529
  • Epikurosz
    #329
    Na még egy utolsó, ezúttal Európáról: recseg-ropog? Hogy mi? Hát a TB-rendszer barokk katedrálisa.
  • Epikurosz
    #328
    Én egyébként már ezerszer leírtam, és adig fogom ezt mantrázni, mint egy papagáj, hogy minél több emberhez eljusson:
    A társadalmi problémák mindegyikét nem lehet szervezéssel, jó vezetéssel megoldani, de számos ilyen is van. Addig nem lesz előrelépés ezen a téren, amíg az alfa-hímektől és nőstényektől nem veszi át a hatalmat az igazi értelmiség, a tudós társadalom, ha így jobban tetszik, persze úgy, hogy leszámol a hibáival (a tudomány alapja a kísérlet - ez a politikában csak nagyon korlátozott mértékben alkalmazható, a kételkedés ne legyen tesze-toszaság, és Archimédesz körbezártsága váljon nyitottsággá stb.)

    Izraelre visszatérve leírom a kifogásaimat:
    - Izrael alapvetően egy rasszista és apartheid, szegregációra épülő állam. Gondolj bele, bármely zsidó a világ bármely részéből bevándorohat oda, de egy menekült plaesztín nem térhet haza, akkor sem, ha nem akar robbantgatni.
    - Izrael teokratikus állam, a rabbik, vallásos személyek szerepe nagyon erős.
    - Izraelnek titkos és amúgy tiltott atomfegyverei vannak, ami nem jó. Ha az USA garantálja a biztonságát, akkor minek neki? (Amúgy, kémkedni a legfőbb szövetséges, az USA ellen szerintem nem szép a zsidó államtól, de ez is tény.)
    - Mondok egy példát: Keresztényként be szeretnék vándorolni Izraelbe, ott létrheozni egy keresztény katolikus közösséget, templommal, plébánossal stb. Megtehetem? Ellenben, ha a zsidók valamelyik országba betették a lábukat, ott mindjárt zsinagógát kellett nekik építeni.
    Ez csak pár kifogás volt, a teljesség igénye nélkül.

    Persze, vannak pozitívumok is. Izrael működő demokrácia, ahol Kacav nem kacaghatja el a törvénytelenséget, és mennie kell az államfői székből. (Bár a mi Gyurcsányunk is így tenne.)
    Namármost, hogy az izraeliek kulturáltabbak, demokráciára fogékonyabbak egy csöppet, mint az arabok - ez furcsa? Nekem nem. Kb. 2000 éves európai tartózkodás után valami csak rájuk ragadt. :-)

    (Következő műsoromban az arab viselt dolgait fogom kivesézni. Addig is szép álmokat!)
  • Petko
    #327
    komplikált témák ezek, de azért szerintem ezt konkrétan nem kell túl misztifikálni... egyszerüen van egy egészségügy vagy nyugdíjátalakítás, ami itt is volt/lesz és a struktúraváltásból adódóan ugye felmerül hogy most tud e párhuzamosan menni a régi rendszerrel az új vagy nem... azaz ha jól tudom itthon néhány év múlva már nem lehet az állami nyugdíjrendszert választani, csak a magánt
  • archkoven
    #326
    "Americans satisfied with their current coverage will be allowed to keep it, the Clinton campaign said"
    Magyarán: ha az amerikaiak elégedettek az eddigi egészségbiztosításukkal, akkor megtarthatják.

    Szerintem ülj vissza a székre, kissé félreértetted.

    A "may" jövő idejű alakja a "will be allowed" -szóval itt nem kell feltétlenül komoly engedélyeztetésre gondolni.
  • wanek
    #325
    Csicskaszopó! Leírtam, hogy miért írtál hülyeséget. Két animalszex és csicskaszopás között inkább hallgass. Aki saját magát is ennyire lealjasítja és ezzel még dicsekszik is, az ne mondjon másról véleményt.
  • BlackRose
    #324
    Persze, de mi alapján engedélyezi vagy nem engedélyezi ezt az állam egy olyan országban ahol erre az alkotmány alapján nincs joga. Különben nem értettem semmit sem félre. Szóval nincs neki joga, sem hogy megtiltsa, hogy maradjak a magánbiztosítónál, sem az ellenkezőjét, de nem számít, ha a többséget meggyőzi akkor szarunk az alkotmányra és az erkölcsre, hiszen a többség úgy akarja :)
  • BlackRose
    #323
    +1
  • Petko
    #322
    szerintem ezt most félreértetted... ugye ott perpillanat full magánbiztosítók vannak, és a demokraták államosítani akarják (szóval pont a fordítottját csinálják annak ami itt folyik)... gondolom ez annyit tesz csak hogy aki perpillanat magánbiztosítónál van, annak nem lesz kötelező az állami rendszerbe belépni
  • BlackRose
    #321
    Tudod ha gyémántot vagy aranyat akarsz találni... sokat kell kapálni a sárban...

    Türelem nélkül nem érünk el sehová, örülök neki, hogy valaki okossan született, de a legtöbben a saját és mások hibáin, sokszor hülyeségein tanulunk.
  • Epikurosz
    #320
    Na, figyelj, hagytam - idáig - hogy megjátszd a nagyokost, vallásról, arabokról stb.
    Hadd lássuk mit tudsz felmutatni. Hát, sok-sok felkiáltójelet és ferdítéseket. Még a nílusi hajóuttal kapcsolatban sincs igazad, egyik ismerősöm most jött vissza, persze kerülte a nem sült kaját stb.

    A Bibliára visszatérve: ne tévesszen meg laza stílusom, akik régebbről ismernek már tudnak erről. Jobban ismerem a Bibliát, mint te - ezt vedd készpénznek. És ha most idézgetéses háborúba lenne kedved menni velem, nem fogok belemenni, úgyhogy lazulj.

    A Biblia Ószövetség része egy olyan propagandamű, amely nagyon sok rosszat tett a világnak. Persze, nem is azzal a céllal volt írva, hogy jót tegyen a világnak, hanem egyrészt a babilóniai (ezen keresztül a sumir), másrészt az egyiptomi ismereteket SAJÁT CÉLRA összegyúrták, és kiegészítették saját sztorikkal. Copy&Paste. Magyarul: koppintás.
    Az eredmény, mint már írtam egy nagyon agresszív ideológia (igen, ideológia), amelynek élét az Újszövetség próbálta elvenni, de felemás eredménye lett, elméletileg. A gyakorlatban a Bbilia elterjedése az ókori görög kultúra mágylára dobását jelentette. Egyáltalán, Európa csak akkor tudott feleszmélni, a reneszánsszal, amikor visszatért az ókori görög gyökerekhez. Mindaz a fejlődés, amely itt lejátszódott, amely az emberi civilizáció élharcosává tette Európát, az az ókori POGÁNY gondolkodóknak köszönhető. Ezt vésd jól az eszedbe te és a hozzád hasonló bigott és kevésbé bigott keresztény és muzulmán, meg minden más vallású!
  • Molnibalage
    #319
    Öröm mindig ide járni és olvasni mások iszonyatos hülyeségeti az atomfegyverekről és haditecnikáról. A hozzászólások kb. 80%-a eszetlem baromság. Én nem is kívánok ezen kívűl hozzászólni, mert nincs kedvem 20 oldalt gépelni... További jó szájtépést.
  • BlackRose
    #318
    Vagyis amikor már nem félsz és nem rendeled magad alá a hatalomnak... az erőnek... na akkor következik be a háború. Ha pedig alárendeled magad, akkor azt mondják béke, közben csak rabja vagy a hatalomnak az erőnek, nem irányít, csak korlátol, nem ellenőriz csak ugye nem szabad azt amit ő nem enged. Na amikor azt mondod elég van, akkor ha gyenge vagy bezárnak, kinyírnak, ha pedig nem birnak csak úgy eltenni lábalól, akkor jön a háború. Ez ennyire piszokul egyszerű.
  • BlackRose
    #317
    Alapjában az a baj, hogy az állam diktálja az embereknek, hogyan éljenek, na most ha egy zsidónak diktálja az Izraeli állam akkor az lehet, hogy elfogadja, mert ugye "jogkövető", ha egy arabnak diktálja az arab állam az is lehet, hogy elfogadja mert az is "jogkövető", viszont ha egy arabnak diktál az Izraeli állam vagy egy zsidónak az arab állam... na akkor már baj van. Ezért van háború, ha az embereknek nem diktálnának a hatalmon levők, egymás mellett békében élnének és eszükbe sem jutna a háború, mert nem volna semmi érdekük benne.
  • who am I 7
    #316
    "Ha valaki ingyen odaköltözteti (általában az állam) akkor igazad lehet, de az nem szabad migráció, az vagyon arbitráris elosztása"

    Ne csúsztassunk már és sajnáltassunk...azt hiszem, nem csak az állam hibás abban, h más a vérmérsékletük ezeknek az embereknek....Ugyhogy ezesetben, ne csak az államot hibáztassuk, hanem ezeket az egyéneket is lehet, nyugodtan.Ha nem lennének, olyanok amilyenek, akkor nem zavarna senkit, h az állam ide-oda rakja őket.Arról meg, h ilyenek az állam is tehet az igaz, de javarészt a gének (más vérmérséklet ugye).Állam : eleve nem engedi be őket..De itt már halott ügy.
  • archkoven
    #315
    Töredelmesen bevallom Wanek, hogy elsősorban nem a te véleményedre voltam kiváncsi:)

    "Inkább hódolj a hobbydnak, ami - ha jól olvastam - animalszex."
    -lol Mindössze ennyit sikerült ellenem előbányásznod? Szánalmas teljesítmény:)))

    Tipikusan jellemző az ilyen hozzádhasonló agyatlan hülyékre, hogy ha nem találnak valamit valaki véleménye ellen, akkor próbálnak valami mást keresni, amivel úgy hiszik meg lehet fogni, pl. hogy zsidó, vagy az, hogy animalszex-rajongó, ami egy elég nagy lyukrafutás volt a részedről:)

    Te egyébként tipikusan az az ember vagy aki már annyira szánalmasan buta, hogy kimondottan lealacsonyító vele vitába bocsátkozni:D

    Úgyhogy ha megkérhetlek, a továbbiakban ne túl sűrűn nyomkodd a nevem mellett a "válasz erre" gombot, csak ha úgy érzed, hogy valamiről feltétlenül tudnom kell! -Szóval a véleményed eleve kiesik:)

    Előre is köszi!
  • wanek
    #314
    Egy demokratikus állam egyik jellemzője a jogkövető magatartás. Tudod, hogy hány ENSZ határozatot nem tartott be izrael?
  • BlackRose
    #313
    "Americans satisfied with their current coverage will be ALLOWED to keep it, the Clinton campaign said."

    Ezt tegnap olvastam és leestem a székről, Clinton néni itt az egészségügyi biztosításról beszél... szóval az ALLOWED szóra kell odafigyelni, ugyanis az amcsi alkotmány szerint az emberek mondjuk úgy, hogy a nép (We The People) mondja meg az államnak, hogy milyen hatalommal rendelkezik, nem pedig fordítva. Nem az állam az aki megmondja, hogy mi az engedélyezett (allowed) és mi nem. Szóval Clinton néninek nem ártana elolvasnia az amcsi alkotmányt, főleg, hogy ezt a kijelentést az alkotmány napján (Constitution Day) jelentette, ki. Képzeld, majd a politikus néni és a barátjai a Capitol Hill-en elmondják a John bácsinak, hogy hogyan rendelkezzen az életével, egészségével, vagyonával... na erről beszélek ez már korlátlan hatalom. Különben nincs semmi kifogásom az egészségügyi biztosítása ellen, ha az emberek fizetni akarják, ez az ő dolguk, de, hogy majd megmondja, hogy mi a megengedett és mi nem... na az már egy picit nehéz. Különben nem kell ez miatt elájúlni, uganis naponta néhányezer biztosítással rendelkező ember hal meg mert az experimentális orvosságokat az állam nem engedélyezi vagy mert nem jutnak szervhez, mert pl. John bácsi nem irhat egy levelet, mi szerint halála után pl. 1000 dollárért (ami a családjának megy) adományozza a szervét. Ha ezt lehetne, legalább 10x annyian adományoznák a szerveiket... na de persze not allowed by the state... ezért inkább eltemetik a szervet és meghal akinek szüksége van rá és persze meg is fizetné, csak éppen nem tudja mert nincs mit.
  • BlackRose
    #312
    Látod ez kollektivista filozófia, egy országgal nem rendelkezik senki, aki ott él az ott él, ami a saját magántulajdona azzal rendelkezik. Ha a törvényt kérdezed, akkor ami nem magántulajdon az az állam tulajdona vagy esetleg nyilvános tulajdon (persze az csak más szó az állami vagy államféle pl. város, megye stb. tulajdonra). Ha valamit tiszteségessen használunk és nem tesszünk tönkre akkor nem látom mi lenne a baj. Ha pedig magántulajdonunk akkor rendelkezünk vele. Szóval egy ország nem tulajdona senkinek sem. Különben, hogy mit akar a többség az egyáltalán nem fontos, az erkölcsöt nem a többség határozza meg. Ha pedig a többség zsarnoki uralkodását látod jónak akkor nincs sok értelme, hogy itt ezt a csontot tovább rágjuk. Nekem az egyén fontos éppen annyira mint a közösség, sem többé sem kevésbé. És a közösség ez a filozófia alapján nem korlátozhatja erkülcsi alap nélkül az egyént. Erkölcsi alap pedig csak akkor van meg ha valakinek az életére, vagyonára törnek, de ugyanakkor ebben az esetben szerintem az egyénnek is ugyanakkora joga van megvédeni magát mind a többségnek, sem több sem kevesebb. Különben, hogy gondolod, hogy ha olyan drága (ingatlan) településen laksz, hogy oda költözhet valaki aki azt az ingatlan árat lehordaná, először is ez nem az érdeke, miért gondolod, hogy valaki vesz egy házat most pl. 100 millió forintért, és holnap ugyanaz nem fog érni majd csak pl. 30 milliót mert az ő jelenléte leverte az árakat... szóval logikailag és matematikailag képtelenség amit mondtál. Ha valaki ingyen odaköltözteti (általában az állam) akkor igazad lehet, de az nem szabad migráció, az vagyon arbitráris elosztása, amit az állam egyébként napról napra csinál teljessen erkölcstelenül, mert ahogy te mondod a többség úgy akarja... szóval én jól meggondolnám, hogy a dolog hogyan is működik mielőtt elkezdem magyarázni, hogy azok az emberek akiket odatelepítettek vagy csalival odacsaltak lennének a hibássak pl. a zavargásokért vagy hasonló. Csak egy a hibás, a korlátlan hatalmú állam, a kollektivista állam.
  • AranyKéz
    #311
    Megyek aludni, rohadt fáradt vagyok.

    Aztán holnapra nem összeszedni még 300 hozzászólást, a mai napi adagot is alig bírtam :S
  • wanek
    #310
    Nem minden. De amiket felsoroltál, az mind az.
  • wanek
    #309
    Elolvastam, de nem értettem semmit sem félre. Talán te magyaráztál (jó esetben) rosszul.
  • wanek
    #308
    Igazi demokratikus magatartás palesztin gyereket lövöldözni, mi? Inkább hódolj a hobbydnak, ami - ha jól olvastam - animalszex. Az biztos jobban megy neked, mert értelmes dolgot nem tudsz írni, az biztos.

    PS: az, hogy mi a természetes, az világszerte eléggé változatos. Az ortodox zsidóknak is vannak ám eléggé fura szokásaik!
  • AranyKéz
    #307
    << Szóval mégis a zsidó statisztikák alapján... >>

    Minden rögtön zsidóvá válik ha ellentmond a véleményednek ?
  • AranyKéz
    #306
    << Szóval mi a fasz is az a nagy baj a zsidókkal és Izraellel? >>

    Legfőképpen az zavarja az arabokat, hogy egyáltalán léteznek.
  • redfish
    #305
    Ja...

    Majd te is rá fogsz jönni, hogyha normális embereket akarsz belőlük faragni, akkor gyorsan egyházi iskolába íratod őket, mert ami az önkormányzati sulikban van, az elképesztő!!!
    (Kamasz gyerekeim vannak, tudom miről beszélek.)

  • wanek
    #304
    Szóval mégis a zsidó statisztikák alapján...
  • archkoven
    #303
    Hihetetlen, hogy minden közelkeleti vita zsidózásba fajul. Izrael -bármennyire is nem tetszik ez itt egyeseknek- egy demokratikus ország, tiszteletben tartja az emberi jogokat (már amennyire lehetséges ez egy olyan országban ahol mindennaposak a terrortámadások), ellentétben a térség többi országával. Az ellenük irányuló támadás főként vallási alapú, ami egy kissé nevetséges a 21. század elején.
    Náluk nem köveznek halálra nőket, nem akasztanak gyerekeket, nem kényszerítik a lakosságot (különösen a nőket) több évszázados viseletbe és nem kényszerítenek rájuk természetellenes viselkedésmintákat. A zsidók nem követnek el terrorakciókat mások ellen (palesztínában célzott akciók zajlanak egyes személyek ellen és nem szórakozásból gyilkolásznak).
    Egyébként több ismerősöm járt kinn dolgozni és ők is egyöntetűen azt modták, hogy egy fejlett, demokratikus, szabad ország.

    Szóval mi a fasz is az a nagy baj a zsidókkal és Izraellel?
  • redfish
    #302
    Természetesen a Törvényeket emberek találják ki, a sokéves tapasztalataik alapján. De ezeket a Törvényeket valahogy be is kell tartatni a sokszor tudatlan, iskolázatlan néppel!
    (Ne felejtsd el, a Biblia többezer éve száll szájról-szájra, amikor még luxus volt az írástudás.)

    Őket lehet irányítani egy Hatalmas Isten mérhetetlen hatalmával, nekik hiába magyarázod, hogy egy vulkánkitörés pusztította el a két települést! Az emberek emlékezetében viszont megmaradt ez a nagy katasztrófa, Isten büntetésének magyarázták és az ottélők bűnös életének a büntetésének. (Megint egy ok rá, hogy becsülettel éljenek!)

    Amúgy meg arról volt szó pontosan, hogy a Biblia Epikurosz barátunk szerint gyilkolásra buzdít és őszerinte a zsidók gyilkolnak le mindenkit, mert úgy érzik, isteni hatalommal bírnak...
    Ezt próbáltam elmagyarázni engedelmeddel, hogy a Biblia NEM ERRŐL SZÓL!

    Itt nem az a téma, hogy én miben hiszek és mit hiszek el.

    Próbáld elolvasni, hogy melyik válasz mire íródik és akkor nem kerülsz félreértésbe.

  • who am I 7
    #301
    Ja igen...az okos neveléssel.Bár még én nem értem meg gyereknevelésre...de az biztos, hogy nem lesz egyszerű felnevelni 1-2 porontyot ebbe a gyökér világba.
  • who am I 7
    #300
    Aha, akkor isten elég önbíráskodó Pedig, mintha mindenki egyenlő lenne nem?A bünösöket pedig megtériteni kellene.....Az, hogy olvasod a gyerekeidnek az szép és jó.De a mai világ változik/torzul.Ebből nem sokat fognak tanulni...Fognak, 1-2 alapigazságot.De hiába olvasod, az ember 1:kiváncsi 2:tapasztalat után tud levonni, intelligens következtetést....Sajnos, nem a bibliával kell már operálni, hanem vmi mással, h mivel ne kérdezd :D de ez már egy "újvilág" ...
  • AranyKéz
    #299
    << a zsidó statisztikák alapján? >>

    Freedom in The World (Freedom House)
    Democracy Index (The Economist)
    Failed States Index (Fund For Peace; Foreign Policy)
    Worldwide press freedom index (Reporters Without Borders)
    World Fact Book (CIA)
    Privacy Index (Privacy International)
    Corruption Perceptions Index (Transparency International)
    Henley Visa Restrictions Index

    Még a Human Rights Watch is elismeri hogy mérföldekkel jobban teljesít Izrael mint bármely másik jószomszédja.

    továbbá még:

    Human Development Index
    Quality-of-life index (The Economist)
    stb stb stb

    << Jól érzem, hogy nálad valami hiányzik a cerkáról? >>

    Küldjek képeket ? Nem mintha bármit is számítana. (Apropó, ha már itt tartunk. Tiltani kéne a zsidóknak ezt a szokását, csak csonkításhoz tudom hasonlítani)
  • redfish
    #298
    Az USA mindenképpen ebben a térségben akar maradni!!!

    1990-91-ben az Öböl-háborúval bemelegítettek...
    Egyszer majd nagysokára az is ki fog derülni, vajon mennyire Szaddam Husszein volt ott a főbűnös, vagy csak "valakik" épp jókor csőbehúzták?...

    Már jól tudjuk, hogy kitalált okok miatt vonultak be 2003-ban Irakba és nem akaródzik nekik hazamenni.
    Utóbbi 2 évben Szíriát akarták kikiáltani következő célpontnak, a férjem saját szemével látta, hogyan provokálják az USA hadirepülők a szíriai határmenti településeket, sokszor voltak "véletlen" átbombázások, de aki a saját szemével látta, azt nem lehet megetetni : dehogyis véletlen volt!!! (Damaszkuszban dolgozik a férjem)
    Az, hogy erről itt nem hallani?... Nem véletlen.

    Most újabb célpont lett Irán...
    Ki fogják találni, hogyan lehet oda is bevonulni pár évre "rendet csinálni"...
  • wanek
    #297
    Hallottam. És? Csak nem azt akarod mondani, hogy Irán majd aktatáska méretű bombákat fog készíteni? Az nem olyan egyszerű ám!
  • Ronny
    #296
    "De így pontosan annyi joga van beleszólni, mint amennyi a vallási vezetőknek ott uralkodni."

    Igazán érdekes világképed van.

    Az amcsik egy demokratikusan megválasztott kormánnyal szemben segítették hatalomra a Sah-ot, aki diktatórikusan kormányzott és elnyomta a polgári szabadságjogokat.

    Amúgy Iránnak demorkatikusan választott kormánya van, négy évente vannak választások és mindenki szavazhat.

    Szóval miről beszélünk?
  • Zenty
    #295
    pff erre mondtam az agymosás gondolkodást... Mintha csak a cnn menne itt :)

    Eljátszották iraknál is, hogy ilyen terrositák olyan atombomba aztán sz@r se volt. Csak 0.1 % igazi terrorista, és hazafi gyerköcök akik idegrohamot kaptak az amcsi megszállástól.Sok értelme volt, hogy a kedélyeket jobban fellángoltaták, és most végre okot adtak a merényletekre is. De hát az olajért mindent ugye.

    56-tot nem lehet összehasonlíteni Iránnal, és Irakkal sem .. Egészen más tészta ha egy idegen állam irányit egy országot, és egészen más ha saját belügybe van a probléma. Belügybe egy idegen országnak kurvára semmi köze nincs!
    Írán meg nem fog "atomozni." A vezetőik ugyan játsszák a vallási górékat ( marketing nép mosás céljából), de ezek nem poénból kerültek hatalomra. Gazdag nem hülye pöcsök akik uralkodni akarnak, mint a kis királyok! Ezért tudják, hogy a birodalmukat elvesztenék ha atomot vetnének be.

    Viszont amcsi miatt elképzelhető, hogy bevetik, de akkor dobják arra aki kiprovokálta az egészet...
  • wanek
    #294
    Ekkora ostobaságot!
    1. Ma világi törvények vannak a legtöbb országban. Azokat a törvényeket pedig emberek hozzák, nem pedig egy akármilyen isten. Vagy úgy gondolod, hogy pl. az usa korábbi törvényei, amik a feketék jogait szabályozta, az mind valamilyen isten hozta meg?

    "Nem a zsidók öltek, hanem Isten!!!!!" - és "Isten nem véletlenűl és nem szórakozásból törölte el Szodomát és Gomorát a Föld színéről" - te ezt el is hiszed? pláne úgy, hogy állításod szerint nem vagy vallásos. Ha ez igaz, akkor csak a sötétség lehet nagy a fejedben.
  • Ronny
    #293
    "Te tényleg megvárnád míg Irán ledob egy-két atombombát Izraelre, az Egyesült Államokra, esetleg Európára, és csak azután cselekednél ?!"

    Ez a szcenárió egyenlőre csak a fejetekben létezik.

    Ajánlanám a #25-ös hozzászólást elolvasásra. Amúgy meg Irán pontosan akkor tenné ezt ha el akarna pusztúlni, ami nem valószínű(meg nem is kéne hozzá atom).
  • seaedge
    #292
    Orosz táskabombáról hallotál-e már, vagy piszkos bombáról?
    Nem csak rakétával lehet célba juttatni a töltetet.
  • redfish
    #291
    Az a baj, hogy te egyáltalán nem ismered a Bibliát...
    Amit futólag olvastál róla, az teljesen téves, félreértelmezett, hamis!!!
    A Biblia arra tanít, hogy Törvények és Szabályok szerint kell élnünk és indokokat (történeteket) hoz fel minden Szabály mellé, hogy megértsük a miérteket. Nagyon tanulságosak ezek a történetek.
    Arra tanít, hogy aki nem tartja be a Törvényeket és Szabályokat, az féljen a jogos büntetéstől, amit előbb-utóbb mindenképpen megkap!
    Kiutat mutat azoknak is, akik megszegték a Törvényeket : van mód a megbánásra, változtathat az életén!
    Isten nem véletlenűl és nem szórakozásból törölte el Szodomát és Gomorát a Föld színéről : az ottélők nem tartották be a Törvényeket, erkölcstelenűl éltek és nem is akartak megváltozni! Jogos, hogy meg lettek büntetve!... (Lót és családja volt az 1 kivétel, ők megmenekülhettek. Lót felesége a kiváncsisága áldozata lett = nem tartotta be Isten parancsát!)
    Nem a zsidók öltek, hanem Isten!!!!!
    Jézus kiverte a pénzelőket a templomból, mert pénzért árulták a bünbocsánatot kínáló cédulákat!... EZEN háborodott fel (jogosan!), hiszen a bűnbocsánatot nem lehet pénzért megvenni és egyáltalán a kalmárkodásnak semmi helye nincs a templomban!!!!!
    BŰNÖSÖKET vert ki a templomból korbáccsal, nem ártatlan emberekre emelt kezet!
    Ajánlom figyelmedbe a Bibliát, mint a Föld legolvasottabb könyvét, kicsit mélyedj el benne: érdemes.

    Sok érdekes információt olvashatsz, leginkább a zsidók milliónyi szenvedéséről olvashatsz benne, milyen nehezen találtak Hazát maguknak, mennyi gyötrelem volt a múltjukban (pl.Mózes sem maradhatott volna életben, ha az egyiptomi hercegnő nem találja meg a Níluson úszó kosárkában, mert akkoriban halál várt a zsidó csecsemőkre Egyiptomban!)...
    Jézus születése idején Heródes jóslatot hallott és ettől való félelmében kegyetlen vérfürdővel megöletett minden 2 év alatti zsidó gyermeket Betlehemben és a környékén!!!!
    NEM a zsidók öltek!!!

    Én nem vagyok vallásos, de azt gondolom, hogy a Biblia ismerete az alapvető intelligenciához hozzátartozik! A gyermekeimnek is pici koruktól olvasom, egész életükben szükségük lesz arra, hogy ismerjék a ma is érvényes Törvényeket.

    Kérlek, hogy amit nem ismersz, ne írj le róla véleményt, mert csak a saját butaságodat teregeted. KÖSZI!

  • wanek
    #290
    Nemhogy önjelöltként, de még kérésre sem jöttek. Ez szintén a Mari néni esete.