411





A játék magyarítása folyamatban! (állapot: 80%)
Fordító csapat: | Adventure Games |
  • mariann84
    #131
    hú, te biztos hogy ugyanazzal a játékkal játszunk?
    amit leírtál mint végigjátszás semmit nem tudok alkalmazni
    megszereztem a könyvet, bejött ilyen kis animáció majd hirtelen
    elkapta a könyvet, eltette és semmit nem mondott és nem tudok
    mit csinálni most, nem tudom újra elővenni.se színek, se diétás
    kóla, se pokolgenya... :))) ááh, kész vicc az egész
    nem megy ez nekem :S
  • Sephi
    #130
    Bassszus! Eszre sem vettem! Sorry!
  • Sir Quno Jedi
    #129
    Mind a négy komponens abba kell.
  • Sir Quno Jedi
    #128
    A szem az a parfümös üvegbe kell, mikor már üres és crystal vial-nak híjja.
  • mariann84
    #127
    köszi, nekiugrok
    hú, a kifestőből már kivágtam a gyík szemét
    és összekombináltam a zászlóval? akkor az bug volt?
    még fel is kiáltott hogy jó és eltűnt a szem
    utána még 1x próbálkoztam kivágni és akkor kidobott
    a windows-ba, nah megpróbálom még1x, majd mentek a rész előtt.
  • Sir Quno Jedi
    #126
    A továbbiak meg a varázskönyvben lesznek, ami középen jelenik meg, ha a kombinációt eltaláltad, hogy hogyan kell golemet csinálni (csak ezt engedi megnézni). Négy összetevő kell hozzá. Ebből a uccsó kicsit nem nyilvánvaló, de ahhoz a kifestőkönyv kell a könyvtárban.
  • Sir Quno Jedi
    #125
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A kombinációs zár 1xű, csak a baroness asztalán lévő jegyzetet kell zsírkrétával besatírozni, majd a megkapott könyvcímeknek utánanézni a könyvespolcon és a rajtuk lévő jeleket lerajzolni. Az a négy jel a kombináció.

    A három üvegcséhez a baloldalon elmondják, hogy mindbe kell a genya, ami a fej szájából önthető, meg kétféle színes lötty. Ha a színeket jól kevered ki a leírás szerint, mindig a megfelelő tartóba, már kész is. (a diétás kólába kell cukor, azt találsz az étkezőben) Ezután a színek intenzitása (hideg, meleg, hideg) szerint bele kell őket önteni a bunsen égő feletti kis üstbe. Ha jól csinálod, akkor rózsaszínű buborékok lesznek rajta szépen. Az üstöt a konyhában fel kell rakni a meleg sparheltre, majd hozni pokolgenyát a fejből a maradék tartóban (egy marad tartalékba ugye), azt ráönteni a tűzhelyre jobbról és voilá, máris kész az organikus sav!
  • mariann84
    #124
    hát a macskát levágtam, ill. a nyakörvet
    benéztem a laborba, iszonyat bonyolult
    nem mondod hogy azt a receptet kell megcsinálni
    azt a litániát??
    nagyon örülnék ha segítenél, küldhetnéd privibe
    hogy mit kezdjek onnantól hogy leértem a laborba.
    warezért bocsesz. :)
  • Sir Quno Jedi
    #123
    Ha nagyon elakadtok a kastélyból és a tóból való kijutásban, akkor tudok segíteni, ha épp erre vagyok, azzal már megvagyok egy ideje (2x is).
  • Sir Quno Jedi
    #122
    Warez dumcsit töröltem, nem lenne jó vége. :D
  • Sir Quno Jedi
    #121
    A gólem abból az agyagtestből lesz, aki a kínzókamra bal oldalán tesped a kínzószéken fej nélkül. Kell majd neki fej, meg az élesztő elixir.
  • mariann84
    #117
    jajj, eszembe nem jutott volna hogy a késsel
    menjek a macskának, köszi szépen :)))
    a gólemet meg nem értettem, írták többen is
    azt hittem erre a szellemre mondják, mondom jól van :D
    megyek is játszani :d
  • Sir Quno Jedi
    #116
    Nincs még hozzá walkthrough.

    A macskáról a késsel kell levágni a nyakörvet. A nyakörvet odaadni a patkányoknak, ők elárulják a könyvkombinációt a könyvtárba, de átcsesznek. Ekkor kell lepaktálni a macskával, beszívatni a patkányokat, macskának elmondani, mikor jönnek majd át (a falban van egy rés is balra a konyhában), a macska pedig elárulja a jó könyvkombinációt.

    Shrowdy szelemét majd a gólemmel kell letámadni, amit összeraksz, az még messze van.
  • mariann84
    #114
    húú, biztos messzi vagoyk, a rohadt könyvekkel
    nem csinál semmit, a macska is csak zabál, mindenkivel
    beszéltem és nem tudok haladni.
    én is kiöntöttem a parfümöt a szörnyre majd újratöltöttem
    lehet az a baj, viszont a parfümös üvegben most vmi
    különleges akármi, crystal van,
    azt nem tudod hogy a csónak mellett lévő gólemet vagy mit
    szellemet, hogy üldözöm el.
    te hogy tudtál átmenni, van vmi angol végigjátszás féle linked?
    iszonyat nehéz...
  • Sir Quno Jedi
    #113
    A frigó a laborban van, nem a kínzókamrában. Amíg a Gargoyle-tól nem szerezted meg a kulcsot, nm jutottál át a másik szárnyba és a könyvtárban nem mentél át a könyves trükkös átjárón, addig nem jutsz a laborba. Szerintem te még messze vagy onnan.
  • mariann84
    #112
    köszi, próbálkozok.
    de a trágyát mivel veszem fel, ott van a koporsók mellett? de ott nincs is frigó...
  • Sir Quno Jedi
    #111
    Jómagam kint járok a parton és épp a közeggel dumcsizgatok. Valahogy vissza kell szerválnom a koporsómat. Itt már kiszélesedik a játék, vannak városok stb., nem annyira klausztrofóbiás. De egyelőre hagyom, mert sok a meló...
  • Sir Quno Jedi
    #110
    fertilizer = mondjuk műtrágya (lent van a Baroness laboratóriumában a frigóban)
    belladonna = növény mely halottak porából nő ki, fent van Mona szobájának balkonján
    ash = egy urna hamvakkal

    hamvak a növényre
    trágya a növényre
    voilá, ki is nőtt a belladonna (ez az egyik komponens a golemélesztő elixirhez)
  • mariann84
    #109
    én is ott akadtam el hogy járkálok a konyhában, könyvtárban, semmit nem tudok felvenni, a szörnnyel kéne vmit kezdeni. mit kell csinálni a balkonon a növényekkel?
    magyarul írt légyszi, mi az iste az a belladonna, mi a fertilizer és mi az az ash?
  • offkorzv2
    #108
    :\
  • Sir Quno Jedi
    #107
    Még egy ilyen bug van, ahogy elnézem a fórumokat (tegnap még üresek voltak, mikor én már elakadtam itt), de azon én átjutottam. Mikor a balkonon előbb használjátok a belladonna növényeken a fertilizert, mint ahogy az ashes-t rászórtátok, akkor kinőnek, de mégsem lesznek ott, ergó bug és ott a vége.
  • Sir Quno Jedi
    #106
    Ha már 1x ürítetted a lake monster-re a hídról a parfümöt és újratöltötted, akkor nem tudod megint üríteni. Viszont van egy rész ahol kéne, hogy a gargoyle leheletét kiszívjuk vele. Evvan.
  • Sephi
    #105
    Nema... mi történt. Nekem eddig nem fagyott ki.
  • offkorzv2
    #104
    mi ez a bug?:o
  • Sir Quno Jedi
    #103
    Én meg belefutottam egy bugba, ami miatt szinte az elejéről kéne kezdenem. Azért hülye nem vagyok. Ha ki tudok találni valami kerülőt marad, ha nem, egyelőre leállok vele.
  • Sir Quno Jedi
    #102
    Ha az elsőt elhasználtad az egyik zsanérnál, utána a fruit+nuts-szal odamész a herezúzós székhez, odarakod a cuccost, megzúzod, csorog, utána a body lotion-os üvegcsével felfogod és mehetsz olajozni a következő zsanért.
  • Sephi
    #101
    :DD

    Nem vagom az elejen, hogyan szerezzek meg egy adag olajat. Ott vannak a mogyorok, gondolom valahol preselni kellene de nem engedi se a grindignel se a szeknel.

    Hogyan kell kipreselni?
  • Sir Quno Jedi
    #100
    Annyira azért nem nehéz. Szólj, hol akadtál el, segítek...
  • Encore
    #99
    Akkor ez most csak egy bugos/félkész verzió?
  • Sephi
    #98
    Na mivan? Senki sem akadt el az elején ?:D Külföldi fórumok tele vannak kérdésekkel :D
  • offkorzv2
    #97
    egy kérdés,ha nemgáz,aki már megszerezte,honnét,pm-ben plz:|
  • Sir Quno Jedi
    #96
    Hínnye, geci kemény kalandjáték. Meg van csinálva, kúva nehéz is. Lassan megvan minden a , ójeee!
  • Zóanagyvarázsló
    #95
    Digital download, 40 euróért

    Mondjuk a retail ennél jóval olcsóbb (lesz).
  • Zóanagyvarázsló
    #94
    Egyetértek, sőt valahol ezek a játékok (mármint DoTT, S&M vagy éppen Grim Fandango) a saját világukban logikusak is, csak rájuk kell érezni. Egy "realistább" kalandjátékban sokkal idegesítőbb lehet egy túlkombinált, oda nem illő feladvány.
  • Sephi
    #93
    Aha ok.
  • csgj
    #92
    Sztem tök poén a game :P Nekem eddig nagyon tetszik. Az hogy nem logikus egyáltalán nem baj. Nem is kell, hogy az legyen... ez a baromságos fajta kalandjátékok közé tartozik :) Legalább kell hozzá egy kis fantáziát is használni.
  • ricsa008
    #91
    sok játék bugos és mégis teljes itt van pl a NFSU
  • mariann84
    #90
    eddig is véletlen jutottam tovább, mindent kipróbálni mindennel, marha unalmas, pedig kb 25 féle kalandjáték az amit végigvittem. de ez a sokszöveges, logikátlan, vhogy nem megy.van egy kettő ami pihen a gépen és várok hozzá magyarítást (perryrhodan, murder in the abbey, dracula 3 path of the dragon)

    Itt meg véletlen öntöttem parfümöt a szörnyre, a vízköpőket véletlen vertem le vmi bunkóval és véletlen temettem el az erkély virágosládájának földjébe az urnából származó porokat.. hihetetlen, és semmit nem csináltam amivel előre juthatnék. :)))
  • Sephi
    #89
    Az a baj, hogy egy ilyen jateknal nem is tudtunk volna olyan dolgokat elkepzelni, amik logikusak lehettek volna a valo eletben. Valo igaz, amit a kollega is emlit, hogy a DOTT/S&M sem volt az a "logikus" jatek de megis :D

    Azert ez nem lesz annyira durva, mint a Discworld... na az volt atom unlogikus.

    Nem olyan nehez ez, de teny, hogy kell hozza angol nyelv ismeret!
  • MerlinW
    #88
    Ha játszottál a DoTT-al, Monkey Island-el és a Sam&Max-el (régivel), akkor nagyjából tudni fogod mi a helyzet. Mármint a Lucasarts logikát ismerve nem olyan vészes a játék:)