42
  • erb
    #42
    Nos, ugy tunik, nekem mar nem igazan kell avman hozzaszolasaira valaszolnom :) megteszik ezt masok helyettem.
  • floatr
    #41
    Hogy a Sun miért indította el a StarOffice community alapú kiadását, arra csak tippjeim vannak. Lehet h télleg csak ki akart babrálni velük, lehet h ezzel ingyé fejlesztőket akart foglalkoztatni, lehet h a support-ot akarta inkább eladni, vagy esetleg a Java léjogosultságát akarták demonstrálni, nemtom.
    A wiki is elég sokmindenről említést tesz.

    Mindenesetre asszem még egy ingyé bézik MS Office sem élné túl az összehasonlítást, nemhogy egy legagyított Works...
  • Wittgen
    #40
    Igaz, h. mostanra eléggé függünk az MS-tól - hiszen elég ügyesen elérte, h. a legtöbb országban a hivatali gépek MS szoftvereket használjanak - és én is windózt használok, viszont már tettem egy lépést (miután az office2007-et fosnak tituláltam) és már több hónapja OpenOffice-t használok. Bőven elegendő, h. a melómat esetleg otthon befejezzem, és minden egyéb másra is. Hál'isten kompatibilis az Office2003-mal (cégnél csak MS szoftverek vannak, ja meg ált Mozilla van használva nem explorer).

    Na mindegy, a függést csak nagyon nagy összefogással lehetne megszűntetni, ez meg nem hiszem, hogy pikk-pakk eljön.
  • sathinel
    #39
    Tudod honnan ered az openoffice? Mivel kicsit megharagudott az MS-re a SUN, ezért az addig fejlesztett progijukat nyiltá tették, és ingyen kezdték el adni. Pont azért hogy az MS amiért szórakozott velük, megfizessen. Így szórakozz egy mamutcéggel:D tehát akármit csinál az MS már látszik hogy nagyon ráfáztak hogy magukra haragították a többi céget az agresszív üzleti programjukkal.
  • floatr
    #38
    Uhh, most olvasom h miközben jön az új OpenOffice, az MS lépett egyet. Megjelentetik a Works egy butított verzióját otthoni felhasználásra ingyé, gondolom hasonlóan a korábbi ingyé programokhoz, mintegy konkurenciájaképpen az OpenOffice-nak.
  • floatr
    #37
    Én meg Kubuntu-t használok, na :)
    És bár általában elég sok alapvető dolog pöccre frankó, van még egy-két kisebb csiszolnivaló, ez nálam kézzel való reszelgetést jelent. Ez számomra azért nagy szó, mert majdnem nulláról kezdtem hozzá a váltáshoz. Erre mondtam h érteni azért még kell hozzá.
    De lelkesek az emberek, mert félévenként adnak ki új verziót
  • NEXUS6
    #36
    Az biztos, hogy nagyon tud fejlődni.
    Jelenleg Fedorát használok, az 5-6-7 verzió alatt gyak egy júzer szempontjából W98 szintről eljutott, az XP-ig, mindezt kb 1 év alatt!!! Soha nem voltam nagy Linux guru, de ez már egy általános használatra az ecceri júzer agyával is használható szinten van, szerintem.

    Kíváncsi vagyok, milyen lesz a Fedora 8, de ha ezt a fejlődés ütemet tartják, akkor nagyon dúrva.
  • ivjoe
    #35
    Nem vágott az hozzád semmit, azt neked az állam bácsi szépen kifizette az M$-nek. -.-
  • ivjoe
    #34
    A linuxszal semmi gond, nincsennek kompatibilitási problémáim, minden szoftver rendelkezésemre áll, amire szükségem van, csak linuxot használok.
  • floatr
    #33
    Bár közgázból nem vagyok egy nagy fej, de eléggé gáz az, amikor egy irtózatosan elterjedt platformra specifikus alkalmazásokat kezdenek el fejleszteni úgy h elvileg ingyé beépítve kényelmi funkcióként, gyakorlatilag a platform fejlesztésének az árába integrálva. Ha a kizárólagos partneri szerződéseiket, stratégiai szövetségeket, a bebizonyíthatatlan összefonódásaikat, stikliket nem is nézzük, ez már önmagában is nagyon veszélyes: egy egész ágazatot egyetlen cégtől engedünk függeni, csupán amiatt h legyen szabad verseny. Ráadásul ettől az ágazattól egyre inkább függ a többi.
    Elég valószínűnek tartom, hogy a bizonyíthatatlan gázos tevékenységeik miatt akarják őket most ennyire elmeszelni, akár más indokokkal is...

    Aki ezt nem látja, az vagy hülye, vagy fizetnek neki. Ez rohadtul nem a titkárnő Gizikéről, vagy a hardcore játékos Bélukáról szól. Észre sem veszi az ember, és szépen lassan nem tud szabadulni tőlük.

    Egyébként a "Linux egy rózsaszín álom" vonalról: a saját bőrömön tapasztalom h van még vele elég sok gond, különösen ha XP-vel állítom szembe. Egyelőre még érteni kell hozzá, mint jópár évvel ezelőtt egy NT4 v win2k esetében. De ez a platform is fejlődik, méghozzá sokkal nagyobb tempóban, mint a redmondiak szeme fénye.

    ---

    Egyébként pedig
    Irodai gép kell? Nem kell sokkal többet szarakodni egy egyéb platform összeállításával
    Játékra kellene? Vegyél basszus egy rohadt konzolt!!! lassan már olcsóbb, mint egy videokari a gépbe; ha másolt játékra vágysz, azt is meg lehet oldani
    Spéci szoftvert akarsz futtatni? Hát ha valóban nincsen életképes alternatíva, akkor még mindig vehetsz windows-os gépet.

    De mindenre?!
  • Sanyix
    #32
    Minek? Úgyis megcáfolnád a nyilvánvaló dolgokat valami rossz érvvel, aztán sohasem érne véget...

    Nézz kicsit jobban utána mit írtál, és magadtól rájössz mi benne a hiba.
  • NEXUS6
    #31
    "és? üdvözöllek a kapitalizmusban."

    Mármint vadkapitalizmusban? Azért úgy a 30-as évek óta elég rendesen nyesegetik a vállalatok szárnyait, amikor a nagy profitszerzés közepette olyan aprósággal szemben próbálnak haladni, mint verseny, a választás szabadsága, meg ilyenek, amik azért a kapitalizmus alapelveitől sem állnak messze (mondjuk úgy: pont azok).
    Ha neked teccik az amit a M$ üzletpolitika néven csinál, akkor valszeg annak is tapsikolva örültél, amikor kiderült, hogy az egyik sütőipari cég stikában felzabáltatta az emberekkel a dioxinnal szennyezett termékeit, és még a cég nevét sem hozták nyilvánosságra. Sőt, gondolom te repetát kértél a termékekből.

    Nemtom hogy M$ alkalmazott vagy-e, vagy honnan szalajtottak, de aki végigélte a számítástechnika utóbbi 15 évét az nagyon jól tudja, hogy az M$ azért nagyon sokat tett azért, hogy olyan kihalt legyen az OS/irodai szoftver piac, mint amilyen mostanában. Gyak másfél/két évtizede folyamatosan antitröszt perekkel néz szembe az M$, jó részüket el is vesztette, de ki nem szarja le a győzelmet, ha a győztes cég már 5 éve halott, és talán még a szabadalmai is a M$ zsebében vannak?
    Nem azért működik még a Világ, mert BG kegyesen megengedi hogy nálunk is árusítsák a szoftverjeiket, hanem mert vannak akik úgy is hajlandók az IT iparban dolgozni, hogy tudják, hogy az M$-en kívül másnak nem igazán jön össze az extra profit.
  • sh4d0w808
    #30
    Bocs, avman, de a bizottság nem csak a médiapléjer-vonalat vizsgálta, hanem egyebet is, idézet:

    "...A szervezet szerint a Microsoft az 1998 októbere és a határozat meghozatalának időpontja közötti időszakban megtagadta az "interoperabilitáshoz szükséges információk" versenytársak részére történő átadását és az ilyen információknak - a munkacsoportszerverekhez való operációs rendszerek piacán - a Microsoft termékeivel versenyző termékek fejlesztésére és terjesztésére való felhasználásának az engedélyezését..."

    Tehát itt arról is szó van, hogy a MS - hogy gátolja a konkurenciát - zárt protokollok mentén dolgozta ki a maga kis ilyen-olyan-amolyan, soxor még saját magával sem kompatibilis dokumentumformátumait. Mivel a protokollok nem voltak nyilvánosak, a MS-on kívül senki nem volt képes készíteni a dokumentumokkal teljesen kompatibilis szoftvert - még readert sem. Ha szerinted ez nem visszaélés erőfölénnyel, akkor mi az?
  • nyalógép
    #29
    "LOL Már bocs, de azért az M$ a kizsákmányoláson kívűl teremtett pár milla munkhelyett és hozám vágott kb 2-3 milla értékü progit hogy nesze használd, ha már egyetemista vagy"
    - Ha más software cég irná a progikat, akkor meg ők teremtenének pár milla munkahelyet.
    - Bocsi de az M$ nem vágott hozzád semmit ingyen, hanem az állam bácsi fizette ki helyetted a Campus megállapodás alapján (évi több Mrd Ft.).
  • avman
    #28
    mármint a h.264/avc vonal hardverigényesebb illetve kodekbuzerátorabb.
  • avman
    #27
    mivel én holnap nem leszek, kissé előre dolgozom.
    az általam leírtakba nagyon nem lehet belekötni (gém/linux/cedega/kapitalizmus/profit mentén)
    akkor maradjunk a win kodekek és wmp-re történő kényszerítésnél.
    98 alatt bsplayert használtam, néhány kodekpakkal, xp alatt ffdshow-t és haali-t mpc-vel. soha nem kellett elindítanom a wmp-t. szépen behívták azokat a kodekeket, amik kellettek nekik. tény, h a wmp-t frissítenem kellett, illetve jött ki wmv hd-hez egy külön telepíthető cuccos is. ingyér. h mplayerben linnél wmv/wma alatt mi és hogyan fut, meg mikortól nemtom.
    meg ha már rákényszerítés, akkor pl. fizetős kodekek:
    mp3-at is licenszelni kellett ám a fraunhofertől. zárt volt, igaz visszafejtették a kódját, meg voltak egyéb fizetős kodekek. aztán meg jött a lame is, ami ingyenes volt és open. divx szintén fizetős és zárt, igaz ott van az xvid vonal, open source.
    h.264 alá ismerek egy csomó fizetős kodeket (meg úgy az egész avc vonal licenszes dolog, a x.264 ami elvileg nyílt). és az egyetlen free-ben, ami jó az ffdshow, a többi nudli (vlc és asszem mplayer alatt is egy variánsa fut tudtommal). ami meg támogatja a hardveres gyorsítást, illetve a több magot, az mind fizetős (cyberlink, nero). linux alá megintcsak nem nagyon pakolják ezt a vonalat, szóval oda biza közmunkában hekkelni kell az ingyérességért, fizetős meg semmi sem jött ki...
    mpeg2 szintén licenszköteles volt. meg az alá is van egy rakat fizetős kodek (elecard, purevideo). linux alá meg az egész dvd video vonalat hekkelni kellett (lásd dvd jon) és asszem a hardvergyorsításosok mind fizetősek voltak az elején.
    aztán meg nézzük meg, h egy 1080p avc illetve vc-1 erőforrásigényét: nagyjából azonos bitrétes mellett egy hddvd/bd-ről származó (csak rippelt, nem konvertált!!!) h.264-et (avc-t) illetve egy wmv hd-t (avc1.) bizony kategóriákkal többet kell szendvedni kodekkel és jóval durvább vas kell alá. arról nem is beszélve, h linux alá megintcsak nincs sok lehetőség és hddvd/bd támogatás meg semmi, se fizetős, se ingyenes.
    akkor hogy is van ez? miért is gond, ha saját, zárt szabványt használ az ms, amit adott esetben licenszelni kell? mert senki sincs a piacon, aki ezt tenné? bahh.
  • avman
    #26
    érvek esetleg? kiemelve, megcáfolva? példákkal, ellenvéleménnyel? jahogy az nem megy, csak a fullos beböfögés... tsúnyarosszgonosz ms. láma aki mást mond, mit én. köszi, monnyuk vitázni még nem láttalak itt, csak óbégatni...
  • cloud.strife
    #25
    Jajj de megérdemlik..... :)))))
  • Sanyix
    #24
    Akkora baromságokat írsz, hogy az hihetetlen, sugárzik belőle a fullos hozzá nem értés. Te egy igazi láma vagy :)
  • avman
    #23
    milyen különböző ügyeskedésekkel? adott volt a 90-es évek közepe óta egyetlen oprendszer, amire fejleszteni lehetett, haszonnal. fura, h minél többet akarnak keresni vele a játékfejlesztők? nem mellesleg, mint írtam, elég sok gémnek van valamilyen linux alól futtatható változata (macis jóval kevesebb), illetve ott a cedega, ami hihetetlen, de fizetős... a mocskok. rákényszerítenek a pénz használatára...
  • avman
    #22
    ja és ha kicsit értenél hozzá, akkor nem írnál ekkora baromságot. az mpc simán behívja a wines kodekeket...
  • avman
    #21
    és? üdvözöllek a kapitalizmusban.
    senki sem kényszerít, h azt használd. senki sem kényszerít, h jácc. nem mellesleg megkérdezném, h mennyi progid van meg legálban? meg hallottál már arról, h bizony linux alatt is lehet gémelni, méghozzá elég sok mindent, jahogy ott is kell venni a programot??? meg azért egy csomó disztró is fizetős. rohadt kapitalisták... rákényszerítenek a fizetőeszköz használatára...
    ugyanúgy, ahogy senki sem kényszerít senkit a wmp használatára. mellesleg a macin is alapból van kuviktájm. oszt azokat mégsem zaklatják ezért... illetve az egy szar minimál, a pro meg fizetős verzió. na most az mennyivel jobb? felhasználói oldalon meg gusztustalannak tartom. (persze én nem vagyok vmi elvakult macihívő, aki még steve kipárolgását is szentként tiszteli)
    nem mellesleg tele van már a kis pink balettütüm, h mindenki ezért károg az ms-re, warezolt xp, meg egyéb programok mögül. van neki sara bőven, lásd fentebb, csak hát a hír első feléhez gondolkodni is kéne, nem csak minimálfórumok mainstream beböfögéseit újraöklendezni...
  • Sanyix
    #20
    És mi a helyet a windows media formátumokkal? Azt is csak több éves haxolás után, sufniban összerakott dekóderekkel tudják lejátszani az ingyenes médialejátszók, mert az m$ semmit sem oszt meg, pont azért, hogy csak a saját programjaival lehessen használni ezeket a formátumokat.
  • Sanyix
    #19
    Fogd már fel hogy nem lehet eldönteni ki mit használjon! Aki játszik NEM TUD VÁLASZTANI, mert a m$ a piaci helyzetét kihasználva, különböző ügyeskedésekkel, a win mellé állította a játékfejlesztők nagy részét. Ha a játékok nem a fos directxet használnák, akkor minden rendben lenne, lehetne választani, de így nem lehet.
  • Skynet85
    #18
    LOL Már bocs, de azért az M$ a kizsákmányoláson kívűl teremtett pár milla munkhelyett és hozám vágott kb 2-3 milla értékü progit hogy nesze használd, ha már egyetemista vagy Linuxról meg anyit hogy rózsaszin álom, hogy valaha is jelentős tért fog hódítani desktop pc-n,használom én is mert van amiben jobb mint win, de ez nagyon kis hányad. Valamint mezei user sose fogja felfedezni mi a különbség linux és win között csak anyiban fog elő jönni, hogy gyerek óbégat, hogy nem megy a legujabb nfs mert nincs dx. Opensource szép dolog jó dolog nah meg ugye legális, de ha legfoglalják a géped az op rendszer és felhasznáói progik leszenek a legkisebb bajod:) (persze neked otthon minden film és zene eredeti tudom én:)) nah meg ugye winre is jönnek az ingyenes alterenatívák. Valamint egy komoly cég zseből kifizet egy wint vagy vistat mert tudják a pénzükért ott azért support is van , és mert marika a mezei titkárnő legalább winben el is tud igazodni, persze lehet modani mert M$ monopol helyzetben van igen ám de oda el is kelett jutni vhogy.

  • Dj Faustus #17
    "illetve megvolt-e a szakember gárda pl. egy nem win alapokon nyugvó komoly hálózat létrehozására"
    A 90-es években Unix (ami hálózati operációs rendszer) már volt.
    Komoly hálózatot már akkor azzal is meg lehetett oldani. ;)

    "a multimédia file-ok csak a wmp alatt voltak hajlandóak elindulni?"
    A Windows telepítésekor választhatsz a multimédia lejátszók közül? Kérheted, hogy ne a WMP menjen fel alapból? Nem. "Hátakkormeg"
  • avman
    #16
    a multimédia file-ok csak a wmp alatt voltak hajlandóak elindulni? nem. hátakkormeg... mondvacsinált baromság, jelzi az eu kompetenciáját és kvalitásait.
  • rigidus
    #15
    > Szerintem meg mindenki döntse el maga, milyen oprendszert használ a gépén.

    Nem pedig egy monopol szoftvergyarto az alapjan, hogy az igenyeim altal mennyire vagyok rakenyszerulve a megoldasaira. A fenti itelet pedig azert szuletett, hogy egy lepcsofokkal kozelebb vigye a felhasznalokat a fenti ohajod megvalosulasahoz, miszerint: "mindenki döntse el maga".
  • avman
    #14
    "A M$-ot pedig azert buntettek meg, mert mindenhova beteszi a mocskos labat, oda is, ahol lenne eletkepes alternativa (kormanyzati gepeken tudtommal nem akarnak jatszani)."
    cikk:
    1. "tisztességtelen versenypiaci magatartást tanúsított és visszaélt piaci erőfölényével. A szervezet szerint a Microsoft az 1998 októbere és a határozat meghozatalának időpontja közötti időszakban megtagadta az "interoperabilitáshoz szükséges információk" versenytársak részére történő átadását és az ilyen információknak - a munkacsoportszerverekhez való operációs rendszerek piacán - a Microsoft termékeivel versenyző termékek fejlesztésére és terjesztésére való felhasználásának az engedélyezését."
    "Szegyentelenul veszteget es zsarol meg mindenkit, akit csak lehetseges. Ezuttal csak a komplett Europai Uniot nezte hulyenek."
    cikk 2. "A bizottság által szankcionált másik magatartás a Windows operációs rendszer és a Windows Media Player médialejátszó közötti árukapcsolás volt. A bizottság álláspontja szerint ez a magatartás befolyásolta a versenyt a médialejátszók piacán. A bizottság kötelezte a Microsoftot arra, hogy hozza forgalomba a Windows ügyfélszámítógép operációs rendszernek a Windows Media Playert nem tartalmazó változatát."
    tán egyrészt neked kellene konkrét példákat hoznod állításaidra, hol és mikor is zsarolt az ms és ennek az eu hogyan és miként látta büntetni valóját... a kormányzati döntéseket valóban meg lehet kérdőjelezni (lásd itthon az állami keret és licenszszerződés, amivel occsóért lehet ms terméket venni/használni), de ugyan áruld már el nekem, h a 90-es években milyen komoly alternatíva volt free program terén irodai alkalmazásokra, illetve megvolt-e a szakember gárda pl. egy nem win alapokon nyugvó komoly hálózat létrehozására.
    másrészt ajánlott elsajátítani a szövegértés képességét, mert anélkül vitázni nem lehet. nem csípőből odavágni, h mocskos ms, a sátán követe.
  • erb
    #13
    Idezd kerlek azt, ami szerinted "tömény hülyeség" sokatsejtetopontpontpont
  • avman
    #12
    ezt a tömény hülyeséget magadtól izzadtad ki, vagy bulvárhírekből és fórumpostokból sikerült kilogikázni...
  • mrzool
    #11
    Megmondom: kb. néhány perc alatt összeomlik a gazdaság. Tényleg nagyszerű ötlet. Magadtól találtad ki?
  • Wittgen
    #10
    Akkor lenne jogos ez a bűntetés, ha Windows alatt csak és kizárólag MS progikat lehetne futtatni. De mivel az alternatív progik is elfutnak Win op.rendszeren, nem értem mit kell fákkolni.
  • trogerzsiger
    #9
    Igazad van! Most ha ennyi mindent elért a mikrosoft azért nem lehet olyan szar.. Meg nem mindenki arra használja amire te..
  • Petka
    #8
    Adná az Isten!
  • erb
    #7
    A legtobb ember(tobbek kozott en is) csak es kizarloag azert hasznal windowst, mert linux alatt nem futnak a DirectX-es jatekok. Ezen kivul semmi mas oka nincs. Minden mas elerheto Linux es BSD alol. A M$-ot pedig azert buntettek meg, mert mindenhova beteszi a mocskos labat, oda is, ahol lenne eletkepes alternativa (kormanyzati gepeken tudtommal nem akarnak jatszani). Szegyentelenul veszteget es zsarol meg mindenkit, akit csak lehetseges. Ezuttal csak a komplett Europai Uniot nezte hulyenek.

    Tehat nem arrol van szo, hogy kinek milyen az "ízlés"e, hanem arrol, hogy lassan nem lehet levegot venni, hacsak nincs ra liszenszszerodesed a microsofttal.
  • BandiG
    #6
    Még a végén itt hagyja a MS Európát. Mi lesz akkor velünk? :D:D:D:D
  • Wittgen
    #5
    Látom, még mindig jópofa dolog a különböző politikai érdekszövetségek Microsoftot való baszogatása. Én pl qrvára nem vagyok MP használó, más alternatív lejátszót használok.

    Ennyi erőből az autógyártókat is be lehetne perelni, hogy rádió van a verdában (persze azt az ember kicseréli sajátra), mert ezzel befolyásolnak minket.

    Meg még sorolni lehetne, hogy a köcsög EU mennyi mindent ráerőltet az emberre. Akkor ez mi, ha nem az erőfölénnyel való visszaélés?
  • Csaba42
    #4
    Szerintem meg mindenki döntse el maga, milyen oprendszert használ a gépén. Marha az, aki képtelen elfogadni más ízlését, s mindenkiben magát szeretné látni. Szánalmas, egyéniségmentes, klón társadalom lenne, ha mindenki úgy gondolkozna, mint te.
  • intrex
    #3
    Mindenki tudja hogy nem a media player integráció és hasonló idétlen vádak miatt kapott büntetést a microsoft. A lényeg itt az erőfölénnyel való visszaélés. Sok marhát rá tudtak szedni hogy windowst használjanak. Olyannyira sikeresen elérték ezt a célt, hogy ezek az emberek azóta sem tekintenek ki az ablakokon, hogy a világ azóta továbbfejlődött, legalábbis ami az operációs rendszerek használhatóságát illeti.