91
Gerincműtét - Volt már valakinek?
  • Neoncsoves
    #1
    Szevasztok! Sajnos lehet hogy lesz gerincműtétem... Nem tudom mikor, Október 12.-én megyünk Pécsre a Professzorhoz. Attól tartok hogy csak romlott az állapotom 1 év alatt. Ha volt már valakinek gerincműtéte akkor milyen érzés? Mennyi idő alatt kész? Mert eléggé tartok tőle... Azt sem tudom, hogy altatás vagy gerincbe érzéstelenítés? Ha jól tudom az altatás elég rosszul sülhet el, míg a gerincbe érzéstelenítésnél viszont jó pár óráig ?napig? nem érzed a gerinced ezért nem tudsz mozogni... Illetve, ha megműtenek, kell-e újra megtanulni dolgokat. gondolok pl: Járni, egyéb dolgok?

    [szerk. : Esetleg valaki tud gerinctornát? Mert a kontrollig csinálnám, aztán utána mondanák mikor lenne műtét, addig is csinálnám, hátha javulna az állapotom és nem kéne műtét... Úszás sajnos kizárva, mert a hátamon nem tudok vizenmaradni mert fáj... Aztán meg az uszodából fél éve összeszedtem valami bőrkiütést ami azóta sem múlt el. Esetleg valami hasznos tornát aki tud az kérem irjon! Előre is kösz.]
  • Borg
    #2
    Talán nem ártana elárulni, hogy mit műtenek a gerinceden.
  • Benc16
    #3
    részvétem :/
  • Neoncsoves
    #4
    Hát, amennyit tudok: Gerincferdülés. egyik helyen 23fok másikon 34fok. Valahol a gerincemen megvannak csuszva a csigolyák, egymásra csusztak.. van egy kis görbület a gerincem közepe fele, de az nem annyira vészes... azt mondta a Prof. hogy 39foktól műtét :|
  • Carlos
    #5
    A gerinces érzéstelenités arról szól, hogy belédszúrnak egy szép nagy tűt és kábé másfél két napig nem tudod mozgatni a tagjaidat.
    Olyan, mintha lebénultál volna.
    Másik jópofaság, hogy nem tudod tartani a vizeletedet, tehát katéter. Megmozdulni nem szabad, tehát csak háton alhatsz.
    Később, ha már múlik a hatása de még benned van az érzéstelenitő akkor esélyes a hányás.
  • clio1616v
    #6
    aztán utánna vagy tudsz mozogni vagy nem.
  • Neoncsoves
    #7
    akkor inkább altatás
    [szerk.: engem 3 éves koromban műtöttek sérvvel, és az 1 órás altató 30 percig hatott. műtét közben felébredtem és láttam a beleim megnéztem, aztán vagy visszaaltatott egy nővér vagy doki vagy magamtól aludtam vissza xD de emlékszem a doki ott matatott vagy már varrta össze a sebet :D aztán mondtam: "Jóvan alszok tovább xD "
  • kuci06
    #8
    ejjj, részvétem
    sok szerencsét hozzá! :D
  • Neoncsoves
    #9
    kösz mindenkinek :) igazából akkor lesz érdekes ha tényleg műteni kell... bár elvileg 18 éves koromig nem műtenek mert addig még fejlődik a csontozatom ;) addig meg még van pár év és még javulhat ez... főleg most nézem a röntgen felvételeket, ami a derekamnál (tehát lent) van felvétel, alig van 2-3 fokos görbület :) Felül meg elég nagynak tűnik de az szerintem azért volt mert fekve csinálták és a fejemet felpolcolták. Egyébként Dunaújvárosban a röntgenes nők nem tudták hogy mi a "Kétirányu ÁLLÓ teljes gerincröntgen" Erre megcsináltak 2 állót 2 fekvőt :\ szal Pécsen megint lesz +3-4 röntgenem... komolyan világitani fogok!!! :D
  • [HUN]FaTaL
    #10
    Részvétem a gerincműtét miatt nem lehet valami kellemes, nekem még sosem volt.

    Ilyen felébredés nekem orrmandula műtét közben volt érdekes volt hogy matat a pofámnál a doki:D Aztán gyorsan visszaaltattak..
  • Rise Against
    #11
    á újratanulni biztos hogy nem kell semmit.
    Nah dejó hogy elolvastam, nekem ilyen gyógyíthatatlan kórházfóbiám van :D Az ilyen dolgoktól én annyira tudok félni, még akkor is, ha tudom hogy alaptalan... hogy nem eszek, hányingerem van, leesik a vércukrom és majd szétvet az ideg, még akkor is, ha csak szimplán bemegyek a kórházba, és tudom hogy nincs semmi bajom...
    Állandóan van valami szarságom, már unom. A fogamat sem lehet rendesen kihúzni, szájsebészhez kell menni, mert a gumós része letörik a gyökere meg túl erős és bennemarad, pl. Pfujj, elmegy az életkedvem a kórház gondolatától is. Az a kórházszag, azok a beteg színek, azok a kórházi eszközök. Az a sok beteg ember... pokol áááá
  • Neoncsoves
    #12
    énse birom :S
  • Rise Against
    #13
    na fasza... nekem nem csak az orr, hanem mindkét mandulámat vették ki, amikor olyan 4-5 éves voltam. De szó se volt altatásról. Ültem és köptem a vért a tálba, miközben valami érdes fémet lenyomott a doki a torkomon, kiszedte vele a mandulámat aztán megmutatta hogy néz ki :p
    Eddig mindenkit aki mandulaműtétről beszélt, altattak közben. Én ültem és kínlódtam. Na, de túl vagyok rajta, igaz hogy utána két évig kísértett az a reszelős fémérzés a torkomon :p
  • SHADOWEYES7
    #14
    Az aneszteziológuson rengeteg múlik,sajnos neki is kell tolni lóvét,hogy az altatás megfelelő módon történjen.
    Engem 1 éve műtöttek strummával,és nagyon jó altató orvost fogtam ki ,igaz ,hogy a professzor ajánlotta be,de nem volt másnap se hányingerem se szédelgés csak az első felálás volt kellemetlen.

    1 biztos sok pénzt kell osztogatni a dokitól az uccsó nővérig bezárólag,hogy még éjjel is rád figyeljenek !
  • Neoncsoves
    #15
    10est kapott a prof. majd meglátjuk mennyit kapnak a nővérek meg a többiek :D
  • SHADOWEYES7
    #16
    :O

    és ez a végső lóvé amit adtok neki a gerinc műtétért????((szerintem kevés))--bár nem szólhatok bele a saját kasszátokba ,meg nem is látok bele,de én 50-est adtam a profnak.
    plussz 20 a altatósnak. stb..
  • Aspyrin
    #17
    Anyám borogass, még évek vannak hátra az amúgy sem biztos műtéted előtt és nyitsz egy topikot neki?
    Félre ne érts, szar dolog lehet kétségek között élni, de egy "kissé" szerintem elkapkodtad a témanyitást.
  • el bruja
    #18
    de lejegelték nem?
  • Aspyrin
    #19
    Gondolom nem altathattak egészségügyi okok miatt.
  • Gladiator
    #20
    felteszel itt 500 millió kérdést, amire nem sok esély van, hogy normális választ kapsz. nem lenne egyszerűbb az orvost megkérdezni? Szentem több tapasztalata van...
  • SHADOWEYES7
    #21
    mandula műtéten sosem altatnak, engem sem altattak igaz 4 éves voltam de soha nem felejtem ,detto azt csinálták mint'Rise Against' -nak
  • Borg
    #22
    Egyébként nem értem mi a problémád az úszással. Ahhoz hogy a gerinc izomzatodat erősítse (mert ugye azért ferdül el, mert nem tartja rendesen semmi) nem háton kell úsznod.
    Most hogy tápos vagy hozzá, és még kiütést is összeszedsz, az szerintem nem kizáró ok az úszás ellen, ha egyszer megúszhatnád vele a műtétet. Persze azt is csak akkor, ha ha hentente többször eljársz úszni.
  • Borg
    #23
    Szintén, de ez orrmandula! Amikor 18 évesen kiszedték a másik mandulámat, ott már altatás volt. Jó szar is volt az éter miatt...
  • Aspyrin
    #24
    Így már világos. Nekem gyerekkoromban egyszerre vették ki mindkettőt, valószínűleg ezért altattak.
  • Rage47
    #25
    Engem is altattak már. Utána viszont 2 hétig szarul voltam. Altatás utáni napon görcsbe rándultak az izmaim, elkezdett rángatózni a lábam, el akartam ájulni stb. És ha ittam calcium-ot akkor jobban lettem. Tesi órán is egyszer rámjött a 2. héten. Állítólag van olyan altató anyag, ami okozhat ilyen mellékhatásokat később. Persze a doki tagadta, hogy attól lettem volna szarul. Másik doki meg azt mondta h lehetséges...
  • SHADOWEYES7
    #26
    Nekem elösször az 1 maszkot tartottak az arcomba,hogy szívjak bele jó nagyot de semmit sem éreztem erre a prof mondta hogy még 2x tegyem meg mivel a testsúlyom miatt lehet több kelett, 3-ik szippantás már nagyon kellemes volt (szerintem valami enyhe drog féle lehet,vagy kábitó gáz) és közben az altató orvos a bal karom vénájába nyomta az altató injekciót,de mondom semmi mellék hatás nem volt hálistennek már 3-ik nap tök jól voltam.
  • Neoncsoves
    #27
    nem a műtétes lé :) hanem hogy csak fogadott minket dunaújvárosból
  • F1re
    #28
    na enmgem betettek 1 szekbe nem altattak es nekem is meg mutattak az ormandulamat es nekem nem a kiszedes fajt hanem az hogy utana lenyomtak a torkomon 1 csipeszt amibe nagy vatta pamacs volt es fell le huzgaltak a torkomon igy szettek ki a vert de ez vami halalosan fajt :D es ugyan ez volt haveromnak is es o is azt mondta hogy ez az 1 ami atom nagoyn faj :D
  • sz4bolcs
    #29
    Sokan még több évtizedig élnek, miután nyitnak egy "halál után" c. topicot. :-)))
  • Aspyrin
    #30
    Igaz
  • [Walaki]D`Lair
    #31
    Anyámnak műtötték a gericsérvét érzéstelenítéssel, délutánra semmi baja nem volt...
  • Picizöldfül
    #32
    MAgyarországon (általában) a legszarabb altató szereket adják pl.: mandula műtétnél,nincs rá keret hogy olyan altatószert adjanak aminek nincsen durva mellékhatása(hányás,izomgörcs),ha olyan altató szert akarsz amitől nnincs semmi bajod,akkor FIZESS! Sajna ez van.
  • Vegas
    #33
    nem lennék a helyedbe :-/
  • SHADOWEYES7
    #34
    "FIZESS! Sajna ez van"

    Ez tényleg így működik!!!!!
  • sz4bolcs
    #35
    Jó volt az anyag. :-)
    Én Dr. House-t kérném, hogy tekerjen egy spanglit.
  • [Walaki]D`Lair
    #36
    Alapból nem is altatnak már mandulaműtétnél, igaz 30 éve se altattak előtte :D
  • Rage47
    #37
    akkor nem fizettünk eleget:S
  • HiPPoNaX
    #38
    3 eve vettek ki a mandulamat, en 16 evesen valaszthattam, hogy erzestelenitsenek vagy altassanak, utobbit ertelemszeruen nem akartam, de a kisebb gyerekeket rutinbol altatjak (mellettem fekvo 5 eves kissracot az orrmandula kivetelehez is altattak)
  • Sephi
    #39
    Na jo a tema. Nekem is van gerincferdulesem... nem tudom hany fokos de en uszni jarok emiatt mert kulomben nagyon de nagyon faj a hatam :(

    Sok szerencset neked!!!
  • Rise Against
    #40
    nekem izomrángásom kb. fél év óta akkor szokott lenni, ha vért vesztek. Elég ha pl. megvágom magam. Elkezdek enyhén reszketni, vacog a fogam és cseppet rángatóznak az izmaim... nincsen hemofóbiám vagy ilyesmi, egyszerűen csak így reagálok a vérveszteségre. kb. egy éve még semmi mellékhatását nem láttam ha folyt belőlem a vér, ilyen először vérvétel után volt. Én vashiányra, vagy valami ilyesmire gyanakszok. Úgy tudom a vérnyomásommal nincs baj, átlagos... bár ha valami van lehet hogy leesik, mert nagyon stresszelős és rosszullevős vagyok, ha kórházról van szó :p Egyébként jöhet minden, a látványa semminek nem izgat, a vért, durva dolgokat elég jól bírom, de ha tudom, hogy azt a tűt belém fogják nyomni... A lidokainra meg már lassan immunis leszek :D Már kb. dupla adagot kell belémnyomni a fogászaton is. Mint múltkor, amikor a balfasz nő letörte a fogam gumós részét, és szájsebészetre kellett menni, hogy kivágják az ínyemből a bennemaradt ideget és gyökeret. Pfff eddigi legrosszabb élmény :p