91
Gerincműtét - Volt már valakinek?
  • hitch
    #51
    ja már leirTAD akkor bocs.majd ha esetleg műtenek mond már meg hogy hogy sikerult.
  • hitch
    #50
    sziasztok nekem is volt gerincműtétem.Az országos idegsebészeten műtöttek meg gerinc cystával ami a csigolya alatt volt ezért azt is ki kellet venni és raktak bele titániumot 8 csavarral rögzitették.Amugy nem volt vészes.engem altattak.A legrosszab az érfestés volt.

    Nyugodj meg neoncsöves attol fugg mi baja van a hátadnak hogy kezdett el fájni meg ilyenek azt mond el légyszives.
  • Picar77
    #49
    hu, de jó hogy engem altattak alatta :D
    ha azt látom magamtol alszok el XD
  • Super Saiyan
    #48
    én 12 voltam mikor kivettér a mandulám (mind2-t) de nem kaptam altatást...
  • stream man
    #47
    kinek nincs :DD
  • jefferson83
    #46
    Nem csak izomfejlesztésről szól, hanem a helyes tartásról is, amiben a könyv a fejeden segíthet.
  • Dave0092
    #45
    nekemis van gerincferdülésem :S
  • David2
    #44
    nekem 4 éves úszás után is diagnosztozáltak gerinc ferdülést, aztán jött egy kis gyúrás, s mostanra már negatív

    amit adtak gyógytornás papírt kábé kukában alátétnek elmegy, ilyenek vannak benne, h "nehéz" könyvet vigyél a fejeden, s hasonszőrű fasságok, el lehet képzelni ezeknek izomfejlesztő hatásfokukat, márha egyáltalán van:P

    sport nélkül egyenesút vezet a gipszágyhoz, ez van
  • trident
    #43
    Nem a legjobb helyen tetted fel kérdésidet, nem jól, ráadásul feleslegesen gondolkodsz.:)

    Ezeket az operatőrrel, kezelőorvossal kell megbeszélned.

    A gerinc, gyógytorna pedig hasznos lehet, érdemes lenne egelsőnek csak néhány könyvet elolvasnod, gyógytornásszal, kezelőorvossal beszélned.

    Ha pedig alig tudsz valamit egy téged érintő krónikus betegségről, ha nem teszel, tesztek, javasolnak alternatívát ismert betegségre, akkor ott valami el van nagyon cseszve. És itt nem csak másokra gondolok.
  • Frosty01
    #42
    úgy tudom hogy 14 alatt altatnak, felette már csak ha nagyon muszáj... és mandulánál nem :)
  • Rise Against
    #41
    Nekem volt gerincferdülésem. Elkezdtem kung fut gyakorolni. 2 év után megnézték újra, és láss csodát, gyönyörű egyenes volt a gerincem :p
    Szóval a harcművészetet tudom ajánlani, annak, akinek van türelme hozzá.
  • Rise Against
    #40
    nekem izomrángásom kb. fél év óta akkor szokott lenni, ha vért vesztek. Elég ha pl. megvágom magam. Elkezdek enyhén reszketni, vacog a fogam és cseppet rángatóznak az izmaim... nincsen hemofóbiám vagy ilyesmi, egyszerűen csak így reagálok a vérveszteségre. kb. egy éve még semmi mellékhatását nem láttam ha folyt belőlem a vér, ilyen először vérvétel után volt. Én vashiányra, vagy valami ilyesmire gyanakszok. Úgy tudom a vérnyomásommal nincs baj, átlagos... bár ha valami van lehet hogy leesik, mert nagyon stresszelős és rosszullevős vagyok, ha kórházról van szó :p Egyébként jöhet minden, a látványa semminek nem izgat, a vért, durva dolgokat elég jól bírom, de ha tudom, hogy azt a tűt belém fogják nyomni... A lidokainra meg már lassan immunis leszek :D Már kb. dupla adagot kell belémnyomni a fogászaton is. Mint múltkor, amikor a balfasz nő letörte a fogam gumós részét, és szájsebészetre kellett menni, hogy kivágják az ínyemből a bennemaradt ideget és gyökeret. Pfff eddigi legrosszabb élmény :p
  • Sephi
    #39
    Na jo a tema. Nekem is van gerincferdulesem... nem tudom hany fokos de en uszni jarok emiatt mert kulomben nagyon de nagyon faj a hatam :(

    Sok szerencset neked!!!
  • HiPPoNaX
    #38
    3 eve vettek ki a mandulamat, en 16 evesen valaszthattam, hogy erzestelenitsenek vagy altassanak, utobbit ertelemszeruen nem akartam, de a kisebb gyerekeket rutinbol altatjak (mellettem fekvo 5 eves kissracot az orrmandula kivetelehez is altattak)
  • Rage47
    #37
    akkor nem fizettünk eleget:S
  • [Walaki]D`Lair
    #36
    Alapból nem is altatnak már mandulaműtétnél, igaz 30 éve se altattak előtte :D
  • sz4bolcs
    #35
    Jó volt az anyag. :-)
    Én Dr. House-t kérném, hogy tekerjen egy spanglit.
  • SHADOWEYES7
    #34
    "FIZESS! Sajna ez van"

    Ez tényleg így működik!!!!!
  • Vegas
    #33
    nem lennék a helyedbe :-/
  • Picizöldfül
    #32
    MAgyarországon (általában) a legszarabb altató szereket adják pl.: mandula műtétnél,nincs rá keret hogy olyan altatószert adjanak aminek nincsen durva mellékhatása(hányás,izomgörcs),ha olyan altató szert akarsz amitől nnincs semmi bajod,akkor FIZESS! Sajna ez van.
  • [Walaki]D`Lair
    #31
    Anyámnak műtötték a gericsérvét érzéstelenítéssel, délutánra semmi baja nem volt...
  • Aspyrin
    #30
    Igaz
  • sz4bolcs
    #29
    Sokan még több évtizedig élnek, miután nyitnak egy "halál után" c. topicot. :-)))
  • F1re
    #28
    na enmgem betettek 1 szekbe nem altattak es nekem is meg mutattak az ormandulamat es nekem nem a kiszedes fajt hanem az hogy utana lenyomtak a torkomon 1 csipeszt amibe nagy vatta pamacs volt es fell le huzgaltak a torkomon igy szettek ki a vert de ez vami halalosan fajt :D es ugyan ez volt haveromnak is es o is azt mondta hogy ez az 1 ami atom nagoyn faj :D
  • Neoncsoves
    #27
    nem a műtétes lé :) hanem hogy csak fogadott minket dunaújvárosból
  • SHADOWEYES7
    #26
    Nekem elösször az 1 maszkot tartottak az arcomba,hogy szívjak bele jó nagyot de semmit sem éreztem erre a prof mondta hogy még 2x tegyem meg mivel a testsúlyom miatt lehet több kelett, 3-ik szippantás már nagyon kellemes volt (szerintem valami enyhe drog féle lehet,vagy kábitó gáz) és közben az altató orvos a bal karom vénájába nyomta az altató injekciót,de mondom semmi mellék hatás nem volt hálistennek már 3-ik nap tök jól voltam.
  • Rage47
    #25
    Engem is altattak már. Utána viszont 2 hétig szarul voltam. Altatás utáni napon görcsbe rándultak az izmaim, elkezdett rángatózni a lábam, el akartam ájulni stb. És ha ittam calcium-ot akkor jobban lettem. Tesi órán is egyszer rámjött a 2. héten. Állítólag van olyan altató anyag, ami okozhat ilyen mellékhatásokat később. Persze a doki tagadta, hogy attól lettem volna szarul. Másik doki meg azt mondta h lehetséges...
  • Aspyrin
    #24
    Így már világos. Nekem gyerekkoromban egyszerre vették ki mindkettőt, valószínűleg ezért altattak.
  • Borg
    #23
    Szintén, de ez orrmandula! Amikor 18 évesen kiszedték a másik mandulámat, ott már altatás volt. Jó szar is volt az éter miatt...
  • Borg
    #22
    Egyébként nem értem mi a problémád az úszással. Ahhoz hogy a gerinc izomzatodat erősítse (mert ugye azért ferdül el, mert nem tartja rendesen semmi) nem háton kell úsznod.
    Most hogy tápos vagy hozzá, és még kiütést is összeszedsz, az szerintem nem kizáró ok az úszás ellen, ha egyszer megúszhatnád vele a műtétet. Persze azt is csak akkor, ha ha hentente többször eljársz úszni.
  • SHADOWEYES7
    #21
    mandula műtéten sosem altatnak, engem sem altattak igaz 4 éves voltam de soha nem felejtem ,detto azt csinálták mint'Rise Against' -nak
  • Gladiator
    #20
    felteszel itt 500 millió kérdést, amire nem sok esély van, hogy normális választ kapsz. nem lenne egyszerűbb az orvost megkérdezni? Szentem több tapasztalata van...
  • Aspyrin
    #19
    Gondolom nem altathattak egészségügyi okok miatt.
  • el bruja
    #18
    de lejegelték nem?
  • Aspyrin
    #17
    Anyám borogass, még évek vannak hátra az amúgy sem biztos műtéted előtt és nyitsz egy topikot neki?
    Félre ne érts, szar dolog lehet kétségek között élni, de egy "kissé" szerintem elkapkodtad a témanyitást.
  • SHADOWEYES7
    #16
    :O

    és ez a végső lóvé amit adtok neki a gerinc műtétért????((szerintem kevés))--bár nem szólhatok bele a saját kasszátokba ,meg nem is látok bele,de én 50-est adtam a profnak.
    plussz 20 a altatósnak. stb..
  • Neoncsoves
    #15
    10est kapott a prof. majd meglátjuk mennyit kapnak a nővérek meg a többiek :D
  • SHADOWEYES7
    #14
    Az aneszteziológuson rengeteg múlik,sajnos neki is kell tolni lóvét,hogy az altatás megfelelő módon történjen.
    Engem 1 éve műtöttek strummával,és nagyon jó altató orvost fogtam ki ,igaz ,hogy a professzor ajánlotta be,de nem volt másnap se hányingerem se szédelgés csak az első felálás volt kellemetlen.

    1 biztos sok pénzt kell osztogatni a dokitól az uccsó nővérig bezárólag,hogy még éjjel is rád figyeljenek !
  • Rise Against
    #13
    na fasza... nekem nem csak az orr, hanem mindkét mandulámat vették ki, amikor olyan 4-5 éves voltam. De szó se volt altatásról. Ültem és köptem a vért a tálba, miközben valami érdes fémet lenyomott a doki a torkomon, kiszedte vele a mandulámat aztán megmutatta hogy néz ki :p
    Eddig mindenkit aki mandulaműtétről beszélt, altattak közben. Én ültem és kínlódtam. Na, de túl vagyok rajta, igaz hogy utána két évig kísértett az a reszelős fémérzés a torkomon :p
  • Neoncsoves
    #12
    énse birom :S