2966











AMENNYIBEN TETSZIK A JÁTÉK VEDD MEG!
WAREZ hozzászólások a fórumról kitiltás eredményeznek!
HA MAGYARÍTÁSRA VAN SZÜKSÉGED, ÍRJ A TÉMÁBAN KÉRÉST!
  • Zóanagyvarázsló
    #2486
    Mindebben sok igazság van (nem tökéletes játék a KB, ez egyértelmű), de éppen a lényeg maradt le, és nagyon úgy tűnik, hogy az el is kerülte a figyelmed: a HoMM és a KB más-más stílust képvisel. Szóval ez olyan, mintha a StarCraftot és Total Wart mérnénk össze. Sőt, mindjárt mérhetnénk őket az általad összevetett két játékhoz, ráadásként még a Panzer Generalt és az X-COM-ot is bevehetnék a buliba. Félreértés ne essék összehasonlítani természetesen lehet, de annak mikéntje nagyon nem mindegy. (Nekem az összes felsorolt a szívem csücske - mind remek a maga módján.)

    -Oltári magas vezetői képességem és diplomáciám ellenére is fehér holló sűrűséggel akarnak csak hozzám csatlakozni, pedig szentéletű vagyok erősen. Gyak. nem érzem a diplomáciai skill értelmét.

    Pontosabban gyakorlatilag nem érted a diplomáciai skill értelmét. Pedig éppen úgy működik az, ahogy le van írva. Van értelme is, de nyilvánvalóan nem a leghasznosabb skill, ha a Sacrifice-ra építi az ember a taktikáját, akkor pedig pláne nem az.
  • kutyu007
    #2485
    Tudja valaki, hogz hol lehetne beszerezni a King's Bounty első részét, valamint az Armored Princess-t?
  • tototto
    #2484
    na sikerült nekem is végigvinni a gamet, nagyon tetszett, utóbbi idők egyik legjobb játéka volt számomra :)
  • zsotesz
    #2483
    Az Armored Princess angol verziója mikorra várható?
  • darkling
    #2482
    Disciples 1-2 hasonló
  • b-type
    #2481
    Nagyon nem mindegy hogy melyik Heroes-ról beszélünk.
    Amikor azt írod hogy ez forgatókönyvszerű arra azt tudom írni hogy a Heroes-ban pedig ehez képest sok a mentés-töltés...nehézségi fokozatfüggő azaz beszéljünk mindkét játéknál a legnehezebb fokozaton. A HoMM nem egy térképén nincs pazarolható lépésszám.
    A taktika...a HoMM-nek van olyan része ahol nagyon taktikusan kell játszani, mivel a lények is hatnak egymásra, illetve van FoW :))
    De általában sztem viszonylag egyszerűek a csaták...itt azért rá vagy kényszerítve hgoy sokféle egységgel megtaláld a nyerő taktikát.
    ...de egyébként itt sem különösebben nehéz az tény.
    A diplomácia az a HoMM-ban is mindig problémás volt szvsz.
    Én már mindig is HoMM rajongó maradok ez ziher, de ez a játék...sőt a King's Bounty: Armored Princess (amit még sajnos nem próbáltam) nagyon nagy dolgokat mutatott, ..az Armored Princess ahgogy olvasgatom pedig még magasabra tette a mércét.
    nálam absz. 1-1 a két játék....sőt a HoMM mint sorozat teszi ki az 1-1-t, mert ha csak az 5. részét nézem akkor azt kellene mondjam hogy a KB elporolta. De a 2-3-4 résszel együtt már nagyon erős.

    A HoMM-t gyors csatáihoz találtam egy régebbi képemet :))
    gyors csata kalkuláció:


    elvileg elvesztem ugye...
    ehez képest amikor valóban csatáztam:


    szal vannak érdekességek
  • Tinman #2480
    Azért félreértés ne essen... nekem is tetszik, csak ilyen Heroes 0.75 érzésem van nagyon gyakran.
  • Landor
    #2479
    első 'próbálkozásnak' nem rossz..
    kell valami a KB2re is :DD
  • Tinman #2478
    "De mint mondom amúgy a legjobb game, amivel mostanában találkoztam."

    A KB valóban jó játék... remekül elhiteti veled, hogy te játszol, holott a végén rádöbbensz, hogy igazából szinte (!) minden előre le van vajazva.


    Miért? Gondolkodjunk.

    - Fix ellenfelek, fix erősséggel majdnem fix helyen kis mozgástérrel. Soha nem csökken és nem nő a számuk, nem úgy mint a Heroesban.

    - Fejlődés? Fix ellenfelek, bár enyhén változó XP-t dobálnak, de pl. a skillek területén vagy tudsz elég rúnát szerezni vagy nem. Hiába vagy az adott régióban a legerősebb, ha nincs rúna, nincs skill upgrade. Vagyis, ha bizonyos mennyiségű telepített ellent legyaktál, akkor érsz el a sztoriban/térképen olyan helyre ahol végre találsz rúnát. Ez az egész nagyon forgatókönyv szagú...

    -Oltári magas vezetői képességem és diplomáciám ellenére is fehér holló sűrűséggel akarnak csak hozzám csatlakozni, pedig szentéletű vagyok erősen. Gyak. nem érzem a diplomáciai skill értelmét.

    -Kezdetben a varázslatok /paplovag/ gyak. használhatatlanul nem érnek semmit. Hiába mesteri taktikus az ember, nagyon sokáig a játékban jellemzően akkor is túlerő dönt.
    Hangosan nevettem azt hiszem az Akarat próbáján, amikor van 5-6 főmágus külön szedve és szemben pár goblin, meg zombi, akik a program szerint erősebben fizikálisan, de varázslatot nem használhatnak. Lássuk vajon ki nyer.
    Még jó, hogy a varázslók... el sem lehet rontani, mert egy főmágus HP-ja 80-90 talán, a sebzésük meg azért elég komoly, ráadásul távolról már felét leölik. Forgatókönyv ízű.

    A Heroes-ban keményen kellett taktikázni... itt majom módra kell kajtatni az egységek után át 5 térképen, majd visszacaplatni az ellenhez legyakni, majd irány ismét tápolni.

    Az ellen részéről különösebb meglepetés gyak. soha nem ért. Nem úgy a Heroes-ban.
  • kutyu007
    #2477
    Sziasztok! Bár még korántsem játszottam végig, de azért érdekelne, hogy valaki nem-e tudna valami hasonló szuper játékot ajánlani, mint ez a játék. Hiányolom a "szabad térkép" tipusu játék lehetőséget, amikor saját, vagy véletlenszerű térképen kalandozik az ember fia. De mint mondom amúgy a legjobb game, amivel mostanában találkoztam.
  • Tinman #2476
    Ok, google a barátom.

    Válasz: NEM!
    1.6.5 jó hozzá. Thx Tinman :-D
  • Tinman #2475
    Felrakható a MAGYAR verzióra gond nélkül az 1.7-es patch?
    Vagy melyik patch-et ajánljátok a MAGYAR verzsönhöz?
  • Jocisan
    #2474
    SZIASZTOK!

    A PC GURU teljes játéka mint tudjátok a King's Bounty: The Legends.
    Aki most kezdi játszani, és elakadna talál segítséget:



    * RENDSZERKÖVETELMÉNY
    * A MOD - MODOK (letöltése)
    * A DICSŐ MÚLT
    * TIPPEK & TRÜKKÖK, CHEAT
    * A 13 OBELISK HELYE
    * RAGE - A HARAG LÁDÁJA

    * TRAVEL MAP
    * MAGYARíTÁS
    * FŐKÜLDETÉSEK
    * TIPPEK & TRÜKKÖK

    TÉRKÉPEK

    * DARION
    * FREEDOM ISLAND
    * KORDAR
    * ELLINIA
    * LAND OF DEATH
    * DEMONS' LAND
    * MUROCK
    * EGYÉB HELYEK.......STB


    Itt érdemes nézelődni!

    Mindenkinek jó játékot, és jó nyarat kívánok.
  • tototto
    #2473
    nahát azt megse próbáltam még csak ott a srákánynál keresgéltem , köszi szépen :)
  • Cobra.
    #2472
    Ha kimész a kapun vissza az elfekhez és újra odamész a kapuhoz, akkor megkérdezi, hogy ki akarod-e hagyni a labirintust.
  • tototto
    #2471
    haas labirintusánál amikor kinyirtam a 7 sárkányt elvileg valami speckó tulajdonságot is kaptam hogy a labirintusba ha belép az ember egyből murockba jut, ezt hogy tudom előhivni vagy aktiválni mert én nem látok semmilyen uj teleportot vagy kaput?
  • kutyu007
    #2470
    Köszi a tippet! Nagyon szuper a game!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Én is az újsággal vettem meg. Nagyon mrgérte!!
  • Landor
    #2469
    köszi a tippet!!
    megvettem az újságot, már maga az is nagyon megérte, ebben a számbon sok jó cikk van, sőt xboxos is! :D
    na meg nem mellesleg legalázálhattam 'ingyen' a kingsbountymat :D
  • Aradebil2
    #2468
    jah aki Tv-t használ monitornak az így járt :D
  • Csokis
    #2467
    LCD TV-m van (Samsung LE-26R81B). Itt nincs más, csak az, amit leírtam.
  • Zóanagyvarázsló
    #2466
    Írta, hogy TV-ről van szó, másrészt pedig szerintem a nyújtás igénytelenebb a fekete csíkoknál is. Az a baj, hogy előbb-utóbb én is 16:9-re akarok váltani, nem a SÁTÁNRA*.

    *SÁTÁN=nevetséges, PC-n kívül sehol nem hazsnált 16:10-es öszvérszabvány, hogy az egyszeri felhasználónak minél rosszabb legyen...
  • tototto
    #2465
    nekem a monitornál belehet állitani hogy mindig kinyujtsa a képet a széléig, csak hát ugye a 4:3as képnél az elég idétlenül néz ki 16:10ben, de 16:9 és 16:10nél már nem lehet olyan nagy a differencia szal nem is olyan zavaró
    ezt szerintem midnen szélesvásznű monitornál belehet állitani az osd menüjében
  • Csokis
    #2464
    Én is. Csak 4:3-as, illetve 16:9-es képarány közt tudok váltani, mást nem lehet HDMI-n rákötött számítógépnél, csak TV-nél.
  • Kandurex
    #2463
    A monitorodon gondoltam :)
  • Szabi84
    #2462
    mikor mész a hősöddel akkor a kincsesláda helyén egy fénysugár jelenik meg, mindig ott vannak elrejtve a kincsek
  • Csokis
    #2461
    Nem, semmit. Ez sajnos ilyen.
  • Kandurex
    #2460
    Nyújtani nem lehet a képet?
  • Csokis
    #2459
    Rinyálni maximum te szoktál. 1680x1050 az 16:10-es felbontás, ott nincs vele semmi gond (mint, ahogy 4:3/5:4-ben sem). 1360x768/1920x1080-as felbontás viszont 16:9-es, aminél két oldalt 2 fekete csík lesz látható. Hogy szemléltessem, itt van két kép:

    1680x1050 (16:10)


    1360x768 (16:9)
  • Kandurex
    #2458
    Nem értem ezt a wide dolgot, fogod és beállítod a monitorod natív felbontását,...mit kell ezen ennyit rinyálni?

    (én 1680X1050 -be toltam és teljesen wide -os volt :D)
  • Csokis
    #2457
    Áhh, ma már egyre kevésbé probléma a widescreen a játékokal. Ami meg nem kezel normálisan valamit, azt általában meg szokták oldani (erre van a widescreengamingforum.com oldal). Viszont van ilyen is, mint ez a játék, de ez nem sok. Sajnos ez pont olyan, amit csak a fejlesztők oldhatnának meg.

    #2455: Tudom, a demó nagyon bejött. Meg persze ismerem és meg is van az eredeti King's Bounty. Dehát...
  • kutyu007
    #2456
    Sziasztok! Nagyon tetszik a játék, csak már a leges legejején elakadtam. Nem tud valaki egy végigjátszást? Egyszerűen enm találom sehol a katakombákban a kiásnivaló lomot. pedig már vagy 10szer végignéztem. Please Help!
  • tototto
    #2455
    pedig elképesztő jó játékot hagysz ki, én nem szeretem se az rpgt se a stratégiát, de a disciples3 mellett ez az egyetlen amivel jól szórakoztam, szerintem hatalmas játék
    najo nem igaz mert a settlerseket is szerettem :)
  • Zóanagyvarázsló
    #2454
    Értem. Mondjuk tudtommal ez elég sok játékra igaz, de mivel én 1280x1024-et használok, nincs ezzel kapcsolatban gyakorlati tapasztalatom.
  • Csokis
    #2453
    Azt még hozzátenném, hogy a demó játék nagyon bejött, a teljes is jó lehet, de nem vagyok hajlandó vele játszani. Egyszerűen zavar a két oldalt lévő fekete csík. Ez van, ilyen vagyok.
  • Csokis
    #2452
    A demóval játszottam és ott volt már eleve rossz 16:9-ben az Aspect Ratio. Mikor megjelent, letöltöttem warezba, mert azt hittem, hogy csak a demó ilyen. Sajnos nem. Letöröltem, nem játszottam vele 1 percet se (azóta se és meg sincs). Vártam, hogy legyen patch, ami megszünteti a hibát. Azóta sincs. Fórumonjukon felettem a kérdést, hogy lesz-e javítás rá. Válaszra se méltattak.

    Valóban nem volt eddig monitorban 16:9-es (már van egy ideje), de egyre többen használnak HDTV-ket a PC-hez is (én is), ami ugyebár 16:9. Ettől függetlenül meg lehetett volna oldani (akár utólag egy patch-el, amit el is fogadtam volna), de nem. Végülis nekik ez a könnyebb, úgy látszik. Ezek után miért is venném meg? Warezra se méltatom.
  • Zóanagyvarázsló
    #2451
    Azért, mert vásárlás nélkül azért játszottál vele, így elég béna kifogásnak hat.

    Azt mondjuk még megértem, hogy ez tényleg zavar, de nem a világ legnagyobb problémája, ráadásul a monitorok 98%-a sajnos nem 16:9-es képarányú :(
  • Csokis
    #2450
    Miért is lenne vicc?
  • Csokis
    #2449
    Nem érdemes (szvsz) megvenni a PC GURU-s kiadást! Idézem egy másik fórumon lévő hozzászólást:

    "Megvan a King's Bounty. Sajna a Pc Guru nem jutott el addig mint a Gamestar a múltkori teljes játékokkal, magyarán sima bundle, nem a dobozos kiadás. Ráadásul nem is külön dvd, hanem egy DVD9-en együtt a Pc Gurus cuccokkal... "
  • Aradebil2
    #2448
    jah lehet...mind1 nekem teljesen jó,sehol sem lóg ki:)
  • rotator
    #2447
    A Witcher meg 16:10-en bugzik, még a legújabb patch-csel is. :(