CRYSIS 2

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

KILLER2
#1889
Nincs befolyással az FPS-re, csak 2x annyi kell neki. Gondolj bele. Ugyebár a 3Dnél mind2 szemed más képet lát. Ezt a most használatos shutteres szemüveges 3D úgy oldja meg, hogy mindig letakarja az egyik szemed és akkor a monitor a megfelelõ képet mutatja, mindezt olyan gyorsan, hogy a szemed nem érzékeli. Ehhez 2x annyi FPS kell. Azaz míg a folyamatos kép elvileg 24 FPStõl van, ezek alapján itt minimum 48 FPS kell ahhoz, hogy folyamatosnak tûnjön a játék.

Töltsük le az internetet!

Smithwarden
#1888
3D (ha jol tudom) nincs befolyassal az FPS-re, ugyhogy nem kell hozza harom 580as GTX...
Boxon sem tudnanak crysis 2-ot csinalni, mivel eleg regi VGA hajtja ugye.
3D monitor (120 hz-es) + szemuveg es kb egy kozepes VGA kell, ennyi.

"Az internet lemaradt technologiailag..." :D

vérpocok
#1887
Majd ha Uwe Boll bácsi filmre adoptálja ezt is mint a farkrájt, akkor kapsz olyan 3D-s élményt hogy a fal adja a másikat... persze negatív értelemben. <#vigyor1>

Harlan fekete hattyúnak nevezte Almát... valaminek, ami definíció alapján nem létezhetne, de mégis van.

kifli
#1886
ccc 10.1 volt az elsõ ati driver, majd a 10.3 azthiszem amiben tökéletesítették ezt a 3d-t, de akkor még nem is volt 6850
lolSL
#1885
5 év múlva már nem fog kelleni szemüveg 😊

grebber
#1884
Azt mit érek vele ha 5 fps-el fut majd 😄

Majd egy 5 év múlva lesz hozzá 3D-s monitorom 3D szemüveg meg olyan VGA amivel tudok is játszani rendesen 3D-be.

Next PC upgrade: 2022

lolSL
#1883
sõt, most nézem hogy már az egész 5-ös szériával mehet a 3D gaming is, 6850-tõl meg a 3D bluray lejátszás van.

Kandurex
#1882
3D érzetet így soha nem fogsz kapni 😊 ki kellesz majd próbálni.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – > ¯\_(ツ)_/¯

lolSL
#1881
ati 6850-tõl fölfele támogatja a 3D-t.

grebber
#1880
Éppen ezt mondom mi értelme volt ennek max annyi hogy müködik a 3d xboxon de mi nem lájuk ezt valóban.
Sajna pc-n hogy ez mehessen fainul GTX 580 tri sli kellene 😄

Next PC upgrade: 2022

Smithwarden
#1879
Videon keresztul / sima TV-vel / aktiv szemuveg nelkul nem is fogsz semmit latni.
Mivel ha "latnad" akkor ugye nem is kellene hozza szemuveg es TV. <#rolleyes>
Csak ha "ket szemmel" es a specialis szemuveggel nezed a 3D-s adast vagy jatekot, akkor erzekeled 3D-snek az egeszet, mivel ezzel a technologiaval hol az egyik, hol a masik szemedet takarja el egy pillanatra a 3D-s szemuveg.

"Az internet lemaradt technologiailag..." :D

grebber
#1878
Éppen ez az semmit nem látni abból az állítólagos 3D-bõl.Csak azt hogy szemüveggel jól látod nem ugy mint nélküle de nem lesz másabb a játék.Legalábbis én nem látom másnak 3D-s nek!

Next PC upgrade: 2022

Smithwarden
#1877
Pedig egyertelmu.
Meg mutatjak is a videoban a szemuveget, amivel 3D-ben lehet nezni a jatekot a 3D-s TV-n.

"Az internet lemaradt technologiailag..." :D

grebber
#1876
Xbox 360 3d gameplay Csak tudnám mi ebben a 3D<#confused>

Next PC upgrade: 2022

kifli
#1875
telón igo navigációs szoftvernél a program magától görgeti le elég lassan (vagy ha nem is magától de lassú 😄)
extra sensory
#1874
A vicc az, hogy az eredeti szoftvert vásárlók 80-90%-a el sem olvassa mi áll a licenszben. Egyszerûen kipipálja az üres négyzetet hogy elfogadja a felhasználási feltételeket (amirõl valójában fogalma sincs) és már ugrik is a telepítés gombra.
Utána meg megcsinálja mindazt amit a licenszben megtiltanak. Már egy részük. Most komolyan ki olvassa ezeket el. Csípõbõl át szoktuk ugrani... én is.
Kb. olyan mintha megveszel egy TV-t vagy egy dvd lejátszót és egy laza mozdulattal félredobod a használati utasítás füzetecskét mert nincs szükséged rá. Magadtól is be tudod már üzemelni a készüléket, segítség nélkül.
Egyes szoftver licenszeknél van egy olyan trükk, hogy nem lehet bepipálni az üres rubrikát addig, míg a végéig le nem gördíted a csúszkát a szerzõdésablakban. De ez is csak annyi hogy gyorsan lehúzzák az egérrel az aljára, de nem olvassák el. <#smile>

Konfig: Junoszt TV, Commodore64, CPU Mos 6510 1,25 Mhz|RAM 64Kb Datasette magnó, 2db joystick

DarkSector
#1873
fent volt. és beta multi volt.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

#1872
hali,xbox live-on fent van már a demo mert láttam pár videót ahol már online játszottak,vagy azok csak ilyen tesztek voltak?! Am várom már h végre kiadják
Black Ghost
#1871
Ez annyira elvi kérdés, hogy ennél elvibb már nem is lehetne.
Az EULA tulajdonjogi kitételeit betartatni, legalább annyira lehetetlen, mint ennek megszegését büntetni. Már a tulajdonos kilétét is nehéz megállapítani, hisz nincs aláírt szerzõdés, nincs dátum. A vásárláskor kapott blokk (és ezzel akár a garancia is) a DVD-vel együtt átadható, sõt az alacsony érték miatt, az öt évnél régebben vásárolt termékre még csak elszámolási kötelezettséged sincs.
Mi nyílászárókat forgalmaztunk. 8 oldalas jogászok által készített szerzõdést használtunk, amire õk mondták hogy a benne foglaltak 20-30%-t akkor sem tudnánk érvényesíteni ha bizonyíthatóan igazunk van.
Ugyan ez a helyzet itt is, nem a büntetés a lényeg, hanem hogy a laikust jogi képességek hiányában egy kicsit megijessze.
A szerzõdés valós oka az, hogy egy adott szoftvert egyazon idõben kettõ vagy több személy ne használhassa. Hiszen az már sokkal könnyebben ellenõrizhetõ hogy egy termék eredeti vagy másolt.
#1870
Maga a játék, dehogy is.
Egyébként elvi kérdésen merengünk, mert ki az aki vesz egy üres dobozt. 😊
De ezért senki nem fog perbe, mert eladtál egy üres DVD tokot.
1 példány másolatot készíthetsz magadnak, ez legális. Más kérdés, hogy egyes másolásvédelmek ebben a jogodban korlátoznak. Sok cracker azt mondja (vagy azzal védekezik, kinek hogy tetszik), hogy õ tevékenységük csak ezt az alapjogot adja vissza. Itt találsz egy elméleti leírást.

DarkSector
#1869
igen van. ha eltörik az origi lemez.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

grebber
#1868
Na ezt is megéltük Crysis topikban egy idõre nem a gépigényrõl megy a beszélgetés!!Bár az legalább érdekelt<#taps>

Next PC upgrade: 2022

arty
#1867
ezt most nemértem - mihez kell a másolat? van játék, ami az eredetirõl nem fut? 😊

Forza.

DarkSector
#1866
e igaz

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

kifli
#1865
másolatot készíthetsz magadnak, ha szükséges a mûködéshez 😊
arty
#1864
a tok, lemez, füzetecske maga a játék = a jogszabály szerint nem adható el

játékról nem készithetsz saját célra sem másolatot, akkor se, ha a kiadó nem pótolja neked utána lemezáron a karcos példányodat pedig a szellemi termékért fizettél - és ez így jogszerû 😊

a szerzõi jog szar.

Forza.

#1863
Már miért ne adhatnád el a füzetecskét? Megteheted, nem szerves része a szellemi terméknek, csak egy áru kapcsolt dolog. Attól nem fog rosszabbul futni a játékod, hogy nincs meg a doboza. Anyagi dolgokhoz rendszerint tulajdonjogot is vásárolunk (nem minden esetben).

Akkor adhatnád el a játékot magát, ha a tulajdonos erre engedélyt ad neked. Na akkor eladhatod.

Egyébként abban igazad van, hogy maga a jogszolgáltatás nem egyenlõ az igazságszolgáltatással. (Ezt most csak általánosságban mondom, nem a konkrét témához). A törvényeket emberek hozzák és ezek lehetnek akármilyenek is.

A wareznek is vannak kiskapui. Egyrészt saját példányhoz, másolathoz jogod van. Ha eltörik a lemez, max a lemez árát kéne kifizetned újból, hiszen a szellemi termék használatáért már vastagon fizettél. A másolásvédelmek például korlátozzák ezt a jogot. Akkor kölcsönadhatod másnak a terméket. Odaadhatod a filmet, zenét, játékot, hogy a barátod is meghallgassa, megnézze, vagy játsszon vele. Na és mi van ha magát a másolatod adod kölcsön? De jobb lenne ki se írni, inkább átküldöd neten...ez elég hosszú téma. Ezért vannak a jogászok, hogy kutakodjanak, és kiskapukat keressenek.

arty
#1862
wednes: nem adhatom el a dvdt, tokot, füzetecskét - magát a játékot! pont ez a gondom - miért nem? ugyanugy egy termék egy példánya...

egy játék is elavul az idõ elõrehaladtával: grafikailag, játékmeneben, nem fut az uj gépekkel, operácios rendszerekkel, nem kapható alá már a régi konzol, stb - értéket veszít

magiszter: kiadhatok egy játékot?? a sokszorosítás lehetne tiltott (az is!), a gond nem azzal van - az én konkrét, saját, egyedi példányom átruházására térjünk vissza, azza mi a gond (még mindig...) ha elismered, hogy a mobil is azonos cucc és azt tudjok jól, hogy továbbadható...

Te nem vitattad volna az elsõ éjszaka jogát, amikor törvénybe volt iktatva? Már nem az a kérdés, hogy létezik-e a törvény és jogilag bûnözök-e, ha eladom a játékom (tudjuk, hogy igen!) - hanem, hogy etikus-e a törvény, amikor egy bizonyos terméket nem enged eladni, mert valaha valakik kilobbizták ezt a szabályozást.

Magyar nyelvû használatu utasitásra van törvény.

Ha nem tudok angolul, honnan tudom, hogy mi az az EULA? Miért is kell aggódnom e négy betüt olvasva? Létezik ám a jóhiszemûség elve a joggyakorlatban 😉

Forza.

modelcar
#1861
Nano editiont valaki elõrendeli?😊

NFS W:CSIZIHUNGARY NFS HP:csizihungary1 4 GB Kingston 800 Mhz DDR2 RAM | Gigabyte GTX 460 OC 1GB | Intel Core2Quad Q8400 | Gigabyte SuperB 550W | BenQ G2220 HDA | 335 GB HDD |

Magiszter
#1860
Azért mert ha tulajdonjogot kapnál akkor te újra kiadhatod a szoftvert és meggazdagodhatsz belõle. Hiszen a te tulajdonod lesz és azt csinálsz vele amit akarsz. Ha viszont csak bérled, akkor ugye a bérbe adó tulajdona, így te nem adhatod el, nem szerezhetsz belõle hasznot, lényegében csak annyit tehetsz vele amennyi a bérleti szerzõdésben áll. Ez persze kicsit bonyolultabb ennél, de ha gondolod megkérdezem majd az unokatesómat, mert õ bíró.

Mobiltelefon vs Crysis 2 példány: Valójában nincs különbség. Hisz a telefon fizikai valójában ugyan a te tulajdonod, de csak használhatod. A rajta futó szoftver az megint csak más tulajdona. Ám mivel a rajta lévõ szoftver ingyenes, illetõleg a készülék rendeltetésszerû mûködéséhez kell így más törvények vonatkoznak rá. Illetve a telefonban alkalmazott technológiák is a gyártóké. Az más dolog hogy a telefonra vonatkozó EULA nagyobb mozgásteret enged neked a készülék használatában, vagy viszont eladásában.

Ha bûnözõ vagy, akkor bûnözõ vagy. Mindegy hogy egy kirakatot törtél be vagy megöltél egy óvodás csoportot. Az más kérdés hogy a bûnöd mekkora büntetést von maga után. Míg az elsõért pénzbírságra és 30 napra ítélnek, addig a másodikért életfogytigra. De akkor is bûnözõ leszel.
Azon vitatkozni hogy ki a nagyobb bûnözõ, miközben tudod hogy te is az vagy, meg hülyeség.

Az meg hogy az EULA angolul van... már bocsánat. Nem kötelezõ elfogadni. Ha nem tudod értelmezni kérd vissza a pénzed, vagy írj egy levelet a kiadó magyar képviseletének (ha van ilyen). Õk késéggel elküldik a magyar EULA-t és azután nyugodt lélekkel kattinthatsz rá. Illetve nem tudom mostanában mi van, de mikor anno megvettem a Jedi Knight-ot kaptam egy kis (30 oldalas) papírt amiben az EULA is volt, magyar nyelven. Szóval az igényesebb forgalmazók lefordítják (asszem törvény is van ilyesmire, de ez egyáltalán nem biztos).

#1859
Úgy képzeld el, mintha a mobiloddal együtt az elõfizetésedet is el tudnád adni. Azt nem tehetnéd, hiszen x szolgáltató hálózatát nem birtokolhatod csak használod.
A játékhoz tartozó DVD-t, tokot, dobozt, leírást például nyugodtan eladhatod. 😊

Elõbb leírtam a különbséget. A mobil anyagi volta miatt, személyekre könnyen átruházható még egy szellemi termék nem. Az egy és oszthatatlan. No meg egy használt mobil vagy autó mégse olyan mint egy "használt" játék, hiszen a vevõnek az vadi új. Na meg a szoftvereket nagyon könnyû "klónozni", amit egy autóval nem tehetsz meg.

Az anyagi haszonszerzés céljából jogtalanul eladott termék különösen tiltott, ha lehet így fogalmazni. Kalóz példányok, használt példányok árulása, fizetõs letöltés stb. Az ingyenességbe még lehet "védekezni"...de most már nem akarok akkora OFF-ot írni. 😊

Smithwarden
#1858
Nem ferrarit irtam (most eppen). <#whatever>

"Az internet lemaradt technologiailag..." :D

arty
#1857
azért nem kell átesni a lovon 😉

a magyar crytekesek viszonylag ritkán száguldoznak ferrarikkal... nekik ugyan olyan napi megélhetési problémákkal kell megküzdeniük, mint neked...

Forza.

arty
#1856
Tisztában vagyok - mostmár - hogy tulajdonjog helett csak bérleti jogot kapok, nem ez a kérdésem: hanem, hogy miért?

mitõl más egy mobiltelefon és egy Crysis2 példány? miért adhatom el elõbbit, miért nem adhatom el utóbbit?

magiszter: az elsõ éjszaka joga is valaha törvénybe volt foglalva, tehát az is ezekszerint rendben volt, s ha ellenálltál, ugyan olyan bûnözõ voltál, mintha leszúrtad volna a szomszédod. ugye?

és még1x: hogyan kérsz számon egy idegen nyelven írt szerzõdést?

Forza.

#1855
Rossz a példa, mert az autó felett tulajdonjogot is vásárolsz, nem csak használatit. Amint megveszed, el is adhatod, össze is törheted, te rendelkezel felette.

Szoftver felett NINCS tulajdoni jogod. Az immateriális jószág teljesen más mit az anyagi. Az anyagi részekre bontható, sok kocsi mindenkinek jut egy-egy. A szoftver, vagy zene, film nem ilyen. Gyakorlatilag csak 1 létezik belõle, ezért nem ruházza át senkire a tulajdonosa, csak jogosultságokat árul.
Ez olyan mint az anyagi dolgoknál a használati jog, kocsira vagy ingatlanra. Átadhatod a lakásod használati jogát másnak, de a lakás a te tulajdonodba van még. A a személy megpróbálná eladni a lakásodat biztos fellépnél ellene.

Magiszter
#1854
Azért tetszik hogy az erkölcs vs. törvény vita is megy.

A Törvény az kerek perec le van írva. Ha "A" történik akkor "B" az eredménye. Ha a birtokklott játékot tovább adod akkor bûnözõ vagy. Ha a játékot letöltöd nem legális forrásból akkor megint csak bûnözõ vagy. Azt már a tárgyaláson döntik el hogy milyen mértékû kártérítést követlenek rajtad.
Az erkölcs meg egy viszonylagos dolog. Lásd itt az hogy szerinted nem vagy bûnös ha a megvásárolt játékot tovább adod. Kovács Marlonbrandó szerint pedig nem bûnös mikor kiveszi a zsebedbõl a telefonodat. Nah ennyit az erkölcsrõl. Szerinted utóbbi erkölcstelen, szerinte nem. A törvény szerint viszont mindkettõ bûnözõ. Csak a bûn mértéke kérdéses.

És igen, ha megvásárolsz egy játékot az a tied. A tok, a papírok, meg az adathordozó. De az adat maga nem! Tehát te tovább adhatod az egészet, ha elõtte letörlöd róla az adatot. Mivel utóbbit csak bérled a kiadótól. Az meg egy másik dolog hogy te teszel magasról az EULA-ra. Próbálj tenni magasról a bérleti szerzõdésedre, vagy a hitelszerzõdésedre. Azt is aláírtad, annak is köteles vagy betartani az utasításait.


(EULA = End User Licence Agreement = Végfelhasználói Licence Megállapodás. Megállapodás = szerzõdés)

Warez vs. Használt szoftver:
Mind a kettõ az EULA és a törvény megsértése. Pont, sõt három felkiáltójel! Ha így érzed, ha nem.

Jó lenne tisztában lenni pár alap fogalommal mielõtt vitatkozni kezdesz. Vitázzunk most arról hogy autólopás vs fegyveres rablás. Oké? Kb ennyi értelme van. Bûn-bûn, csak más mértékû.

Smithwarden
#1853
Az is bunozo!
Mert a sok genyo nem hajlando megfizetni a teljes arat a sok szegeny programozoknak/kiadonak es igy nyugaton alig jut penz benzinre, hogy kocsikazzanak az aktualisan legujabb mercikkel.

"Az internet lemaradt technologiailag..." :D

#1852
Az nem warezolás, hiszen a maga a kiadó akciózza a termékét. Õ döntése, hogy mennyiért árulja a dolgait, lehet az akár 1Ft is, vagy ingyenes. 😊

arty
#1851
egyébként az mikor jön, hogy aki kivárja egy játék akciós árát, az ugyan olyan, mint a warezos? 😄

Forza.

arty
#1850
mivaaan? tehát azért más az autóipar, mert még csak veszteségminimalizálást (olcsobban eladjuk, csak ránk ne rohadjon) se csinálnak? 😄

ma, a tömegtermelés korában MINDEN terméknél fennáll, hogy csak meghatározott eladott mennyiség felett nyereséges a gyártása - jéé, pont mint a játékok!

akár mennyire probálok gondolkodni, nem látom be továbbra se, mitõl más a "szellemi termék"...

Forza.

DarkSector
#1849
jah én arra gondoltam hogy El LEHET adni, max kitiltanak.. 😊

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

kifli
#1848
ha joltudom már zárják az olyan hirdetéseket hardverapron ami acc. Legalábbis multkor már a gift-nél is panaszkodott pár ember 😄
DarkSector
#1847
el lehet. 😛

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

kifli
#1846
hardveraporón ezért is nem lehet steam accot eladni.
lolSL
#1845
összes ilyen szerzõi jogi bizbaszt a zene meg a filmipar hozta be, szerintem játékokkal kapcsolatban biztosan 1 db eljárás vagy feljelentés még nem történt ilyen ügyben, kár lovagolni rajta, csak el akarják adni a szarjukat, és vannak ilyen elviekbeli kikötések.

a steamen (és gondolom az EA store meg a többi hasonló helyen is) pl azért van ez a "subscription" modell a játékaidra, mert az ügyfélszolgálatuk nem tudná külön kezelni az ellopott és eladott accountokat; a vásárlást csak személyes adataiddal (pl bankkártyád száma) tudod igazolni, azt meg nyilván nem adja át senki annak akinek eladja ebayen, tehát ha bármi probléma van egy továbbadott accounttal akkor ott a vevõnek annyi alapja van reklamálni, mint egy tolvajnak, vagy fordítva ha egy vevõnek segítenek, akkor annak is aki kiadathalászkodta valaki jelszavát, az meg elég furcsa lenne már. példa meg hardverapró panasz topikjában is van sok, hogy accountokat adnak el, aztán 2 nap múlva visszaszerzik az eredeti vásárlás igazolásával, és adhatja el újra. ez sajnos egy olyan rendszer ami 2 oldalról kihasználható, ez az egész szabályozás csak egy egyszerû védelemként kéne hogy funkcionáljon. egy tudatos vásárlónak tudnia kéne, hogy ne vegyen használtan programot.

az amerikai használt meg játékbérlés biznisz meg megint más téma, ott a kiadók harca megy a boltokkal, akik ezen nyerészkednek.

kifli
#1844
de ha egy autómárka szarban van, attól még nem adja el a kocsiját a gyártási érték alatt.

Majd ha kifizetsz a játékért minimum annyit, amennyiért azt csinálták, mondhatod hogy a tiéd, addig nem. Nem értem igazából mi ezen az érthetetlen. Ha logikusan belegondolsz nagyon is igaza van a kiadónak.
De ha elolvastad volna a korábbi hsz-eimet, amit neked írtam abban is benne van ez, csak nem reagáltál rá.
arty
#1843
de az autóipar is nagy szarban van, ott is vannak sikertelen márkák, szériák, típusok... most akkor lobbizzanak õk is a használtkocsi ellen?

de irhattam volna mikrosütõt is... ott is nyilván van veszteséget okozo termék/tipus

Forza.

lolSL
#1842
egy db autót x pénzbõl gyártanak, ami megtérül az eladásakor, utána már csak az állam húz le ha tovább akarod adni 😊
a játékoknak meg, ha jól emlékszem egy pár éves cikkre a DNF legutóbbi bukásánál, talán a 20%-a térül meg egyáltalán az összes bevételébõl. milliókat beleölnek a fejlesztésbe, aki teheti a reklámba is. aztán az is fáj nekik ha 1 példány 5 kézen megy át, ahelyett hogy abból mondjuk 2 megvenné, mert ott legalább van hajlandóság a vásárlásra a warezosokkal ellentétben.

DarkSector
#1841
én adtam is már el azt is lenyilatkozom bárkinek írásba ha kell.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

arty
#1840
az eladó törvényt sért
a vevõ nemtom

Forza.