Sőt, most meglepődtem. Kíváncsi voltam, és a tesztek meg a technikai infók alapján az én 3 éves 8880GTS512-esem jobb mint a 9800GT. Érdekes ez. Olvastam, hogy a 8800GTS512 = 9800GTX, míg a 9800GT = 8800GT...
  • kill3r21
    #6304
    nekem ez elött 8600GTS-em volt :)
  • janihunk
    #6303
    Ezt is butaságnak tartom. Minek kellet máshogy elnevezni a graf beállítást a multi alatt? Nekem max 60 de csak ennél a gamánál a többinél 56 nagyon max.
  • Pares
    #6302
    Még nem próbáltam... De szerintem tuti elbírja. A High/Gamer beállításokat röhögve bírta, még csak nem is melegedett a kártya (60-65 fokra ment fel max.).
  • Pares
    #6301
    Az enyém a tiéddel egy kategóriában van (mind a kettő G92-es).
  • janihunk
    #6300
    Advencedben megy nem?
  • asysoft
    #6299
    Pedig elhiheted, jobb.
  • Pares
    #6298
    Az én grafikus kártyám egy 8800 GTS 512MB-s. Na?
  • janihunk
    #6297
    Nvidiában nem vagyok otthon. A lényeg hogy én is cserélek hamarosan minimum egy 5750 re.