64
  • Baldwin
    #64
    Nem az a baj hogy túl intelligens sorozat, csak arról van szó, hogy vagy túl régóta megy és sokan már unják, vagy pedig az RTL klubnál vannak gondok. Nem értem miért volt szükséges átteni szerdára, mert így kevesebben tudják nézni. A péntek még oké, fönnmaradok mert másnap nincs suli, de így nem éri meg holtfáradtan bemenni. Meg lenne egy kérdésem: A jegesmaci hogy került a szigetre? Mert szerintem ezt sem tisztázták még vagy uram bocsá lemaradtam róla.
  • M1kka Makka
    #63
    második évadot nagyon untam de 3. ráver az első kettőre simán!
    az hogy a magyar nézők mit szeretnek azt inkább nem minősíteném amíg ott van a topban a cobra11 meg társai..
  • szasz85
    #62
    Aki pedig túl hülye hozzá hogy megértse vagy nem képes évekig várni hogy rájöjjön a titkokra az nézzen barátok köztöt és hasonló előre megemésztett szemetet.

    Egyébként a 3. széria messze felülmúlta az első kettőt.
  • szasz85
    #61
    A Lostot nem lehet megunni, ha 20 évad lenne azt is megnézném mindet.
    Az igazi rajongók pedig már másnap megnézték ahogy az amcsiknál lement.
    Talán épp ez a nézettségcsökkenés oka, akit érdekel az megkeresi magának és nem vár rá míg valamelyik hazai tv leadja.
  • Gascan #60
    Ahogy beharangozták ezt az egészet, szerintem a nézettségvesztés minden bizonnyal a hibás marketingnek tudható be... én speckó meg voltam győződve, hogy max. 8 része lesz az egésznek, az első évedatod végignéztem, még talán a második negyedét.... de aztán meguntam, persze én csak egy vagyok a sok közül, de szerintem nem vagyok ezzel egyedül.

  • elmebáj
    #59
    Másolni manapság minden gyerek tud...
  • elmebáj
    #58
    Ez a helyzet változik...folyamatosan...
    De ne hidd hogy aki nem fizet elő egy drágább csomagra, nem kapja meg a filmet DVD-n...
  • Gerbill
    #57
    Elnehidd már, hogy olyan sokan töltik le. Valószínüleg nem a hc warezos pistikének a szobájába raktak mérőkészüléket, aki csak letöltött filmeket néz. Abban biztos lehetsz, hogy nem a warez fogja befolyásolni a tv-k nézettségét.
  • elmebáj
    #56
    Maximálisan igaz winnie...
    Ezt a végtelen történetet lehet, hogy az usa-ban szeretik.
    Én ha elkezdek olvasni egy könyvet, tudom hány oldal van hátra...
  • winnie
    #55
    "Nagyon jó téma, de kezd unalmassá válni."

    szerintem spec egyre érdekesebb.

    "Miért nem lehetett csinálni egy FIX 16 részes sorozatot, aminek van eleje és vége????"

    mert ilyet nem szoktak csinálni. ez valami új műfaj lenne.

    "Baromira utálom az olyan soroztaokat aminek soha nincs vége. Egyre bugyutább lesz az egész..."

    rossz műajt választottál. a sorozatoknak sosincs vége. 50-ből 1 vagy 2, ha véget ér, a többit elvágják hirtelen.

    szerintem válaszd a filmeket, a leírtak alapján a sorozatokat nem neked találták ki. a sorozatoknak nem az a lényegük, hogy véget érjenek, hanem, hogy heti rendzerességgel szórakoztassanak. ha 20 rész tök jó volt, azzal 10 filmnyi szórakozást nyertél. utána, ha unod, bármikor abba tudod hagyni. ez a szép a műfajban.
  • Dömsödi
    #54
    Nagyon jó téma, de kezd unalmassá válni.
    Miért nem lehetett csinálni egy FIX 16 részes sorozatot, aminek van eleje és vége????
    Baromira utálom az olyan soroztaokat aminek soha nincs vége. Egyre bugyutább lesz az egész...
  • SaintSavin
    #53
    Ne haragudj, de nem kell egy érvet 100x leírni, mindenféle alap nélkül ráadásul.
    Értem én elsőre is, 10eren töltik le, csak valahogy mintha nem látnád azt, hogy én meg azt írtam, hogy ez a szám erősen becsült érték, sokkal jobban, mint a mennyien nézik. :)
    A torrenten kívül is van világ, meg aztán rengeteg a torrent szerver. Még egyszer mondom, hogy értsd: nem tudod megbecsülni a letöltések számát. Rengeted torrent, rengeteg más fájlmegosztó. Nem ellenőrizhető. Szerintem max az NSA mondhat becsült értéket.:)
  • 1Obi1
    #52
    Ez a sorozat a sorozatok császára, számomra ez tény.Még egy sorozat se volt ilyen mély és részletes.És igen, ehhez értelem kell.
    Egy sorozat se volt rám akkora hatással, hogy egy részt megnézzek 7-8x.Nézzük meg csak a Prison Break vagy a Heroes kicsit talán erőltetett sztoriját.Mindkettőt szeretem és nézem, de ha valaki aztmondja hogy a Lostban több az időhúzás mint a PB 2. évadában, az még nem látta egyiket sem.

    Ekkora monumentális sorozatot nemlehet besűríteni 2-3 évaba, egyszerűen túl bonyolult a témája.Ha nem lenne ennyi rejtély a sorozatban akkor valószínűleg nem lennék rajongója.És mint ahogy Michael Emerson is mondta egy interjúban, csak a Lostnak van ekkora méretű és legfőképp fanatikus rajongótábora.Elég megnézni csak a magyar Lostos fórumokat, ahol több tízezer hozzászóláson keresztül tárgyalják a sorozatot.
    Ennyi kattognivaló egyik sorozatban sincs, a Született Feleségekben maximum annyi hogy ki kivel bszik.
    Kevin Smithnek csak bólogatni tudok ezerrel:
    http://www.ew.com/ew/article/0,,20151394,00.html
    "Oh my God, that s---'s insanely brilliant!"

    És hogy miért ilyen jó a Lost?Az egyik az előbb említett rejtélyparádé, a hihetetlenül jó karakterábrázolás, kitűnő színészekkel megspékelve, a sorozattörténelem legjobb zenei anyagával.A csattanókról ne is beszéljünk.
  • MadBence
    #51
    JAAAACOOOB!!! Omájgád milyen jó volt a 3. évad vazz... És csak januárban lesz a 4.
    Addig ittvan a Heroes S2, House S4 nyamm-nyamm
  • Adam II
    #50
    Jajj de nagy pofája van valakinek.
  • winnie
    #49
    "és soha a büdös életben nem fognak haza jutni."

    hopp, ezt csak most vettem észre. aki nézi a sorozatot, az tudja, hogy haza fognak jutni. (hozzáértés rulz:)
  • winnie
    #48
    "Azért csökkent a nézettség mert mindenkinek"

    azért csökkent, mert 21-ről 22 órára került. meg azért, mert a sorozatok nézettsége szinte kivétel nélkül évről-évre csökken. nem kell túlkombinálni.

    "s azt daraboltam volna föl mondjuk 15 egy órás részre és lett volna egy épkézláb befejezés nem maradtak volna elvarratlan szálak és ennyi. "

    tipikus kezdőbetegség. sokan ilyenkor döbbennek rá, hogy "jé, sorozat" - az ilyen 15 részes izé nem létezik vagy minisorozatnak hívják. amerikában olyasmi évente van 1-2, de ott főműsoridőben sorozatok vannak, évi 60-80. attól, hogy egy friss sorozatnéző megdöbben, hogy "jé, ilyen is van", még a jelenség 40-50 éve megvan.

    "készítők nem a haszonra hajaznak hanem arra ,hogy valami jót alkossanak és tudnák hol kell abba hagyni."

    ez viszont jó volt, nevettünk:)
  • Adam II
    #47
    Azért csökkent a nézettség mert mindenkinek tele van a töke azzal ,hogy halmozzák a misztikus baromságokat de semmire sem adnak kielégítő választ sose történik semmi és soha a büdös életben nem fognak haza jutni.
    A Lost óta rühellem az összes sorozatot ami lineáris mert tudom ,hogy úgy is az lesz ,hogy az örökkévalóságik fog tartani és amikor már nem lesz bevétel a készítők kitalálnak valami fantáziátlan befejezést aztán szevasz.
    Ha én a helyükben lettem volna megírtam volna egy kerek egész történetet jól kidolgozva és azt daraboltam volna föl mondjuk 15 egy órás részre és lett volna egy épkézláb befejezés nem maradtak volna elvarratlan szálak és ennyi.
    Látszik ,hogy már kezdenek kifogyni az ötletekből már annyi mindent halmoztak fel ,hogy már maguk se tudják mi folyik a szigeten hol megbénul a csávó hol nem arról az árnyék izéről 10 részenként ha említenek valamit. Nah mindegy jó sorozat lett volna ha a készítők nem a haszonra hajaznak hanem arra ,hogy valami jót alkossanak és tudnák hol kell abba hagyni.
  • evetke007
    #46
    "Hogy minek köszönhető az érdeklődésvesztés nem tudni, hiszen Amerikában bár ugyancsak csökkent némileg a sorozat népszerűsége, mind a tévésepizódok, mind a DVD-megjelenések tekintetében az élbolyban van a sorozat..."

    Ebből nekem az jön le , hogy a magyar "sorozat néző" közönség értelmesebb mint az amerikai .
    Szerintem kár volt "megtanulni" járni az egyik főszereplőnek , mivel ennyi epizód alatt már járókerettel is felderíthette volna A szigetet .
    És akkor nem az óceát nézegetnénk minden részben 10 perceken keresztül , melankólikus zene kíséretében
  • winnie
    #45
    de egyébként vicces ez a klasszikus jelenség. az értelmes kommentek helyett a klasszikus tetszik-nemtetszik győzködés megy:D

    az egészben persze az a szép, hogy ha a lost-utáló leírja az ő kedvenc filmjét vagy sorozatát, hasonlóképpen röhögne rajta mindenki, tartaná ovisnak vagy primitívnek. de ezért jó a fórum:)
  • winnie
    #44
    "abban lett eltolva a nézettség, h olyan sokat vártak a 2. évaddal...ennyi a "recept""

    de most komolyan, aki nem tud arabusul? ugyanannyit vártak.
  • warrior28
    #43
    Tipikus bugyuta, elcseszett hozzászólás egy ovistól a tied! :)
  • opeca
    #42
    Hát ez az:)
    Sőt, talán még hízott is a malac:)
  • Atisz #41
    Lol, tényleg. Elég hiteltelen a sorozatban (sok minden más mellett) hogy még mindig nem fogyott le :P

    (Robert De Niro vagy Christian Bale kellett volna a helyébe, nekik nem gond 20-30 kiló le föl dobálása :D)
  • JTBM
    #40
    A letöltések nem befolyásolják a sorozatok nézettségét. Kevesen tudnak letölteni, ezek közül még kevesebben értik annyira az angolt, hogy eredetiben nézzék. Felirattal pedig nem ugyanaz.

    A letöltések is megcsappannak. A Lost 3. részét egyben töltöttem le 720p x264-es verzióban, amire sokat kellett várni. A mai napig nem néztem meg.
    A SG Atlantis-t megnézem TVrip formátumban, mert nem bírom kivárni a HDTV verziót, pedig csak 2-3 nappal később jön...

    A Lost egyébként nem rossz és ha már abszolút semmi más elfoglaltságom nincs, akkor megnézek 1-1 részt. De hiányzik belőle valami, ami odakötne a képernyő elé...
  • opeca
    #39
    Tipikus bugyuta, ovisoknak való, elcseszett sorozat. Főleg azzal a dagi gyerekkel.
    Nem csodálom, hogy csökken az érdeklődés:)
  • juventino
    #38
    abban lett eltolva a nézettség, h olyan sokat vártak a 2. évaddal...ennyi a "recept"
  • winnie
    #37
    "pl: én annak idején leszedtem a pb 2.évadát(most megy az rtlen), szépen sorban hetente ahogy ment amerikában, aztán elkérte tőlem jó pár haver akik megnézték, és ők is átirták jó pár ismerősnek és igy tovább...."

    és hányuknak volt AGB-panele? mondjuk nem lényeg, de direkt írtam számokat. itthon nézik a sorozatot neten 10ezren. oké, legyen a háromszorosa. a 2. évadot a tévében 1 millióan látták. 100*-szoros differencia. olyanokkal kár példálózni, akik eleve nem a ker. tévék előtt gubbasztanak. (papa, mama, nagyi, falu)

    még angliában vagy a németeknél sem számottevő a netes letöltés - pont nálunk lenne? ugyan már.

    "a net sem lehet gond hiszen már majdnem mindenhol van, ha mégsincs akkor meg van egy haver akinek igen."

    oké, akkor itt a bibi a gondolatmenetben. ezt te sem gondolod komolyan. ne magadból indulj ki. net eleve alig van és az "alig" kis része warezel csak, a többség azt sem tudja, hogy az mi fán terem, csak hallott róla.
  • temes69
    #36
    szerintem meg a letöltések igenis befolyásolják a nézettséget. pl: én annak idején leszedtem a pb 2.évadát(most megy az rtlen), szépen sorban hetente ahogy ment amerikában, aztán elkérte tőlem jó pár haver akik megnézték, és ők is átirták jó pár ismerősnek és igy tovább....
    véleményem szerint csak azok nem nézték meg akik utálják a feliratos filmeket, mert nem bírnak gyorsan olvasni. nekem is van olyan ismerősöm aki elkezdte nézni de azt mondta hogy nem bír egyszerre olvasni meg filmet nézni.
    aki meg letöltött verziót akar nézni annak a net sem lehet gond hiszen már majdnem mindenhol van, ha mégsincs akkor meg van egy haver akinek igen.
    egyébként a lostot nem nézem, nem is néztem soha.
  • Cassano
    #35
    Én akit ismerek szinte mindenki netről töltött Lostot néz. Ez nem azt jelenti, hogy mindenki saját maga tölti, sőt, csak beszerezték másoktól.
    Az AXN meg nem 30-40 ezer, ismétlésekkel inkább 100 ezer, az már nem kevés. + tavaly meg tavalyelőtt még fele annyi embernek se jött az a csatorna mint idén.
  • Cassano
    #34
    "Lost - Eltűntek 3. évadnyitója nem tudta azt a szintet hozni, mint a hét többi, 10 óra után kezdődő sorozata, a Gyilkos számok, a Gyilkos elmék vagy a Jericho"

    Erre már nem emlékszem, de most mindegyik esti sorozatot keményen elver 18-49-ben és a teljes népesség körében is a legtöbbet.
  • winnie
    #33
    "Nem hiszem, hogy túlbecsülném a dolgot."

    pedig de. letöltik 10 ezren, tévében nézik több százezren, az axn-en 30-40 ezren. semmi jelentősége a töltésnek. (ha lenne, akkor más sorozatnál is lenne, vagy a lost más évadánál)

    "Mondjuk nem tett jót a sorozatnak a 3. évadban lévő rengeteg szünet, kihagyás."

    egy szünet volt és a nézettség a 3. évadra esett, enm a 3. évad közben.

    "De én továbbra is fenntartom a véleményem, hogy a rajongók többsége, akik ugye a kései időpontba is a tv elé ülnének már látták a sorozatot."

    mondom: 700 ezren nézik. letöltik 10ezren. a rajongók többsége, hatalmas többsége péntekről-péntekre várja, hogy mi is fog történni. (még, ha itthon lenne értelmes internetpenetráció, akkor érteném, amit írsz, de így?)

    "A letöltések száma visszaesett volna? Ezt meg ugyan miből lehet tudni. :) Ezt egyszerűen nem lehet megállapítani."

    ó, ne becsülj le. eleve logikus a dolog, naná, hogy visszaesett, hiszen nem fogják többen nézni a 3. évadot, mint az 1.-t. és nyilván nem jöhet be mindenkinek, szóval lesznek elpártolók.

    mondjuk a letöltések számából? (vizsgálva az egyre bővülő tagságú nagyobb hazai torrentoldalakat, a 2. évadhoz képest mindegyiken kevesebben töltötték a heroes-t.) dettó a feliratletöltéseket nézve, nagyot csökkent a népszerűsg. persze még így is a 3. legnépszerűbb sorozat, de sokan csalódtak. akik viszont kitartanak, azok csupa pozitívat írnak zömáben.
  • Cassano
    #32
    Arányaiban szerintem így is többen nézik Magyarországon a Lost-ot, mint Amerikában. Ezért se állja meg a helyét a hülyék vagyunk hozzá, inkább arról van szó, nem szoktak hozzá mifelénk az emberek, hogy valamit 6 éven át folyamatosan nézni kell, hogy értsék is. A péntek esti kezdés kétségkívül nem tett jót, az AXN az ismétlésekkel együtt tuti elvitt 100 ezer nézőt és nem kevesen szerezték be már eddig is netről a részeket. Nyílván ez leginkább a fiatalokat érinti, ezért is szép teljesítmény a 400 ezer fölött, péntek esti nézettség 18 és 49 között.
  • Ackro
    #31
    ez a jericho is megérne egy pár 'kedves' szót, de azt nem itt és most... :)
  • Ackro
    #30
    én nem néztem és nem láttam egy részt se ebből az agymenésből tehát csak azt írom le amit a bele-bele kukkantásokból leszűrtem (előre is bocsi azoktól akik szentélyt avattak a sorozatnak): csak annyit tudok róla, hogy valami repülőgépszerencsétlenséget szenvedett szedett-vetett banda egy lakatlan szigeten egymás torkának esik kitudja honnan előkerülő lőfegyverekkel és macsétákkal, majd úgy három-négyszáz részen keresztül írtják egymást, közben megtudunk mindenkinek a múltjában valami sötét foltot majd kiderül, hogy a sziget nem is lakatlan, egyre többen lesznek a túlélők és a szigetlakók, egyre több és nagyobb fegyverarzenállal esnek egymás torkának...
    sztem a vége valami olyasmi lesz, hogy felkel egy gondozott egy diliházban aki ezt az egészet álmodta, vagy ápolók pofozgatnak egy kábszertúladagoltat a korházban gyomormosás és vérátömlesztés után.
    sztem a forgatókönyv veszett el és amíg megtalálják egyre szövevényesebb és erőltetettebb lesz a történet aminek az lesz a vége, hogy nem lesz megoldás... akinek bejött a twin peaks annak ez is tetszeni fog...
  • Atisz #28
    Hála az égnek... ilyen semmitmondó és értelmetlen, kusza sorozatot még nem láttam. Az utolsó részt azért poénból majd megnézem :P
  • SaintSavin
    #27
    Nem hiszem, hogy túlbecsülném a dolgot.
    Mondjuk nem tett jót a sorozatnak a 3. évadban lévő rengeteg szünet, kihagyás.
    De én továbbra is fenntartom a véleményem, hogy a rajongók többsége, akik ugye a kései időpontba is a tv elé ülnének már látták a sorozatot. (Már amennyit látni lehetett.)
    A letöltések száma visszaesett volna? Ezt meg ugyan miből lehet tudni. :) Ezt egyszerűen nem lehet megállapítani.
  • Tinman #26
    A 2. évad sajna nagyon az időhúzásra ment ki.
    A 3. évad már sokkal jobban sikerült. Nem rossz, ha egy sikersorozat sokáig fut, de a Lost esetében a sok kérdőjel miatt, nem lenne szerencsés még hosszú évekig elhúzni. Egyébként a 3. évadban rengeteg dologra válaszoltak, így más sokkal élvezetesebb az egész.
  • Hoz_Hun
    #25
    Még annyit esetleg ehhez, hogy különböző sorozat típusok vannak. Van ugye a CSI amik részről részre záródnak. Vannak az évadosok mint a 24, ami évadonként ad kerek egészet. Van a család regénysorozatok, amiket a szerplők miatt nézünk és nincs igazán benne esemény, történés sem megoldásra váró rejtély. És végül a LOST aminek a vége lost az idő tengerében. Én úgy gondolom, hogy a ha valaki lost stílusú filmet készít akkor ne akarjon Dallast belőle. Ne a harmadik évad után kezdje el kitalálni, hogy "a francba mit is tudnék ebből kihozni". Ezt felelőtlenségnek tartom.
  • Hoz_Hun
    #24
    Én úgy gondolom, hogy az a jó, ha mindennek van egy eleje, egy közepe és egy vége. Azon kívül szeretem a változatosságot is. Azért jó ha van egy befejezése, mert akkor egy egészre tekinthetünk ami jó, és ez minősiti a sorozt készítőit, kiadóit, szereplőit. Ha valami jó volt akkor szivesen nézek meg tőlük mást is. De ha ott hagyok egy sorozatot, mert meguntam, csalódtam, stb akármi, akkor rossz szájízzel gondolok rá vissza. Ha manapság viszek egy sorozatot a szüleimnek, hogy "Nézzétek meg ez nagyon jó kis sorozat." akkor ezt kérdezik először "Ez is olyan rétestészta mint a Lost?" (merthogy azt is én vittem nekik anno hogy milyen jó). Itt van ellenpéldának a ROME. Imádtam, imádom megvettem DVDn két évadot ért meg, annyira is tervezék és úgy tökéletes ahogy van. A szereplők nevére felkapom a fejem ha hallom és ha valahol azt látom hogy HBO sorozat akkor "Ááá igen, ez csinálta a ROME-t".
    Remélem érted hogy mire gondolok ezzel az eleje-közepe-vége gondolatmenettel?