300
2008. augusztus 29-én jön ki!
  • DORSANAX
    #100
    Tényleg nagyon jó játék,nálam 8/10-es./túl könnyű volt/
    Nálam Point And Click játékok:
    1.Syberia1-2: 10/10
    2.Still Life: 9/10
    3.Tunguska1-2:8/10
    A The Longest Journey-t természetesen kiemelem,mert az nálam ebben a kategóriában kiemelkedően mindent tarol.
    Várom a Still Life 2-öt...

    mariann84:Ilyet is lehet csinálni?végigjátszottam,de nem is tudtam erről.
    Akkor tényleg 8/10...
  • moonster
    #99
    A lényeg, h a vonalak mentén kell haladni, de senki nem mondta, h nem lehet egy vonalon vissza is haladni, ha már átmentél rajta :)
  • jarodino
    #98
    Köszi Mariann!
    Én szégyenszemre tovább nyomtam hagy csinálja meg a pap :P:D
  • mariann84
    #97
    Jarodino
    nekem sem sikerült az a nyamvadt austrebertes, kérdezgesd az ajtóban álló papot sokszor, folyamatosan, majd végül a játék felajánlja hogy továbbenged... ill. a pap megoldja helyetted. :)
  • jarodino
    #96
    Sziasztok

    én ennél az "austrebert"es nyomkodos dolognál akadtam el.
    Tudna valaki segiteni hogy kell ezt benyomogatni mert nekem sehogyse sikerült
  • moonster
    #95
    Nah, kipipáltam én is ezt a játékot.
    Nagyon jó volt sztem. Humoros, szép graf., a bonyolultsága néha a könnyű kategóriába tartozott.
    Jó volt az összefűzött szál.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A vége felé a sajtleves-foci őr őrizte Ninat az előző részben is :)
  • moonster
    #94
    Azt gondoltam, h a mentéssel majd elérhető lesz a főmenüben a videok között a prominens átvezető videó, de nem :(
  • DORSANAX
    #93
    Tényleg kár,hogy nem lehet szerkeszteni,de itt egy másik,ha törlik esetleg:
    http://data.hu/get/1310910/2009-03-25_17-31_N64S8.sav.html
  • DORSANAX
    #92
    Itt van egy másik,mert valamiért már halott az előző:

    http://rapidshare.com/files/214156158/2009-03-25_17-31_N64S8.sav.html
  • DORSANAX
    #91
    Még mielőtt valaki megkérdezné:
    A mentéssel,amit felraktam Ninánál van a levél a szigeten,de az így normális...
  • Desiderata #90
    az működött, thx, nem ott akadtam el, de már túljutok lassanként
  • DORSANAX
    #89
    Írtam már,hogy csak a mai napon jelenik meg angolul.Kicsit talán várni kellene az angol végigjátszásra.
    Szerintem előbb lesz magyar végigjátszás,mint angol.
    Írjátok meg,hogy a mentés,amit felnyomtam rapidra,az jó nektek,vagy sem.Mennie kell és csak egy intró van a csapóajtón való távozás és az általam készített mentés között./Kiúsznak a partra.../
  • moonster
    #88
    Nem létezik még olyan
    A német végigjátszást próbáltam a Babel fish-el angolra fordítattni, több kevesebb sikerrel
  • Desiderata #87
    leírást, nem mentéseket
  • Desiderata #86
    angol végigjátszást keresek, tud valaki linket adni?
  • DORSANAX
    #85
    Itt van,ez rögtön ez közvetlenül intró után készült:

    http://rapidshare.com/files/214068010/2009-03-25_17-31_N64S8.sav

    Ellenőriztem,jónak kell lennie.
  • moonster
    #84
    Aki túljutott már a levélátadós részen, az tegyen már fel egy "KÖZVETLEN UTÁNI" mentést. Ami a pakkban van az jó pár perccel utána van, mert rengeteg dolog van Ninánál, ami a hajón nem volt.
    Köcce!
  • moonster
    #83
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a kabinod előtt vizsgáld meg a plafont
  • bogyoka
    #82
    csak 1 ablakot láttam a hálószobámban, de körbe nézek:))
  • LezLee
    #81
    Minden ablakot megnéztél? Nem csak oldalra néző ablakok vannak ám :))
    Még egy "hint": Hiszel az UFÓ-kban? :))
  • bogyoka
    #80
    Mit csináljak a mosókonyhában vagy miaz?:D A vödröt egyesítettem a szappannal, és a pléddel. De nem tudok semmilyen ablakot megpucolni.
  • moonster
    #79
    ez kimerítő válasz volt, kösz
  • DORSANAX
    #78
    Most próbáltam ki,csak háromféle megoldással jó a levél átadása.
    1.Eredeti magyar 1.02-es DVD-vel/"Bóti" eredeti verzió/
    2.Német 1.00-ás német szöveggel és német crack használatával.
    3.német fel/1.00, 0x0007-es a verzió/
    német exe
    magyar looca.spr a németbe
    magyar video.spr a németbe
    iniben 5-re/archive.ini átírás,ArchiveFileCount=5...
    Ha lesz 1.02-es NO DVD-fix,akkor játszható majd a magyar nem eredeti DVD-vel,de az angoloknál még csak március 27-én került a boltokba,tehát arra még várni kell.

    Megj:a levél átadása után csak egy rövid intró van/előtte a csapóajtón távoznak/ és egy szigetre úsznak ki,arról pedig van mentés ott,amit belinkeltem:

    http://www.cheatscorner.de/download/pc/1503-geheimakte_2_puritas_cordis_savegame.html
  • moonster
    #77
    ahh, szerk gomb nincs.
    Ha valakinek van mentése közvetlenül a levélátadás után, ami működik a magyar verzióval is, akkor kérem tegye közkinccsé
  • moonster
    #76
    mind a 2 proffal ügyeskedni kell:)
  • bogyoka
    #75
    Én meg még csak az időbeosztásnál tartok, tudom, hogy Petersont át kell raknom 9.30-11.00 való időre, de nem jó valahogy.
  • moonster
    #74
    Én is elakadtam a levélátadásnal.
    Nem teljesen világos nekem ez, h akkor ez most itt hiba, vagy valamit nem veszek észre.
    Mindefélét írtatok már alant.
    Hogyan juthatok tovább?
  • DORSANAX
    #73
    Kösz a figyelmeztetést,majd ha játszom vele,ez fontos lehet szerintem,mert én nem szeretem a végigjátszásokat,de a félrefordításokat sem.
    Ha van méé hasonló,akkor írjatok.Köszi...
  • karnokd
    #72
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Aki tud németül és elakadt, próbálja meg a végigjátszást itt. Be kell ismernem, a játék végefelé már lustaságból ezt néztem találgatás helyett.


    A levél ügyben, én megkértem az 1503-as készítőjét, hogy légyszi adja már át a levelet. A visszakapott mentéssel már tovább tudtam menni. Viszont az eredeti a DORSANAX által említett mentési pont nálam ugyanúgy nem ment.
  • barack1
    #71
    Sziasztok,

    Megmentettem a világot. Jó kis kaland volt.
    Sajnos az egyik fejtörőt rosszul fordították, ezért leírom, hogy mi lenne helyes.

    Van egy sakk táblához hasonló feladat, ami eredetileg nem nehéz. A lényeg az, hogy a magyarázó szövegben az északon szó helyett északra kellett volna, és a keleten szó helyett keletre kellett volna.
    Remélem ezzel segítek néhány embernek.
  • DORSANAX
    #70
    Megj:
    Azt,hogy át tudjuk adni a levelet,úgy értettem,hogy szövegben a válasz az,hogy "...megtaláltam...",természetesen a levél nálunk marad...
  • DORSANAX
    #69
    Utoljára írok ebben a levélátadási témában.Itt van ezen az oldalon egy mentés csomag,amiben van többek mellet egy olan mentés,amelyiknél pontosan a sebesült ember mellett állunk és át kell adnunk a levelet.
    Ez a mentés tökéletes érdekes módon a csúnya verzióhoz is,mert az eredetivel és a német crackelt verzióval is ki lehet jutni a hajóról és mindkét verziónál át tudjuk adni a levelet:


    http://www.cheatscorner.de/download/pc/1503-geheimakte_2_puritas_cordis_savegame.html

    Kipróbáltam,ha valakit érdekel,töltse le,ha kell...
  • DORSANAX
    #68
    "Ugyan nem adja át a levelet de nem is kell."
    Nos,eljutottam én is idáig,valóban az eredet verziónál azt mondja Nina,hogy "igen,metaláltam",a sebesült hapsikám pedig azt,hogy "mostmár csak ki kell jutnunk innen".A levél marad Ninánál,tehát csak szöveg tekintetében van eltérés a két verzió között,mrt a csúnya verziónál letagadja,hogy megtalálta,mert idézem:
    "ööö...nem,még nem".
    Ugyan úgy döglik tovább a földön,és jelenleg u.ott tartunk,mert a levél nálam van,de valahogy ki kell jutnom innen.:D
  • DORSANAX
    #67
    Ja,értem, persze onnan nem volt nálam mentés,hogy felvétel után közvetlenül elolvassam a levelet.Azt hiszem erre gondoltál.
  • DORSANAX
    #66
    Kösz a választ,de én elolvastam természetesen és mindent megpróbáltam.Azonban ez egy "idegen" mentés volt és lehet,hogy azért nem működik a dolog.
    Most elkezdtem játszani az eredeti bótival és megpróbálom elvinni odáig a játékot,azután meglátjuk.
    Mindenesetre,ha azt mondod,hogy neked jó volt,én elhiszem.Azért kíváncsi vagyok,hogy mi a helyzet,mert egy levélben mellékelt mentéssel nem volt jó...
  • barack1
    #65
    DORSANAX
    Még valami eszembe jutott. Miután felveszem a levelet, jobb gombbal rá is klikkelek, hogy elolvassa azt. Persze titkosított így nem értem, de lehet, hogy ez is fontos.
  • imirus
    #64
    köszönöm
  • barack1
    #63
    Hoppá,

    Az előző üzenetem nem az #59 -re válaszol, hanem a #60 -ra.
  • barack1
    #62
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A fényképezőgépes turistát kel rávenni, hogy fotozza le a dokit. Van egy újság egy híres emberről készült képpel. Azt rakd be az üres képkeretbe, és beszélj a turistával.
  • barack1
    #61
    OK. Előszőr a magyarral kezdtem játszani. De azért hogy ne karcolódjon a DVD feltettem a német noCD verziót. Majd mikor a levelet megtaláltam és visszamentem a pasihoz, továbbra is a régi szöveg jött. Ekkor feltettem a magyart, és egy régi ponttól folytattam, olyan helyről, amit még a magyarral készítettem. Így mikor a levél megvolt akkor már egy másik szöveg jött. Ugyan nem adja át a levelet de nem is kell. Elég az, hogy az a szöveg jön, hogy meg van a levél. De kipróbáltam, azt, hogy a német verzióval mentett helytől folytattam a magyar progival, és akkor szintén megakadt a levélátadásnál. Szóval csak akkor volt jó, ha végig a magyar verziót használtam.