269
Nibiru
  • mrzool
    #109
    Azért van poén, pl. ezen a csodás oldalon ugyanaz az ábra egyszer a nibirut jelöli, egyszer meg a Halley-üstököst.:))))))

    http://integrativmedicina.hu/scifi/erd_3_06_05.html
    http://integrativmedicina.hu/scifi/erd_3_06_03.html

    Node a kedves buggyantaknál az ilyen ellentmondásokon már fenn sem akadunk.:)
  • dronkZero
    #108
    És azt egyébként ki mondta, hogy pont az a kromoszómapár hordozza a szőkeség génjét? Van összesen 23 pár...
  • mrzool
    #107
    "Szerintem egyszerűen sima mutáció, ami végül is valószínű felkeltette a férfiak érdeklődését, de ez tiszta véletlen. "

    Így van. Erről szól az evolúció.:) Véletlen mutáció amely előnyt nyújt az adott edegynek és így jobban el tud szaporodni/továbbörökíteni az adott tulajdonságot.
  • Jézus szíve
    #106
    Természetesen nem komolyan gondoltam, én azt tartom viccesnek, hogy ez a nőknél alakult ki a figyelemfelkeltés végett. Máshol ez miért nem történt meg?
    Szerintem egyszerűen sima mutáció, ami végül is valószínű felkeltette a férfiak érdeklődését, de ez tiszta véletlen.
  • mrzool
    #105
    "Aztaaaa, és akkor a férfiaknál miért alakulhatott ki a szőke haj?"

    Ezt most komolyan kérded? Ugyan nem ismerem a szőkeség genetikáját, sem azt hogy recesszív vagy domináns tulajdonságról van-e szó, de gondolkozzunk már egy kicsit:

    NŐ - XX
    FFI - XY

    Ha egy szőke nő egyik X kromoszómája kódolja a szőkeséget, akkor a (fiú)gyermekébe átkerülő X miért is ne vihetné át?
  • Jézus szíve
    #104
    Aztaaaa, és akkor a férfiaknál miért alakulhatott ki a szőke haj?
    Ilyen alaptalan hülyeségeket én is ki tudok találni pl: A legtöbb mongoloid férfinak azért hiányzik, vagy ritka az arc- és testszőrzete, mert így védkezett az ott élősködő tetvek ellen.
    Hogy vajon más rasszoknál ez miért nem alakult ki? Épp azért amiért az északi europidokon kívül másnál sem alakult ki a szőke haj.
  • Christiansen
    #103
    olyasmi csak még poén sincs benne :(
  • Christiansen
    #102
    teljesen kiakadtam, sok áltudományos netes lószar

  • blackgamer
    #101
    ez valami HOAX topik?
  • gerogina
    #100
    van egy könyv a neten, mely ehhez a témához (is) kapcsolódik: vilagtortenelemhajnala.eoldal.hu
  • Pluskast
    #99
    Nem igazán értem mire gondolsz. Igen amit itt leírtál mind igaz de ebben szerintem semmi meglepő nincs, csak pusztán igazolja a darwini elmélet alkalmazkodással kapcsolatos okfejtéseit. Amit leírtál az a genetikai sokszínűség és a kiválasztódás tipikus esete. Nézd meg a természetben élő egyedek mindíg alkalmazkodnak a környezetükhöz. Erre a legjobb példa, hogy az ember genetikai fejlődése folyamatosan változik. Nemrég olvastam (lehet pont itt az sg-n) hogy a nőknél a szőke haj pusztán sexualitás végett fejlődött ki és valszeg el fog tűni egy idő után.
  • I.C.ram
    #98
    Arra nem gondolta, hogy esetleg kesobbi nepvandorlasok is voltak, es "meg"nem volt ideje ezeknek az embertipusoknak az uj korulmenyekhez igazodni?
  • OKkultist
    #97
    Azért nem világos, mert a régészek szerint a nagy orr,(a hideg levegő miatt) erős izomzat, nagyobb magasság (brutálisabb embertípus) kellett, hogy a hideg éghajlatot kibírják, míg a déli embertípus kisebb, vékonyabb csontú, göndör hajú (mert állítólag szigetel, és nem forr fel az agyvize) stb.. Namost erre vannak olyan néger törzsek, ahol 190cm az ÁTLAGMAGASSÁG, és a legkisebb orra az észkiaknak van, nyilván, hogy le ne fagyjon a hidegben. De az eszkimók sem passzolnak az egészbe, mert ők az indiánokhoz állnak a legközelebb genetikailag, és nem nagydarab emberek, fekete a hajuk, sötétebb a bőrük (UV sugárzás északon a legkisebb, ezért fehér bőrű az északi ember) stb.. Zavaros ez nagyon, a régészek kiásnak sokmindent ami nem egyeztethető össze a darwinisták elveivel, de akkor ki/mi kavarta össze?
  • HUmanEmber41st
    #96
    Én azt olvastam (valahol), h ma is születnek ilyen "nagy busa "fejű emberek, csak éppen most nem annyira jellemzően. Tehát ez a nagyobb fej benne van az emberi génkészletben és meg is nyilvánul gyakran. Akkoriban pedig ez a neander-völgyi forma volt jellemző az emberiségre. ez gyakorlatilag egyfajta rassz jelleg, nem egy különálló emberfajta, mint azt szeretnék sokan elhitetni.
  • Pares
    #95
    Mondjuk én el se olvastam, de azt senki se kérdőjelezheti meg, hogy mekkora "ászok" voltak...
  • Pluskast
    #94
    Azért vannak benne érdekes megállapítások. Rögtön ott van az elején, hogy a neadervölgyi ember a jégkorszak miatt halt ki. Na ennél nagyobb ostobaságot keresve sem írhatott volna le a kedves szerző... Mind a mai napig nem tudni, hogy hogy és miért halt ki. De egy dolog biztos. A neandervölgyi a jégkorszak végén halt ki! Nem a jégkorszak ölte meg....
  • Pares
    #93
    Hát pedig ők tényleg ekkora ászok voltak!
  • epicfail
    #92
    http://integrativmedicina.hu/scifi/index.html

    Ha volt sry, ha meg nem akkor olvassátok, elég érdekes sztorik vannak... Ha a sumérok ekkora ászok voltak akkor le a kalappal előttük :D
  • Fbn Lx
    #91
    szerinted a horrorfilmet mért szeretik az emberek?
    félelmetes, tragikus, drámai
  • Fbn Lx
    #90
    ha igaz, akkor meghalunk, ha meg ez sem, akkor ez volt az utolsó prófécia amit nem fikáztam le.

    már minden 2012-ben fog történni, ráadásul december 21-én?
    érdekes egy nap lesz. Az em,ber már szinte akarja, hogy tényleg legyen valami.

    na, ki fogad velem a teljese vagyonában, hogy nem fog semmi sem történni?
    én csak nyerhetek :D

  • mrzool
    #89
    Akkor inkább ásd a bunkered, ne itt rontsd a levegőt.:)
  • Dzsez
    #87
    Nem mind-egy. Világvége-szibdróma. :-)
  • HUmanEmber41st
    #86
    Jah, ő már akkor is tudta :D :D
  • homeless
    #85
    Ezek szerint Fogarasi Árpádnak szólt a kormány.
  • HUmanEmber41st
    #84
    Az "állítólag tényleg" szófordulat csakis a figyelmetlenségemnek köszönhető.
    Egész mást akartam írni, a "tényleg" szó valahogy ottmaradt. Így teljesen értelmetlen a mondat.

    Visszatérve a topic témájához:
    Vannak történészek által feltárt írások. Ezek értelmezésén lehet vitatkozni.
    Vannak jóslatok, h ekkor vagy akkor érkezik egy gyakorlatilag kivédhetetlen "kozmikus csapás". A jóslatnak lehet hinni, vagy nem hinni.

    A munkahely elvesztése és sok millió ember hirtelen halála között azért szerintem van egy kis különbség.
    És van különbség egy állampolgárai iránt igazi felelősséget érző kormány, meg egy olyan kormány között, akik csakis a saját jólétükkel törődnek az egész ország kárára.
    A gondoskodó kormány alattvalóinak van családi óvóhelye folyamatosan karban tartva, feltöltve konzervekkel, egyéb fontos dolgokkal.
    A másikfajta kormány alattvalóinak pedig a puszta életben maradása is kérdéses, nemhogy lakása, meg óvóhelye legyen... természetesen az sem várható el tőlük, h idejében figyelmeztessék az állampolgárokat a közelgő veszélyre, szállítsanak fel a hegytetőkre nagy mennyiségű tartós élelmiszert stb... Egyáltalán fel legyenek készülve bármilyen természeti katasztrófára.
  • patiang
    #83
    Amúgy qrva frankó, hogy mindig akkor jönnek elő ily ßarságok, amikor baj van. Csak nálunk több százezer ember veszheti el a munkahelyét. /tízezer?/. MIndegy annak az egynek is.
    Az a világvége, nibiru, nagy szar karácsonyra.................
  • patiang
    #82
    Fred Hoyle: „Több mint különös az, hogy az emberiség kíváncsian fürkészi a világűrt, és annak távoli galaxisait, ugyanakkor látszólag tudomást sem vesz arról a lehetőségről, hogy esetleg a Földet kozmikus katasztrófák fenyegetik…”

    És akkor mi van??
    Mondás szerint: úgy élj, mintha örökké élnél
    Az biztos, hogy a föld, a naprendszer léte rettenetesen sok mindentől függ. Kozmikus felhőkkel való találkozás, naprendszer kerigési pályája a galaxisban, stb X stb= végtelen számú esetlegesség.
    Aki megszületik az azonnal akassza fel magát, mert a jóslat szerint úgyis meghal.
    Na ne máááááááá!
  • dronkZero
    #81
    "S erre, a múltban, s most is vannak akik élvezik, ha a másik rettegni kezd."

    Sőt, innen a fórumról tudnék mondani 8-10 nevet, akik azt élvezik, ha ŐK MAGUK retteghetnek valamitől. És foggal-körömmel védik az amúgy seggidióta "elméleteket", csak hogy a kis rettegésük megmaradhasson.

    Mondjuk szerintem ez inkább a pszichiátriára tartozna, mint ránk, de hát nem akarják magukat kezeltetni... A családjukat sajnálom azért.
  • patiang
    #80
    Én azt hittem, aki a számítógépet be tudja kapcsolni, már valamennyire.......
    Mit mondanak a tudósok: a veszély, hogy elpusztuljon a Föld, bármely pillanatban bekövetkezhet. Ha tudnák is előre, sem jelentenék be értelmetlensége miatt.
    S erre, a múltban, s most is vannak akik élvezik, ha a másik rettegni kezd.
    Aminek jönnie kell, az itt lesz.
  • Huliganthropus
    #79
    Nibiru photos
    A 6.00-nál kép, de a többi is érdekes. Szóval JÖN! Délről. Majd lemegyek a pince legvégébe, és onnan internetezek gyertyafénynél, ha ideér. Igaz nem maradunk sokan, de fő az optimizmus (bár én nem vagyok az). Jó tudni: a pesszimista >>> a jól értesült optimista.
  • ge3lan
    #78
    Ezek szerint ez az írás nem autentikus: nibiru
    Nibiru - a halálbolygó
    Marduk csillaga – a Nibiru
    ilyeneket látni ott
  • mrzool
    #77
    Az értelmes ember először megszűri a hallott / olvasott információt, és csak azt adja tovább, amit ő maga is úgy vél, hogy értékes, belefér a világképébe. Tehát mentegetőzhetsz, de felesleges.

    Az "állítólag tényleg" szófordulatot védesd le, odavág.:)
  • ge3lan
    #76
    Ok, én csak poénkodok itt :D
  • HUmanEmber41st
    #75
    Nem, a Nibiru sumerul a Nap.
    Ami jön, az a Marduk.
  • ge3lan
    #74
    Állítólag a Hold a Nibiru :D
  • HUmanEmber41st
    #73
    Nos, mint mondtam, én csak hallottam a jóslatot, aztán leírtam.
    Tényleg, hogyan lehet vitatkozni egy jóslattal?
    Sztem mindenki kifejti, h elhiszi-e vagy nem.

    Én annyit elhiszek, h valami jön a közeljövőben, aminek lehetséges, h 3 ezer valahányszáz éves a naprendszeren belül a keringési sebessége, és Nap Föld rendszerhez közel érve durva földrengéseket tud okozni. Esetleg magával sodor egy-két aszteroidát is, ami már komolyabb fenyegetést jelenthet a Föld számára.

    A Hold állítólag tényleg belül nem kőből áll, hanem vízből.
    Vannak még ilyen teóriák, de ez a Nibiruról szól.
  • ge3lan
    #72
    A Hold meg egy belül üreges űrhajó, ami itt parkol a Föld körül.. lehet ezzel jöttünk?
    Legalább ennyire izgalmas lenne, ha megosztanád velünk honnan ez a rengeted információd. Fekete ruhás ember vagy?
  • Saintgerman
    #71
    Mellesleg, Marduk = Nibiru ugyan az, más néven. A lakói az anunnakiak, az "Úr" maga Annu, akinek két fia (külön anyától) Enlil és Enki lettek megbízva a Föld kincseinek kiaknázására, és egy szolgafaj "teremtésére".... az agyagtáblák és Sitchin elképzelése szerint.
  • Saintgerman
    #70
    Hát ezt meg honnan szedted Human ?!
    Pedig Sitchinnek a 12. Bolygó c. könyve magyarul is megjelent.
    "...a legeredetibb elmélet, amely magyarázatot ad arra az égi relytéjre, amelyet még mindig nem oldottunk meg. Egy hatalmas üstökös szerü bolygó jelenik meg a még instabil naprendszerben, amely a Napból és kilenc bolygóból áll. E bolygó elösször a Neptunusz mellett halad el, majd sorban keresztezi az Uránusz, a hatalmas Szaturnusz és a Jupiter pályáját, s közben a saját pájája is befelé hajlik a naprendszer középpontja felé. Mindemellett még hét holdat is létrehoz. S visszavonhatatlanul ütközési pályára áll Tiamáttal, a következö bolygóval.

    Ám a két bolygó nem ütközik össze, csupán Marduk holdjai ütköznek tiamáttal, nem Marduk maga. A holdak szétszaggatják Tiamátot......
    S ím megteremtette a Földet !"
    Tehát, a Föld egy mesterségesen "teremtett" bolygó, mely a sumér írások szerint labilis pályája befixszálásához "kapta" a Marduk egyik holdját. Más források szerint egy távoli naprendszerböl "utaztatták" ide.

    De nem ez a lényeg. Sitchin is csúsztat. Meg van rá az oka (!) A napredszer betelepítése kívülröl történt, a Marduk és a Mars jóval elöbb lakott volt, mint a Föld még lakható lett volna, és nem mi voltunk itt elsönek, hanem......de tovább már nem folytatom mert már van akinek így is sci-fi.
  • patiang
    #69
    Azután meg tök lókuki mindegy, hogy mit jósolnak. Nagyon sokan megélnek még ma is ezekből a szarságokból, mert az emberiség 90%-a az őskor szinvonalán áll, legalább is ez értelemben.
    De azért fura, hogy minden jóslat, Biblia is, csak rosszat jósol.