9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • Pares
    #6816
    Bocsi, holnap és holnap után nem vagyok otthon. Legközelebb szombaton vagy pénteken este tudok multizni. :)
  • Skynet
    #6815
    5770-esem van egy 4magosított X2 555 mellett,és 1080p-ben extreme-en vidáman fut nem akad.:)
  • kill3r21
    #6814
    köszi már megvettük :) de ha fos te miért vetted meg? :D
  • Smithwarden
    #6813
    Hm, tok jo a marketing szoveged.
  • kill3r21
    #6812
    pares holnap pár meccs? egész nap szabad vok....hol tudunk értekezni? :D
  • ngar146
    #6811
    Sziasztok!!

    Ha már úgy is ilyen sokan éljenezitek ezt a szart, akkor valaki nem akarja megvenni tőlem ezt a fos játékot??? Ha már ilyen sokan kiálltok mellette, akkor légyszi valaki vegye már meg tőlem!!! 5000 Ft-ért adom.
  • Smithwarden
    #6810
    Te honnan ismered ilyen jol a Crytek utemtervet?
  • janihunk
    #6809
    Heló van valakinek 5750-e? Megy rajta a gama extrémen?
  • Magiszter
    #6808
    Nah végigvittem a játékot. 3 olyan jelenet, illetve rész volt benne, amire azt mondtam hogy "WOW".

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    - Az áramszünetes rész mikor elmegy a világítás, aztán jön a lépegető. Nagy az nagyon hangulatos volt
    - Amikor lövik a metróállomás fölötti épületet, vagy mit és előre kell nyomulni, hogy felrobbants egy épületet. Nah ott az éjszakában szálldogáló kék "üstökösök" iszonyat jól voltak megcsinálva, ahogy egy pillanatra minden kék fényben úszik és tükröződik az ablakokról is... szóval no, szájtátós rész volt.
    - Amikor a a Central Park közepén kiemelkedik az a cumó a végén és jön vele a fél park is. Nah az se volt egyszerű jelenet.


    És írok egy kis értékelést is. !!!SPOILERT TARTALMAZHAT!!!!

    Ha magát a játékot nézem akkor a következő eredményeket kapná:

    Grafika 8/10: Nagyon szép lett a látvány, bár lehetett volna itt-ott csiszolni még rajta. A sok fény-effekt személy szerint inkább volt zavaró mint jó. Egy-két óra játék után elkezdett fájni a szemem a sok villódzástól, meg fényhatásoktól. A környezet kialakítás viszont szépre sikeredett, a pályák kidolgozottsága is elképesztően részletes lett. Igaz szerintem a mai hardverek mellett belefértek volna egy kicsivel részletesebb textúrák is, amik bár távolról jók, közelről már látni hogy mosottak.

    Hangok 9/10: Igaz csak 2.1-es rendszerem van, de a hangokra nem lehet panaszom. Egyedüli negatívumnak a nanoruha folyamatos kommentálását tudnám kiemelni. Illetve azt hogy nem lehet kikapcsolni menüből.

    Irányítás 9/10: Az alap kiosztás jól kézre esik és a funkciókat is pik-pak el lehet érni, így sokkal egyszerűbb a ruhát kihasználni mint az első részben. Ez pedig több lehetőséget ad a játéknak ami pozitívum.

    Játékmenet 7/10: Bár látszik hogy az Akcióra fektették a hangsúlyt, de egy idő után ellaposodik a játékmenet, hisz lényegében ugyanazt csináljuk a végéig. Eleinte csak emberek ellen harcolunk, majd képbe kerülnek az idegenek is, majd jóformán csak azok ellen fogunk menni. Persze igyekeztek vegyíteni a dolgokat de olyan supermariosra sikeredett. Eleinte az új fajtájúakból csak 1-1-et dobnak ránk, majd a végére már csapatostul jönnek ezek a "miniboss"-ok. Nehezítésnek ugyan jó, de kitalálhattak volna jobbat is.
    Számomra üde pont volt a QTE alkalmazása, mert személy szerint szeretem ezeket az interaktív átvezetőket, hogy nem csak ülök és nézem a párbeszédet/jelenetet hanem aktívan részt is veszek benne.

    Történet 9/10: A történet nagyon a helyén volt, bár maradt még pár homályos folt nálam, de lehet csak nem figyeltem mindig oda. Egy könyvet el tudnék képzelni ezzel a sztorival, vagy egy GY.U. hosszúságú filmet is.

    Összesítés 8/10: Jó volt, de lehetett volna a játékmenetbe több fantáziát belepréselni, mert így bár változatos környezetben öltünk, folyamatosan fejleszthető ruhában (aminek vannak nagyon jó és ötletes dolgai), de vihettek volna némi sokszínűséget a folyamatos lövöldözés mellé. Persze úgy csorbult volna a választási lehetőség, de talán élvezetesebb játékmenetet biztosíthattak volna.

    Bónusz: Ám ha a játékot a Crytek ígéretei szerint vizsgálom, az eredmény nagyjából 3/10 lett volna, mert sokat ígértek, sokat mutattak, de ahhoz képest nagyok kevés dolog valósult meg. A fenti értékelést úgy néztem mintha a Crysis 2 a semmiből ugrott volna elő, nulla marketinggel. De mint tudjuk igen erős volt a marketing a játék mögött és már másfél éve a csapból is azt folyt hogy "Na majd a Crysis 2 ilyen meg olyan lesz". Hát nem lett, vagy legalábbis csak kis részben. Az meg a másik hogy a játékban fellelhető hibák száma is sok, egy ilyen hatalmas címhez. Ha a Crytek egy zugcég volna még elmenne, de mint tudjuk nem az. Az pedig nem lehet számukra mentség hogy 3 platformra ment a fejlesztés párhuzamosan. Ebből a szempontból tekintve a játék egy csalódás. De ha egyszeri játékos szemével nézzük akkor kellemes kikapcsolódás lehet, sőt akár még újrajátszási potenciál is van benne.
  • priluki
    #6807
  • Curtis
    #6806
    Nyugi, pár év és kijön az 1.2 patch amiben lesz DirectX 7 támogatás és a tyúkok már nem fognak döglötten kotkodácsolni. Legújabb sajtóértesülések szerint az 1.3 patch decemberben jelenik meg és már fogja tartalmazni a DirectX 8 támogatást is, valamint immáron beépítve fogja támogatni a "Longpoke MP Hack Commando 1.0" cheat szoftvert is kizárólag 12 éven aluli játékosoknak.
  • Pares
    #6805
    Van, én is láttam, de messze nem az összes...
  • aricsi
    #6804
    Az az 1000 ping-es dolog az tényleg van a szerverkeresőben,de az nem tényleges 1000 ping,csak nem tudja lekérdezni a rendszer a pinget,ezért vmit oda kell írnia.
  • Pares
    #6803
    Először is nem írtam, hogy hazudsz, és azt se írtam, hogy nem írhatod le a véleményed. Csak leírtam, hogy én speciel a Te súlyos problémáiddal abszolút nem is találkoztam. Ne forgasd ki a szavaim és ne képzelj a hozzászólásaimba olyan dolgokat, amiket nem írtam oda. Kösz.
  • Smithwarden
    #6802
    Jah azzal szorakozom es nincs jobb idotoltesem, hogy forumon osszevissza hazudozzak mi?
    De te most ezt hogy gondolod? Nem lehet leirnom a jatekrol a velemenyem, vagy mi a fene?
    Aki nem isteniti a jatekot az mar meg se szolalhat?
    Ha valaki gondolkozik a game megvetelen, elolvassa a pozitiv es negativ velemenyeket is itt, es majd dont azok utan, ezert irom reszben le a sajat velemenyem, masreszt ha esetleg tud valaki segiteni vagy van megoldas ezekre, akkor hatha valaki leirja.
    Ennyi csak egesz amiert ide leirtam a hibakat, nem azert hogy a jatek hatalmas FANjait oruletbe kergessem kamu problemakkal.
  • Pares
    #6801
    Jó, akkor neked minden mással van a bajod (bugok, elkonzolosítás, stb.). Sírd még teli a topikot 100+ hozzászólással, sokat érsz vele.

    "Ja meg 1-2 dolog: multiban EGYSZER! sem sikerult szerverekre normalisan bejutni, ugy hogy kivalasztom a nekem szervert es rakattintok (mindig "Connection to host failed!").
    Nagy nehezen tudok csak valahova berakni auto-joinnal.
    Szervereknel minden 1000 pinget ir ki...es is no comment."

    Nálad van a hiba, a neteddel valószínűleg, vagy én nem tudom, hogy hogyan lehet, hogy nekem és másoknak is simán megy. Eddig összesen 1-2 alkalommal nem tudtam csatlakozni vagy dobott le a szerverről. Azt se tudom, hogy honnan veszed, hogy minden szerver 1000 ping. Ez egyszerűen nem igaz.
  • Smithwarden
    #6800
    Ezek szerint nem olvastad el normalisan amit irtam.
    Nem a jatekmenettel van a bajom, hanem mas dolgokkal.

    (Bar akar azzal is lehetne problemem: peldaul erosen megvaltozott, hogy nanovisionnal nem lehet latni a normal katonakat! Ez eleg vicces egy "hokepes" nezetnel.)
  • Pares
    #6799
    Okos ember nem vesz zsákbamacskát... Ott volt a béta, ott volt a demó, ott van a warez. Ha nem vagy akkora álszent, akkor simán kipróbálhattad, hogy tetszik-e, vagy nem. Én kipróbáltam, tetszett, megvettem, elégedett vagyok (bár szerintem is vannak benne javítandó dolgok). A single-vel semmi bajom nem volt, és a multival is simán lehet játszani, még a jelenlegi állapotában is (idővel javulni fog).
  • Smithwarden
    #6798
    Ja igen megvettem a jatekot, utana kussoljak be, ha nem azt kaptam amit igertek es ami alap lenne, hogy normalisan mukodjon benne?
    Csak nyomjuk a penzt a kamus jatekgyartoknak, mint a hulye robotok, ezek szerint neked ez az allaspontod, gratulalok neked, "okos" felfogasod van.
  • aricsi
    #6797
    Eddig engem minden szeróra felengedett virágbolti verzióval, még electronic arts ranked szerverre is. Csak kitaláltam magamnak egy serialt.Ez ma már azért elég gáz. De komolyan csak akkor érdekelne a multi ha lenne anti-cheat, így csak pár órát nyomtam. De a szintemet nekem nem felejti el.
  • Pares
    #6796
    Senki se kötelez rá, hogy játssz és szenvedj vele. Ha nem tetszik, akkor hagyd abba és tedd magad túl rajta.
  • Smithwarden
    #6795
    Par haver aki torttel nyomja multiban, gond nelkul mindig ra tudott csatlakozi a tobbi eredetis ismerosokre, nekik eddig sosem volt cd kulcsos gondjuk.
    Ranked! szervereknel volt ugy tobbszor is, hogy elfelejtette/nem mentette a dolgokat.

    Latom ment mar a szoveg Kabuto666-tol hogy csak az fikazhatja akinek original van.
    Akkor ezek szerint en teljesen nyugodtan "ugathatok", mert eredetiben van meg a jatek, igaz felaron sikerult hozzajutnom, de tobbet nem is er sztem meg.
    Ja meg 1-2 dolog: multiban EGYSZER! sem sikerult szerverekre normalisan bejutni, ugy hogy kivalasztom a nekem szervert es rakattintok (mindig "Connection to host failed!").
    Nagy nehezen tudok csak valahova berakni auto-joinnal.
    Szervereknel minden 1000 pinget ir ki...es is no comment.

    En nem agyonfikazni akarom a Crysis 2-ot, hanem "csupan" azt akarom leszogezni, hogy a Crytek megint nem vegzett teljes es jo munkat PCre, illetve ujra megy a kamuzas toluk, ugyanugy ahogy sokszor tettek a Crysis 1 javitasokkal / patcheknel is.
  • koschwarz
    #6794
    igaz.de azért nem szabad elfelejteni, hogy akkor is vannak címek, amiket pc-n is igen szépen adnak el, pl. a battlefield akármelyik része, egy stalker, vagy az igényesebb szerepjátékok, szerintem pl. a witcher 2 hatalmasat fog durranni (az mmo-kat nem is említem).
  • koschwarz
    #6793
    "Ezért nem játszom a multival. A bétával játszogattam, ezzel csak akkor fogok, ha a warezosok, ill. cheaterek eltakarodtak..."

    tehát soha...

  • XeeN
    #6792
    Ezért nem játszom a multival. A bétával játszogattam, ezzel csak akkor fogok, ha a warezosok, ill. cheaterek eltakarodtak...

    Kicsit off: Akkor lesz joguk a PC-seknek (én is az vagyok) nyavalyogni, hogy a mai játékok szinte kivétel nélkül konzolportok, ha a warez vs legal legalább olyan arányú lesz mint konzolon. Amíg a PC tulajok min 90%-a "lopja" a játékokat, addig fogjuk be a pofánkat. Teljesen logikus, hogy a fejlesztők a jövedelmezőbb platformot favorizálják, hiszen abból jön a pénz. Ahhoz pedig, hogy egyes címekkel mennyit kaszálnak semmi közünk.

    Az már más kérdés, hogy egy bugoktól hemzsegő, hiányos (dx11) "valamit" kaptunk a pénzünkért.
  • Skynet
    #6791
    Cheater sajna van annyi mint a szemét,2 napja még én sem láttam senkit,de tegnap már egy rakás helyről léptem kifelé totál egyértelmű vh,meg végtelen energiával láthatatlanul lövöldöző/rohangáló idióták miatt..:)
  • Skynet
    #6790
    "- Nincs anticheat, at lehet irni a single player cheatet siman multira (orok energia, stb), nevetseges.
    - Warezzal siman lehet tolni eredeti szervereken!!!
    - Kodot nem jegyzi meg a multi (csak egy hulye trukkel).
    - Nem jegyzi meg a szinteket a multi ha kilepsz idonkent.
    - Az igert dx11 sehol es lehet nem is lesz"

    Az Anticheat dolog valóban kínos,csak megoldják // a servertulajok banolgathatnak.
    A warezzal nem,hagsúlyozom nem lehet eredeti szerón tolni,eredeti szerón állandóan azt írja ki a játék hogy cdkulcs használatban,csak olyan szerókon lehet tolni ahol a cdkulcs ellenőrzés nincs belőve.
    A kódot (gondolom cdkulcs) megjegyzi elsőre is,pipáltam az ACC megjegyzést és nemvolt ilyen problémám..
    A szinteket megjegyzi a multi csak ranked szeróra kell lépni,kicsit csalóka mert ha nem rankedre mész akkor is kapsz xp-t és szintet is ugrasz csakhogy amint kilépsz ez elszáll..
    DX11: Miközevan a multihoz,a sok konfigbetyár úgysem DX11 alatt fogja tolni a multit,sőt porbabutítják a grafikát +fps-ért és előnyért...:)
  • priluki
    #6789
    okés felveszlek,kösz!
  • priluki
    #6788
    ezt aláirom,teljesen más mint a cod és társai,cod 5-el toltam utoljára a többi számomra felejtős volt.. mind 1 nem ragozom de nem írtam még le különben nem erölködnék vele itt se.. viszont tényleg jo lenne akkor ha legalább valakivel lehetne tolni nem csak egyedül megyek bele a nagyvilágba,ezért komolyan mondtam,hogy felvehetnél.
  • Pares
    #6787
    Egyébként a nevem a multiban VYCanisMajoris_HUN. Vegyél fel nyugodtan. Ma már nem, de ha holnap van időd, akkor felőlem simán mehetünk játszani.
  • Pares
    #6786
    Figyi, vannak profik. A többség jelenleg kb. a 15-20-as szint körül mozog (akik a teljes játék megjelenése óta játszanak). Én most 17-es szintű vagyok. Volt már velem is úgy, hogy az első 20 másodpercben már 0/5 volt az arányom. Egyszerűen bele kell jönni. Ez az egész teljesen más, mind akár melyik COD. Meg kell tanulni okosan és effektíven használni a Nanoruhát, mert már az magában egy brutális fegyver a megfelelő kezekben. Nem lehet a Crysis 2-ben CODos fejjel menni, mert úgy persze, hogy nem éled túl (bár van Nanoruha nélküli "Classic" mód is, a Filterekben kikeresheted ezeket a szervereket). Nem tökéletes még a multi, de szerintem ez fényévekre van a szartól, és messze jobb, mint akár melyik COD, amivel játszottam...
  • priluki
    #6785
    :D:D te most magaddal vitázol?! :)) milenne ha felvennél és felmegyek veled játtszani,lehet csak nekem nem volt szerencsém,és olyan embereket fogtam ki..
  • Pares
    #6784
    Hát nem tudom, hogy Te mivel játszottál, vagy hogy hol, és hogy hogyan, de nekem gyökeresen más volt az élményem és tapasztalatom. De várjunk csak, már tudom, hogy mi vagyok mostanmá', egy agyatlan lövöldöző... Pedig szerintem én taktikusan játszottam. Ja hogy a CS így is jobb (már csak ez hiányzik, és hanyatt dobom magam, gyerünk, ki kezdi el? Ki köpi be először?)... -.-
  • Boron Power
    #6783
    Mondjuk nekem ugyan nem volt szar statom, de nem jön be sajna a multija.
  • Pares
    #6782
    Manapság az a divat, ha valakinek valami nem tetszik, és valamibe beleköt. És ha valaki ezt szóba hozza, akkor jön a szokásos "joga van a véleményre" közhely.
  • priluki
    #6781
    nem csak nekem volt szar a statom hanem mindenkinek,mert agyatlan lövölde volt,lelövök egyet már ott van mögöttem a másik és lekaaszál, de kb ő is uyganígy járt még láttam a killkamba még meghalni.. 10 éve fpsezem elég sokat,crysis 1-el mondjuk nem nyomtam,mondom majd most pont a nano ruha adottságai miatt vártam egy megfontolt taktikus játékmanetet de nem ez jött le sajnos.. eliheted énse szeretem a kempereket itt is próba képpen kempingeztem,hogy mi sül ki belőle..
  • Pares
    #6780
    Ezek szerint tényleg keveset játszottál. Én valahogy hihetetlen szerencsés lehetek, hisz akár hányszor felmegyek multira, annyiszor találok olyan pályát, amilyet csak akarok... Ja hogy most hazudok is. Blah.
  • KaBuTo666
    #6779
    csak két valamit szólnék hozzá...leszarom hogy van egy két buggja a játéknak, azt is hogy nem 50/1 KD arányom van, a grafikát még inkább, engem csak egy valami érdekel: hogy szórakoztasson.

    Kritizálni meg az kritizálhat jogszerűen, aki megvette a játékot és nem jött be neki. Aki csak lewarezolta vagy ingyenesen jutott hozzá, nem sok joga van hogy ugasson róla, amúgy is ezeket mind leszarják általában, ezzel csak pár ember agyát hergeli az illető, ebből fog adódni a flame, a véget nem érő vita, ami már eldurvul és majd a moderátorok fognak rendet tenni. Ideje pontot tenni az ügy végére szerintem, az írjon ide aki játszik vele, szórakoztatja, mint ahogy sg-n a játék topikok 99%-nál így van. Véleményt lehet mondani, de nem kell túlragozni hetek szintjére.
  • Boron Power
    #6778
    Hát nem tom, szerintem nem jó ez a multi. Egyrészt ritkán lehet játszani vele, mert van, hogy nem enged belogolni. Másrészt valóban a kempereknek kedvez. Felmegy valami tuti helyre, esetleg küld egy kis álcázást magára és nézeget. Ha nem lenne egy bughalom, akkor egy az egyben a cod perk és fejlődésrenszerének a lenyúlása.

    Azt a faszt, aki a gamestarban 95 %-ra vette a játékot, meg szájba kellene verni (nem tudom mennyit fizetnek nekik ezért). Max 85%, a single miatt (ami egyébként rosszabb mint az előző kettő crysis, szintén egy cod koppintás).
  • Pares
    #6777
    Totálisan egyetértek. A nanoruha adta lehetőségek sokkal nagyobb taktikai arzenállal ruházzák fel a játékosokat. De rájöttem, hogy tök mindegy, hogy mit ír itt az ember. A sok megmondóember úgyis megaszondja nekem meg a magamfajtáknak, akiknek esetleg tetszik a játék, hogy ez milyen szar, és hülye vagyok, ha tetszik. Akkor meg különösen idióta, ha a grafikával sincs bajom. Ez van.

    Csak nagyon unalmas a sok siránkozás, aminek a 90%-ának nincsen semmilyen alapja... Á, hagyjuk.