424
Ki volt a világtörténelem legkárosabb egyéne?
  • 12346
    #143
    sajna ez a topic téma egyébként kb olyan, mint a "kinek mi a kedvenc fagyija?":)
    földrészenként, államonként, népcsoportonként, egyénként változó, ki mit milyennek ítél^^
  • moor09
    #142
    Hitlert Hindenburg nevezte ki kancellárrá ha jól emlékszem.
  • 12346
    #141
    nem érett.

    más: a holokauszt témát iszonyatosan unalmasnak, és elcsépeltnek vélem spec. a világtörténelem tele volt népirtással. csak ezt hol hódításnak hívták, hol miegyébnek. népek/fajok jöttek-mentek.. szal kb ez is ennyire tud megmozgatni. sajnos anyagi hasznot nem tudok belőle húzni - ellenben mások annál inkább ugye -, így nekem ez is csak pár oldal a törikönyvben. és ennél többet nem is nagyon foglalkoznék vele. mint ahogy az emberi létforma fennállása óta elkövetett többi népirtással sem.

    pussz x)
  • jozsef0411
    #140
    -Német ország 1933 Hitlert a német nép demokratikusan,óriási többséggel(ha jól emlékszem 70%-os)kancellárrá választotta.
    -Trianon,mivel az I.világháborút velünk fizetették meg, a "kedves szomszédok" a nagy hatalmak támogatásával minél többet kapjanak nagy magyar országból.
  • jefferson83
    #139
    Világtörténelem szégyene: TRIANON dobogós lenne az biztos.

    Egyén: Nagyon sok van sajnos :(
  • Zóanagyvarázsló
    #138
    Azért ezek a dolgok egy történelmi témától nehezen választhatóak el. Ha a kultúrált érvek elnyomják a hallomásokon lapuló felvetéseket, akkor lehet enneka topiknak létjogosultsága. Kérdés, hogy az SG közönsége elég érett-e erre.
  • Zóanagyvarázsló
    #137
    Pár megjegyzést tennék ehhez a valóban érdekes témához.

    - A koncentrációs táborok előképe az unionista foglyoknak létrehozott konföderációs börtönök voltak, az első ezek közül Andersonville-ben (Dél-Karolina) épült.

    - Az első "hagyományos" táborokat a britek hozzák létre a búr asszonyok és gyermekek számára a XIX. és a XX. század fordulóján dúló háborúk során.

    - Első "beüzemelt" gázkamra: 1924. Nevada (USA).

    - Az első német koncentrációs tábor Dachauban nyílt, 1933. március 22-én. 1938-ig csak politikai foglyok kerültek ide, majd köztörvényesek, később vallási és faji alapon "be lehetett jutni". A keresztény foglyok egyik legjelentősebb gyűjtőhelye volt, idegyűjtötték a papokat is, és a jobboldali konzervatív ellenfeleiket is. Kállay Miklós, korábbi angolbarát magyar miniszterelnök (1942. márc. 9. - 1944. márc 22.) is élvezhette a tábor vendégszeretét.

    - Internálótáborok működtek már az első világháború végétől Magyarországon is, politikailag veszélyes elemeket (kommunisták) és köztörvényesket is (főleg zsebtolvajokat) is tartottak fogva. Károlyiék sem számolták fel őket. (Ennek fényében is érthetetlen, hogy a kommunista a vezetők a lövöldözéssel megtakított tüntetésük után, miért úszhatták meg vizsgálati fogsággal.)
  • Barney Tech
    #136
    szerintem zárni fogják a topikot , mivel eljutott a zsidózáshoz ,hitlerezéshez ,nácizmushoz ,politikához ....
  • Voltan
    #135
    :DDD
  • Voltan
    #134
    Egyetértek.
  • dotkom
    #133
    nem. nem csak az elhet, hanem azt tamogatjak a letelepedesben. es egyebkent nem 2 hanem csak 1 zsido nagyszulo.
  • dotkom
    #132
    jo a puszit inkabb visszavonom xD
  • dotkom
    #131
  • Voltan
    #130
    Jaja, keresztények is élnek ott szép számban.
  • Voltan
    #129
    Ennyi hihetetlen mértékű marhaságot összehordani, mint ebben a topikban.
    Fölfordul a gyomrom attól, ma már lassan Hitler lesz a szerencsétlen áldozat...Ettől meg aztán dobtam egy hátast:

    "úgy tudom,hogy hitler csak egy eszköz volt,a zsidó vezetőknek volt az az érdeke,hogy ritkítsák a pórnépet."

    Ezt már inkább nem is kommentálom. Csak annyit, hogy ekkora fasszágot rég olvastam.
    Na és ez a Hitler vs. Sztálin hülyeség is... Mindketten iszonyú zsarnokok voltak, és mindketten milliók haláláért felelősek. Ilyen kaliberben már nem érdemes "ki volt a nagyobb geci" versenyt rendezni. És azért az, hogy Hitlert védjük Sztálinnal szemben, az ütődött egy dolog.
  • [NST]Cifu
    #128
    Ezt rosszul tudod. Izraelben a lakosság cirka 20-25%-a nem is vallásos, illetve nem zsidó vallású. A letelepedéshez sem szükséges zsidó származás.
  • Balidani
    #127
    izraelben csak olyan élhet, akinek legalább 2 nagyszülője zsidó volt. na akkor most ők mik, ha nem ugyanolyanok mint a nácik anno?
  • dotkom
    #126
    hitlernek az anyja nem volt zsido. ezt nem tom honnan veszed. es az a duma hogy a zsidoknak meg jol is jott hogy szinte mind1iknek kiirtottak a csaladjat az mar kicsit gyomorfolforgato...
  • dotkom
    #125
    ezeket ugye csak viccbol irtad? hitler baratnoje nem volt zsido, csak zsidos neve volt, ezert hiszi mindenki zsidonak. es azer kisse furcsa is lenne ha telleg zsido lett volna. arra meg hogy a zsidok akartak igazabol a sajat nepuket ritkitani azt inkabb nem kommentalom. ez mar ilyen kuruc.info -s infonak tunik...
  • [NST]Cifu
    #124
    A II.Vh esetében még meg lehet említeni a Japán táborokat is, azok sem voltak jobbak, sőt...
  • [NST]Cifu
    #123
    Nem jól tudod. :)
  • [NST]Cifu
    #122
    Hol dobtak le szerinted Hidrogénbombát (vagyis többfokozatú atombombát) harci célból? Mert tudomásom szerint még sehol.

    A II.Vh-ban (egyfokozatú) Atombombát vetettek be, ahhoz azért túl sok köze nem volt Tellernek. Legalábbis nem több, mint Szilárd Leónak (aki amúgy az atomfegyverek bevetésének nagy ellenzője volt, és akkoriban nagyobb név volt, mint Teller), vagy sok más magyar, német, angol, stb. tudósnak...
  • [NST]Cifu
    #121
    Ez így nem igaz, hiszen akkoriban a népesség sokkal kevesebb volt. Ha jól rémlik akkoriban egész Európában nem élt annyi ember, mint most Franciaországban vagy Németországban...

    Tehát tisztán a számszerű adatokat nézve nincsenek egy ligában a középkor vagy az ókor véres kezű zsarnokai, vagy hadvezérei.
  • [NST]Cifu
    #120
    Valahogy nem értem a logikát, miszerint Sztálin vagy Mao "nagy gazember", Hitler meg sehol sincs hozzájuk képest. :S

    Konkrétan egy kutya mindhárom...
  • Shadow_THH
    #119
    ok én most is éppen sima általánosba járok!!!444ű
  • Bucser
    #118
    Mikor Dachauban jártam mást mondtak mondjuk ott csak megépült, de soha nem állították üzembe a kamrákat.

    Egyébként nem a gázkamrák a legnagyobb bűn hisz ott gyors halála volt az embereknek, hanem a koncentrációs táborok. Ahol embertelen körülmények között éltek és dolgoztak. napi 200 kalória energiabevitel mellett dolgoztak napi 16 órát. Fegyvert gyártottak iparban építkeztek helyi gyárakba vitték őket és ezen ingyenmunkaerőrért pénzt kapott a náci párt a gyárosoktól. túlképp rbszolgaként kezelték a konc. táborban élőket. Akik meg bent voltak a táborban igyekeztek emberségükben megtörni. Volt példa, hogy a kavicsos 100 méterszer 100 méteres kocsibeállon egyenes vonalba kellett rendezni a kavicsokat.

    Vagy 80*80*80cm-es gúlákat kellett építeni kavicsból egyesével rakosgatva az elemeket, majd ha kész volt átrakatták velük egy méterrel arráb szintén egyesével kavicsonként.

    Egy 100 méterszer 15 méteres barakkban a felszabadításkor 1990 ember kapott szálllást fél méteres dobozkban aludtak és raktárszerű ágyelrendezésben.

    Szóval nem csak a megsemmisítőtáborok voltak szörnyűek, hanem a munkatáborok is.

    Ugyanez igaz Sztálinról is. hasonló módszereket alkalmazott.


    JAhh és Dachau-t 1932-ben alapították és az első magyar 1934-ben keróült oda és a fennállása alatt mintegy 30.000 magyart szállítottak oda többnyire politikai foglyokat.
  • tigeroo
    #117
    a történelmet mi, emberek találtuk ki. (isten, űr a történelem szégyene lol! a legjobb hogy meg is indokolták egyesek..)
    az emberiség kiválasztotta ezeket az embereket. hitlernek sem lett volna hatalma, ha nem tudja befolyásolni a tömegeket. szerintem nem szégyentáblára kellene keresnünk ismert neveket, akikről halottunk a "natgeón", hanem figyelni a történelemre és tanulni belőle. hogy többé a hozzájuk hasonló embereket kiszűrjük és ne dőljünk be az ígéreteiknek és a zsarnokságuknak, ne tudjanak ugyanúgy hatalmat szerezni mint a világtörténelemben már oly sokan.
    jó dolog az eszme (szabadság! egyenlőség! testvériség!), de az emberi hülyeség és a hiúság határtalan...
  • Strami11
    #116
    amugymeg mikor fogalmaztam en ezt meg olyan szepen?
  • Strami11
    #115
    En is tudok rola. :) De megiscsak van fogalmam, "ismeretem" rola...amugy meg, ha te 23 felett lennel megneznem hogy leallsz szorakozni ilyeneken. :) apropo.. ha mar a kornal tartunk, legyszives javitsd ki amiben rosszat mondtam, te akkor mar 6-7 eves voltal. (te sokkal tapasztaltabb vagy mar nalam, tehat meselnel nekem rola? erdekelne...:D)
  • [Walaki]D`Lair
    #114
    Olyan szépen megfogalmaztad, hogy miket utált a magyar nép a szocializmus alatt, holott eleve a rendszerváltás után születtél...:D:D
  • ZsirosKenyer
    #113
    igen, hitler anyja zsidó volt ezáltal Hitler is, aki pedig mélységesen gyűlölte a saját faját, ezért is dolgoztatta őket olyan körülmények közt. Egy elmebeteg aki a saját faját irtotta. Ennyi. Jól is jött a zsidóknak hogy a nácik óta mindenki védi őket és rögtön lerasszistázhatnak ha egy rossz szót szólsz.
  • Davidus
    #112
    nyilván
  • hunbasser
    #111
    miért?
  • Strami11
    #110
    mer, mi baj van a hozzaszolasommal?
  • [Walaki]D`Lair
    #109
    Olvasd el mit írt és akkor megérted :))
  • Gabesz amd64
    #108
    sok zsidó van itt is Londonban...vicc mindegyik
  • Gabesz amd64
    #107
    mátrix
  • Z
    #106
    Ez szerintem jó válasz a topik alcímében lévő kérdésre.
  • hunbasser
    #105
    látom nagyon megy hitlerről a vita.

    én úgy tudom,hogy zsidók tervezték a gázkamrákat is...és hát gondolom nem az volt,hogy "hé,figyu már,tervezzetek már egy gázkamrát! -az meg mire kell neked? -hmm,nem tudom,csak úgy,jó lesz dísznek! -oké,holnap hozzá is látunk" úgy tudom,hogy hitler csak egy eszköz volt,a zsidó vezetőknek volt az az érdeke,hogy ritkítsák a pórnépet.meg talán Eva Braun is zsidó volt,nem?

    javítsatok ki,ha nem jól tudom.
  • Strami11
    #104
    18-25... de nem latszik a megnyilvanulasaidon... :) amugy teged ez mennyiben zavar? ez nem tarskereso tudtommal.