21
  • djukel
    #21
    Kösz szépen a cikket idióták. Most sikerült újabb gengsztereket felvilágositani.
  • rigidus
    #20
    > "Gyere, skype-oljunk" - mondta a mobiltelefon-beszélgetésében az egyik lehallgatott drogbáró a másiknak. Miután váltottak, a nyomozók már nem tudták lehallgatni a szavaikat.

    Na ez volna a nephulyites resze a dolgoknak, ugyanis ha a hatosagi engedelyt megkapjak egy mobiltelefon lehallgatasahoz, akkor mar eleve olyan elkovetokrol van szo akiknel az alapos gyanu felmerult, hogy droggal kereskednek. Ilyen esetekre pedig evtizedek ota bevalt modszer, hogy engedelyt kapnak bepoloskazni oket a lakasukon, irodajukban, stb. Most az, hogy miniatur mikorofonokkal az iroasztal alatt, vagy audio jeleket lehalgato kemszoftverrel az lenyegeben teljesen mindegy.

    Es itt most veletlenul sem arrol van szo egy-ket emberket akarnak lehallgatni, hanem nagyobb, akar tobbezres embercsoportokat.
  • wanek
    #19
    Teljesen mindegy, hogy le lehet-e hallgatni, vagy sem. A Skype azért népszerű, mert ingyenes. Bizalmas dolgokat az ember úgyis személyesen beszél meg valakivel, nem pedig olyan eszköz segítségével, ami lehallgatható.
  • benczurzs
    #18
    Erről egy hír jut eszembe, asszem már jó rég volt, mely szerint az FBI kötelezte a skype íróit, hogy írják át, mert nem tudják lehallgatni.
    Akkor most hogy is van ?
    Csendben kötelezték őket, a javítások már ezzel jönnek ki, és most meg propagandálják, hogy nem tudják lehallgatni ?
    Szerintem ezt a programot tudják a legkönnyebb lehallgatni. Ezért reklámozzák.
  • karcsi
    #17
    desajnaloma spionokat hoty eszt nemtuggyak mek lehalkatni konyeketis ejtetttem
  • globint
    #16
    Nekem nem jön be:http://www.blackhat.com/presentations/bh-europe-06/bh-eu-06-biondi/bh-eu-06-biondi-up.pdf
    De még a googleban is ha rákerestem, bejött a keresésre a http://www.blackhat.com/ , de hiába kattintottam rá, nem találta a gépem.....
    Lehet, hogy le van tiltva kormányzatilag, vagy gépileg, vagy nekem agyilag?
  • Laza Bálint
    #15
    A skypeban vízjel van. Csak így engedte szabadalmaztatni az FBI amerikában. Nem olyan nehéz azt lehallgatni.
  • gkalcso
    #14
    Egy kis infó a sype működéséről:
    http://www.blackhat.com/presentations/bh-europe-06/bh-eu-06-biondi/bh-eu-06-biondi-up.pdf
  • kvp
    #13
    "nekem erről a cikkről az jut eszembe hogy szerintem van benne "Backdoor" és
    csinálnak olyat az okosabb hatóságok hogy a médiában elejtenek ilyen bulvárcikkeket (jaj d enagy gond ezt lehalgatni) erre mindenki elkezdi ezt használni ők meg nyernek az egészen"

    A skype-os kapcsolatot legkonnyebben egy man in the middle tamadassal lehet lehallgatni, ahol egy harmadik fel ferkozik be a ket beszelgeto fel kozze a hivas felepulese kozben. Ahhoz, hogy ez megtortenhessen a harmadik fel titkositokulcsat kell a masik ket felnek latnia a partnere helyett. Ezt ugy lehet elerni, hogy a skype certificate szervere jovahagyja a harmadik fel kulcsat, mint legalis titkositokulcsot. Ezt a lepest megtenni jelenleg csak maganak a skype-ot mukodteto cegnek es annak az alamnak van lehetosege ahol a certificate szerverek talalhatoak. (lasd: usa) Alternativakent lehetoseg van meg a megfigyelt emberek gepet megfertozni egy kemprogrammal es a hang ki/bementet a megfigyelo gepere atiranyitani. (ez a nemet megoldas)

    Ennel biztonsagosabbak a manualis kulcs cseret hasznalo titkositott voip rendszerek. Ilyen szoftvert ingyen lehet letolteni pl. a pgp keszitojetol is. A megoldas hatranya, hogy a titkositokulcsokat kezzel kell kicserelni, de mivel igy nincs szukseg kozpontositott certificate szerverre, ezert ezek a megoldasok nem tamadhatoak. Magyarorszagon a bunozok egy resze ilyen megoldast hasznal, kb. 100 ezer forint egy erre megfelelo windows mobile-os keszulek elotelepitett szoftverrel. (ha valaki ert hozza akkor sajat maga barmilyen smartphone-ra felrakhatja a programot ingyen) Ma magyarorszagon egyedul a politikusok nem tudjak, hogy minden vonal 100%-osan megfigyelt. (aztan ha baj van rohannak adatokat toroltetni)
  • juhand
    #12
    Hallottál már két kulcsos titkosításról ?
  • teddybear
    #11
    A Skype kereskedelmi szoftver, hozzá lehet jutni, elemezni lehet. Ha két fél beszélgetni kezd, valahogy át kell küldeni a kulcsot. Ha ezt megszerzed, nyert ügyed van.
  • gneoka
    #10
    nekem erről a cikkről az jut eszembe hogy szerintem van benne "Backdoor" és
    csinálnak olyat az okosabb hatóságok hogy a médiában elejtenek ilyen bulvárcikkeket (jaj d enagy gond ezt lehalgatni) erre mindenki elkezdi ezt használni ők meg nyernek az egészen
    de ez csak egy ötlet volt már az ilyen fordított kampányra példa
    én speciel szeretem is az ilyet mert a sok média által irányított ember rendkívül átlátszó módon be lehet csapni
    de ez csak egy feltevés a részemről
  • wanek
    #9
    A profi bűnözők azért cserélgetik gyakran, illetve használnak több telefont is, mert a mobilokat is lehallgatják...
  • wanek
    #8
    Mobilról is lehet skype-olni :)
  • Vorpal
    #7
    Az ugrott be, hogy csodálkozom, hogy egyik mobilszolgáltató
    és készülék sem ajánl kriptográfiai szolgáltatásokat a mobil mellé.
  • Vorpal
    #6
    a némi gépidő alatt 3000 évet értesz?
  • teddybear
    #5
    Telepítenek egy poloskát az internet-kapcsolatra, rögzítik az egészet. Innentől némi gépidővel visszafejthető az egész.
  • AgentKis
    #4
    Na ezt úgy kell, hogy elkezdik azt mondogatni, hogy a pedofilok is szkájpolnak, netán azt, hogy illegális médiacserebere is folyik rajta. Ekkor már lesz elegendő nyomás arra, hogy lehallgatható legyen. Egy drogbárót a társadalom nagy része leszar ellentétben mondjuk egy pedofillal, a jogvédők pedig tudnak törvényeket venni maguknak, ahogy már eddig is láttuk. Ennyire ostobák a bűn üldözői?
  • smv
    #3
    Nekem is ez ugrott be :D
  • Theodora
    #2
    Most ez mi? Reklám? Hogy leértékeltél a Skype árát?
    Vagy felvilágosító hadjárat?
    Sikerült megszereznem egy lehetséges reklámszöveget:
    "Bűnöző vagy? Illegális kereskedő? Kokain csempész? Félsz, hogy lehallgatják a telefonod?
    Itt a megoldás! Skype! Gyere te is Skype-olj, és a zsaruk nem tudnak lehallgatni!
    Skype, egyszerűen lehallgathatatlan!"
  • wanek
    #1
    Jó is a Skype :)