18
  • Csaba42
    #18
    Majd lecsukják a robotot, és bezárják a dutyiba. xD
  • dez
    #17
    Mondjuk én nem ezekre gondoltam, hanem specifikus anyagokra: glükozamin, konrdoitin, MSM.
  • Duncan Idaho
    #16
    Ez Gáz!
    Én is hallottam egy csomó olyat hogy étrendkiegészítők szedésével azaz nyomelemek, ásványianyagok, és a beépülést segítő vitaminok nagy dózisú szedésével minden ilyen megelőzhető, én utólag is kezelhető.
    Mellesleg Nagyanyámba is toljuk rendesen vitaminokat, és már nem fájnak az izületei!!!
    NEm semmi!

    ui: Nem Centrumot eszik! :D Abban semmi sincs!
    Mert ugye a C-vitamin is 1000 mg/nap felett ér valamit...
    Aki nemhiszi, próbálja ki!
    1500-2000 mg/ nap
    Sokkal frissebb leszel!
  • dez
    #15
    A porckopást megelőző, természetes porc-regenerálódást elősegítő, ahhoz szükséges vegyületeket szolgáltató (melyekből sokaknál hiány jelentkezik) természetes tabletták szedésének lehetőségét is elhallgatják, és persze nem támogatják. Vajon miért nem? Talán mert nem a nagy gyógyszergyártók gyártják...? (Pedig bizonyítottan hatásos.)
  • kvp
    #14
    "Aki kíváncsi egy csípőprotézis-műtét menetére, az nézze meg ezt a animációt."

    Erdekes, hogy pont arra a serulesre hivjak fel a figyelmet, ami elofordult. A szoveg szerint az orvosnak meg kell neznie a beteget es mutet kozben eldontenie hogy milyen szogben fog tovabb vagni. Valoszinuleg a robot nem vegez kepfeldolgozast, tehat mindig ugyanott vag, ami vagy jo vagy nem.

    Egyebkent nem ertem miert nem lehet egy ilyen draga es durva mutet helyett tuvel mesterseges porcanyagot bejuttatni a serult reszre. Alapvetoen hibatlan csontrol van szo, csak a csuszofelulet kopik le rola. Ezt lehetne potolni a csont csereje nelkul is, csak mesterseges porcot kellene a ket feluletre felvinni. Meg vagni sem kell, ezt egy sima tuvel el lehet vegezni, videorontgennel kovetve a tu utjat. (kisebb szivmuteteknel mar hasznalnak hasonlo megoldast)
  • janus391
    #13
    De ugye nem szed szét?
  • janus391
    #12
    mit tettél ötös robot?
  • opeca
    #11
    Aki kíváncsi egy csípőprotézis-műtét menetére, az nézze meg ezt a animációt. (Vagyis csinálja végig)

    http://www.edheads.org/activities/hip/
  • rigidus
    #10
    > A cél, hogy a nyolc ország együttműködésében folytatott kísérletek nyomán olyan robotcsapatot fejlesszenek ki, amely képes segíteni a kórházi személyzetet.

    Ami gondolom eleinte "segiti" a korhazi szemelyzetet (apolokat) aztan kesobb egyre tobb helyen veszik at a munkajukat, vegul pedig szepen lassan hajigaljak ki a dolgozokat.

    > A projekt végén a csapatot klinikákon tesztelik majd Törökországban, Angliában...

    Ehhez kulon gratulalok. Ehelyett be lehetett volna fektetni az orvosok kepzesebe is, mert 3 kulonbozo korhazban 7 kulonbozo orvos egy kibaszott izomgyulladast sem kepes felismerni 1.5 ev alatt. Egyebkent Magyarorszagon mindez 20 perc volt. Ja es egy mutet is mivel a masfel ev "brit" toketlenkedes alatt a gyulladt izomzat hozzatapadt a csonthoz.
  • Anteris
    #9
    "A kórházakban a robotokra nagy szükség lehet, hiszen a nővérek gyakran túlterheltek, "

    hehe, akkor kit fognak kefélgetni az orvosok?
  • Cat #8
    ja, sima marógép.

  • Praetor
    #7
    Azért egy emberi kéz ügyességét még jó ideig nem fogja robot elérni. A precizitásban már rég jobbak a gépek, de úgy néz ki, hogy ez nem elég.

    A vágási méret valszeg azért nagyobb, mert a gép nem esett át megfelelő miniatürizáción. Ágyúval verébre.
  • stinkydiver73
    #6
    Ez nem sokban különbözhet egy CNC marógéptől. A kezelőn múlik sztem minden, nem a roboton.
  • Inquisitor
    #5
    Azért nekem van egy gyanum, hogy a humán doki jobban szétvagdossa a betegét, de ne legyen igazam ...
  • dez
    #4
    Szemétség. Izé... gazdaságosság és haladás!
  • Viet
    #3
    A második kép vmi olyan mintha marslakok kisérleteznének egy emberende tugyuk ilyen nem létezik
  • Frosty01
    #2
    jogi szakvélemény.... biztos k*rvasokat értenek hozzá :|
  • assdf
    #1
    "Egy előzetes jogi szakvélemény után a Frankfurti Tartományi Bíróság egyik testülete arra a következtetésre jutott, hogy a számítógép segítségével elvégzett műtétek semmivel sem jelentenek nagyobb kockázatot a betegeknek, mint a hagyományos operációk."

    Hát most ezt nem értem. Ha a robotnak kétszer akkor lyukat kellet vágni mint egy embernek akkor az miért nem nagyobb kockázat?