529
  • wanek
    #369
    "Háborúnál a pénz nem számít!" - dehogynem! Ha elfogy a zseton, akkor nem lesznek fegyverek sem, hogy a hadtápot és egyebeket ne is említsem, és akkor annyi a háborúnak. És nehogy már itt valakinek is az a téveszméje támadjon, hogy azért kell háború, hogy legyen technikai fejlődés. A többit a #349-ben elolvashatod.
  • AranyKéz
    #368
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/6977346.stm

    Kis érdekesség.
  • Zenty
    #367
    hát nem is iraki szintü hábóruktól lesz a nagy fejlödés... De a világháborúnál viszont igen. A németek hozták akkor a rengeteg fejlesztést ami ma már nélkülözhetetlenek számít.

    "NEM háború kell, hanem az állam/vagy más erős gazdasági szereplő aktív szerepvállalása, ami békében ugyan úgy elképzelhető!!!!!!"
    nAh igen itt a kulcszó elképzelhető. BÉke időben ezek a dolgok elméleti úton mennek. Állam? Ugyan már gazdasági alapon gondolkodnak, hogy lehet olcsón eladni szart, vagy minél könyebben fentartani előállítani az ezsközt. A multik is ugyanígy gondolkodnak. Béke időben nem az a lényeg, hogy a termék tökéletes legyen. És ez a lényegi különbség.
    Háborúnál a pénz nem számít! Csak minél hatékonyabb eszközt hozzanak létre.
  • m3200gt
    #366
    Ez tuti.
  • wanek
    #365
    Nem olvastam végig, így nem tudom, hogy mit sikerült tisztázni és mit nem. Talán majd egyszer végigolvasom, de erre most nincs időm. Nem tartottam szükségesnek, hogy különálló (kiragadott) mondatként is érthető legyen, de mivel ez egy hozzászólásra való válasz volt, az értelme úgy értelmezendő. De hogy számodra is világossá váljon, és akár kiragadott mondatként is megállja a helyét, akkor leírom bővebben: zsidókkal szemben ennyire elfogult csak egy zsidó lehet.
  • rigidus
    #364
    > Óóó de jó hozzászólásokat írtam ottan.

    En maskepp emlekszem.
  • Fenjoy
    #363
    Elég sok itt a vallási "sok színűség": ) Ami jó. Viszont Izrael ilyen szintű "imádatát" nem értem. Igaz sokat szenvedett nép ez (Egyiptom...stb), itthon is történtelmi a feszültség, (1222-es aranybulla, kizárja az izmaelitákat a sókereskedelemből...II. Vh.)stb. Bár azt zárójelben szeretném, csak írni, hogy 1933 ban mikor Hitler kancellár lett, kinek is a pénzbeli támogatása révén?: ) De az is igaz, hogy Rákosinak más volt a családi neve... és ennek a népcsoportnak elég nagy szerepe van Magyarországon, ugye New York utána a világon Budapesten van a II. dik legnagyobb Zsinagóga, mindenki gondolkozon el, hogy miért.... és lehet még sorolni a feszültésg forrásokat. Viszont azt sem fogom soha megérteni, hogy ebben az országban a Holocaust mindig is előbbre való lesz megemlékezés gyanánt... mint bár mi más... a II. vh ban emberek tizmillió haltak meg, és nem csak zsidók! Nem érdekel, hogy valaki zsidó, muszlim, keresztény etc. A lényeg mind embereket vagyunk és kész. De a POZITIV DISZKIRIMIÁCIÓTÓL kész vagyok... állandóan ez az Antiszemitizmus utáni Pánik ordibálás...jaj... és Magyargyűlelet az meg lehet, szép: )

    Szóval ha megnézzük a történelmi szerepüket ennek a népcsoportnak valahogy az jön, hogy a világ mindig gonosz és ellenséges volt velük és erről ők nem tehetnek, állandóan kárpotolni kell őket...stb. Ezért sosem lesz béke, mert könnyebb mindenre Antiszemitizmust kiálltani, mint, hogy magukba szálljanak. Sőt a zsidók egy része vallási okokból nem is fogadják a mostani Izrael létezését, mivel azt a Messisá érkezéséhez kötik... stb.

    Elnézést, a kirohanásért, én azt szeretném ha béke lenne már, de nem lesz sosem... És nem vagyok antiszemita meg rasszista meg mint tudom én, mit fogok itt kapni, egy olyan valaki vagyok aki szereti a törtélmet, aki Magyarországon él és tapasztal dolgokat, én elfogadom, hogy ők ilyenek amilyenek, de ettől a cirkusztól már kész vagyok: )

    Szóval...zsidó, keresztény vagy muszlim stb... nem, emberek vagyunk és kész. Vagy csak álmodozom?: )

    Jó étvágyat mindenkinek...:)


  • AranyKéz
    #362
    << Egyebkent AranyKezzel egy korabbi topikban mar tisztaztam. >>

    Óóó de jó hozzászólásokat írtam ottan.

    Te viszont túl sokszor jöttél az izraeli meg a kapitalista összeesküvéselmélettel.
  • rigidus
    #361
    > Olyan ez, mint amikor a sötétzöldek tüntetnek, aztán hazamennek autóval.

    Torikonyvekbol: "Ami ellen nem tudsz harcolni, annak alj az elere!". Magyarul, a "sotetzoldek" is aldozatai lettek a fenti idezetnek es uzleti erdekek kerultek a mozgalom elere.
  • dronkZero
    #360
    "Talán mert normális esetben az egyén leszarja a fejlődést, illetve mások jólétét, ha ő maga beledöglik? Ha közélnék veled, hogy fel kell fordulj, hogy az amcsi GDP emelkedjen, és mondjuk 5 éven belül repülő csoda autókkal közlekedjenek, lehet Te sem csapkodnád a farkaddal az asztal tetejét örömödben :) Pedig vlljuk be, az fejlődés lenne ám a javából."

    Ja. Leszarja. Csak a "seggembe dugom a fejem, és leszarom mi miért van" hozzáállás dühítő. Hogy maximálisan kiélvezitek az összes előnyét ennek a helyzetnek, de álszent módon prédikáltok mindenféle humanitáriánus szöveget. Olyan ez, mint amikor a sötétzöldek tüntetnek, aztán hazamennek autóval.

    Annak, hogy itt béke, nyugiság, luxus, meg hightech van, annak az volt az ára, hogy 10000 évig egyre hatékonyabb eszközökkel gyilkoljuk egymást.

    "Arról nem hallott,.."

    Azt ne döntsd el kérlek, hogy miről hallotam, vagy miről nem, OK?

    " hogy vannak olyan matematikusok, akik visszautasítják az 1 millió dolláros Fields-díjat."

    Egyébként meg vannak olyanok is, akik megisszák a vizeletüket. Na és? Ez most érv? És mire, egyáltalán?

    "Úgy tűnik valami ködös fejlődés kép van a fejedben, ami a túlélésért való harcon és a legrátermettebb túlélésén kersztül valósul meg."

    Ezt honnan vetted?

    "Csakhogy tévedsz, nem azok a népek/fajok éltek túl, akik minden háborúban győztek"

    Ezt mégis honnan a pékből szűrted le? Szó nem volt ilyesmiről, én pláne nem mondtam ilyesmit. Mit szívsz? Kérek én is! :P

    "Amelyik nép kultúrája nem erre épül, az hosszabb-rövidebb távon kihalásra van ítélve."

    Ez meg tömény faszság. Fajok tudnak kihalni, népek nem. Globálisan nézve rohadtul mindegy, hogy milyen nyelvet beszélnek, milyen a kultúrájuk az embereknek. Újak keletkeznek, meglévők eltűnnek, tökmindegy. Egy faj vagyunk.
  • Komolytalan
    #359
    "<< Jézus tanításainak nagy része viszont megállja ma a helyét >>
    Na erről majd még mesélek milyen zagyvaságokat meg geciségeket prédikált néha.
    << Sőt még a tízparancsolat jó része is, ami akárhogy is nézem, több ezer éves. >>
    Eszméletlen sok hiba van abban is, nem jó az sehogy se."
    Példa? Amíg nem írsz, addig hadd gondoljam már, hogy egy nagypofájú senki vagy. Köszi.
  • rigidus
    #358
    > Ennyire elfogult csak egy zsidó lehet.

    1st Nem attol elfogult valaki, hogy zsido hanem attol, hogy szelsoseges. Egyebkent AranyKezzel egy korabbi topikban mar tisztaztam.

    2nd Nem attol zsido szarmazasu valaki, hogy hianyzik vmi a "cerkarol" es az sem szuksegszeru, hogy minden zsido egyetert azzal amit a neokon szelsoseges tokes zsido szervezetek muvelnek.

    Legtobbjuk ugyanugy aldozata nekik mint barki mas, csak a neokonok szivesen vagdalkoznak nyilvanosan, hogy antiszemitizmus ide vagy oda es hogy mennyire sajnalni kell oket ezert, ami lathatoan eleri a celjat, mert masokban automatikusan ellenerzest valt ki MINDEN zsido szarmazasu emberrel szemben - fuggetlenul azok neokon ellenvelemenyetol - majd ezutan mar JOGGAL sajnaltatjak magukat a neokonok is.

    Ez mukodik minden "kisebbsegnel". Es kinek jo ez? Elsosorban azoknak akik ki akarnak forgatni bennunket/benneteket az utolso fillerunkbol is, mert amig ilyen kis hulyesegekert kapunk hajba, addig is elfoglaltak vagyunk es nem a lenyeggel foglalkozunk, hogy a fosztogatoink lelopjak rolunk meg a gatyat is (nezz csak korul hova jutott Mo es a vilag :-( ), mig ok vigan rohognek a markukban, hogy a birka tomeg, hogyan bekajal mindent amit az orra ele dobnak.

    Vegeredmeny: az a kisebbseg lesz a tobbseg amelyik nagyobb nyilvanossag elott tudja magat sajnaltatni es akik az embereket faji hovatartozas alapjan szelektaljak nem pedig az egyen tettei, gondolatai, velemenye alapjan, azok meg is erdemlik, hogy kifosszak oket.

    Eppen ezert kellene az orrunknal messzebb is elnezni, felretenni az eloiteleteinket, mert ha egymas torkanak ugrunk, akkor a fosztogatoink malmara dolgozunk.
  • Komolytalan
    #357
    "Drezda bombázása szükségszerű volt. Az ottani fegyverüzemek, az érintetlen kormányzati központok és legfőképp mert a kelet felé történő közlekedés egyik kulcspontja volt."
    Ja, és erre, hogy Drezda katonai központ csak akkor jöttek rá a szövetségesek, mikor minden más városban lévő hadiüzemet, egyéb stratégialiag fontos objektumot lebombáztak. Négyszer.
    Nem is azért hagyták ám Drezdát érintetlenül, mert nem volt ott semmi sem. Vasút volt, de baz, vasút van Mezőkeresztesen is, mégse szórták meg gyújtóbombával az egészet.

    "Statégiailag elfogadott a városok bombázása, amíg hozzájárulnak a háború lerövidítéséhez és így csökkenthető a katonai veszteségünk."
    Ezt mondta Hitler. Most fürdőszobába kimegy, tükörbe belenéz, bajúszt keres, majd akár talál akár nem, szembeköp.

    "Csak akkor szabad felhagyni vele, ha biztosan nem hozza ezeket az elvárásokat."
    Ezután ha már ott vagy vágd fel az ereidet is szerintem.

    "És ne felejsd el hogy akkor még csak zuhanóbombák léteztek, nem a mai szuperpontos csodák és azt se felejsd el, hogy a németek is porrá bombáztak angliai városokat."
    Ez igaz, de a zuhanóbombákkal általában nem felgyújtották a teljes várost, hanem megszórták a vasutat és környékét (X alakban, az X közepe elévileg a célpont, +- pár 100 méter). Drezdában azonban első hullám tető magasságában robbanó bomba volt, hogy szétszórja a tetők faanyagát a városban. Második hullám gyújtóbomba, hogy ezeket felgyújtsa, és tűzvihart keltsen. Harmadik pedig "sima" repeszbomba, hogy az eseteleges menekülőket elintézze. Bazki, ehhez képest a gázkamra az Hawaii szálloda, nem gondolod?
  • NEXUS6
    #356
    "Az a ti bajotok, hogy békasegge perspektívából szemlélitek a dolgokat, és nem láttok tovább az orrotok hegyénél. Ki a faszt érdekel az egyén (legalábbis ebben a kérdéskörben)? Képtelenek vagytok azon túllépni, hogy "jaj, de hát ott emberek halnak meg". Igen, meghalnak, megölik egymást. 10000 éve folyamatosan. És ennek az az eredménye, hogy fűtött/légkondis épületekben, számítógép előtt ülve magyarázhatjátok a hülyeségeteket akár sokmillió embernek."

    Neked meg az a bajod hogy te meg egy naív szociál-darwinizmus szemszögéből próbálod nézni a világot. Úgy tűnik valami ködös fejlődés kép van a fejedben, ami a túlélésért való harcon és a legrátermettebb túlélésén kersztül valósul meg.

    Csakhogy tévedsz, nem azok a népek/fajok éltek túl, akik minden háborúban győztek, hanem akik élvezték az életet, baxtak, szaporodtak, xartak a világuralomra, és mindent megtettek hogy ezt biztosítsák maguknak, aztán ugyan ezt a nézőpontot tovább örökítették az utódaikra is. Amelyik nép kultúrája nem erre épül, az hosszabb-rövidebb távon kihalásra van ítélve.;)))
  • wanek
    #355
    Sokak szerint a 3. VH akkor kezdődött, amikor a 2. befejeződött, de azt nem fegyverekkel, hanem pénzzel vívták (és ma is vívják).

    PS: az kifejezetten tetszett, hogy pár amerikai, csillagászati pénzekért kifejlesztett eszköz nagyon olcsó orosz cuccokkal hatástalanítható volt :)
  • m3200gt
    #354
    "Azt hiszem pár hét és Izraelhez és Amerikához fognak imádkozni."
    erre írtam ezt:
    "Egyszer bíztak az emberek itt Magyarországon a nagy és jóságos USA-ban"
    A te jól fejlett cionizmusoddal települj ki Izraelbe.
  • wanek
    #353
    Erről én sem hallottam, bár nem is érdekelt ilyesmi.
    Ha az a matekos az orosz változás előtt kapta a díjat, akkor a fricska az elvtársaknak szólhatott elsősorban, mert a zsetont úgysem tarthatta volna meg.
    Egyébként meg a matematikusok nagyon elborult elmék tudnak lenni, elég soknak van valami defektje.
  • NEXUS6
    #352
    Akkor lenne igazad a hidegháborúval kapcsolatban, ha bekövetkezett volna a 3. VH!!!

    Egy fegyverkezési verseny nem háború. A hidegháború jelszava az elrettentés volt, ha kitört volna a 3. VH az gyakorlatilag a több évtizedig folytatott politika csődjét is jelentette volna.

    Nem lehet pontosan tudni, hogy mennyire volt blöff, de úgy tűnik, hogy Reagan szakított ezzel a szemlélettel és egy megnyerhető háborún kezdett el gondolkodni. Hatalmas pénzeket öltek bele alapkutatásokba, és fegyverek kifejlesztésébe. Az oroszok is beszartak és hasonlóan reagáltak, aminek eredményeképpen annyira felfuttatták a kutatásokat, a hadiipari termelést, hogy a gazdaság összeomlott. Az SDI programnak ezenkívül a végső hozadéka, fegyverek vagy használható technológiák tekíntetében kb ZÉRO.
  • Epikurosz
    #351
    Ennek az iszákosnak aztán magyarázhatsz.
    Ő még leragadt a marxizsmusnál, ahol a lét határozza meg a tudatot.

    Arról nem hallott, hogy vannak olyan matematikusok, akik visszautasítják az 1 millió dolláros Fields-díjat.

    Nem véletlenül orosz amúgy ez a matekos!

    Direkt csinálta!

    Az 1 milkós dolcsi díj visszautasításának üzenete:
    Csesszétek meg a marxizmust, nálam a tudat az első, nem a lét!
    És üzent persze a pénzsóvár kapitalistáknak is.

    Öregem, jó régi a hír, de egyszerűen nem tudom elfelejteni, mert nagyot csattant, legalábbis nálam. Kb. olyan, mint egy keresztrefeszíttetés.
    "Ezt nektek!"
  • Yv@n
    #350
    "Az a ti bajotok, hogy békasegge perspektívából szemlélitek a dolgokat, és nem láttok tovább az orrotok hegyénél. Ki a faszt érdekel az egyén (legalábbis ebben a kérdéskörben)?"

    Talán mert normális esetben az egyén leszarja a fejlődést, illetve mások jólétét, ha ő maga beledöglik? Ha közélnék veled, hogy fel kell fordulj, hogy az amcsi GDP emelkedjen, és mondjuk 5 éven belül repülő csoda autókkal közlekedjenek, lehet Te sem csapkodnád a farkaddal az asztal tetejét örömödben :) Pedig vlljuk be, az fejlődés lenne ám a javából.
  • wanek
    #349
    Technikai fejlődés van háború előtt, alatt, után és hosszabb békeidőben is. Hogy mikor gyorsabb, az most édesmindegy. De engem ne akarjon senki sem a harcmezőre küldeni, vagy lebombázni semmilyen technikai fejlődés érdekében sem.
  • dronkZero
    #348
    "Megismétlem, egy drága, új technológia kifejlesztéséhez és bevezetéséhez NEM háború kell, hanem az állam/vagy más erős gazdasági szereplő aktív szerepvállalása, ami békében ugyan úgy elképzelhető!!!!!!"

    Igen. Ez így van. Viszont hiába elképzelhető, nem realizálódik! Minden feltétel megvan, csak _szándék_ nincs. Illetve jóval kisebb. A fenyegetettség érzése _sokkal_ nagyobb hajtóerő, mint a gazdasági, kényelmi szempontok! Ezt fogjátok már fel végre! Hiába lenne minden adott, ha egész egyszerűen _nem csinálják_!

    "A hidegháború szerinted mennyire háború, mert szerintem nem volt az!"

    A gazdaság, tudomány szempontjából háború volt. Megvolt a fenyegetés, a háború előszele. Megvolt a társadalmi konszenzus, hogy akkor most le kell nyomni az amcsikat/oroszokat, mert különben végünk. Hasonló volt a helyzet, mint Németországban a harmincas években. A háborús kilátások megadták a hajtóerőt a gazdaságnak és a fejlődésnek.

    De egyébként ha a fegyveres konfliktust hiányolod, akkor minek nevezed Koreát, Vietnámot, stb.? Ott igencsak a SZU harcolt az USA-val.
  • dronkZero
    #347
    "Az a KÁR, amit a háború a fejekben okoz, azt a műszaki kütyük fejleődése nem tugggya pótolni!"

    Azt ugye tudod, hogy a technikai kütyük sora ott kezdődik, hogy tűz, kerék, fémmegmunkálás? Nem érte meg? Nem éri meg ~70 évig élni a korábban totálisan elképzelhetetlen luxusban? Jobb lenne 80% eséllyel meghalni 10 éves korod előtt?

    "Ez egy AXIÓMA, és tessék úgy kezelni!!!!"
    Nem lesz igaz attól, hogy nyomod a shiftet, meg raksz ezer felkiáltójelet.

    "a háboró önmagában annyi kárt tesz az erkölcsben, hogy le van sajnálva a technikai előrelépés, amit esetleg előidézhet."

    Az a ti bajotok, hogy békasegge perspektívából szemlélitek a dolgokat, és nem láttok tovább az orrotok hegyénél. Ki a faszt érdekel az egyén (legalábbis ebben a kérdéskörben)? Képtelenek vagytok azon túllépni, hogy "jaj, de hát ott emberek halnak meg". Igen, meghalnak, megölik egymást. 10000 éve folyamatosan. És ennek az az eredménye, hogy fűtött/légkondis épületekben, számítógép előtt ülve magyarázhatjátok a hülyeségeteket akár sokmillió embernek.

    Nem érte meg? Hát a lófaszt nem.

    "Számtalan példát tudnék mondani, amikor háború nélkül találtak fel eget rengető dolgokat, és jelentek meg termékek, de nemt eszem, mert elvenném a késztetésetek a gondolkodásra."

    Akkor kezdd el. Mindegyikre hozok majd 10 másikat, amit nem a béke hozott.
    Ja, humán jellegű dolgok (irodalom, jog, politika) nem ér. Az nem technikai fejlődés.

    A hajléktalanos példád meg nagyon mellé.

    Béke-bűnözés témában egyetértünk.
    Háborúban az adott országnak van _célja_, és rákényszeríti az embereket ennek a célnak az elérésére. Ez a fejlődés mozgatórugója is. Ha te is tudod, akkor min vitatkozunk?
  • NEXUS6
    #346
    Megismétlem, egy drága, új technológia kifejlesztéséhez és bevezetéséhez NEM háború kell, hanem az állam/vagy más erős gazdasági szereplő aktív szerepvállalása, ami békében ugyan úgy elképzelhető!!!!!!
    Nem a háború, hanem egy erős gazdasági szereplő szerepvállalása a fontos, ami manapság végül is lehet egy multi is, valakinek vállani kell a kifejlesztéssel kapcsolatos terheket.
    Nem a háború a fontos, hanem az hogy az állam alapkutatásokra, technológiák kifejlesztésére megelőlegezze a forrásokat!!!! A II. VH időszaka alapvetően persze a fegyverek fejlesztéséről szólt, de mellette a New Deal egyfajta folyatatásaként tökéletesen rendberakta az amcsi gazdaságot.
    Új technológiákra alapuló termékeket termeltek egy megnövekedett igényű piacra és ebben az állam aktívan közreműködött, amcsi szempontból ez volt a háború. Ez a Világ újjáépítésekor folytatódott, Európa, Ázsia, mint szivacs szívta magába az amerikai termékeket.
    A hidegháború szerinted mennyire háború, mert szerintem nem volt az!
    A folyamat akkor torpant meg, amikor állami deregulációt hajtottak végre, és emellett stratégiai fontosságú iparágakat telepítettek át más kontinensekre.

    Szal szerinted az amcsik direkt úgy mentek bele az iraki háborúba, hogy tudták, hogy eredményeképpen rekord mennyiségű költségvetési hiányuk lesz, és Irakot így sem fogják tudni újjá építeni, az olajtermelés zavartalanságát biztosítani. És persze azzal is tisztában voltak, hogy a pénzhiány miatt nem lesz elég forrásuk olyan fejlesztések végrehatására, aminek a jelentősége majd a kínaiakkal éleződő szembenálással fog elérkezni 10 év múlva?
  • dronkZero
    #345
    "pedig 10 15 év múlva nem mindegy hogy a kínaiakkal/oroszokkal szeben hány gépet tudnak felmutatni."
    "Aztán az általad felsorolt technikák reguláris erőkkel szemben vívott háborúban nagyon is jól jönnek,"

    Ha rendelkezésedre állnak az információk, miért nem sikerül összeadnod a 2+2-t?
    Valahol ki kel próbálni az új fejlesztéseket. És ezek _valóban_ újdonságok. Az lehet, hogy Irakot nem fogják tudni megtartani, és behúzott farokkal hazamennek, de még így is megéri, mert kipróbálhatták az új cuccot.
    (Ha lesz balhé Kínával, az nem gerillaharc lesz.)

    De említhetném még a végtagjukat vesztett veteránok beültetéseit is. Az is zsírúj technológia, rohamosan fejlődik, a háborúk miatt van rá szükség, és a civileknek is nagyon hasznos lesz, ha el tud terjedni. Mennyi példát soroljak még arra, hogy a mai napig is _tényleg_ a háborúk viszik előre a technológiai fejlődést?

    De OK, közelítsük meg más oldalról. Békében is van tudományos fejlődés, de nagyon szétszórt. Vannak találmányok, amiknek a hasznosságát vagy felfedezik és adnak rá pénzt, vagy nem. Ha meg valami a hadseregnek kell, akkor azt a kutatási területet telepumpálják pénzzel, emberrel, laborral, kísérlettel, és pillanatok alatt használhatóvá teszik. Sokkal jobban koncentrálja a fejlesztéseket a háború. Illetve felhasználja a már meglévő, de támogatás hiányában félretett fejlesztéseket. Nem akkor találódnak ki az új elméletek, találmányok, csak a háború okán különítenek el rá annyi pénzt, hogy az elméletekből gyakorlati alkalmazások váljanak.

    Vietnam-Irak:
    Ja, gerillaharcok voltak/vannak. Az összes többi aspektusában homlokegyenest különböznek.

    "hogy úgy kezdtek bele egy háborúba, mint most az amcsik, hogy nem tudták, mik a gazdasági vonzatok."

    Hehe. Lehet, hogy te nem tudod, hogy mik a gazdasági vonzatok, de az amcsik tökéletesen tisztában vannak vele. Azért mentek oda.
    Magnificat a #340-ben szépen le is írta. Na meg persze az olaj. Ráadásul Afganisztánban már egyszer bejött a dolog.

    Egyébként nem tudom, mit ellenkezel ennyire. Nem téged visznek oda lelövetni.
  • Epikurosz
    #344
    Nomármost, persze a békének is megvannak az árnyoldalai: a bűnözés (szervezett is) és a parazitizmus ilyenkor tudnak igazán felvirágozni. (Háború alatt a köztörvényes bűnözés csökken, mert ...gondolkodj... a parazitizmus is, mert vagy katona vagy, vagy nyomatod a hadiüzemben, vagy más gyárban, vagy mész lövészárkot ásni. Nem lehet segélyeken hízni, nem lehet a társdalom nyakán élősködni.

    A demokrácia amúgy épp e két RÁKFENE (maffia/kisstílű bűnözés és a parazitizmus) miatt nem müxik ahogy neki kellene, de ez már egy másik történet, és tekervényes utakra vezet.
  • NEXUS6
    #343
    Tökre egyetértek.

    Ha a háború egyértelműen fejlődést hozna, akkor ma Afrika lenne a legfejlettebb kontinens!!!
  • Epikurosz
    #342
    "Azért azt be kell látnod, hogy a háború fejlődést hoz."

    Hát igen.

    Ha a részegek kiállnak a körútra minden hajnalban, és teleszarják, telehúgyozzák, az is fejlődést hoz, mert a takarítóvállalatnak el kell gondolkodni új takarítási technológia beszerzésén.

    De vajon megérte? Nem! Nem! Soha!

    A hábúrú és a háboró önmagában annyi kárt tesz az erkölcsben, hogy le van sajnálva a technikai előrelépés, amit esetleg előidézhet. Megismétlem:
    Az a KÁR, amit a háború a fejekben okoz, azt a műszaki kütyük fejleődése nem tugggya pótolni!
    Ez egy AXIÓMA, és tessék úgy kezelni!!!!

    Számtalan példát tudnék mondani, amikor háború nélkül találtak fel eget rengető dolgokat, és jelentek meg termékek, de nemt eszem, mert elvenném a késztetésetek a gondolkodásra.
  • Epikurosz
    #341
    "Olyan nincs, hogy van atomfegyverük, de ez titkos, mi meg tudunk róla."

    Te, mér ittad el az agyad?

    Vannak hivatalosan atomhatalmak: USA, oroszo., Kína, India, Pakisztán, Franciao., Nagy-Brit.

    Ezekről mindenki tud, nyíltan vállalják, hogy nekik van atomjuk.

    Ezen kívül rebesgetik, hogy É-Koreának lehet 1-2 töltete, és majdnem 100%, hogy Izraelnek van 250-300 atombombája, de hivatalosan nem ismerik be, csak lebegtetik a témát, vagyis titkos az atomfegyver.

    No, mégegyszer nem fogok ilyen szájbarágósan elmagyarázni neked ilyen dolgokat. Érted? Nem érted? oszt hagylak a p..ba.

    Ez érvényes a Piros Halacskára is, akitől nem is kell kívánni semmit, úgyis teljesíti a 3 kívánságot - már, amit ő annak ítél, hogy neked kívánni kellene. :-)))
    (Értettem, Red Fuss?)
  • Magnificat
    #340
    Azért azt be kell látnod, hogy a háború fejlődést hoz. Elsősorban háború után hozza, maga a háború viszi a lóvét, DE
    -az elpuffogtatott lőszert 10x fejlettebbel helyettesítik
    -a fegyvergyártó cégek nem kis extra juttatást adnak háború alatt, hogy ezzel növekedjen utána a "népszerűségük"
    -szerintem lazán bennevannak a háborúk kirobbantásának lobbizásában is

    A lényeg a veszteségek pótlása soksok pénzt hoz jópár befolyásos embernek, a lóvé magam pedig úgyis adóból jön, háborúban lehet extra pénzadagokat kicsikarni a népedből, ergo az is fedez... Ha valamit lerombolnak Irakban, 80% hogy amcsik építik újra, újabb befolyást szerezve ott, ők adják majd az újraépítés cuccait, stb... soksok dologból jön a haszon, ha "újraosztják" a lapokat

    ui:
    a politikai vonatkozásról nem is beszélve...
  • NEXUS6
    #339
    Ez 334-re ment.
  • NEXUS6
    #338
    "Ennek a mondatnak nincs értelme."
    De igen, próbálkozz még egy kicsit.

    USA fegyveres erők modernizációja:
    Ha kicsit utána olvasol akkor látod, hogy az iraki háború annyi pénzt visz, hogy nagyon sok fejlesztést kell törölni, vagy csak megkurtítva tudják bevezetni. Pl az F-22 programot is folyamatosan kurtítgatják, pedig 10 15 év múlva nem mindegy hogy a kínaiakkal/oroszokkal szeben hány gépet tudnak felmutatni. Márpedig ha így megy tovább ez a középkeleti konfliktus akár addig is elhúzódhat.

    Iraki háború:
    Aztán az általad felsorolt technikák reguláris erőkkel szemben vívott háborúban nagyon is jól jönnek, de az ilyen konfliktusban nem növelik jelentősen a hatékonyságot, különben már rég megnyerték volna a háborút. Nem gondolod?
    A háború viszi a pénzt mint az állat, és inkább leamortizálódnak a fegyveres erők mintsem fejlődnének. Egyszerűen egy reguláris haderőt nem erre a fajta hadviselésre találtak ki.

    Vietnámi konfliktus:
    Nincs jelentős különbség, a vietkongok Dél-vietnámban gerilla harcmodort folytattak, mint ahogy a fegyveres ellenzéki erők is irakban. Az hogy az Észak-vietnámi haderőt akkor picsázták el az amerikaiak amikor akarták az kevésbé lényeges amikor a Vietkong ellen gyakorlatilag tehetetlenek voltak. Amíg azok utánpótlást kaptak, addig az amcsik nem tudták eldönteni a háború kimenetelét.

    Német fejlesztések:
    Mivel a németek rengeteg fejlesztést vittek párhuzamosan, gyakorlatilag szétforgácsolták az erőforrásaikat. Kerestek kutattak, nem tudták ők se, hogy a fejlesztések közül melyik jelenti a jövőt.
    A németek vereségéhez nagyban hozzájárult, hogy úgy kezdtek bele egy háborúba, mint most az amcsik, hogy nem tudták, mik a gazdasági vonzatok. Azon kívül hogy a műkincseket összelopkodták, nem igazán kapcsolták be a megszállt országokat egy egységes gazdasági rendszerbe. Aztán olyan fajta támogatást, mint az amcsik nem szerveztek meg a lakosság részéről. A német háziasszony a háború végéig a rádiót hallgatva búsan várta haza a férjét. Az amcsi vagy orosz menyecskék meg a gyárakban dolgoztak.
  • wanek
    #337
    "USA mikor garantálta Izrael biztonságát?" - mindig. A BT-ben minden izraelt elitélő határozatot megvétóz, évente dollár milliárdos segélyekkel támogatja, fegyvereket juttat oda és így fegyverraktárként használja. Ezek mellett állandóan hangoztatja, hogy szavatolja izrael biztonságát.
  • dronkZero
    #336
    Na ez még egy érdekes paradoxon:
    "Izraelnek titkos és amúgy tiltott atomfegyverei vannak,"

    a, lehetőség: nincs nekik.
    b, lehetőség: nem titkos.

    Olyan nincs, hogy van atomfegyverük, de ez titkos, mi meg tudunk róla.
    Na ezen rágódjatok, jóccakát!
  • redfish
    #335
    Ja,...ja...

    Mindjárt gondoltam, hogy te vagy a Nagy Okos!
    (Akkor már csak azt nem értem, miért írsz be akkora hülyeségeket, hogy égnek áll a hajam tőle?!)

    Ja,...ja...
    Az 1 hetes túristaútról visszajött ismerősöd tényleg MINDENT tud Egyiptomról, általában ennyi idő után szoktak könyvet írni és osztani az észt...
    Én, aki 17 éve kijárok, bejártam többször El-Alameintől Abu-Szimbelig az országot, 1 évig laktam a sivatagban arabok közt, 15 éve van lakásunk Kairóban, összejárunk a nagykövettel, konzullal, rengeteg arab barátunk van, tényleg halvány fingom sincs Egyiptomról...
    Majd megkérdezem az 1 hetes túristaútról visszajött ismerősödet, merre hány méter!
    (Majd ha láttál bármelyik nílusi szállodahajón víztartályt, akkor szólj, mert NINCS egyiken sem.)
    TE nyugodtan csak menj nílusi hajóútra, én nem vagyok ennyire hülye, még a Nílusba sem mártom a kezem a bilharzia-veszély miatt...

    De ugyanez jellemző rád a többi vonalon is : kicsit beleolvastál valamibe és máris Tudósnak képzeled magad, aki ossza az észt!
    SEMMIT nem tudsz az arabokról, a zsidókról, a muszlim vallásról, a Bibliáról...

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    "...Öröm mindig ide járni és olvasni mások iszonyatos hülyeségeit az atomfegyverekről és haditechnikáról. A hozzászólások kb. 80%-a eszetlem baromság. Én nem is kívánok ezen kívűl hozzászólni, mert nincs kedvem 20 oldalt gépelni... További jó szájtépést. .." (#319. Molnibalage)

    KÖSZÖNÖM !
    Végre egy értelmes hozzászólás.

  • dronkZero
    #334
    "Szal a háború nem jelent igazi fejlődést, mert a kihívás csak abban nyilvánul meg, hogy honnan tudják a forrásokat hozzá előteremteni."

    Ennek a mondatnak nincs értelme.

    "Most az Irak-i háború anyi forrást elvisz, hogy lecsúsznak a hadsereg modernizációjáról is"

    Ezen azért gondolkodj még egy picit...
    UAV (újabban fegyverrel), felfegyverzett távirányítású földi robotok, LandWarrior rendszer, GPS... Csak egyetlen másik országot mutass, ahol mindez így együtt van! Ja, meg egy másik háborút is mutass, ahol ezeket már bevetették!
    Igazából fejleszteni akkor kell, amikor valaki előrébb jár, vagy vészesen megközelít. Most az USA haditechnikában gyakorlatilag messze elöl jár. Olyan nagyon nem kell megszakadniuk a fejlesztésben. Hová modernizáljanak, mikor jelenleg nekik van a legmodernebb hadseregük?
    Egyébként meg: "annyi forrást elvisz"... Ez már mekkora hülyeség? Nem elviszik a forrásokat, hanem _haditechnikára költik_. Új rendszerekre, meg a meglévők gyártására.

    "Az iraki háborúban nincs semmi olyan technikai eszköz, ami egy ilyen konfliktus hatékonyabb megvívávában segítene,"

    Volt egy (iraki? afgán?) sziget, tele ellenséggel. Beküldték föléjük a Predatorokat felderíteni. Meghallották az UAVok zümmögését, és megadták magukat. Tudták, hogy utána a bombák jönnek.

    De a LandWarrior pont ezekre a városi harcokra lett kifejlesztve. Az már más kérdés, hogy még túl nehéz és kényelmetlen. De új fejlesztés, senki másnak nincs még ilyen, és ők már tesztelik élesben.

    "de már a hozzá hasonló Vietnám-iban sem volt!"

    Kb annyira hasonlít az iraki háború a vietnámihoz, mint a napóleonihoz. Emberek ölik egymást, meg annak, aki odament, nem nagyon jön össze.
    Vietnamban két hasonló fejlettségű haditechnika csapott össze (USA, USSR), Irakban erről szó sincs.
    Vietnamban az USA ~60000 embert veszített, Irakban ~4000-et.
    Vietnamban dzsungel van, Irakban sivatag.
    Soroljam még?
    Inkább te mondd meg légy oly kedves, hogy miben is hasonlít a két háború?

    Azt még hozzátenném, hogy a helikopterek fejlődésének adott egy lórúgást a vietnámi konfliktus...

    "A németek a II. VH-ban és utána bemutatott fejlesztéseiket 10-15 évvel korábban kezdték!!! "

    És ha nem jön a háború, talán soha be sem fejezik. Pont erről beszélek. Békében elvakargatja az ember a tökét a fejlesztésekkel, de ha az élete múlik rajta, akkor azért jobban igyekszik.

    "Egy csomót forrás hiányában nem tudtak befejhezni, mert mondjuk a korábbi generációhoz tartozó Me-109-eseket kelett gyártani"

    Ja persze. Sokkal jobb lett volna, ha a nőket meg a gyerekeket a fejlesztőlaborba küldik, nem a gyárba. Nyilván a legnagyobb hatékonysággal ment volna az R+D.
    Az új technológiákhoz új gyárakat kell építeni, és a németeknek pont erre nem volt már idejük, hiába fejlesztették ki a sugárhajtóművet, és építettek belőle prototípust!
    ..."kellett gyártani"... Beszarok...
  • BCS pixel
    #333
    az egész amiatt van, mert túlságosán vallásosak arra felé az emberek, és ezt nagyon könnyen ki használják a szemetebb vezetők
  • fade2black
    #332
    "- Izraelnek titkos és amúgy tiltott atomfegyverei vannak, ami nem jó. Ha az USA garantálja a biztonságát, akkor minek neki?"
    USA mikor garantálta Izrael biztonságát? Hogy is tudná garantálni amikor nincs amerikai katona Izraelben?
    Ekkora hülyeséget nemkéne mondani.

    Másik: "Muszlimként be szeretnék vándorolni MOra...." Nemis folytatom, hát hacsak nem házasodsz magyar lánnyal vagy nincs vmi extra körülmény te aztán be nem vándorolsz muszlimként(de sokszor még keresztényként sem) MOra.
    Zsidoknak meg nemtudom mikor kellett MOon/EUban zsinagogát építeni de nem mostanában.

    inkább nem is folytatom...
  • who am I 7
    #331
    "veszi át a hatalmat az igazi értelmiség"

    Egy dolog, h esetleg tudos társadalom venné át az irányítást, de még az sem garancia, h azokban az emberekben meg benne van a nép összetartó mentalitás stb ugyanúgy az önzetlenség.....Nem kell túlbonyolítani.Egész egyszerűen, normális, intelligens emberek kellenek, akik nem a nép átbaxásán (alvilág kiépítésén),és saját zsebük dagasztásán gondolkoznak.+ nem csábulnak be a sötét oldalnak, ha kezükbe jut a hatalom (ehhez megint egy durva erkölcsi szint kell és intelligencia, szerintem) és ezek nem feltétlen tudosokban vannak..sőt azok között is szvsz van bőven, aki a rossz oldalon van.

    "és adig fogom ezt mantrázni, mint egy papagáj"

    Ez nagyon jó dolog.A net az amivel szélesebb kőrben el lehet ezt juttatni.Mert az öreg szocik akik most hatalmon csücsülnek, annyira nem látják át az egész hálozatot, nem ebbe születtek bele.Viszont a fiatalabbak ezt ki tudnák használni.....Persze, elég vérre menő csata lenne az biztos.Az öregek nem adnák egykönnyen a poziciójukat az egész világon...Csak azért, hogy egy jobb világ legyen, a kisemberek okosabbak legyenek és jobban éljenek stb....Húzós csata lenne.
  • NEXUS6
    #330
    "Azt ugye tudod, hogy a géped egy vicc? Egy közepes gyár számítógépe 50-100 szorosan veri számítási teljesítményben a PC-det, és akkor hol van ez még a katonai szuperszámítógépektől?"

    Hát azt nem is mondtam, hogy PC-ről irogatok!;)))
    De mint írtam, a katonai alkalmazású célszámítógépek, messze nem követelnek olyan teljesítményt, mint az a gépezet amit használok. A fejlesztése is civil cégek együttműködésén alapul.

    "Érdekes, hogy pont erről beszélek én is, és mégsem érted. Béke van, nem jelent már előnyt _fejleszteni_ az űrutazást, hát basznak rá. A civilek meg ellesznek még vagy 15 évig azzal, hogy eljussanak arra a szintre, ahol már tartunk. Majd ha a civil űrprogram kikaparja a gesztenyét, mondjuk felfedeznek pár uránlelőhelyet a Jupiter holdjain, és elkezdődik a hajrá, hogy ki ér oda hamarabb kitermelni, akkor majd lesz fejlődés rakéta, űrmeghajtás, űrállomás szinten. Addig meg csak az a technológia terjed el, ami már 30 éve elérhető."
    Ahogy az atomipar kiépítésekor, az USA-nak az alaptechnológiák kifejlesztése után lehetősége lett volna, hogy előbb álami megrendeléseket adjanak az űripar infrastruktújának megteremtésére, aztán hagyják, hogy a civil cégek működjenek.
    Baxtak megtenni, mert akkor a hideg meg a Vietnám-i háborúval voltak elfoglalva, az vitte a pénzt.

    Most az Irak-i háború anyi forrást elvisz, hogy lecsúsznak a hadsereg modernizációjáról is, 15 év múlva a Kínai elvtársak, meg nem lesznek már ilyen semlegesek mint most.

    Szal a háború nem jelent igazi fejlődést, mert a kihívás csak abban nyilvánul meg, hogy honnan tudják a forrásokat hozzá előteremteni. Az iraki háborúban nincs semmi olyan technikai eszköz, ami egy ilyen konfliktus hatékonyabb megvívávában segítene, de már a hozzá hasonló Vietnám-iban sem volt!
    A németek a II. VH-ban és utána bemutatott fejlesztéseiket 10-15 évvel korábban kezdték!!! Egy csomót forrás hiányában nem tudtak befejhezni, mert mondjuk a korábbi generációhoz tartozó Me-109-eseket kelett gyártani, pedig azok már nem tudták felvenni a versenyt a szövetségesek gépeivel.

    Szal állami támogatás kell, háború viszont nem egy új technológia bevezetéséhez.