53
  • dez
    #53
    Memóriaosztást levetted, amennyire lehet? Mondjuk itt a legalacsonyabb memfreki beállítás is túl magas lesz nagyobb FSB emelésnél nem-tuning ramoknak. Szóval még tuningram is kell az emberesebb procitúlhajtáshoz. (Legalábbis így hallottam, közelebbről nem ismerem az Intel túlhajtást.)
  • Abu85
    #52
    Az FPO batch-et kell nézni. KB. jó megoldás a tuning behatárolására. 3 hete néztem egy ötprocis E4400 Core 2 tuningot P35 lappal, egyik sem ment igazán 2,4GHz fölé, feszemeléssel 2,6-on volt stabil. Persze az összes proci egy csomagból származott. Így reális, hogy hasonlóan teljesítettek. Vannak jó procik, de a piacon lévők többsége nem igazán jól tuningolható.
  • Abu85
    #51
    Azt nem tudom megmondani, hogy mit csinálnak otthon, ugye amint mondja, hogy tuning a baj akkor elküldöm, mert nekem ott végetér a hatásköröm. Elég vicces néha a helyzet, mert egyesek követelik, hogy a tuning sikertelensége után cseréljük ki a procit.
  • SoulHUN
    #50
    Félreértettél. Én nem az AMD-által gyártott chipset(ek)re gondolok.. Sanyix, Te meg szerintem ne próbáld megmagyarázni hogy pl. egy Asus A8V BETONSTABILABB egy Intel lapnál.. de mint mondottam, vegyetek amit akartok..
  • who am I 7
    #49
    Nekem is i965-ös cucc van...és tökéletesen meg vagyok elégedve vele semmi baja, folyamatosan biost frissítek, tuningolok etc..Igazándiból eddig, olyan, hogy szoftverileg problémám legyen egy bios-szal, olyan még nem volt :) Ami alaplaphoz kapcsolodó problémám eddig a qva jumperek (amiket mindig elvesztettem) :D meg 1-2 rosszúl hűthető északi-híd..:D vagy esetleg, proci hütő mószerolás.De ez nem márkához köthető :)
  • lezso
    #48
    Miről beszélsz?
    Az AMD eddig még összesen csak 1 chipsetet gyártott, az AMD 690-t. Arról meg köztudott hogy stabil, pl egy gigabyte-os verzió a HT-t 1500 fölött is viszi.
    Ha meg azzal magyarázol itt nekem, hogy a cf 3200-os chipsetük szar (amit valójában még az ati gyártott), akkor ismét csak tévedsz, mert eddig az a legjobb AMD-s lap az FSB szempontjából, mert simán viszi a 400-ast is (most éppen az asusra lapjára gonodolok), míg az ilyen nForce csodák kétszeres árért mennek 370-et, 6szoros hőfejlődéssel.

    Egyébként meg az első lap ára az 18k körül mozog, a másiké meg 23k körül.

    Az egyik haveromnak meg intel 965-ös chipsetje van, és állatira bugzik a biosa, bár lehetséges hogy a gerek hülye hozzá.
  • Sanyix
    #47
    Nekem van most is nforce-os szutykom, és viás is, és mind2 betonstabil volt nekem, szóval user error.
  • who am I 7
    #46
    pfff...Én mikor?December elején vettem még...3.3-an vigan megy, nincs semmi gáz.Én ebből indultam ki...és fórumon elég sok arcnak van 3-3.3 között...CSak ezért gondoltam, hogy kb még a helyzet fenn áll.De ha már vennék egy most "legördült" e6400-at és próbálnám 3g-ig húzni, az nagy valószínűséggel, nem sikerülne? :S +Voltal, jó hűtéssel?jó ramokkal?....2.8- a tuti azt mondták.Már azt se lehetne elérni?
  • dez
    #45
    Mondjuk nem lehet, hogy valamit rosszul csinálnak az amatőr tuningolók? Annál azért többet kellene mennie a C2D-knek.
  • dez
    #44
    Nemrég olvastam, hogy az Intel a Penrynből is erősen válogatott darabokat osztott szét tesztelésre. Meg ugye a mostani IDF-en az egyik legnagyobb PR fogás volt a proci extrém húzása, extrém körülmények között. Aztán majd csodálkoznak a nagy fanok...
  • Abu85
    #43
    Én nem vagyok a tuning ellen, de sajnos elég sokszor tapasztalom, hogy a Core 2-t azért vesznek az emberek, mert azt mondják nekik, hogy mind megy 3GHz-en. Ez a kereskedelmi forgalmoban lévő példányoknál nem igaz. Rengeteg ilyen géped adunk el, és azok töredéke hajlandó a 3GHz-es órajelre. Manapság már a 2,5GHz is fantasztikus eredmény. Elég sok ilyen eset van, a fórumon biztosra mondták a magas órajelet, és ehhez képest 2GHz körül megakadt a menetelés. Az a legszomorúbb az egészben, hogy nem a fórumon követel a jelenségre magyaráztott hanem nálam, aki soha nem állította, hogy a tuningra van garancia. Emlékszem, hogy ugyanez volt a helyzet anno a 2500+-os Bartonnál is, simán megy 3200+-ot, aztán ha nem akkor csak leshet az illető. Nagy felelősség látatlanban kijelenteni egy csomagolt prociról, hogy agyon lehet tuningólni.

    Érdemes abból kiindúlni, hogy egy porcesszor órajelét gyártás után határozzák meg, ilyenkor végzik a türéshatár próbát. Ez a tesztsorozat nagyságrendileg belővi, hogy a proci milyen órajelen képes minden utasítását végrehajtani stabilan. Innentől a procit csak beórajelzik. A gyártás elején minden procit sokkal a tűréshatármező által adott eredmény alá lövik be. Nem azért, hogy nekünk jó legyen, hanem azért, mert nem kiforrott a tesztmódszer, így előfordulhatnak hibák. Kezdetekben ezért olyan jó minden új CPU-nak a tuningolhatósága. Később már kiforr a tesztrendszer, és egyre közelebb lesz a végleges órajel a tűréshatár által megállapított órajelhez. Ezért van, hogy mostanában kiadott Core 2-k többségét nem lehet 20-30%-nál tovább húzni. Általában egy teljesen jól működő gyártási folyamat esetén következtetni lehet, hogy a szilíciumostya mely részéből szeletelt magok működnek majd a legmagasabb órajelen. Elvileg kikereshető milyen ID-vel rendelkező procik származnak a szilíciumostya legjobb helyéről. A módszer
    ugyan nem 100%-ig biztos, de a gyakorlat azt mutatja, hogy használható.
  • who am I 7
    #42
    Nekem volt viás szutykom is.Elég ha értesz hozzá...Nekem nem volt bajom vele.Viszont az intel csipsz az tényleg stabilabb..Egyszerűbb júzereknek biztos, hogy jobb.Bolondbiztosabb.De egyébként, átlagos netezéshez, wordhöz-excelhez stbhez jóva.Nagyobb problémát jelentenek a vírusok...azokhoz mégdurvábban nem ért a júzer...sok zombi gép :S
  • who am I 7
    #41
    Nem tudom, miért te tudod pontosan?Csináltál hivatalos statisztikát?Rengeteg fórum, oldal szól tuningról.Gyanítom, nem pont 1%ka tuningol a júzereknek.De én olyan 7-10%ra saccolom, ez csak az én véleményem, lehet tényleg 1%..de nem hiszem :D (a tuningot szerintem ne hasonlítsd egy steam által leközölt adathoz, föleg nem csúcskártyákhoz nem hasonlítanám..Mivel tuningolni, nem csak csúcs kategóriánál lehet).Mindettől függetlenül, szerintem nem kell halálos nagy tudás ahhoz, hogy fsb-t vagy szorzót állíts, és by spd-et be lökni a biosba....Én úgy gondolom.Persze, a jó kombóhoz után-járás is kell picit...akiket te mondasz, pistike a gtxszel, az is egy be etetett vásárló csoport..Anno 180ért 8800gtx dx10 etc etc...lassan, ahogy jönnek az új dx10! játékok, már a 87 ezres 2900XT is gyorsabb lesz, és nem 1-2%kal....Ennyit erről.Végülis, igaz, attól, hogy megveszi az XXX.be kerülő kártyát nem biztos, h ért is hozzá...De erről meg gondoskodik a marketing, nem de?meg DEZ...legalábbis probálkozik, minden erejével
  • SoulHUN
    #40
    Nem vennék AMD-t. És nem azért mert rossz procikat gyártanak, hanem a chipsetek miatt. Marjátok itt (meg máshol is) egymást a hülye AMD Vs Intel miatt, de egyikőtöknek sem jut eszébe milyen KÜLÖNBSÉGEK vannak mondjuk egy VIA-s szutyok (Nvidia detto)és egy Intel 965-között. Stabilitás, megbízhatóság, stb.. de mind1.
    vegyetek amit akartok.
  • Sanyix
    #39
    Ezt ugye a P4-nél is elmondtad? Mert ott ugye pont ugyanez ment, csak azzal a különbséggel, hogy akkor évekig :)
  • sathinel
    #38
    Válaszolj akkor arra a kérdésre hogy hány %-a tuningol a vásárlóknak procit?

    sejtésem szerint mint a valve felmérésből is látszik a felhasználók 2-3%-a rendelkezik DX10 kártyával. És még lehet hogy ez is sok a tuningolókhoz képpest. Mivel széngazdag pistike ha megevszi al legdurvább vidkarit még nem biztos hogy ért a géphez. Számítógépeket adok el, rakok össze, tesztelek....
  • who am I 7
    #37
    mikor mondta > mikor mondtam.na.lol.

    Amúgy azt a leggyórsabb processzor meg ráklámos dolgodat, a volt igazsággal együtt úgy ahogy van nem értem :D Én a csúsztatásra gondoltam.Nem pedig a marketing fogásokra...az mind a 2 oldalon gány.
  • who am I 7
    #36
    "Aki ezt nem képpes felfogni annak csak az fog leesni hogy a legfelül lévő procik Intelesek"

    igen, de ezzel qvára csúsztatsz.Mert nem mind1, h a felhasználó, akar-e plusz tuningot vagy sem.Idézdbe mikor mondta, h a nem tuningosoknak az intel a jobb ár/érték arányban....hajrá.
  • sathinel
    #35
    lol ahogy szóltál szerintem nem kell írnom semmit mások így már tudják is hogy miért is vegyenek Intelt.

    A cikk nem mondja hogy az AMD jobb tehát vagy nem tudsz angolul vagy csak olvasás nélkül kötözködsz. Nézd meg mit írtam...

    "Gondolkozni manapság luxus. ott a reklám"leggyorsabb CPU" és máris költi a pénzt.." vagy ez fájt neked annyira hogy így felidegesített? akkor csak volt benne igazság:D
  • GABOR16
    #34
    Én értek a gépekhez, és tudom, hogy az Intelben mostanság nagyobb tuninglehetőségek annak (egy jó lappal), de ár/érték arányban az ALAP teljesítményben az AMD a nyerő.
    És ha valaki olyan vesz gépet aki nem tudingol (nem ért hozzá) azt nem érdekli a tuning lehetősége (általában) és csak minnél jobb, stabil gépet akar a rászánt pénzből, felesleges vesződés nélkül (nem nézegeti meddig bírja a proci max, és lövi be alá a rendszert egy kicsivel).. Nekik az AMD jelenleg a legjobb választás!
    És mondtam, hogy én sem tuningolok, pedig értenék hozzá, de nem érdekel (max megnéztem mikor megvettem a gépet, hogy mennyi a max amit bír).. az esetek töbségében nem ad annyi többletet amiért érdemes lenne a + fogyasztást elviselni... Nem tömörítek 24 órában, és semmi számításigényes alkalmazás nem fut folyton.
    Egyébként jelenleg Intelem van, egy forrófejú Prescot alapokon nyugvó Celeroncs (erre volt pénz mikor a régi gép tönkrement.. az se ma volt, de maradt)...
  • who am I 7
    #33
    Ja, és senki ne jöjjön az áemdé szent mivoltáról, mert meglehet nézni, hogy MENNYIBE IS KERÜLT egy 5000+ -os ájemdé tavaly...(vagy egy csúcs, mind1).És ahogy bejött az intel, hogy le vitte az árakat..magyarul kicsit túl voltak árazva, el volt szaladva a ló velük a nagy dözsölésben...Egyik cég se különb a másiknál.

    A lényeg, hogy imátkozzatok, h jó legyen a köv.gen. csíp, mert kell a harc, és nem akarunk monopóliumot..és horrorisztikus árakat.MErt ha nem lesz jó az új ájemdé csíp akkor az intel is ugyanazt csinálja majd mint ők tavaly még...
  • who am I 7
    #32
    Pont az ilyen hülyék mint te vesznek ámdét, mert halvány lila figjuk sincs a nanokban rejlő tuning potenciáról.
    Elmagyarázom neked kistáska.AKinek most teljesítmény kell, és ért a gépekhez (magyarul tud tuningolni, az intel.).Ha nem ért hozzá annyira és nincsennek nagy igényei akkor NEKI AZ ÁMD A TÖKÉLETES.Ennyire egyszerű...Gratula a tómszhardver tesztedhet.Az pont az a tipikus idiótáknak szánt igy úgy részrehajló tesztoldal.Ügyes vagy.Ülj le, egyes.
  • tunyo902
    #31
    Ne faggyá le!! Szeretem ha büdös a proci egy kicsit!!

    Eggyiket sem veszem meg mert kurva drága!
  • Stiff
    #30
    Igazából ennek az 'AMD vs. INTEL' dolognak semmi értelme sincs, mivel ez egy ördögi mókuskerék 'hetente' bekerülő elenfelekkel, aminek vége nincs!Hiába próbálja egyik fél is meggyőzni a másik fél híveit és vissza, azzal hogy meglebegtet egy-két, vagy esetleg több olyan statot amiben Ő a nyerő, mert mindíg van ellenpélda is.Itt személyenként mindenkinek más a prioritása.Valkinek a szerelhetőség, ár, 'világ életemben ezt használtam', tömörítési gyorsaság...és még sorolhatnám. Ennél a témánál mindenki a személyes jó tapasztalataival felvértezve próbál utat törni érveinek,... de most igazából nem tök mindegy! Személy szerint úgy is mindenki megtalálja a megfelelőt, a szerethető márkát, nem!Itt nincs jó meg rossz, csak számunkra megfelelő, választható!Én márkafüggetlen vagyok, rengeteg gépem volt, AMD, INTEL is, és mindegyiket szerettem, mert arra volt aminek építettem, kizárólag saját magamnak!Persze tudtam, hogy maholnap dobhatnám is ki mert biztos van annál jobb, de ezt magas ívből lesza*tam!Itt a cégek azok, akik manipulálják az embert és felkorbácsolják ezeket a nagy ellentéteket. Ugyan már...csak nem hagyjuk magunkat így megvezetni?(a megvezetettek, és a félreértés elkerülésének kedvéért, az írásomban a márkasorolásnál a magyar ABC betűrendjét követtem!)
  • sathinel
    #29
    Tomshardware

    Lehet megnézni a teszteket akik elvakult Intel hívők. Mennire marad le a 6000+ vagy a többi proci az inteltől. Ezután nézzétek meg hogy mennyibe kerül egy intel proci és az alaplap+ memória és talán rájössz hogy miért is jó ár/teljesítményben az AMD. Aki ezt nem képpes felfogni annak csak az fog leesni hogy a legfelül lévő procik Intelesek...... Gondolkozni manapság luxus. ott a reklám"leggyorsabb CPU" és máris költi a pénzt..
  • who am I 7
    #28
    JAJ, DEZ olyan kimért és szűklátókörű vagy, csak poén vót", az ötezeröccáz plusz pedig hozzá vetőlegesen, csak egy hasra ütött szám...

    Tudom, hogy áemdéj hadjáratod nem tér ki poénokra, de vmikor egy kicsit lazíthatnál, mindig rajtad van az a fránya ájemdés sapka Most jobb az intel és?Azelőtt az ámd volt jó, ha megjönnek az új csííppek, akkor meg majd meglátjuk ki a jobb :) De, egy húzott 3-3.5G-s c2d-vel, nem bizonyítod be nekem, hogy jövő év végig nem lehet jól el lenni, akárhogy jön az amd...Ha majd akkor az lesz a jobb akkor azt veszem :)
  • Inquisitor
    #27
    "Procit nem tudnak gyártani, de a Marketing osztály dübörög 1000-el."
    EZ is egy vélemény, én meg még mindíg várim Inteltől a 2003/2004-re betervezett 4 és 5GHz-es P4-et ...
    Ha az Izraeli srácok nem fekszenek neki annyira a Pentium-M, Core Duo, Core 2 Duo témának (amihez kellett az ottani nem szerény kutatási és innovációs háttér), akkor még mindíg Presscoton sütnénk a szallonát?
    Amúgy se értem a sírást. Ha csak a procikat nézzük és vesszük alapúl (mit tud, mennyit fogyaszt), akkor is az AMD most jobban ál mint 486, P1, P2 vagy P3 korszakban, bár kétségtelenül nem annyira jól mint P4 korszakban. Viszont ha ár/érték arányban nézzük, akkor most is jó vétel. A tuningot meg (C2D) fel lehet hozni, csak a userek 99%-át nem érinti.

    Az is vicces, hogy AMD a négymagossal a szerver piacot célozta (mert ott kevés procival is többet lehet keresni, mint desktop procival sokat eladva), és abban jó is a procijuk, még is elkezdték élből fikázni a "szakírók". Pedig AMD-nek most igazán fontos, hogy sok pénzt keressen gyorsan, és megőrizze a P4 töketlenkedési időben kiharcolt piaci részesedését. Másrészt az X3 elég érdekes dolgokat okozhat még a desktop piacon. De majd meglátjuk. Aki meg most vesz i965, P35, X38, X48 deszkát, az majd kenheti a hajára a 2, 4 és 8 magos Nehalem prociknál amikhez új chipset kell ...
  • Inquisitor
    #26
    "Arra is kiváncsi vagyok hogy ezek az új procik azonos órajelen mennyivel lesznek gyorsabbak a mostani core 2 quadoknál."

    HKEPC-es Yorkfield teszt alapján a kétmagos verzió 10-15%-ot rávert a kistesójára (2.66GHz mindkettő), és 10 fokkal hidegebb volt, valamint 20W-al kevesebbet zabált. Persze azt sem szabad elfeledni, hogy az sample proci volt.
  • maestro85
    #25
    Ez nagyon korrekt.

    dez(24): Ez is így van. Csak a fanatikus Intelesek röfögnek ide be, mindenféle "okosságot". Phenomnak nagyot kell dobbantania, remélem képes lesz rá. Addig nem is lesz új gépem. De lehet akkor sem. Én ráérek ilyen szempontból várni a winrarra.
  • dez
    #24
    Azért korábban mégis elverték az Intel P4 és Pentium D procijait...
    Ez kb. olyan, mint azokból az EE-sek (Extreme Edition).
    Miért baj, hogy utoljára még így eleresztik a gyeplőt a K8-cal? Azért egy 3+GHz-es K8 X2 ma sem olyan rossz.
    És sokan így sokkal könnyebben tudják húzni, mintha mindenféle szorzókkal/osztókkal kellene szórakozniuk, amihez nem értenek.
  • Stiff
    #23
    Engem kurv*ra zavar, hogy ha már veszi valaki a fáradságot és speciális(márkához kötött)hírt közöl, az akkora .... (negatív jelző) legyen, hogy belepiszkítson más márka kivesézésével az eredeti hírbe!Na ehhez aztán írói citromdíj jár, te majomkirály!Ja és félreértés ne essék, márkafüggetlen vagyok, csak az írói figyelmetlenség zavar!!!!!!!
  • turul16
    #22
    UltraSparc T2-nél meg biztos félig Power lenne vagy Itanium :)
  • tungi52
    #21
    Nem tudom ki hogy van vele de engem már kicsit zavar, hogy ha van egy AMD cikk, az félig az AMD-ről, félig az intelről szól.
  • BlueGold
    #20
    "AMD: jön a második Black Edition processzor" Más hogyan kifejezve " Parasztvakitás v2." L.O.L. Procit nem tudnak gyártani, de a Marketing osztály dübörög 1000-el
  • dez
    #19
    Olyan nincs, de másra sem lehet, mert eleve az 5000+ fölöttiekben már 2x akkora a L2 (1MB v. 2MB, ami mondjuk itt nem túl sokat számít).

    Amúgy 3GHz-re csak fel lehet húzni (6000+ órajele), az csak +15%.
  • who am I 7
    #18
    gagyi, majd jól fel lehet TÚNINGÓNI ötezerötszázPLÚSZRA és LEHET ÖRÜLNI
  • dez
    #17
    Mivel ez 65nm-es (abból is újabb stepping), kevesebbet fogyaszt, mint a 90nm-esek, de eddig K8-ból a 65nm-esek nem remekeltek húzásban... (A 6000+ és 6400+ is 90nm-es.)
  • atix2
    #16
    hát minimum a mélyhütöben , nah de kíváncsi leszek mit tud majd ez a proci...na és hogy zzt is milyen fogyasztással
  • tunyo902
    #15
    Ha felhúzom 8 GHz-re akkor mibe hűtsem ? :)
  • dez
    #14
    Mi van, te írtad a Windowst, vagy mi?