CRYSIS 2

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

DarkSector
#1839
csakhogy itt nem ez a fõ téma hanem hogy a warez nem ad anyagi értéket a fejlesztõk és kiadók kezébe, ennyi.
lehet itt vitatkozni hogy mennyire legális vagy nem de a téma amibõl ez kiindult az hogy a warez nem olyan mint használt játékot venni, és igenis a hazsnál vétel nem kell szégyenkeznie, én ha kell irásba adom hogy van kb 10 használt játékom, nah és akkor mit csinálnának velem szerinted? 😊

de ha a 100 másik warez-t irnám le egy papirra tuti fegyház.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

arty
#1838
"Az a baj hogy ugyanazt csináljátok amivel a warezosok lettek támadva, azzal a különbséggel, hogy ti különbnek érzitek magatokat. Pedig csak annyi a különbség a használtjáték kereskedelem és a warez közt, hogy a torrent/ftp, egy modernebb és ezáltal hatékonyabb formája a bûnözésnek, mint a hirdetgetés. És ezt lehetne példákkal is bemutatni, de gondolom így is érthetõ, és csak az nem érti meg, aki nem akarja."

jogilag igen, erkölcsileg semmiképpen nem ugyanaz a kategoria: a warezosból egy forintot nem lát a kiadó/fejlesztõ, de a használtjáték átmegy mondjuk 2-5 ember kezén, ergo 2-5 helyett 1 példányt azért elad a kiadó, amibõl bevétele keletkezik - arról nem is beszélek, hogy megvenne-e az elsõ tulaj egy 4-8 órás szórakozást adó játékot, ha utána nem adhatná el némi veszteséggel...

ugyhogy nyugtatgathatja megát egy warezos azzal, hogy a használtjátékozó is ugyan az a kategoria, mint õ, de ettõl még nem lesz igy 😊

Forza.

DarkSector
#1837
és mi a helyzet az itthoni használttal?

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

arty
#1836
köszönöm, ezekszerint rosszul tudtam - a játék eladása tehát illegális. és mi a helyzet a vásárlással? mi a helyzet a külföldrõl használt játék importjával?

(tudom, nem kéne ezen moralizálni, de baromira nem értem, hogy sikerült anno ezt a törvényt megalkotni... nem látom be, miért más egy autó és/vagy egy játék - márpedig a törvény szerint más kategoria: az egyiket eladhatom, a másikat nem. érthetetlen, hogy sikerült belobbizni, hogy ezen termékek csak bérlemények... aminek a fonákja, hogy ha az adathordozó tönkremegy, akkor a hordozó elõállítási árán kellene potolniuk - nem teszik. továbá milyen alapon kérnek ujra pénzt egy bluray filmért, ha a dvd nekem már megvan? sorolhatnám...

az EULA továbbra sem érdekel, mivel a legtöbb játéknál nem kell elfogadnom, ha el is kell fogadnom, addigra kifizettem, de vissza nem veszik és ráadásul nem is magyar - érdekes lenne, ha ezt számon tudná bárki kérni ...)

kicsit úgyérzem, megint a f*sz rossz oldalán állunk...

Forza.

bertino
#1835

Metallica. Csakis. Amig ki nem halnak. Easyrider öcsém, easyrider!

DarkSector
#1834
nem ne légy érthetetlen, ha warez-nak fizetsz, akkor az warez. nemértem mi olyan nehéz ezen vagy télleg nem értitek? vagy csak ünnep alkalmából csináljátok?

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

Bokafix2
#1833
Ez már Cryengine 4 teknológia xD



<#idiota>

"nem ezek azok a droidok amiket keresnek"

kifli
#1832
Nincs igazából bajom azzal hogy árulják a játékokat használtan, énis le szoktam néha szedni 1-2 játékot, bár a többséget megveszem a multi miatt.

Engem csak az zavar, ha valaki nem hajlandó felfogni valamit, amiben nincs igaza. Most lehetett volna akármi másról szó, csak pont olyanok szidják azokat akik torrenteznek, akik ugyanúgy illegális úton szerzik be a játékaikat.
kifli
#1831
Akkor ha én fizetek egy ftp oldalnak, akkor énis érezhetem magamat úgy, hogy akkor én nem vagyok bûnözõ mert fizettem érte? 😄

Amúgy nem a warezosokat védem, csak nem akarjátok észrevenni, hogy ugyanúgy illegális amit ti (itt a konzolosokra gondolok) csináltok, de nem akarjátok belátni. Ti is egy fájlcserélést folytattok, csak épp offline.

Az a baj hogy ugyanazt csináljátok amivel a warezosok lettek támadva, azzal a különbséggel, hogy ti különbnek érzitek magatokat. Pedig csak annyi a különbség a használtjáték kereskedelem és a warez közt, hogy a torrent/ftp, egy modernebb és ezáltal hatékonyabb formája a bûnözésnek, mint a hirdetgetés. És ezt lehetne példákkal is bemutatni, de gondolom így is érthetõ, és csak az nem érti meg, aki nem akarja.
Smithwarden
#1830
Az egyik oldalon az faraszto aki arra buszke, hogy nem kolt jatekra mert szarra warezolja magat.
De a masik veglet meg ennel is rosszabb aki itt rinyal mindenkinek hogy utolso bunozok, stb mint valami kocsog BSA-s nyomorek.
Szanalmas vagy ezzel az en vagyok a "sheriff" es megmutatom a torvenyt nektek kis kocsogok szintu szoveggel.

"Az internet lemaradt technologiailag..." :D

DarkSector
#1829
elvben én had ne érezzem magamat már bünözõnek ha egyszer kifizettem valamit 1x.

használ és varez max abban egyforma hogy ha elkapnak felelõségre vonhatnak.
DE nem egy lapon van a 2 dolog. de tökmindegy mert egyikõtök sem érti meg ahogy nézem én meg nem fogok itt bizonygatni semmit, az élet már megverte a warez-osokat.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

kifli
#1828
nem véletlen jön serial konzolokhoz is (fel lettem világosítva, hogy ezt ea erölteti)...

Magiszternek meg köszönjétek meg, hogy felvilágosított, hogy konkrét törvény is vonatkozik erre a témára, mostmár tudjátok, ti is bûnözõk vagytok, innentõl már lehet jönni akármivel.
DarkSector
#1827
tök érdekes még nem láttam játékot amit nem lehetett volna eladni.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

#1826
A telepítési limitek vagy a regisztrációk is kifejezetten a használt játékok ellen vannak, nem a warez ellen, hiszen ott a crack úgyis megoldja. A kiadók legalább annyira nem szeretik a használt játékokat, mint a kalóz példányokat.
Nem hiába kísérleteznek ellene, már konzolokra is terveznek "védelmeket". Például újra aktiválási díj stb.

DarkSector
#1825
te figy már bocs hogy ezt mondom, de nem 100ezret te meg x összeget fucking, hanem a WAREZ-ban semmivel nem járulsz hozzá, míg aki eladja 90% azért adja el hogy belefektessen ujba, vagy más játékba eszközbe, ergó mintha a másik fél anno megvette volna a játékot.
az egy dolog hogy ha gecik lennének elvileg megbaszhatnának, de van olyan hogy logika, ha a használt dolgokat büntetnék sok hivatalos üzlet bezárhatna, szóval be van iktatva lehet de gyakorlatban nem érdekli a kutyát se, mert amígy nem másolod nem érdekli õket.

hiába tekeritek itt.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

Magiszter
#1824
Azt mondanák hogy vegyél még 3-at és kösd Quad SLI-be, hozzá szerezz egy 6 magos AMD-t... vagy Intelt (melyikkel is vannak szerzõdve? mert azt tudom hogy VGA-ban az nVidiával), meg 8 giga ramot mert azzal biztos menni fog.

Üzleti érdekük hogy minél drágább cuccokat vegyél így szerintem ne õket kérdezd hogy "elég lesz-e". <#idiota>

Magiszter
#1823
Mind kettõ illegális. Továbbiakban értelmetlen arról vitázni hogy ki mennyivel károsítja meg a kiadót. ("Bibibí, én csak évi 100 ezer forint kárt okozok a kiadónak, míg te 200 ezeret!")

Ez a szerény véleményem. Ha bûnözöl ne verd a melled, hogy te csak "x" mennyiséget loptál míg Géza "x+n" mennyiséget.

grebber
#1822
Azon tûnõdöm hogy adnának-e választ arra az illetékesek hogy a GTX 580 mire lesz elég?

Next PC upgrade: 2022

DarkSector
#1821
akkor legyen törvénytelen, de a warez akkor sem egyenlõ a használt biznisszel.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

Magiszter
#1820
Konkrét törvény:
Szjt. 23§.(1)-(2)
23. § (1) A szerzõ kizárólagos joga, hogy a mûvét terjessze, és hogy erre másnak engedélyt
adjon. Terjesztésnek minõsül a mû eredeti példányának vagy többszörözött példányainak a
nyilvánosság számára történõ hozzáférhetõvé tétele forgalomba hozatallal vagy forgalomba
hozatalra való felkínálással.

(2) A terjesztés magában foglalja különösen a mûpéldány tulajdonjogának átruházását és a
mûpéldány bérbeadását, valamint a mûpéldánynak az országba forgalomba hozatali céllal
történı behozatalát. A terjesztés jogának megsértését jelenti a mû jogsértéssel elõállott
példányának kereskedelmi céllal történõ birtoklása is, ha a birtokos tudja vagy neki az adott
helyzetben általában elvárható gondosság mellett tudnia kellene, hogy a példány jogsértéssel
állt elõ.



tehát: Terjeszteni a mûvet csak a szerzõ jogosult, vagy a szerzõ által megbízott szerv/személy. Bárki aki ezen kívül terjeszti, vagy a birtokolt példány tulajdonjogát átruházza, az törvénysértést követ el.

A másik meg hogy minden szoftverre a szoftverhez tartozó EULA érvényes és a benne foglaltatott megkötések és szigorítások, vagy éppen felhatalmazások érvényesek. Az elfogadásával te aláírsz egy szerzõdést éppen ezért onnantól kezdve hogy rányomsz az "I Agree" gombra támadható vagy, amennyiben az EULA-ban szereplõ megállapodástól eltérsz. Minden játék EULA-ja (ami nem ingyenes) tartalmazza azt a részt amiben kifejtik hogy te csak egy limitált birtoklási szerzõdést kötsz. Ami csak a program saját célú használatára jogosít. Ezt a jogot te nem adhatod tovább(el), csak a program kiadója/fejlesztõje jóváhagyásával.

A szerzõdésszegés meg ugye minden országban egy igen súlyos bûncselekmény ami után forint-milliókra is perelhetnének. Persze nem foglalkoznak most azzal hogy Gipsz Gézát perelgessék, de ettõl függetlenül ha te az általad megvásárolt szoftver felhasználási jogát átruházod valaki másra, szerzõdésszegést és e miatt bûncselekményt követsz el.

Ezt te magyarázhatod akárhogy, ez törvényileg le van írva.

Még egyszer azoknak akiknek nem világos a dolog:

- Szoftver vásárlásakor csak egy használati jogot veszel, nem pedig magát a programot. (Mint mikor a szomszéd kölcsön adja neked a fûnyírót de kér érte használati díjat. Hiába fizetsz ki 5000-et neki, nem a fünyíróját vetted meg csak a használati jogát. Ha te ez után tovább adod az 50 kilométerré lakó Julka néninek a fûnyírót akkor piszkosul mérges lesz rád. Jogosan.)

arty
#1819
az van, hogy a kiadók probálják sulykolni ezt a "csak bérled" dolgot, miközben van olyan, hogy magántulajdon

a vita most azon mehet, hogy az EULA vagy az alkotmányos jogom az erõsebb 😉 (egyelõre legalábbi még van alkotmányunk...)

még1x: amikor a boltban megveszek egy játékot, nem bérleti szerzõdést kötök és részemrõl eddig tart a történet. ha majd konkrét törvény tiltja a szoftverek továbbadását, visszatérhetünk a történetre 😉

Forza.

kifli
#1818
az hogy te leszarod, az nem aztjelenti hogy akkor ez törvényes.

Warezzal valóban nem összehasonlítható, mert ha warezolt játékkal játszol, legtöbb esetben nem teljesértékû játékot kapsz, mert ugye multi nincs, vagy össze kell hozzá szarni a dolgokat...

"ha én eladom a szomszédnak, az nem kereskedelem"

Az a baj hogy fogalmakkal nem vagy tisztában.

A szerzõi jog valóban nem tiltja a szoftver továbbadását, az viszont benne van, hogy a felhasználási szerzõdésben (eula) foglaltakat be kell tartani. Lehet keresni a kibúvókat, de nem érdemes.

Vagy te most komolyan úgy gondolod, hogy ez így teljesen legális?

Az autós példa hülyeség, mivel az egy fizikai tárgy, a szoftver, viszont egy szellemi termék, és mint már többször is leírtuk, a játékot nem vetted meg, csak használati jogot kaptál.

Ha az autós példával akarunk élni, akkor ha kibérelsz egy autót, vagy kapsz egy céges kocsit, azt te nem adhatod el!
The Protector
#1817
nem bizony.ha mondjuk használt játék adásával és vételével foglalkozol akkor az kereskedelem.

De így is megveszed,azt csinálsz vele amit (szabad)csak akarsz.

Annyit sem érünk, mint az égről zuhanó madár, Aki halni készül de küzd még az életér&#8217; De mit mutatunk fel, ha nálunk pihen meg a halál?

arty
#1816
- ha én eladom a szomszédnak, az nem kereskedelem
- ilyen fasságot tuti nem olvastál, max gamestaron 😄

Forza.

#1815
Pedig a szerzõdésben benne van, hogy tilos a megvett játékkal kereskedni. Csak ugye mindenki rányomja, hogy "agree license" és el se olvassa, h mit ír.

Valahol olvastam, hogy a kiadók szerint a használtjáték kereskedelem sokkal roszabb mint a warez.

arty
#1814
a szerzõi jog nem tiltja a szoftver továbbadását, a kicsinyes 500 oldalas, esetenként idegen nyelvû kiadói vergõdést (eula) meg magasról leszarom

ez kb az a kategoria, mintha csak ugy lehetne kocsit venni szalonbol, hogy aláirod, hogy sose adod el - hiszen ha eladod, akkor aki megveszi nem vesz uj kocsit és az veszteség

abszurd

Forza.

arty
#1813
aki feltöltitte, se biztos, hogy megvette - hiszen sokszor hetekkel jutnak a játékhoz a crackerek - hol is vették? ráadásul egy esetleges megvásárlás jut félmillio letöltésre, hûha, ez tényleg téged igazol 😄

én azt nem értem, miért próbálod ilyen görcsösen bebizonyitani, hogy aki adja veszi a játékot, az ugyan olyan rossz, mint a warezoló - jade, értem...

Forza.

kifli
#1812
Mármint abban hogy illegális eladni használtan a játékot, mert ezzel szerzõi jogot sértesz? Olvasd el a szerzõi jogi törvényeket, majd a játék kiadok weboldalán a felhasználási szerzõdést.
DarkSector
#1811
"A játék adás/vétel pont ugyanúgy illegális mint a warez."
jogilag nem.

"A játék adás/vétel pont ugyanúgy illegális mint a warez."
köze nincs egymáshoz a 2 dolognak mint törvényileg mint felfogásilag.

míg használt áru gazdát cserél de volt elõtte anyagi megtérülés, ugy a warezban semmi anyagi megtérülés nincs a kiadó és fejlesztõk felé.
ebben nem lesz igazad sajna. sorry

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

kifli
#1810
aki feltölti az megvette a játékot.

De nemértem miért kell megmagyarázni a dolgot, A játék adás/vétel pont ugyanúgy illegális mint a warez. Ez tény, ezen nincs mit szépíteni/megmagyarázni.
arty
#1809
a letöltött játék esetén 0ft bevétele lesz a fejlesztõnek

a használt média ellenben hozott a konyhára ...

ergo a példád baromság 😊

Forza.

DarkSector
#1808
ha igy lenne nem lenne baj. és igen jó lenne, de jó ha az átlag minden 100-adik után vesz egy origit.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

kifli
#1806
Én amit letöltök játékot, azért töltöm meg, mert az ezen megspórólt pénzemet egy másik játékra fogom költeni. És akko' rendbevagyunk, éljen a warez ugye?
arty
#1805
"akkor a kiadónak/fejlesztõknek nem fizetek semmit, mert az elsõ tulaj fizette ki a használati jogot."

de az az elsõ tulaj a játék árát szinte biztosan ujra játékba fogja visszaforgatni... eleve, lehet csak azért vette meg, mert számitott rá: el fogja tudni adni, ha végigtolta

Forza.

#1804
Nekem tényleg vitte maxon azzal a géppel is...
Amúgy meg minek hazudoznék itt ??😄
koschwarz
#1803
én 2 magos, 2 g ramos gépen gyakorlatilag maxon toltam. lehet hogy nem volt az AA maxra állítva, de egyébként...

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

Doom 4
#1802
Hát ha pl. steamon átírod a hozzá tartozó mail címet, és jelszót, azt már csak úgy ha hülye és elmondja, vagy ha feltörik a steamod...

Na basszus ez elég támadóra sikeredett, de csak simán válaszolni akartam a kérdésedre xD

"...közösség elleni izgatás, már lassan minden nyelvbotlás..."

#1801
Ez így van rendjén, és akkor érted meg igazán, amikor "megveszed" életed elsõ digitálisan letölthetõ játékát, pl. a Steamen. Ott is csak egy használati jogot kapsz, bármikor letöltheted, játszhatsz vele, de nagyon mást nem, sõt még eladni sem tudod. A dobozos verziónál már érdekesebb a téma, pl. én ha megveszem a "használt" játékot (PC játék egyébként sem lehet használt, max az adathordozó), akkor a kiadónak/fejlesztõknek nem fizetek semmit, mert az elsõ tulaj fizette ki a használati jogot. Ezért jó az a dobozos verzió, amely nem mûködik CD nélkül, mert ha továbbadod, legálisan többé nem használhatod a játékot (továbbengedted másnak a jogot). Egy digitális verziónál eladhatod pl. a CD kulcsot/accountot, de mi a garancia arra, hogy te többé nem fogod beírni és játszani vele? 😊

balint1111
#1800
A metro 2033-at tuti nem futtatod 2magos 2gbramos gépen fullon.Én se aggódok a gépigény miatt. Egyszer majd úgyis tolhatom maxon pár év múlva.

Gigabyte GA-G31M-ES2C Intel Pentium Dual Core E2200 2.2Ghz@3Ghz 2GB DDR2 800Mhz VTX3D HD5770 1GB DDR5

#1799
Egyébként szerintem annyira nem kell parázni a gépigény miatt...
Mert ha megnézitek mondjuk a: Metro 2033-at akkor annak is aztmondták hogy 4 giga ram kell, 4 magos proci.(nekem a régi gépemen elment maxon 2 giga ram, 2 magos proci...)
És hát nem lehetnek ennyire hülyék/számítók hogy egy 140k-s videókártyán fusson csak el maxon a gamma...
Persze lehet hogy vérszemet kaptak és én rohadtnagyot tévedek...
kifli
#1798
Amit nem tilt a szerzõi jogi törvény és a felhasználási szerzõdés azt teheted meg.
Muttley
#1797
újabb High-Res képek

állítólag... 😊

Just do it :)

arty
#1796
a szerzõi jogi törvény tiltja a másolást, ergo azt nem teheted meg, ezért nem jó a példád, miszerint bármit csinálhatsz vele

viszont amit nem tilt, azt megtehetem 😊

Forza.

kifli
#1795
Nem kell az aláírni. Szóban is köttethet az a szerzõdés. A boltban megveszed a következõket:
-DVD tok
-adathordozó
-Használati jog

A dvd-n lévõ adat viszont a kiadó tulajdonában van, és õ egy bizonyos összegért, megengedi hogy használd.

Nehogy azt hidd, hogy kifizetsz 16e ft-t, akkor te azzal birtokolni fogsz egy olyan terméket, amibe milliókat öltek bele korábban 😄
Így a warez is legális, mert valaki megvette, így öve a szoftver, azt csinál vele amit akar.

Mint már írtam: Amennyiben valóban a te tulajdonodba kerülni a szoftver, azt csinál vele amit akarsz: másolás, eladás, módosítás.

#1792:
Sajnos mivel gordon nincs lemodellezve alapból, így 6 civil rohangál 😊
arty
#1794
te amikor játékot veszel aláírsz egy bérleti szerzõdést? mert én a boltban VÁSÁROLOK egy ingóságot ...

Forza.

arty
#1793
10 bíróságból 5 a javadra, 5 ellened ítélne - ennyire homályzóna a szerzõi jog 😊 én annak a jogértelmezésnek hiszek, ami számomra kedvezõbb.

Forza.

lolSL
#1792
6 Gordon menti meg a világot? 😊

kifli
#1791
Én meg pont abban reménykedem hogy lesz: coop meg egy jó multi. (Most kezdtük el half-life 2-t meg az epizódokat, 5-en 6-an végigjátszani coop-ban, így sokkal jobb a játék.)
kifli
#1790
a szoftvert nem kapod meg, máskülönben szabadon módosíthatod, másolhatod, egy használati jogot kapsz, szabályozásokkal.

Kb kibérelsz egy lakást, azt nem festheted át, vagy adhatod el valakinek. Vagy nálatok így megy? 😄
arty
#1789
én szinte semmivel se multizok 😊 ha nincs értelmes egyjátékos, akkor vagy kihagyom vagy warez

remélem a crysis2 se a multirol fog szolni, bár a béta miatt vannak félelmeim 😞((

Forza.