219
  • Prince23
    #139
    Hivatalos fogalom az rpg-ről nincs, példákkal alátámasztva?
  • Shiwo
    #138
    egy kis angol szösszenet a CRPG-kről, azaz a számítógépes RPG-kről...

    amúgy nagyjából a #125-tel, Zero-val értek egyet, nálam egy RPG-s játék kábé azt jelenti, hogy a karakterem testreszabhatom, küldiket kapok, fejlődik a karakterem (inkább a szintlépős a bejövős, a "használomésfejlődik" stílus hamar átmegy agyatlan tréningelésbe..), cselekedeteim kihatással vannak a világra és a történetre.. ilyen feltételek mellett látszik is, hogy az mmorpg-k nem igazán felelnek meg a klasszikus rpg-ről alkotott nézeteimnek (főleg 10 évnyi pen&paper rpg-s tapasztalattal..), persze attól még lehetnek jók, de nem venném egy kalap alá őket a fallouttal, a baldur's gate-tel, de még a vampire: bloodlines-szal se.. ahogy a diablot se, hisz bár abban fejlődik a kari, küldiket is kapok, csak épp a küldik statikusak, elmondják mit kell csinálni, semmi közbeszólás és a küldinek is 1 megoldása van
  • bakvarnyu
    #137
    FPS-ek között annyi jó van, hogy nem is tudnék választani, persze én is a BF-ekre kúrom el a legtöbb időt.
  • Shiwo
    #136
    én ismerem az Arcanumot, jó kis játék :P
  • koschwarz
    #135
    ha a half life a 100%, akkor a bf a 99%. most mit csináljak, nálam lecsúszott 1 %-kal
  • koschwarz
    #134


    hányok a gta-tól
  • koschwarz
    #133
    tényleg baszod, kihagytam a kihagyhatatlant
  • dronkZero
    #132
    FPSnek nem a BF?! Milyen ember vagy te?! :) :P

    (Offoljuk szét ezt a topicot iiiiiis!)
  • bakvarnyu
    #131
    Max payne szar a GTA-k ezerszer jobbak nem nyitok róla vitát
  • bakvarnyu
    #130
    MAFIA egyértelmű
  • koschwarz
    #129
    FPS:half life sorozat
    TPS: max payne sorozat, új prnce of persia sorozat
    RPG: ebben annyira nem vagyok othon, de szerintem az oblivion tarol, azzal játszottam eddig egyedül
    RTS: red alert yuri's revenge


    szvsz of kórsz
  • savior
    #128
    h'n's: diablo 2 (diablo 1)
    strategia: starcraft (warcraft 2)
    kozlekedesi epitkezos: transport tycoon
    varosepitos: sim city 4 (sim city 2)
    egyeb epitos: hospital tycoon
    autos: flatout 2 (crashday)
    ugyessegi: mario (giana sisters)
    shoot em up: jets 'n' guns
    sport: nba jam
    fps: prey (duke nukem 3d)
    western fps: outlaws
    ingyenes mmo: cabal
    fizetos mmo: hellgate london
    leglatvanyosabb: clive barker's jericho
    legbrutalisabb: carmageddon
    legjobban vart: diablo 3
  • Dexantreal
    #127
    igaz, én csak a kettővel jácottam, de az nagyon teccett, egyet nem élveztem annyira.
  • Dexantreal
    #126
    kotor
  • dronkZero
    #125
    Mert nem tiszta a meghatározás.

    Szerintem egy igazi RPG-ben jellemzője a teljesen testreszabható főkarakter, és hogy a viselkedés hatással van a sztorira. Ahol csak fejlődés van, a főkarakter fix, és az egész inkább a sztorira épül, azt én már kalandnak hívnám. Másik végletnek a Diablo-t és klónjait tartom, ahol meg tökmindegy mi a sztori, a játékmenet kimerül a "menj és üss" klikkelőizom-mozgatásban.

    Egészen kevés játékot tartok igazi RPG-nek, az RPG-nek nevezettek közül.
    Wizardry sorozat
    Knights of the Old Republic
    Baldur's Gate
    Neverwinter Nights
    Elder Scrolls sorozat
    Fallout sorozat
    Planescape: Torment

    Kalandjáték, RPG elemekkel:
    Final Fantasy sorozat
    az új Bard's Tale
    ööö, most nem ugrik be több...

    Akciójáték, RPG beütéssel:
    Diablo sorozat
    Nox
    Deus Ex sorozat
    System Shock 2
    Alien Shooter sorozat

    Na persze ezek csak azok, amik elsőre beugrottak. Én nem neveznék csak a karakterfejlődés miatt RPGnek egy kalandot, vagy egy akciójátékot...

    Ja, és az MMORPG-ket sem nevezném igazi RPG-nek. Ezeknek a túlnyomó többsége akciójáték, amiben a fejlődés csak azért van benne, hogy egymillió+1 óráig is eltarthasson a játék, és közben befizessen az ember többtucat havidíjat.
  • Prince23
    #124
    Na akkor nálam nem tiszta egy műfaj. Méghozzá a rpg meg a kaland.
    Nos az rpg, az olyan játékok ahol a karaktereink szintfejlődésen esnek át. De ilyen alapon az AoM is rts-rpg lenne? Arkantos fejlődött. És remélem, h rpg a Jade Empire is meg Hellgate London is.
    A kaland az a játék, ahol rejtélyek után nyomozunk? pl. Secret files Tunguska? Igaz?
    Ha tisztázódnak ez a két műfaj, akkor fogok írni egy egybefüggő listát.:)
  • Kori
    #123
    minden idők legjobb játékai azok amelyek meg teremtették hogy a mai nagy gamek kialakuljanak
  • Lobsterman
    #122
    FPS - System Shock 2, Undying
    multiban FPS - Quake1 (Telefrag powa! :D)
    RPG - Fallout, Arcanum (Na ez igazi pen&pencil rpg hangulatot adott, csak senki nem ismerte :()
    RTS - Warcraft 3
    multiban RTS - Starcraft, és War3
    TPS - Hitman: Silent Assassin
    Kalandjáték - Curse of Monkey Island (az első 2 rész szintén, de ez a kedvencem), Day of the Tentacle, Sam&Max Hit the Road, Zak McKraken, Toonstruck, Legend of Kyrandia
    Sportjáték: Need For Speed 2, NHL '95, Flatout2
    Platform: Zool, Aladdin, Lode Runner
    Arcade őrülködés: Death Rally
    Legjobb főszereplő: Guybrush Threepwood(Monkey Island ha valaki nem tudná :)), Max(Sam&Max Hit the Road)
    Legjobb mellékszereplő: Murray(CoMI), Az impek az Overlordban("for you masteeeer") :D
    Legjobb főgonosz: Shodan(SS2)
    Legidőrablóbb szórakozás: WoW és a Diablo2 multiban
    Legnagyobb para: Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth
  • Dexantreal
    #121
    Minden idők legjobb bunyó játéka a Smackdown vs RAW 08!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Tinman #120
    "Final Fantasy sorozat (mert az tényleg RPG)"

    Nem egészen... a pontos műfaji meghatározása jRPG. Muszáj megkülönböztetni, mert azért egy Baldur's Gate vagy Ultima nevektől egész más irány.
  • CalebJoe
    #119
    FPS - Bioshock vagy HL2
    RPG - Final Fantasy sorozat (mert az tényleg RPG)
    3rd Person - Max Payne + Devil May Cry 3
    Stratégia - Starcraft
    Akció RPG - Diablo + Titan Quest
    Kalandjáték - Syberia + Fahrenheit
    Legszebb - Eddig a Crysis
    Horror - Resident Evil összes

    Ja és a legjobb Lego - Michael Jackson (ő is széthullott:)
  • SuLtAN17
    #118
    Én is folyatatnám a saját sorom
    minden idők legszórakoztatóbb fpse: SoF2(CoD sorozat)
    minden idők legjobb stratégiája: Starcraft( számomra nagyon kedves Medieval sorozat)
    minden idők legjobb autos játéka: NFS: Most Wanted (GTR2)
    minden idők legjobb férfi karaktere: Sam Fisher
    minden idők legjobb női karaktere: Az aktuális zászlólengető csaj az NFSekből:D:D:D
    minden idők legjobb manager játékja: Football Manager sorozat
    minden idők legjobb rpgje: A hallhatatlan Diablo 2
    Különdíjasaim: Carmageddon,Knights of Honor, Max Payne 2.
  • cement
    #117
    már nemazért de egy jó autós szimulátornak mióta kell megfelelni a "jó sztori" feltételnek?... csak mert szerinted az "ellaposodott" . az csak egy plusz hogy az nfsnek csináltak sztorit, ezzel is mégjobban fel akarták dobni a játékélményt
  • Matthew Prosac
    #116

    Kérdés? Szerintem minden világos..
  • Boconadi
    #115
    áááá Karmageddon :D:D:D:D:D:D

    Elő is túrom és felrakom. MÚSZÁJJ :D:D:D:D
  • Boconadi
    #114
    Minden idők legjobb játéka: Call Of Duty séria (mégha én nem is kedvelem annyira. Az UO single playerét nagyon szeretem, ma este vittem végig harmadjára :])
    Minden idők legszínvonalasabb játéka: Splinter Cell
    Minden idők leglátványosabb játéka: Crysis
    Minden idők legjobb pc-s karaktere: Sam Fisher (Splinter Cell)

    Szerintem. Igaz én nagyon sokat szimulátorozok, a Lock On-t nagyon szeretem, de úgy gondolom hogy nem tudom ezekbe a kategóriákba sorolni.

    Jó kis topik :)
  • PíszLávJuniti
    #113
    a legjobb játék: XCom: Enemy Unknown
    a többi fényévekre van tőle.
  • Dexantreal
    #112
    Ez miben volt?
  • Qwerty4
    #111
    Jó lenne ha készítenének újból egy Carmageddon-féle játékot, vagy feldolgoznák az eredetit egy mai motorral úgy mint a BMS-nál a HL-ot. :)
  • cenobite
    #110
    Hát igen, ezt a két mondatot mennyiszer is hallottam.
  • cenobite
    #109
    Húúú, death rally. Mennyit nyomtuk! Nagyon szerettem. Ja és tényleg a Carmageddon!!! (Szigorúan csak az első rész!) Imádtam!
  • BaLTáSGYiLKoS
    #108
    ezek se voltak rövid életűek a vinyókon anno (minden idők szerint nézve)

  • Turboraider
    #107
    Need For Speed sorozat minden idők legjobb autós játéka?Eh.. Talán a legpopulárisabb, de a legjobb semmiképp.A régi részei még pályázhattak volna erre a címre, de a mostaniknak a története meg a hangulata is ellaposodott..sima arcade játék jó grafikával..sztem legjobb autós játékot amúgyis vmelyik szimulátor közül kéne kiválasztani.Hosszabb élettartamúak, mind a nfs féle játékok.
  • BaLTáSGYiLKoS
    #106
    a régi mániám...
  • csgj
    #105
    Hehh, hát nem! :D Egyébként rengetegen összetévesztik a kalandjátékokat vmi teljesen mással. Ebben a topicban is ez már a második eset...
  • BaLTáSGYiLKoS
    #104
    csak ennyi... (jól beszéltél)
  • Tinman #103
    Sose volt a Prince kalandjáték...
  • Qwerty4
    #102
    Szerintem a minden idők... cím jobban passzol, nagyobb időt foglal magába.Utóbbi idők az csak az elmúlt pár évet!
    De végülis mindegy a cím, ha úgyis minden idők legjobbjairól beszélünk. :)
  • Pókmalac
    #101
    Minen idők legjobb stratégiája: Knights and Merchants 1-2 egyzserüen n icns rá szo mennyire jo ksi hangulatos játék az...azt soha nem tudtam megunni mint pl a szar age of empires-t
  • Prince23
    #100
    Látod sokakat zavart ez a minden idők... pedig sztem lehetett volna használni, hisz ez CSAK egy SZÓJÁRÁS EGYÉNILEG, szémélytől függ, mert ugyebár kinek mi a minden idők legjobbja... nem értem az a letámadásokat ez ügyben...
    akkor miért használják a minden idők szót... így hát szóltam a modi topikban, h jó lenne vagy titulusra vagy utóbbi időkre változtatni, rájuk bíztam...
    nekem is jobban tetszett a minden idők, de láthatod, h sokakat zavart, amit nem értek, hisz ez egy szójárás, túl komolyan vették, sajnos.
    Hiszen létezik ez a szó, és ilyen kor mindig a JELENRE kén meg a MÚLTRA gondolnunk, mikor ezt a szép magyar szót használjuk. Nem pedig még a jövőre, hisz egyszer élünk, a múltban és a jelenben... na ez szólt mindenkinek!