424
Ki volt a világtörténelem legkárosabb egyéne?
  • dotkom
    #184
    na akkor letszi mond meg hogy hanyan haltak meg es tamaszd is ala vmivel. ne csak hulyesegek puffogtatasaval.
  • dotkom
    #183
    biztos van vmi CIA-es haverja vagy nem tom honnan hisz ezekben annyira. xD
  • [NST]Cifu
    #182
    Amikor elkezdtem utánajárni a történetnek először én is hülyeségnek tartottam, de aztán egyre több konkrétum, bizonyíték fordított abba az irányba hogy tényleg igazuk lehet a történelemkönyveket megkérdőjelezőknek.

    Ez a kedvenc kifogásom. Milyen bizonyítékokról beszélsz akkor? :)
  • [NST]Cifu
    #181
    Tehát a te spekulációd valósak, ami pedig valós tényeken alapszik, történészek kutatásai, szemtanuk, túlélők információi alapján, az meg hazugság?

    Ez kész... :DDDD

    Szép kis saját világod van, kár, hogy köszönő viszonyban sincs a valósággal. :)
  • ZsirosKenyer
    #180
    van, amit alátámasztanék szívesen konkrétumokkal, de Hitelr családfáját nem tudom bizonyítani én sem. Valaki egyszer kutatta és megtalálta az igazi nagyapját (nevét már elfelejtettem, de zsidó volt - erről a kutató is írt).
    Más ügyben léteznek konkrétumok. (pl. hamár gázkamrák: auschwitzban dokumentumfilmmel igazolták hogy az ajtók befelé nyílnak, ráadásul zár sem volt rajtuk, így hogy lehet embereket kivégezni? )
  • Zóanagyvarázsló
    #179
    Csak azért írtam, és adtam linket a háttérről, hogy világosan látszójon, nem német vagy zsidó találmányról van szó. Őszintén szólva nem tudom, hogy kik tervezték konkrétan azokat a gázkamrákat, talán egyszer ráérő időmben utánanézek. Ugyanakkor kevéssé tartom valószínűnek, hogy SS-szel bratyizó, zsidó származású mérnökök tervezték volna azokat, hiszen álláshoz sem nagyon juthattak már akkoriban, hozzáértő árja mérnök is volt elég. Maga a kérdés, egy felvetésnek érdekes ugyan, de önmagában nem sok jelentősége van, ráadásul csak egy összeesküvés-elméletből kiollózott darabka, tehát bemondásra készpénznek venni elég nagy hiba lenne.
  • hunbasser
    #178
    én konkrétan azokra a gázkamrákra gondoltam,amiket a nácik használtak.lehet,hogy én vagyok a vak,de én erről nem találtam semmi sem a szövegben :D
  • Zóanagyvarázsló
    #177
    Itt olvashatsza gázkamrák feltalálásáról, USA-beli használatáról. Eddig egyébként összesen 10 embert végeztek ki ilyen módon az USA-ban, és eredetileg emberséges mivolta miatt (például az akasztáshoz képest) vezették be.

    Hitlerék eredetileg az "eutanázia" (fogyatékosok elpusztítása) céljából használták.
  • Rundstedt17
    #176
    Mindig csak ez a téma a holokauszt.Nem unalmas már?hitler így,hitler úgy hitler amúgy..A történelem nemcsak ebből áll
  • hunbasser
    #175
    azt szerintem figyelembe kell venni,hogy maga az átlagos zsidó nép és a zsidó vezetők közt ég és föld a különbség,és ez nyilván ad okot spekulációkra.

    egyre adjatok nekem választ?a gázkamrákat tényleg zsidók tervezték?(én így tudom,de lehet,hogy rosszul,viszont nem tartom hülyeségnek)
  • Zóanagyvarázsló
    #174
    Mint előbb is írtam, nem azzal van a baj, hogy ezt az elméletet fogadod el, hanem azzal, hogy állítottál valamit, és azt nem támasztottad alá, pedig közben bizonyítékokat emlegetsz. Így lehet érdemben vitatkozni a kérdésről? Aligha.
  • Zóanagyvarázsló
    #173
    Az tény, hogy a zsidóság köreiben is megvannak az extrém szélsőségek - lásd ultraortodoxok, akik a messiás megérkeztének feltételének Izrael pusztulását vallják, így vezetőjük egy iráni, Izrael-ellenes konferencián is résztvett.

    Ettől függetlenül általánosként elképzelni ilyen fokú előrelátást és mészárlást szerintem téves. Az persze megint más kérdés, hogy utólag akár politkai ütőkártyaként is felhasználhatóak a megtörtént szörnyűségek. De ez valóban más kérdés.

    Egyébkétn nem azzal van a baj, ha valaki összeesküvés-elméletekben hisz, vagy a hivatalosabb verziót tartja valószínűbbnek, de alátámasztás nélkül merész dolgokat állítani állítani felelőtlenség. Akkor legyenek ezek mellett érvek, hivatkozások, ne csak önmagukban álljanak ott. Ütköztetni érveket érdemes, s nem alátámasztatlan állításokat, elméleteket.
  • ZsirosKenyer
    #172
    Minek olvassam el a cikked, olvastam már eleget a témáról régebben és hidd el nem puszta hit alapján mondtam ezeket a dolgokat. Amikor elkezdtem utánajárni a történetnek először én is hülyeségnek tartottam, de aztán egyre több konkrétum, bizonyíték fordított abba az irányba hogy tényleg igazuk lehet a történelemkönyveket megkérdőjelezőknek.

    Akárhogy is, a világban több a hazugság, átverés mint gondolnánk. Nézzük csak meg a saját országunkat. Míg a sok átlagember azt hiszi hogy itt jobb és baloldal harcol egymással, ha kicsit is a dolgok mögé nézünk kiderül hogy bizony a két nagy párt vezére mind bizonyos globális szövetségeknek a tagjaik, egyfajta bábuk akiket irányítanak. Sajnos sosem pozitív irányba mert a pénz mindenképpen eltűnik az országból.

    Aki meg ezt hülyeségnek gondolja menjen továbbra is szavazni meg csápolni. Engem nem érdekel.
  • ZsirosKenyer
    #171
    nem a szerény kis zsidó családok jártak jól, hanem a zsidóság mint fogalom mint nép. Szent cél, a zsidó állam megalakítása amihez bizonyos áldozatokat kell hozni, de összességében a nép jövőjének alapjait szolgálja - így fogják fel a nagy vezetők.
    Az más kérdés hogy annyian nem haltak meg mint mondják, és a gázkamrák sem azt a célt szolgálták. De ez megint más téma.
  • Zóanagyvarázsló
    #170
    Azon eredmények alapján tájékozódom, melyek a történészek kutatásain alapulnak. Persze tévedések, manpulációk egyaránt lehetnek, de azt előbb be is kellene bizonyítani. Sajnos sok esetben a spekulációk íróasztalok mögött pattannak ki egy jó fantáziájú személy agyából, és pont az ilyenek miatt könnyebben is legyint az ember az egyébként tényleg stabilabb alapokon álló, de merészebb elméletekre. Jelen esetben arra sem vetted a fáradtságot, hogy elolvasd a linkelt cikket (persze a Heteket én sem feltétlenül tekintem a legautentikusabb lapnak, de errőla témáról máshol is hasonlókat olvashatsz), márpedig az ellenvéleményt mindne helyzetben érdemes ismerni, különben miként is lehetne kritizálni? Te mégis inkább a hited nyomát követed - legalábbis a jelek szerint. Engem ugyanakkor érdekelnek a forrásaid, de nem a Google-ban akarok vadászni fórumbejegyzésekre, ennél némileg pontosabb meghatározás érdekelne, így lehetne azokról az elméletekről is részletesebb véleményem.

    Izrael magalakulása, illetve az USA-val való viszonya, a holokauszt körüli kártérítések, filmekbeli ábrázolása már megint más kérdés, kár ezzel, elterelni az eredeti kérdésről - Hitler származásáról - a figyelmet.
  • dotkom
    #169
    te most azt akarod mondani hogy a zsidok meg jol is jartak azzal hogy kiirtottak a csaladjaikat? szerinted ez megeri? egyaltalan ellensulyozza annak a sok embernek az elveszteset?
  • ZsirosKenyer
    #168
    "Elég szomorú, hogy a történelmet hit kérdésévé kell tenni."

    Ez bonyolult. Ha nincsen egyértelmű bizonyíték akkor marad a spekuláció. Ennyi erővel te milyen alapon hiszed azt hogy Hitler nagyapja nem volt zsidó, mikor igenis vannak források (többségét már rég eltüntették) melyek egyértelműen erre utaltak. Semmiben sem különbözöl azoktól akik összeesküvés elméleteket gyártanak, ugyanúgy hiszel vmiben amit ráadásul a képedbe hazudnak minden nap.

    De hangsúlyozom teljesen mindegy hogy Hitler zsidó volt vagy sem, a lényeg hogy a zsidóságnak rettentően megérte az egész holokauszt. Ennél nagyobb üzlet ritkán adódott nekik. Még Izrael megalakulását is megalapozták, mely országba azóta már több mint 130 milliárd dollárt toltak be az amerikai adófizetők pénzéből.
  • Zóanagyvarázsló
    #167
    Ki amradt egy szó:
    *nem biztosan tudni, ki az apja

    Egyébként Johann Nepomuk Hüttler (Hiedlert) tartják valószínűnek.
  • Zóanagyvarázsló
    #166
    Ha elolvastad volna a linkelt cikket, választ kaptál volna a kérdésedre is. Elég szomorú, hogy a történelmet hit kérdésévé kell tenni. Ha valahol van egy kis homály (jelen esetben Hitler nagyapja törvénytleen gyermek volt, nem tudni ki az apja), máris összeesküvés-elméletet gyártanak, aki pedig azt nem hiszi el, az "ellenség". Ráadásul magad adtad a tippet a Google használatára, de így, hogy más eredményt hozott, már mégsem tetszik ;)
  • ZsirosKenyer
    #165
    Adolf apai ágú nagyapjával mi a helyzet? Außerehelich?? nem tudok németül, de azt látom hogy mindenki bizonytalan, miközben más forrásokban írnak róla, hogy pontosan ki volt a nagyapja.
    Enivéj, most belinkeltél egy elcseszett - talán kamu családfát, ettől nem bizonyítasz semmit. Mindjárt feltöltök egyet én is wiki-re aztán megtalálja a google és akkor az lesz a hiteles. Ja bocs biztos történelemből tanultad hogy minden amit állítanak és nincs benne a törikönyvben az baromság.

    Na mindegy, élőben néha szeretek ilyenekről beszélgetni, de most itt ehhez semmi kedvem úgyhogy zárjuk a témát. Mindenki azt hisz amit akar.
  • homeless
    #164
    Itt a családfa:

    Itt meg egy cikk, a második bekezdés az érdekes:
    Adolf Hitler titkos ősei

    Bírom amikor valaki úgy beszél összeesküvés elméletekről, mintha biztos lenne abban, hogy tényleg úgy történtek a dolgok. Pedig a nevében is benne van: "elmélet". Szídják a történelemkönyveket, hogy az csak az agymosás része, de ők is ugyanolyan agymosottak. Szó nelkül elhisznek mindent a híresebb összeesküvés-elmélet gyártóknak, pedig csak egy látszólag logikusan felépített baromságot szajkóznak. Általában olyan adatokkal jönnek elő amiről tudják, hogy SENKI nem fog utána járni. Én pl a múltkor beírtam pár nevet a google-ba, amik egy ilyen elméletben szerepeltek és összesen 1 nevet találtam meg, de róla se azt írták.

    Amúgy van pár összesküvés-elmélet amiknek lehet alapja, de a legtöbb egy baromság(Hitler zsidó, Bush egy földönkívüli hüllő, a pápa szintén...) Meg én is elítélem a zsidóknak a hülyeségeit. Pl, hogy lecsukják azt aki tagadja a holokausztot. Meg, hogy csak a zsidó halottakról, és német koncentrációs táborokról beszélünk, de az orosz munkatáborokról, vagy pl az amerikai atombombáról csak kevest. Pedig semmivel sem jobb a nem faji alapon történő tömeggyilkosság, mint a faji alapon történő. Ezt csak azért mondom el, hogy nehogy lezsidózzanak egyesek, amiért szerintem Hitler nem volt zsidó.
  • ZsirosKenyer
    #163
    olvass utána hitler családfájának (könyvek, google, akármi)
    Amúgy meg hiszed vagy sem a igazi zsidó nagyhatalom (akiket te nem ismersz mert mindig a háttérben voltak), az embereiket csak az előtérben tologatták, és lehet hogy gyomorforgató de akkor is egy remek stratégiai kártya volt az állítólagos holokausztról történő hazudozás.
    Az amerikai hatalomnak is megérte ledönteni a saját világkereskedelmi központjukat, hogy cserébe 5x annyi lóvét kaszáljanak a keleti háborúból.
  • zaki
    #162
    Kiszel Tünde, Fekete Pákó, Győzike.
  • Strami11
    #160
    hat ja az afrikai diktatorok se semmik (illetve "se voltak semmik"). Es amit meg a japanok csinaltak a Koreaiakkal a II. VH elott? :) azert az se volt semmi de az is elbujhat a tobbi mogott... :S
  • [NST]Cifu
    #159
    Ha egy kis rálátásod lenne a világtörténelemre, akkor rájönnél, hogy Trianon sehol sincs. Esetleg nézz utána a Kurd népnek, Kelet-Timornak, Tibetnek, és akkor az afrikai zűrös dolgokba még bele sem megyek.
  • haxoror
    #158
    ->éljen<- np
  • LeWyTy
    #157
    ÉLYEN A HAZA!!
  • hunbasser
    #156
    :Dddddd

    az enyém sem piskóta... ^^
  • hunbasser
    #155
    nem viccből írtam,de nem is úgy írtam,mint aki ezeket 100%-ra tudja,ezért mondtam,hogy javítsanak ki,mindenestre én sem olyan emberektől hallottam/olvastam,akik a kisujjukból szopták ki ezeket.

    félre ne érts,én nem védem hitlert(nem véletlenül írom kis kezdőbetűvel a nevét),minden diktátort utálok,nem teszek köztük különbséget,mivel mind g*ci volt.és persze azzal sem értek egyet,amiket ő csinált.
  • vegicsek
    #154
    Amíg megvan az egyensúly, addig nincs probléma.Ezt is leírja Rousseau.
    És még többek közt azt is, hogy nem nőtt még fel az emberiség a tudásához.Bár kérdés, hogy felnőhetünk-e, vagy saját magunk kipusztítása a végzetünk.
  • havercsotány
    #153
    a világ történelem legkárosabb egyéne az a művészettan tanárom volt
  • jozsef0411
    #152
    Köszönöm a pontos adatokat.Elég régen foglalkoztam a témával.
  • PrasCo
    #151
    Akkor Rousseau máris rohadéknak bélyegezhet a szövőmadaraktól kezdve a farkasokon keresztül szinte mindent, ami a zsákmányát, a területét stb. védelmezi. Nem a magántulajdon a baj, hanem az emberi és erkölcsi normák olykor totális semmibevétele. Csak ilyen dolgok, hogy pl. ne ölj, ne lopj, és a többi.
    Szép dolog a filozófia, csak sok köze nincs az élethez. ...vagy holnaptól használhatom a kocsidat? ^^
    Amikor meg valaki Rousseau-ra épített egy szép nagy államszervezetet, ahol "mindenki egyenlő" annak jópár vezetője pont ebbe a topicba fér...
  • NessieGraf
    #150
    Sokakhoz képest Hitler kispályás volt.
    Magyarország magyarnak köszönheti jelenlegi megosztottságát.
    Egyáltalán van még Magyarország, vagy csak mi képzeljük?
  • vegicsek
    #149
    Az a baj, hogy nem lehet ezt a kérdést egyértelműen eldönteni.Tegyük fel, ha Nero császárnak lett volna egy gombja, amit ha megnyom, kínok közt meghal az összes keresztény, akkor szerintem nem sokat habozott volna...
    Tehát nem lehet egy kalap alá venni ezeket a személyeket, minden kornak megvoltak a maga eszmerendszerei, és eszközei.
  • vegicsek
    #148
    hmm, igen Rousseau gondolata.Csípem a búráját, és egyetértek vele:)
  • Zóanagyvarázsló
    #147
    1933 márciusában 43.9%-kal nyert az NSDAP, de te szerintem az 1932-es választásokra gondolsz, akkor júliusban 37.4, nivemberben 33.1%-ot értek el, ez utóbbi után válhatott kancellárrá. Az NSDAP és a kommunista párt együtt 50% fölött szerepelt ezeken a választásokon, így demokratukus koalíció nem volt lehetséges. Persze maga a háttér jóval bonyolultabb ennél.
  • Rundstedt17
    #146
    jobb mintha a kommunisták nyertek volna
  • jozsef0411
    #145
    De elötte a náci párt nyert a választásokon.
  • Rundstedt17
    #144
    egyetértek