269
Nibiru
  • Pluskast
    #149
    Na ja ott mindenki boszorkányokat, ördögöket meg isten tudja miket látott. Aztán ott volt az inkvizíció mint hisztéria keltő szervezet, szekta.
  • dronkZero
    #148
    Cyberpsychosis. Megzakkannak az emberek a túl sok információtól. Az idősebbek már feldolgozni nem tudják ezt a rengeteg adatot, a fiatalabbak meg nem tudnak közte szelektálni.
    Új, apró vallások és vallás jellegű áltudományos irányzatok tömkelege, összeesküvés és világvége-váró szekták... A labilisabbaknak akár ez is lehet az utolsó lökés a teljes elmebetegség felé. Mindenfelé ámokfutások...

    Tartok tőle, hogy ezek egyre sűrűbben elő fognak fordulni.

    Aztán az is lehet, hogy ez egyáltalán nem tendencia, és ma sem rosszabb a helyzet, mint mondjuk a középkorban... :P :D
  • Pluskast
    #147
    Mondjuk az tény és való, hogy ez a század illetve a múlt század vége az összesküvés elméletek kora.
  • mrzool
    #146
    Ugyanmár, ez mindig csak 'jövő tavasz' meg 'majd még 2 hónap'. Mondom évek óta ilyenekkel van tele a net. Persze nem várom azt, hogy 2009 márciusában bármi bocsánatkérés is történjen, majd elsunnyognak ezek a fehérjehalmazok (embernek inkább nem nevezem őket) máshova, és vagy újrakezdik a hülyeségeik szajkózását vagy kitalálnak vmi tök más világvége elméletet, és onnantól az lesz a menő.

    /me ásít...
  • Pluskast
    #145
    Amúgy csak halkan közölöm, hogy szabad szemmel elvileg nem 2008-ban hanem 2009 márciusától lehet látni. Ergó van még 2 hónap, hogy megtudjuk tényleg hazudtak e nekünk a NASA-nál vagy pedig ez is csak egy szokásos itt a világvége jaj istenem mind meghalunk baromság.
  • Christiansen
    #144
    Gabyee..
    megkérdezhetlek, miért hiszel ebben? honnan találtad ki, hogy neked
    ezt el kell hinni? mi volt a meggyőző érv?..
  • mrzool
    #143
    Szerintem csak látta vki eme remek sci-fi klasszikust (When Worlds Collide), és rájött mekkora biznisz lenne elhitetni az emberekkel egy ilyen mesét. Bejött a számítása...
  • dronkZero
    #142
    "Csak én érzem ennek az iszonyatos képtelenségét?"

    Áh, hívők. Nekik mindegy, mekkora faszság, hinni jó. Ha esetleg ezen túlteszi magát, akkor fejest ugrik valami más szektába.
  • dronkZero
    #141
    Nem, nem logikus. Eleve az az agykapacitás 10% egy közkeletű baromság. Másik fele, hogy lehet, hogy ne vesz észre minden mellettünk elhúzó űrszemetet, de azért egy 2 Föld méretű, Naprendszer bolygóinak keringését összezavaró irdatlan égitestet már csak észrevenne, bakker! De nem csak ők, hanem a világ összes hivatásos és amatőr csillagásza is, nem csak egyes közelebbről meg nem nevezett "szakértők".

    De miért is várom, hogy észrevedd benne a nyilvánvaló ostobaságokat, ha egyszer már elhitted?
  • mrzool
    #140
    Ferdítesz és csúsztatsz. Természetesen nem rendelkezik mindenki olyan eszközökkel, mint a nagyhatalmak űrkutatási szervezetei. Ellenben akármilyen hihetetlen, bizony már elég komoly eszközök állnak a private sector rendelkezésére is (legyen szó cégekről, tudományos szerezetekről, magánemberekről).

    De álljunk már meg egy pillanatra! Vezessük le amit állítasz:

    - a nibiról néhányan tudnak, látták, kiszámolták a pályáját
    - ezek szerint létezik olyan magánember/szervezet, aki képes ennek az égitestnek az észlelésére
    - mégis bárki más, akinek szintén rendelkezésére állhatnak ezek a berendezések, nem képesek észlelni és/vagy lefizetik őket a kormányszervek.

    Csak én érzem ennek az iszonyatos képtelenségét?
  • dronkZero
    #139
    Kurvára semmi természetfeletti nem lenne egy közeledő égitestben. A baj az vele, hogy hazugság, de látom téged ez nem zavar. Ha neked jobb parázni a semmin, hát hajrá.

    Legfeljebb soha nem jutunk ki a sötét középkorból, a babonás, vallásos félelmekből, műveletlen ostobaságból. De jó is lesz.
  • mrzool
    #138
    " az ilyen számotokra természetfeletti dolgokról:)"

    OMFG! Egy állítólagos égitest mitől lenne természetfeletti? A 637. dimenzió asztrálsíkjában létezik? Vagy mégis mi a természetfeletti?
  • Gabyee
    #137
    Minden amatőr csillagász és hétköznapi halandó ember tudja/tudhatja amit a NASA jelenleg tud technológiailag és infórmáció ügyileg.
    Szerintem meg ez a logikátlan és még ha hozzáteszem hogy a NASA-nál is olyan enberek dolgoznak akik max.10%-át használják agytérfogatuk kapacitásának ráadásul az égbolt egész piciny részét tudják megfigyelni akkor amit ti teljesen elvettek annak ugyanannyi a valószínűsége mint hogy nem.
    Logikus nem?
  • Gabyee
    #136
    "mert logikátlan"
    Még jó hogy nem mindenki a te és hozzád hasonló logikájával gondolkozik az ilyen számotokra természetfeletti dolgokról:)
  • dronkZero
    #135
    Ugye nem gondolod komolyan, hogy a mai tévés szenzációhajhász média ne csapna belőle világraszóló szenzációt? Húúúú bolygó jön! Legfeljebb hazudunk egy kicsit, elhallgatjuk, hogy nekünk fog jönni, de mekkora nézettséget fog ez nekünk generálni?

    Teljesen faszság az gondolni, hogy ezt elhallgatják.

    De egyébként nem a tévéből informálódom, már közel 10 éve. Én is a netről. Csak az egyértelmű faszságokat csak kiröhögöm, mert logikátlamn, és totális idiótaság. Te meg benyalod. Ez a különbség.
  • mrzool
    #134
    "A net ha jól tudom viszonylag cenzúramentes,cenzúrán a tv/rádióra gondolok. Tehát szerinted ha lenne egy ilyesmi nagyságú dolog akkor azt minden féle képpen a tudomásodra hoznák mégpedig időben?"

    Ha arra gondolsz, hogy személyesen kopogtatnának az ajtómon a hírrel, akkor természetesen nemleges a válaszom. Viszont mivel alsó hangon is több millió amatőr csillagász kémleli az eget az én kis hobbi-csövemnél komolyabb cuccokkal, ezért 100% biztosra veszem, hogy kiszivárogna.

    A nibiruról folyton csak az van, hogy néhány hónap múlva szabad szemmel is látható lesz. 5 éve is ezt írták, tavaly is, és gondolom jövőre is ez lesz. Ezt konkrétan 2007. októberében írták, netes kereséssel pikk-pakk megvolt: szakértõk szerint néhány hónap múlva pedig már szabad szemmel is látható lesz ... A katasztrófa-terv a kiszivárgott információk szerint akkor lép csak életbe, amikor már a bolygó szabad szemmel is látható lesz

    Most 2009. januárja van, semmi sem történt. Mivel nincs is SEMMI! Sebaj, ez a nibiru móka is el fog halni (közeleg 2012...), páran meggazdagodtak belőle, jóval többen hülyét csináltak magukból, mi meg (akik tudományos alapon, tényekre építve érvelünk és gondolkozunk) a ti szemetekben megmaradunk vaskalapos, 'a hatalom embereinek', akik azért vannak itt az SG-n (is), hogy elhallgattassák a közelgő katasztrófát. LOL.

    Bocsánatkérésre nem is számítok, már megszoktam a fajtádat...
  • Gabyee
    #133
    A net ha jól tudom viszonylag cenzúramentes,cenzúrán a tv/rádióra gondolok.
    Tehát szerinted ha lenne egy ilyesmi nagyságú dolog akkor azt minden féle képpen a tudomásodra hoznák mégpedig időben?
    Ezt te sem gondolod komolyan már csak a pszihológiai szakvizsgádat nézve sem(ha érted mire gondolok:)
    Az meg hogy van valakinek egy Newton távcsöve az szerintem te is tudod hogy nem jelent semmit legalább is én nem dobtam hátast tőle ha ez volt a célod:)
    Amúgy mekkora van ha még megkérdezhezem egyátalán?(tényleg érdekel)
  • mrzool
    #132
    "Tehát amatőr csillagász sem fogja leközölni médiában mert nem jut el odáig(cenzúra megvan?)"

    Mi van? Előbb azt mondtad, hogy a neten bármit közhírré lehet tenni, most meg cenzúrával jössz? Szép kis önellentmondás néhány percen belül.:)

    "Meg talán nem minden amatőrnek van rádiófrekis meg infra távcsöve megfelelő méretben."

    Nem is kell, ti, nibiru-hívők mondtátok, hogy 2008-tól már szabad szemmel is lehetne látni.

    "Szerinted amúgy kinek mi érdeke kitalálni holmi kóborló bolygókat?"

    Erre van pszichológiai magyarázat, elég hosszú lenne levezetni most itt. Egyelőre elégedj meg azzal, hogy két fő csoportjuk van:

    - akik tudják, hogy az egész kamu, viszont meg akarnak gazdagodni a ráépülő merchandise-ból
    - akik kritika nélkül benyelik a sztorit, és hittérítő módon terjesztik (ingyér')

    "Erre van valami elméleted?Gondolod hogy egy iyen dolog fizikális képtelenség?"

    Igen, jelen tudásunk szerint fizikális képtelenség.

    "Legutóbb amikor "közel"(kb.15000km)húzott el egy kisbolygó a Föld mellett azt is utólag adták hírül mert végül is mi közünk hozzá."

    Azért adták hírül az esemény után, mert előtte sem tudták. Mond neked az vmit, hogy 'NEO detection system'? Na ilyenünk még nincs, pedig nagyon kéne...

    "Amúgy nem tudom mennyire foglalkoznak ebben a fórumban csillagászattal de engem mindig érdekelt és informálódom is."

    Nem úgy néz ki... Ezzel szemben azt hiszem én elmondhatom magamról, hogy foglalkozom vele, és nem csupán azért, mert ha olyan kedvem van, akkor kiviszem a kertbe a Newton-távcsövemet, hogy nézelődjek...
  • Gabyee
    #131
    Én ilyet nem állítottam hogy Verne nem író volt,csak azt akartam illusztrálni hogy amit ma az emberek teljesen sci-finek gondolnak(szánalom oktatás)az holnap a valóság lehet.
  • Gabyee
    #130
    Én úgy gondolom hogy egy ilyen infó hivatalossá tétele nem lenne érdeke azoknak a szerveknek akiknek ez lenne a dolga.Tehát amatőr csillagász sem fogja leközölni médiában mert nem jut el odáig(cenzúra megvan?)Meg talán nem minden amatőrnek van rádiófrekis meg infra távcsöve megfelelő méretben.
    Szerinted amúgy kinek mi érdeke kitalálni holmi kóborló bolygókat?
    Erre van valami elméleted?Gondolod hogy egy iyen dolog fizikális képtelenség?Szerintem ebben semmi stártrek nincs.
    Legutóbb amikor "közel"(kb.15000km)húzott el egy kisbolygó a Föld mellett azt is utólag adták hírül mert végül is mi közünk hozzá.
    Nem fognak ilyesmivel pánikot kelteni pláne hogyha nem tudnak teljesen pontos infókat leközölni amit persze más sem állított sehol.Ahol igen az a rizsa,azt kell tudni egy átlag netezőnek kiszűrni.
    Amúgy nem tudom mennyire foglalkoznak ebben a fórumban csillagászattal de engem mindig érdekelt és informálódom is.
    Biztos vagyok benne hogy olyan is beleböfög ilyen témákba aki csak a "Milyen videókártyát?"topig stagnálása miatt nézelődig intellektuálisabb téma után.Ezt persze ne vedd magadra de van ilyen is
  • dronkZero
    #129
    Ez nagyon jó hasonlat, nagyon jól mutatja, mennyire nem érted. Verne író volt, köztudottan sci-fi-t írt (csak akkor még nem volt ilyen műfaj), ellenben ezek a svindlerek úgy írnak scifit, hogy valóságosnak adják elő. Vernét nem röhögték ki, mert előre tudni lehetett, hogy amit írt, az irodalom, fikció.
    Ti meg ugyanezt a fikciót benyaljátok csont nélkül. Akkor ki is a hülye?

    Ha annyira közérdekű és igaz lenne, akkor ingyen adná. Úgy biztosan ő lenne a hős, aki csak mindenkinek jót akar. Így meg csak egy a pénzhajhász hazug kóklerek közül.

    De nem baj, legyél csak boldog a "titkokkal", majd egyszer rájössz, hogy átbasztak.

    Ez a sorozatos hivatkozás az iskolára meg... Valami kis lúzer tini vagy, és így lázadsz? Kissé szánalmas. A suliban azért olyan primitív amit tanítanak, hogy még az ilyen nyomik is felfogják. De te még erre sem vagy képes, minek traktáljanak téged a bonyolultabb összefüggésekkel, a dolgok mélységében megmagyarázásával? Téged jobban érdekelnek a könnyen felfogható, izgalmas faszságok, mint ez a Nibiru.
    Talán egyszer kinövöd. Nem biztos.
  • qetuol
    #128
    akkor honnan tudod hogy létezik nibiru, ha el van hallgatva? ki mondta neked? ha el van hallgatva akkor miért beszélnek róla? és miért nem látja senki?
  • mrzool
    #127
    "Ja és amit a suliban a csillagászatról vagy töriből netán társadalomból tanítanak az biztos úgy van és aki ellenszegül a hatalomnak esetleg fényt próbál deríteni pár dologra az nem kap bizonyítványt:P"

    És a több millió amatőr csillagász közül senki sem vette észre a te kis nibirudat, esetleg őket is egyenként lefizették a hivatalos szervek?:)) LOL, érezzed már az állításod képtelenségét!

    Te megnézted az égboltod a nibiru után kutatva? A források szerint már jó pár hónapja látni kellene.:) Vagy vakon elhiszel mindent, amit a nemhivatalos oldalakon olvastál?
  • Gabyee
    #126
    Elképzelem amikor Jules Verne megírta az "Utazás a Hold körül"-t.
    Csak annyira nézték hülyének mint most ti egyes források szerzőit:)
    Máglyára velük....
    Ja és amit a suliban a csillagászatról vagy töriből netán társadalomból tanítanak az biztos úgy van és aki ellenszegül a hatalomnak esetleg fényt próbál deríteni pár dologra az nem kap bizonyítványt:P
  • Gabyee
    #125
    Ebben egyet értünk viszont ez rád is vonatkozhat!(vonatkozik?)
  • mrzool
    #124
    "Teljesen ingyen is lehet informálódni ezért van a NET!"

    Csakhogy a neten tudni kéne szelektálni az értékes és a hulladék információ között... Ezek szerint ez neked nem sikerült, persze ehhez kell egy bizonyos intelligenciaszint és háttértudás.
  • Gabyee
    #123
    Egy büdös vasat nem adtam ki ilyenekre,a pisis "mindent megveszek mert a másiknak is megvan"(fogyasztói társadalom)korszakból már régen kinőttem:)
    Teljesen ingyen is lehet informálódni ezért van a NET!
    Egyátalán nem parázok sőt szinte várom hogy ez a degenerált világ egy picit megváltozzon vagy eltünjön minden mocskával együtt.
    Ha ehhez egy természeti csapás kell(úgy néz ki az ember nem tud változtatni,túl buta)akkor felőlem jöhet!

    Ha már a csalóknál tartunk egy kis OFF:
    link
    Ezt is pénzért adják ezt meg is vettem.Elég "hihetetlen" dolgok,állítások vannak benne a mi kis "informatív" világunkról.
    De mivel ezt is pénzért adják ráadásul az emberek erről sem tudnak ezért ez is csalás mert nem "hivatalosan",a fantasztikusan jól felépített MÉDIÁBAN van leközölve.Ettől én sokkal jobban parázok!!
    Ha esetleg kezed ügyébe kerül ez a köny rájössz hogy kik is a csalók valójában és mi is az érdekük.
    Tehát én jobban hiszek a "független"médiának mint a nagy NAI Senior Scientist vagy mi a tökömnek!
    További szép napot a burokban


  • dronkZero
    #122
    És te minden baromságot elhiszel kétkedés nélkül, amit csak a "nem hivatalos" idióták mondanak neked?
  • mrzool
    #121
    Remélem megvetted az összes nibirus könyvet, dvd-t, azokat is, amelyek a bunkerépítésről és a túlélésről szólnak. Tömjed csak a zsebét azoknak a csalóknak, akik ezt az egészet kitalálták... És persze parázz, mert félelem nélkül nyilván nem lehet teljes az életed!
  • Gabyee
    #120
    Miért is árulnák el nekünk hétköznapi embernek?
    Te mindent elhiszel amit "hivatalosan" mondanak?
    Fókuszba nem vót még akkor biztos nincs is....
    Itt az ideje felébredni emberek,szerintem nem az a kérdés hogy van-e hanem hogy mikor!
  • qetuol
    #119
    bocsánat, aki nem érti, annak röviden:

    kérdés: létezik ez a nibiru?

    válasz: NEM. david morrison, NAI vezető tudósa
  • qetuol
    #118
    mondanál ehhez linket, mert nasa.gov azt írja, hogy:
    "
    #
    Question

    Is there a planet Nibiru that will pretty much destroy earth in 2012? I watched a video about it last night and I freaked out so bad i was shaking and crying. Is our world coming to an end in 2012? If so... why cant we just blow the thing up and call it a day?

    I am really sorry that these crazy Nibiru claims have upset you. I don't want to keep answering these questions about Nibiru, but let me say once more as clearly as I can, for you and the other questioners: Nibiru does not exist. NASA has never discovered or detected Nibiru or anything remotely like it. The handful of dwarf planets that astronomers have discovered beyond Neptune are on stable orbits that will never come into the inner solar system, let alone threaten Earth. Nothing will happen in 2012. Nibiru is simply a fake, a hoax, the result of a small religious cult that is unfortunately scaring lots of people with totally false stories. David Morrison
    NAI Senior Scientist
    January 31, 2008
    "

  • blackgamer
    #117
    de erről valami hivatalos infót hol lehet találni?
    Nasa oldalán semmi ilyesmit nem írnak
    ez akkora kamu mint egy ház
  • hematit1976
    #116
    Én ezt találtam róla:

    Nibiru a végzet bolygója

    Lázban ég a világ nyugati fele, de legfõképp Amerika. Bevásárlási lázban. Tartalékol boldog-boldogtalan. Talán ezt nem is láznak , inkább lassan kialakuló pániknak nevezhetnénk. A pánik oka a Nibiru, vagy új keletû nevén a Planet X, a Vörös Bolygó.

    De ez a Vörös Bolygó nem a jó öreg Mars, hanem az a bolygó, aminek pályája 3660 évente érinti a Naprendszerünket, és a Napot megkerülve távozik. Az 1983 óta csak a világ legnagyobb távcsöveivel megfigyelhetõ bolygó ma már kis házi teleszkópokkal is észlelhetõ. A szakértõk szerint néhány hónap múlva pedig már szabad szemmel is látható lesz. A Vörös Bolygó a mérések szerint kb. 23-szorosa a Földnek. Számos kutató szerint a bolygó feltûnése okozta eddig a Földön a rendkívüli idõjárási változásokat. Amennyiben a Nibiru közeledése katasztrófát idézne elõ, úgy az néhány óra alatt lezajlana, és utána hónapok, esetleg évek telhetnének el, mire az élet rendes kerékvágásba térne vissza. A NEW SCIENCE & INVENTION ENCYCLOPEDIA szerint a bolygó a Nap és Föld között elhaladva sötétségbe boríthatja bolygónkat. Ám nem ez jelenti a legnagyobb veszélyt. A tudósok szerint a földnél 23-szor nagyobb bolygó gravitációs vonzása olyan hatással lehet bolygónkra, hogy megakaszthatja , lelassíthatja Földünk forgását, ideiglenesen megcserélheti a pólusokat, és a bolygó hatásainak következtében idõjárási katasztrófákra, vulkánok kitörésére, akár szökõár kialakulására is számítani lehet. A Nibiru utolsó három bolygólátogatásának írott emlékei a történelemben is megtalálhatóak. A Bibliában a vízözön, az Egyiptomi Holtak könyvében Atlantisz elsüllyedése, illetve elõtte a csendes-óceáni Lemuria elsüllyedése. Vagy akár említhetnénk az utolsó jégkorszakot is.

    A közeledõ bolygóóriásnak persze több száz neve is van, a legismertebb talán a NIBIRU, de újabban csak PLANET X-ként emlegetik. A tudósítók szerint a NASA számításai szerint a Föld lakosságának 1/3-a is elpusztulhat a természeti katasztrófák következtében, a fennmaradó lakosságnak további 2/3-a pusztulhat el a katasztrófa másodlagos hatásai (élelmiszerhiány és éhezés) miatt a katasztrófát követõ 6 hónapon belül. A közelgõ apokalipszisre felkészült az Egyesült Államok kormánya; a NASA a katonasággal karöltve hamarosan csillagközi szondát indít a Nibiru megfigyelésére. Addig is a pánik elkerülése végett mélyen hallgatnak. A katasztrófa-terv a kiszivárgott információk szerint akkor lép csak életbe, amikor már a bolygó szabad szemmel is látható lesz.
  • mrzool
    #115
    Jogos, tényleg hirtelen reagáltam. Viszont az eredeti felvetés az volt, hogyan lehet szőke férfi, nos a többi XX kromoszóma egyik fele továbbra is a nőtől jön, szóval ez így tisztázott, nem?:)
  • dronkZero
    #114
    De az azért komoly, hogy mennyire káosz módon használjuk ezt a fórumot... :) Az NWO topicban ingyenenergiáról, meg Nibiruról van szó. A Nibiru topicban biológiáról, az ingyenenergia topicban fizikáról. A fizika topicban meg NWO-ról... :D

    Mindegy, úgyis csak mi vagyunk itt kb kéttucatnyian... :P
  • dronkZero
    #113
    Pont amelyik XX vagy XY tud lenni, a "23. pár". Ez ugye nézőpont kérdése, hogy melyik hányadik, de általánosan úgy tekintjük, hogy ez az "utolsó" kromoszómapár.

    Szóval a kérdés az, hogy miért gondolod, hogy a szőkeség génje a 23. kromoszómapár X felében van kódolva? (Bár a kérdésed után úgy érzem, hogy annyira nem gondoltál bele a dologba, csak hirtelen írtál valamit)
  • Pares
    #112
    De LOOOL
  • Pluskast
    #111
    Nem én találtam ki, tessék olvasd.
  • mrzool
    #110
    Pont melyik? Nem értem a kérdést.