64
  • winnie
    #23
    igazából engem hidegen hagy - nem "szeretném", az ilyesmin rég túlléptem, úgysem én döntök. én csak arra célzok, hogy semmi realitás nincs abban, hogy egy sorozatot "rövidre" fogjanak. ez éppen a sorozatkészítés filozófiájának mondana ellent.

    ha valaki azzal megy be egy csatornához, hogy ötlete sincs, hogy hogyan nézne ki egy sorozat 7 év múlva, azt kirúgják. vagy minisorozatot csinál valaki, vagy sorozatot. ha utóbbit, akkor megvannak a tervei, hogy a mágikus 7. évre mit akar elérni (nem véletlen ugye, hogy a színészeket ennyi időre kötik le)

    (node azt írod, hogy sokan leszeretnék zárni. et nem tudom hova tenni. a sorozatok sosem arról szóltak, hogy a "lezárók" mit akarnak. aki le akarja zárni, az nem nézi tovább. ha sokan így döntenek, csökken a nézettség és kénytelenek lesznek befejezni a sorozatot. no, de amíg nézik a népek? akkor naná, hogy nem zárják le, hiszen azért nézik, hogy folytassák.)
  • Hoz_Hun
    #22
    "...miért kellett volna rövidebbre fogni. ez sorozat. hosszúra kell fogni..."

    TE szeretnéd hogy hosszú legyen és nyilván sokan vannak még így vele. Hidd el jónéhányan vannak ellenben úgy, hogy valami frappán bezárással jobb lett volna már túlépni rajta. Néha a kevesebb a több.
  • winnie
    #21
    "Ez igaz, de a Lostot írók sem tudták mi lesz belőle,"

    de te tudod, hogy nem tudták. nyilván azt tudják, hogy mire megy ki a játék, anélkül nem lehetne írni.

    "szóval nem arról van szó, hogy a történetet ne tudták volna rövidebbre fogni."

    miért kellett volna rövidebbre fogni. ez sorozat. hosszúra kell fogni - de ők rövidre fogják és befejezik, mert tudják, hogy mit kell elmesélniük.
  • qcaa
    #20
    100%ig igazat adok neked!
  • winnie
    #19
    "A rajongótábor letölti a netről és megnézi pár nappal a premier után"

    hehe, megint egy wareztúlbecslő. az első évad is ugyanúgy volt axn-en és letölthetőben. a második is. de mondjuk látszik a tendencia, hiszen a letöltések száma is visszaesett, sokan mondtak le a sorozatról, szóval az is a tévés trendet követi.
  • Hoz_Hun
    #18
    Te se gondolod komolyan, hogy azért nézik kevesebben, mert mindenki letölti. Ezt nyugodtan felejtsd el. Persze ez az inteligenses baromság is hülyeség. Az én körömben mindenki azért hagyta abba, mert elege lett a sok kérdőjelből. Hogy hétről hétre szopatják őket, hogy na majd most kiderül valami, aztán meg semmi. Egy idő után betelt a pohár, mindenkinél másmikor.
  • Hoz_Hun
    #17
    "...ha egyszer a történet x részbe fér bele, akkor kár összecsapni..."

    Ez igaz, de a Lostot írók sem tudták mi lesz belőle, szóval nem arról van szó, hogy a történetet ne tudták volna rövidebbre fogni. Egyszereűen nézett volt így addig irták a marhaságokat, amig már maguk is bajba kerültek, hogy mi is van már benne.
    Amúgy tényleg a 3. évad a legjobb. Én abbahagytam a másodiknál, és csak jóval később amikor valaki ajánlotta a 3. évadot néztem meg egyben. A környezetemben én vagyok az egyetlen, aki még nézi.
  • SaintSavin
    #16
    Ne legyünk már ilyen hülyék, méghogy hirtelen a magyaroknak lett túl inteligens :)) sorozat. Ugyan, mindenki tudja, az RTL klub kb. egy év késéssel hozza a sorozatot, az axn-nél is van kb 1 hónap csúszás, ráadásul nem is fogható mindenhol a csatorna. A rajongótábor letölti a netről és megnézi pár nappal a premier után. Ennyire egyszerű, még jó, hogy nem fog leülni késői időpontba egy már rég látott részt megnézni.
    Szóval a számok mögött más indokok rejteznek szerintem.
  • winnie
    #15
    "Az 1. és 2. évad nagyon unalmas volt (kivéve 1-2 részt), de hál isten a 3. már felpörgött....csak ez a sok huzavona ne lenne...."

    ez pedig érdekes. anno mi is rendeztünk szavazást és a szavazók 75%-a azt mondta, hogy a 3. évad volt a legistenkirályabb, de szerintem az első (tele volt remek részekkel) - tény, azt látták a legtöbben, attól lett kult a lost, az húzta az embert a sorozatba, stb. szenzációs flashbackek, rejtélyek és mellé a szigetsztori is elfér.

    mindenesetre elég ritka, hogy kreatív szempontból a 3. évad eddig a legjobb és ki tudja, milyen lesz a negyedik.
  • winnie
    #14
    " de egyszerűen kezd elhúzódni ez a dolog, bőven elég lett volna 3 évad."

    persze, sokan így gondolják, de igazából, akinek gondot jelent a nézés és zavarja, annak mindig van kiugró, nem? ha egyszer a történet x részbe fér bele, akkor kár összecsapni. (meg amit az előbb írtam, nem szokás sikersorozatot befejezni. kábé 50 éve nem szokás)
  • Wittgen
    #13
    Itt nem az a baj, hogy intelligens sorozat, hanem , hogy mi magyarok türelmetkenek vagyunk és nem igazán szeretjük, ha egy történetszálat húznak-halasztanak a végtelenségig. CSI sorozatok azért sikeresek, mert minden rész egy-egy különálló sztori (mégha a háttérben néha meghúzódik egy mellékszál is) és a 40. perc végére megkapjuk a válaszokat, itt meg még a 3. évaddal sem zárul le a sztori (persze, aki tud gondolkodni az egyből leveszi, h. a sorozat befejezése után kik maradnak életben...).

    Az 1. és 2. évad nagyon unalmas volt (kivéve 1-2 részt), de hál isten a 3. már felpörgött....csak ez a sok huzavona ne lenne....

    ...igaz én nem tv-ben nézem, hanem alternatív eszközön.
  • bunny
    #12
    Elmondanám hogy én azért megértem. Magam is néztem, nyilván mint itt mindenki húztam le az angolt ahogy feltették a net-re. És tényleg nem rossz a harmadik rész, de egyszerűen kezd elhúzódni ez a dolog, bőven elég lett volna 3 évad.
    Már én is úgy voltam, hogy hát jó, megnézem mostmár mi lesz, de olyan különösképpen nem hozott már lázba a dolog. Nem vagyok benne biztos, hogy a 4. évadot nézni fogom, ennek most vége lett, bár kicsit furán de olyan szinten azért mégis lezáródott, hogy az ember azt mondja, na akkor itt most abba tudom hagyni.
    Ez volt a Stargate-tel is. A legutóbbi évadok már olyan rétestészává lettek, hogy végül csak befejezték. Előbb kellett volna.
  • winnie
    #11
    az végülis tény, hogy amerikában az intelligens sorozatok lehetnek sikeresek, míg idehaza a kevésbé gondolkodósak a menőek. (a lost ilyen szempontból tuti nem kommersz)
  • kanduhr
    #10
    ½Az egyik legtöbbet hangoztatott (és eléggé dehonesztáló) érv szerint a Lost - Eltűntek túl intelligens sorozat még nekünk. ½

    Na persze.
  • NintendoGC
    #9
    Én meg már alig várom a 4. évadot!! Hülye lennék emiatt? Netán degenerált? Vagy idióta (ahogy azt djukel oly szellemesen megfogalmazta).

    A 3. évadot meg a napokban fogom befejezni (harmadszorra nézem végig)!!
  • winnie
    #8
    "nem rétestészta ez kéremszépen."

    újabb újonc:) nem az, sorozat. a sorozatot sok-sok évre tervezik, nem fejezik be 3 évad után:O

    a sorozatoknak, a sikeres sorozatoknak nem szokták azt mondani 2-3 évad után, hogy ekkor és ekkor befejezzük - a sikeres sorozatok mennek 6-8-10 évig, míg megunják a készítők vagy a színészek. ez nagyon ritka, hogy valaki azt mondja, hogy a történetet a 6. évadra be tudjuk fejezni. (ott a jóbatárok, 10 évad, amikor egybe is be lehetett volna sűríteni, mégsem sírt senki:)
  • Teppik Amon
    #7
    Én az AXN-en néztem. Jó volt a 3évad! Szerintem sem kéne MÉG 3 évadra nyújtani. nem rétestészta ez kéremszépen.
  • a_n_d_r_e_w
    #6
    tudom én, hogy szarkazmus, nem is arra reagálnék, de szerintem túl sok lenne ha több lenne. Ez a maradék 48 rész szerintem pont jó.
  • winnie
    #5
    hidd el, én sem örülök, hogy máris be akarják fejezni, pláne ilyen durva 3. évad után, de egyszer minden jónak vége szakad.
  • DoctorJohnson
    #4
    Még 3 évad? Nevetséges
  • Hesztia
    #3
    Hidd el, hogy be fog indulni.:)
  • Cobra.
    #2
    Szerintem a második évad igen gyenge története (főleg a vége felé) sok embert elriasztott a sorozattól, ráadásul a 3. évad első két része se volt olyan hűdeszuper. Én azért nézem, de messze nem köt le annyira, mint az első évad.
  • sleepyhead
    #1
    18-49ben kurva erős még mindg 22:15höz képest főleg, ennyit erről

    tavaly supernatural ugyanekkora volt , kb ennyi nézőt vonzott magához kissebb 18-49cel.