26
  • dez
    #26
    Ezért mondtam, hogy poén lenne, mert senki sem számít rá. (Pl. a 8800GTS-ben sem lehet visszakapcsolni a letiltott egységeket. De pl. a 128 bites 6200-ban vissza lehetett, így teljes értékű 6600-as lett belőle, ami ráadásul magasabb órajeleket is bírt. :) )

    Egyébként nem, nem hallottam még az 1-magosnak eladott X2-kről, csak most tőled, így visszakapcsolt 2. magról sem.
  • dara
    #25
    Valamelyik a kettő közül, kezdetben nyilvánvalóan az előbbi, csak értelemszerűen négymagra vonatkoztatva. Ha sikeres lesz, akkor viszont nem elképzelhetetlen, hogy kap saját gyártósort, esetleg a natív kétmagosok kárára.

    Egyébként arra vonatkozott a megszólalásom, hogy meg tudják oldani, hogy a letiltott mag az ne legyen visszakapcsolható, ahogy megoldották a két nevezett magnál is.
  • RecoPhile
    #24
    hm, szerintem se rossz ötlet ez az AMD-től, de csak reménykedek, hogy nem lesz sok hibás proci amit majd 3 magra kell "butítani". Úgy hogy hajrá fiúk!!!
  • RecoPhile
    #23
    Szerintem te bebasztál vagy nem tudom, hogy ilyen hülyeségek írsz. Inkább tartogasd meg magadnak a mondadódat...
    Nincs nagy bajom/gondom az Intelel csak a sok marhával aki ilyen faszságokat ír...
  • dez
    #22
    Nyugi, a visszakapcsolhatóságra mondta. :)
  • dez
    #21
    Ezt most úgy érted, létezik single core-nak eladott, egyik magot letiltott dual-core? Vagy úgy, hogy azért nem lehet visszakapcsolni, mert nincs is ott? Nos a többség úgy gondolja, ezek egy hibás magot tartalmazó 4-magosok. Persze lehet, hogy mégsem.
  • drizzt1666
    #20
    Szerintem egészen eladható ötlet. A Trio pedig tök jól hangzana mint "ál"név :D
  • maestro85
    #19
    Kis pesszimista... Nem kell temetni az AMD-t. Ellenben hanyagold a sejtéseidet tényként való beállítását.
  • dara
    #18
    Poén lenne, de nem fog sikerülni. Vagy hallottál visszakapcsolt második magú Venice E4-ről (aka felezett Manchester), esetleg SD E6-ról (felezett Toledo)?
  • dez
    #17
    Pont most, amikor jön fel az AMD? Fáziskésésben vagy?
  • lazly
    #16
    Azert nem teljesen mind1
    Es nem az a fontos (altalaban) hogy paros vagy paratlan. Az lenne a fontos hogy ketto hatvany legyen, gondold csak vegig.
    Persze az igaz, hogyha jol megirjak akkor elboldogul nem kettohatvanyon is, csak nem olyan jol optimalt.

    Udv!
  • item
    #15
    Szerintem is, az lényegtelen hogy páros vagy páratlan a magok száma. A multicore-ra optimalizált alkalmazások az használják ami elérhető.
  • irkab1rka
    #14
    szerintem kovetkezore mar intelt veszek.
  • onimusha
    #13
    szerintem az könnyen megoldható, xbox360-ban is 3 magos IBM cpu ketyeg és elég jól megirt játékok jönnek ki már mostanság.
  • Anotino
    #12
    Nem kell, eleg egy multicore optimizer. Rendesen megirt parhuzamos algoritmusoknal "mindegy", hogy 1, 2, .., 100000 processzorod van.
  • Axon
    #11
    Kérdés az, hogy mennyi időt és erőforrást von el a procik "átalakítása" 3 magossá. Minél több mag lesz a procikban, annál többféle meghibásodási kombináció lesz. Már látom, hogy kis kínaik válogatják szét külön dobozokba a selejtes procikat és a fönökség próbálja kiagyalni, hogy melyiket mire is használják :-)
  • MaSzKa
    #10
    olyat öszvért is lehetne szerintem csinálni, hogy pl abba a procikba amibe a 4mag jó és a hozzájuk tartozó cache rossz az ellehetne adni 4magos 3Mb-os verzóba azokat a procikat se kéne kidobni

    lényeg csak az legyen letiltva ami rossz és belőni 1 jó árat

    legalább nem szennyeznék vele annyira a környezetet
  • MaSzKa
    #9
    fasza ötlet csak arra lennék kiváncsi mennyivel gyorsabb mint 1 2magos
    mert ezt szerintem úgy van kitalálva az elején hogy 1-2-4-8 magos procik lesznek tahát párosával szép az élet, tehát kell irniuk egy Trio-Core Optimizert+támogasák a programok is
  • feri79
    #8
    Az egy magos prociknál is alkalmazzák ezt a technikát, csak ott a cache-n. A lapka felét a memória teszi ki ha nem többet, így nagyobb az esély, hogy ott lesz a gond. A lapra rátesznek +10% memóriát aztán a gyártás végén csak annyit engedélyeznek, hogy meglegyen a mennyiség.
  • lezso
    #7
    megnézem hogy majd a 2 és 1 magosakkal mit csinálnak
  • dez
    #6
    Ehh, GTX. :)
  • lee56
    #5
    8800GT, hmmm olyanról még nem is hallottam :)
  • dez
    #4
    Szerintem is éppen ez történik itt. De persze nem baj.
    Poén lenne, ha néha sikerülne visszakapcsolni.

    A PS3 esetén csak 1 mag redundáns, azaz 8 aktív mag megy ott.

    Másik példa: grafikus kártyák, pontosabban a rajtuk lévő GPU-k, pl. 8800 GT vs. GTS.
  • BlueGold
    #3
    Lehetséges és használják is ezt a megoldást. Pl. a PS3-ban is használt Cell procinál a müködö 9 magosokat eladják tudományos célra, a 7 magosok mennek a PS3-ba a kevesebb müködö maggal rendelkezőket más célra hasznositják.
  • GABOR16
    #2
    Nem írtál azt, szerintem is ezt fogják csinálni, mindenkinek nyereséges lenne :)
  • M0RN1NGST4R
    #1
    nem vagyok otthon a procik gyártástechnológiájában, de lehetséges, hogy bizonyos selejtes példányokban a hibás magot utólag letiltják? Kissé hülyén hangzik, de ez nem lenne egy rossz húzás, hiszen nem a szemétbe kéne dobni a hibás X4-eket.

    Bocsi, ha egetverő baromságot irtam