47
Szal..
  • venawov
    #47
    Nem, nem ismerem ezt a sorozatot, pontosan miről is szól?

    Appvalley TutuApp Tweakbox
    Utoljára szerkesztette: venawov, 2021.12.08. 13:40:45
  • Shiwo
    #46
    én nézem, bár még nem értem a végére.. megfogtok kövezni, de könyvben nem olvastam, így összehasonlítási alapom nincs.. nem rossz, de a korábbi filmek tán valamivel jobbak voltak... A'Tuin-t se mutatták még (vagy csak épp lemaradtam róla), szóval ha nem tudnám, hogy Korongvilág, azt hihetném, valami random fantasy
  • Teppik Amon
    #45
    Nézi valaki az őrséges sorozatot?
    imdb
  • Teppik Amon
    #44
    látványilag jó lesz, de..nagyon átcsaptunk polkorrektbe :o
    Várjuk mindenesetre! A videó alatt a hozzászólások mindent visznek :D
    Köszi az infót

  • PetruZ
    #43
    Ilyen lesz a The Watch "adaptáció". Igen, az ott Vimes, Sybill, Ventari, Carrot, és a többiek...
  • Teppik Amon
    #42
    Kicsit leült a topik.
    Megjelent a Fantasztikus Mauriciusz
  • Shiwo
    #41
    haver a minap hívta fel a figyelmemet arra a tényre, hogy megfelelő helyekről letölthető A Postamester film változata

    lehet páran már tisztában voltatok vele, de gondoltam megemlítem...
  • Lacee
    #40
    igen, azt én is :)
  • magus
    #39
    amit hianyoltam meg a bolt, ami mindig mashol tunik fel, asszem volt egy ilyen
  • Teppik Amon
    #38
    fúú ami hiányzott az a víziszonyos mágusok akik a hajót röptették :D Könyvbe tökjól le volt írva a mechanizmus..de itt nem voltak :\
  • Shiwo
    #37
    detto így vagyok vele
  • magus
    #36
    nekem tetszett, bár nem tudom miben tértek el a könyvtől, mert már nagyon rég olvastam, de sztem jó lett
  • gz8
    #35
    De ez teknős és rigó is egyszerre, így lehet akár szügye is :DD

    Amúgy kösz a terminus technicust :))
  • Aquir
    #34
    azaz a teknős plastronján hogy pontosan fogalmazzunk:)
  • Sephi
    #33
    AHAH :D
  • gz8
    #32
    szügyén :)
  • Dzsini
    #31
    Eurázsia a hasán van?
  • gz8
    #30
    Ha a világ rigó lenne:
  • gz8
    #29
    Pratchett Alzheimer-kóros
  • Sephi
    #28
    Ugyertem egy kis torpet beleraknak a nagy dobozva es az mozgassa vagy valami ilyesmi...
  • Shiwo
    #27
    jah, hát ha belegondolunk, hogy artu füttyögése se gépi, hanem amennyire én tom, a benne lévő törpe függyög..
  • Sephi
    #26
    R2D2 stilus a borond.
    A librarian meg hang esetleg egy embert beoltoztetnek :D
  • Shiwo
    #25
    passz... majd meglássuk..
  • Cuchulainn
    #24
    Külön szerződtettek valakit, aki nagyon kifejezően tudja mondani, hogy Uúúúk? :D
    Mondjuk a Könyvtárosnál elképzelhető ez a gollamos dolog de a Poggyászt végképp nem értem...
  • Shiwo
    #23
    nem lehet, hogy a hangja ? vagy ők "eljátszák" és a helyükre meg bedigitalizálják amit kell.. (gollamot is eljátszotta vki a gyűrűk urába, utólag dolgozták át géppel..)
  • Cuchulainn
    #22
    Szerintem nagyon jó az Erik (meg a Mort is) nekem a Bűbájos bajok (Sourcery) nem jött be.
    Ellenben annyi kérdésem lenne, hogy:

    Richard da Costa ... The Luggage
    Nicholas Tennant ... Head Librarian

    Ezeket most hogyan? Egyikük növeszt még pár száz lábat a másik meg átoperáltatja a lábán a hüvelykujját és megfürdik a hajnövesztőkrémben? :)
  • Shiwo
    #21
    pedig beteg az is nagyon :)

    Mortot meg pótold, az megint állat :P
  • Sephi
    #20
    Mort kimaradt... az Eric meg egyaltalan nem teccet...
  • Dzsini
    #19
    Rincewind runs away in:
    The Colour of Magic.
    The Light Fantastic.
    Mort.
    Sourcery.
    Eric.
    Interesting Times.
    The Last Continent.
    The Last Hero.

    forrás: L-space Web - az egyik legszéleskörűbb Korongvilág-oldal (regényleírások, szereplők, térképek...)
  • Sephi
    #18
    Kerdezem :

    Szoval azok a konyvek ahol Rincewind szerepel a kovetkezok :

    Colour Of Magic
    Light Fantastic
    Sourcery
    Interesting Times
    The Last Continent
    The Last Hero


    Nemde? Van mashol ahol szerepel?
  • gz8
    #17
    Most olyan hangon, akár ólomtömbök koppanása a grániton, azt mondja:
    – IGEN.

  • Shiwo
    #16
    nyah leszedtem a Hogfather-t..megnézni még nem volt időm, csak belepislantottam....örömmel láttam, hogy a Halál a magyar feliratban is csupa nagybetüvel beszél :P
  • Lacee
    #15
    40 vagy 67 azért nem mindegy...
    én sem 20 év körülire saccoltam, hanem kb olyannak, mint a játékokban vagy a Paul Kidby-féle grafikákon is ábrázolják, olyan 40 körüli fószerként. na de ő?


    (ő alakította Albertet is)

    más: több könyvnél megéri az Amazonról rendelni, bár nem kevés a postaköltség de a paperback könyvek 5-10 dollár körül mennek.
  • magus
    #14
    hu, jó rég olvastam a könyvet, de emlékszem, hogy nagyon tetszett, várjuk szeretettel a filmet : )
  • Dzsini
    #13
    senki nem tudja, hogy hány évesen lesz tanonc egy "varászlo" - meg azt sem, hogy Rincewind hány éve kallódik az egyetemen - viszont iszik alkoholt, álmodozik nőkről, és elég komoly dolgokat is művel (Interesting Times, stb.) - lehet akár 40-50 éves is... amúgy igen, ez a film a CoM és a Light Fantastic összevonása lesz.

    angol nyelvű könyveket én hazai könyvesboltokbanban veszem, vagy ha épp jár kint ismerős angliában akkor kérek 1-2t (ha van pénzem).
  • Aquir
    #12
    na ez tök jó, várom:)
  • Sephi
    #11
    Te , ezen en is leragadtam. Miert nem szerzodtetik le magat Eric Idle-t? Tokeletes lenne!
  • Lacee
    #10
    hopp, most nézem hogy a Rincewindet játszó David Jason már majdnem 70 éves? a Colour of Magicben még nem kezdő tanonc?
  • Inquisitor
    #9
    Pár éve nem néztem, de régen egy csomó itthoni boltban meg lehetett venni az angol verziókat. Mint másik topikban írtam vicces módon még olcsóbbak is voltak (puhafedeles), mint a magyar verziók. Ha jól emlékszem 4-5 darab után éri csak meg a postaköltség ...

    ON: Jól értettem a szereplőkből, meg pl. a druidák emlegetéséből, hogy ez a film a Mágia színe és a Mágia fénye összevonva? (Pl. Cohen a barbár, vagy a Duida "rendszergazdák" is a második könyvbe voltak.)
  • Sephi
    #8
    Ok megnezem!

    Amugy nem tudod honnan tudnam megrendelni a konyveket angolul? Egy megbizhato oldal ahol lehet kartyaval is fizetni?