91
Gerincműtét - Volt már valakinek?
  • Rise Against
    #11
    á újratanulni biztos hogy nem kell semmit.
    Nah dejó hogy elolvastam, nekem ilyen gyógyíthatatlan kórházfóbiám van :D Az ilyen dolgoktól én annyira tudok félni, még akkor is, ha tudom hogy alaptalan... hogy nem eszek, hányingerem van, leesik a vércukrom és majd szétvet az ideg, még akkor is, ha csak szimplán bemegyek a kórházba, és tudom hogy nincs semmi bajom...
    Állandóan van valami szarságom, már unom. A fogamat sem lehet rendesen kihúzni, szájsebészhez kell menni, mert a gumós része letörik a gyökere meg túl erős és bennemarad, pl. Pfujj, elmegy az életkedvem a kórház gondolatától is. Az a kórházszag, azok a beteg színek, azok a kórházi eszközök. Az a sok beteg ember... pokol áááá
  • [HUN]FaTaL
    #10
    Részvétem a gerincműtét miatt nem lehet valami kellemes, nekem még sosem volt.

    Ilyen felébredés nekem orrmandula műtét közben volt érdekes volt hogy matat a pofámnál a doki:D Aztán gyorsan visszaaltattak..
  • Neoncsoves
    #9
    kösz mindenkinek :) igazából akkor lesz érdekes ha tényleg műteni kell... bár elvileg 18 éves koromig nem műtenek mert addig még fejlődik a csontozatom ;) addig meg még van pár év és még javulhat ez... főleg most nézem a röntgen felvételeket, ami a derekamnál (tehát lent) van felvétel, alig van 2-3 fokos görbület :) Felül meg elég nagynak tűnik de az szerintem azért volt mert fekve csinálták és a fejemet felpolcolták. Egyébként Dunaújvárosban a röntgenes nők nem tudták hogy mi a "Kétirányu ÁLLÓ teljes gerincröntgen" Erre megcsináltak 2 állót 2 fekvőt :\ szal Pécsen megint lesz +3-4 röntgenem... komolyan világitani fogok!!! :D
  • kuci06
    #8
    ejjj, részvétem
    sok szerencsét hozzá! :D
  • Neoncsoves
    #7
    akkor inkább altatás
    [szerk.: engem 3 éves koromban műtöttek sérvvel, és az 1 órás altató 30 percig hatott. műtét közben felébredtem és láttam a beleim megnéztem, aztán vagy visszaaltatott egy nővér vagy doki vagy magamtól aludtam vissza xD de emlékszem a doki ott matatott vagy már varrta össze a sebet :D aztán mondtam: "Jóvan alszok tovább xD "
  • clio1616v
    #6
    aztán utánna vagy tudsz mozogni vagy nem.
  • Carlos
    #5
    A gerinces érzéstelenités arról szól, hogy belédszúrnak egy szép nagy tűt és kábé másfél két napig nem tudod mozgatni a tagjaidat.
    Olyan, mintha lebénultál volna.
    Másik jópofaság, hogy nem tudod tartani a vizeletedet, tehát katéter. Megmozdulni nem szabad, tehát csak háton alhatsz.
    Később, ha már múlik a hatása de még benned van az érzéstelenitő akkor esélyes a hányás.
  • Neoncsoves
    #4
    Hát, amennyit tudok: Gerincferdülés. egyik helyen 23fok másikon 34fok. Valahol a gerincemen megvannak csuszva a csigolyák, egymásra csusztak.. van egy kis görbület a gerincem közepe fele, de az nem annyira vészes... azt mondta a Prof. hogy 39foktól műtét :|
  • Benc16
    #3
    részvétem :/
  • Borg
    #2
    Talán nem ártana elárulni, hogy mit műtenek a gerinceden.
  • Neoncsoves
    #1
    Szevasztok! Sajnos lehet hogy lesz gerincműtétem... Nem tudom mikor, Október 12.-én megyünk Pécsre a Professzorhoz. Attól tartok hogy csak romlott az állapotom 1 év alatt. Ha volt már valakinek gerincműtéte akkor milyen érzés? Mennyi idő alatt kész? Mert eléggé tartok tőle... Azt sem tudom, hogy altatás vagy gerincbe érzéstelenítés? Ha jól tudom az altatás elég rosszul sülhet el, míg a gerincbe érzéstelenítésnél viszont jó pár óráig ?napig? nem érzed a gerinced ezért nem tudsz mozogni... Illetve, ha megműtenek, kell-e újra megtanulni dolgokat. gondolok pl: Járni, egyéb dolgok?

    [szerk. : Esetleg valaki tud gerinctornát? Mert a kontrollig csinálnám, aztán utána mondanák mikor lenne műtét, addig is csinálnám, hátha javulna az állapotom és nem kéne műtét... Úszás sajnos kizárva, mert a hátamon nem tudok vizenmaradni mert fáj... Aztán meg az uszodából fél éve összeszedtem valami bőrkiütést ami azóta sem múlt el. Esetleg valami hasznos tornát aki tud az kérem irjon! Előre is kösz.]