9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • bertino
    #2449
    lesz nem lesz lesz nem lesz... tok uncsi mar.

    majd megjelenik, oszt lehet verni, ennyi.
  • lolSL
    #2448
    mégsem lesz akkora gépigénye:
    The Crysis 2 Interview on Edge Magazine chats with Crytek president and creative director Cevat Yerli about their upcoming first-person shooter sequel. One topic that gets a good deal of focus is PC graphics, and Yerli talks about frustration that discussion of the original Crysis is dominated by the game's steep system requirements, which is directly addressed in this answer: "But this isn’t necessarily a game you can’t play today, or where you need another two years to max it out. That’s not the approach this time. Now, it’s more like we want to give you the best PC experience with current high-end equipment. So if you bought the last high-end graphics card, you’re going to get a blast out of it. Likewise, the minimum-spec experience will be of a far higher quality than Crysis was."
  • Magiszter
    #2447
    Vagy úgy. Akkor Feb 25-ig ne várjam a Crysis 2 demót? Kellemetlen. Bár addig csak ~ 2 hét van hátra, majd elsakkozom az időt :)
  • lolSL
    #2446
    ea
  • Magiszter
    #2445
    Mi köze a kettőnek egymáshoz?
  • lolSL
    #2444
    bulletstorm megjelenése előtt ne várd
  • Magiszter
    #2443
    Kb 1,5 hónap a megjelenésig, (45 nap) de még semmi sincs a PC demóról?
    Ha két nappal előtte adják ki, akkor lázadás lesz! xD
  • DarkSector
    #2442
    emberek hitegetése tudod.
  • arty
    #2441
    az a gond, hogy a heaven szép, meg jó, de a sebessége nem az igazi - a játékosok nagyrészét ilyen gépigénnyel kizárod a játékból

    - ráadásul már ugy is lassu, hogy nincs nagy látotáv (levegőben a sziget)
    - nincsenek karakterek meg kb semmi se
  • DarkSector
    #2440
    Amúgy ezeket a dolgokat, textúrák meg árnyék meg ilyeneket más játékokban is lehet csinálni a details-ok állítgatásával.
  • DarkSector
    #2439
    Nekemis ez a bajom....
    ezek a képek nem tudom mire jók, még ha hunyorítok se nagyon értem mit nézzek rajta. :)
    Hogy ettől a szar stalkertől még dx9-ben is szebbet tudnak az meg egy más lapra tartozik, mert a stalker a világ legrondább hype-olt játéka.
  • DarkSector
    #2438
    Igen egy benchmark eddig amiben van eltérés.
  • Magiszter
    #2437
    Heaven Benchmark-ot ajánlom figyelmedbe. Ott látszik igazán a DX11 mire lenne képes. Csak valamilyen megfontolásból nem úgy használják.

    Pl a tesszelláció használata ilyen eredményt hozna:


    Ha nem jelenne meg
  • arty
    #2436
    jah, ez a marketing része :)

    kár, hogy gyakorlatban ezt nem látni...
  • zoliapu
    #2435
    Mondjuk én már a STALKER Clear Sky növényzet megjelenítéssel (persze azért ez szebb) is meg voltam elégedve, inkább a tesszalációra gyúrhatnának PC -n.
  • kifli
    #2434








    Egyébként nem nehéz megtalálni a képeket, google segítségével, dx 10 vs dx 11 beírása után.
  • lolSL
    #2433
    vs

    vs
  • DarkSector
    #2432
    Majd ha lesz 2 kép összehasonlításnak megnézném szívesen.
  • kifli
    #2431
    tesztelláció, élsimítás, extra fényefektek, ezeket megtalálhatod avp-ben, vagy stalkerban, minimális részét dirt2-ben...
  • DarkSector
    #2430
    Igen Crysis 2-ben dx11-es effectek esetleg, de még egyenlőre nincs játék amiben olyan + lenne ami indokolná az fps esést.
  • Magiszter
    #2429
    Aha. Akkor rakj mondjuk 32x-es tesszellációt egy játékra és nézd mennyivel gyorsabb lett! Dx11-es effekt, sőt az egyik leglátványosabb ha jól megcsinálják. Vagy néhány fényeffektet, ami kimondottan DX11-es, de ha igazán be akarod halasztani a játékot akkor részecskeszimuláció, ami reagál a környezetre (dx10-is elvileg tudta már). Szóval ha egy játékot teledobálnak ilyen effektekkel (márpedig a Crysis 2-ben lesznek a beharangozás szerint), akkor ott izzad a VGA mint állat.
    Szóval igen gyorsabb a Dx11, ezért lehet ugyanakkora teljesítmény mellé több effektet bepakolni.
  • DarkSector
    #2428
    Igen? És mi a dx10-es kinézet? úgymond extra effect? :)
    Mutasd meg mert én 1 játékban sem láttam eddig. :)
  • kifli
    #2427
    gyorsabb is, persze, csak akkor ha lemondunk az extra effektekről...
    Ugyanolyan kinézet mellett gyorsabb.
  • DarkSector
    #2426
    -nak kéne lenni.
  • Bence94
    #2425
    "plusz a DX11-es extrák se épp VGA barát dolgok" ez ismét egy hatalmas baromság mert pont, hogy jobb a dx11, gyorsabb!
  • DarkSector
    #2424
    Voltak Crysis-ban ronda részek csak sokan nem figyeltek rá mert ugye a fejlesztők kicsit megoldották hogy ne vegyék észre, ne ara figyeljenek...

    PL a talaj, meg a növényzet...messziről szép, de közelről, mikor bemész a bokrok közé a crysis-ban nem szép.
    A talaj megintcsak homályositva volt.
    De minden tisztelet a játéké, csak gondoltam megemlitem.
  • strebacom
    #2423
    Ja meg full unalom az egész!!!
  • Magiszter
    #2422
    Jah amúgy az FC2-t nem Crytek csinálta hanem az UbiSoft Montreal, meg nem Cryengine-el fut hanem Dunia montorral...
  • Magiszter
    #2421
    Tényleg, azzal sem ártana már játszanom lassan :) Majd Márciusban meglesem szerintem.
  • MerlinW
    #2420
    Azért a FarCry 2-ben igen nagyot alkottak optimalizáció terén.
  • Magiszter
    #2419
    Azt tekintve hogy milyen vas kellett a futtatásához akkor. Mert csak a felső 10.000 engedhette meg magának hogy olyan grafikai szinten futtassa mint amin kellett volna. Hiába lehetett minimumon is játszani, olyan ocsmány volt hogy csak na. Márpedig a Crysis látványban volt izmos főleg.
    Szóval ha ezt tekintjük, akkor igen is van félni való, mert talán ez is olyan szinten lesz, hogy sokaknak csak 2-3 év múlva lesz olyan konfigjuk, amin úgy fog futni és kinézni, ahogy kell neki.

    Van mint mihez hasonlítani. Far Cry, Crysis mind hardvergyilkos játékok voltak (by Cryengine), és most jön a Crysis 2. Képek/Videók alapján igenis erős grafikája van (hiába szarozzák sokan), plusz a DX11-es extrák se épp VGA barát dolgok. Így van miért félni. Kétlem hogy megjelenést követő hetekben lesz olyan átlag gép (nem High End, SLI, 6 magos 8 gigás csoda), amin DX11-ben legalább HIGH-ban, FullHD mellett, röccensémentesen fog futni.

    Az hogy konzolon is megy meg nem érdekel. Nem konzolról írják át PC-re, hanem külön írnak egy PC-s verziót, a PC-k erőtartalékait kihasználva (és meghaladva :D ), minden extrával.
  • DarkSector
    #2418
    Jó, de mit tekintve? Van mit mihez hasonlítani? Nincs akkor milyen pánik? :)
  • Magiszter
    #2417
    Tekintve a Crysis előző részét, véleményem szerint, jogos a pánik. :)
  • DarkSector
    #2416
    Pontossan, mivel a kiadott gépigény nem párosítható a konzolokon futó demo-val.
    Ezért esnek túlzásokba néhányan, előre pánikolnak. :)
  • koschwarz
    #2415
    "Mondjuk semmi sem indokolja azok alapján amit eddig láttunk."

    szerintem is így van. az eddigi videók kvázi egy mai átlagos szép játék grafikai színvonalát és részletességét mutatják. persze az összes videó boxos volt eddig, gondolom.
  • DarkSector
    #2414
    jah de játszható. :)
  • MerlinW
    #2413
    Hát.. többynire minimumon is játszható nagyon alacsony graf. beállítások mellett, de általában illúzióromboló az eredmény:) Főleg egy ilyen kategóriájú kívül csillog, belül rohad játéknál:)
  • DarkSector
    #2412
    A minimum nem játszható? :D

    Az ajánlott gép az amin maximum beállítások mellett el kell fusson a játék.
  • MerlinW
    #2411
    Arra figyelni, hogy:
    Minimum = elindul
    Ajánlott = játszható :)

    X-en pedig jól fut ugyan, de ne hagyjuk szó nélkül, hogy 30-as fps limit van. Mondjuk semmi sem indokolja azok alapján amit eddig láttunk. Semmi extra, sem grafikailag, sem játékmenetben.
  • gduck
    #2410
    Ha az 1. részről beszéltek akkor egy kis infó:

    - annó a 8800ULTRA volt a csúcs kari, azon se ment FULLON.
    - megjelenés után egyből indul a marketing: CRYSIS-hoz SLI konfig "dukál"